fbpx Zarzygana choinka i inne zniszczenia | Strzelec Opolski

Zarzygana choinka i inne zniszczenia

Zarzygana choinka i inne zniszczenia

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tak, to obrzydliwe, tak nikt nie chce tego oglądać ani o tym czytać, ale takie są fakty. W Kolonowskiem ktoś zwymiotował na choinkę, postawioną za spore pieniądze przed świętami w centrum miejscowości. Na szczęście oprócz zabrudzenia dekoracja nie została uszkodzona. Do zajścia doszło jeszcze przed sylwestrem. Gminni urzędnicy zlecili czyszczenie choinki. Sprawdzany jest zamontowany wraz z iluminacją monitoring. Wiceburmistrz Konrad Wacławczyk zapowiada, że sprawca będzie musiał pokryć koszty czyszczenia.

 

W nocy z 28 na 29 grudnia w Kolonowskiem doszło do wielu innych dewastacji. Ktoś połamał lipy posadzone przez pszczelarzy wzdłuż Bziniczki. Z posadzonych 28 drzew ostały się dwa. W mieście znów zostały powyrywane śmietniki, a na prywatnych posesjach wzdłuż ulicy Czerwionki powyrywano kwiaty rosnące pod płotami i porozrzucano je po drodze. Czy wszystkie te akty wandalizmu są dziełem tych samych sprawców - na razie nie wiadomo, ale koniec roku nie był dla miasta szczęśliwy.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, dzielnicowy obecnie ustala, jakie straty zostały spowodowane działaniem wandali. Od tego zależy, czy występek zostanie zakwalifikowany jako wykroczenie czy przestępstwo. Straty poniżej 500 złotych wiążą się z mandatem karnym, zniszczenia powyżej tej kwoty oznaczają przekazanie sprawy do prokuratury.

 

Po opublikowaniu w internecie informacji o zniszczeniach, na nieznanych sprawców wylała się fala krytyki. Widać, że takie zachowania nie są akceptowane. Niektórzy winią samorząd za brak oferty spędzania czasu dla młodzieży. Na te zarzuty publicznie odpowiedział burmistrz Norbert Koston, który przypomniał internautom, jakie zajęcia są organizowane dla dzieci i młodzieży w gminie: tańce, piłka nożna, piłka ręczna, taekwondo, grupa teatralna, studio piosenki, nauka gry na instrumentach, koło robótek ręcznych, chór, są też oferty ze strony strażaków i parafii. Burmistrz zachęca do bezpośredniego kontaktu z samorządem osoby, które mają nowe pomysły na poszerzenie tej oferty.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
A w przyszłości...
Kolejni młodzi pływacy
Zmiany w jarmarku
Wszystkiego najlepszego

Komentarze

Portret użytkownika 4Colona
Wysłane przez 4Colona (niezweryfikowany) w 10 Styczeń, 2019 - 19:47

... a co ci się nie podoba w Kolonowskiem? Dla takich "geniuszy" to najlepszą karą bedzie 50 godzin sprzątania na ternie gminy.

Odpowiedz