fbpx Nikt nie chciał zajmować się mieszkaniami | Strzelec Opolski

Nikt nie chciał zajmować się mieszkaniami

Nikt nie chciał zajmować się mieszkaniami

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 30 listopada, w strzeleckim magistracie odbyła się druga sesja rady miasta. Najpierw swoje ślubowanie złożył Bernard Kusidło, który nie był obecny na pierwszej sesji, a następnie przedstawiono składy klubów radnych.

 

Później przyszła pora na wybranie przewodniczących komisji stałych. Na osiem komisji, w siedmiu odbyło się to bez problemu, bo zaproponowana osoba się zgadzała i została wybierana przez pozostałych. Przy komisji mieszkaniowej nie było jednak tak łatwo. Burmistrz Tadeusz Goc zaproponował, by przewodniczącym tej komisji został Jan Chabraszewski, jego kontrkandydat z wyborów na burmistrza, ponieważ na debacie zorganizowanej przez Radio Opole „wykazał się dużą wiedzą na temat mieszkalnictwa”. Chabraszewski się nie zgodził. Goc zaproponował, żeby w takim razie przewodniczącym został Bogdan Małycha. Została zarządzona przerwa. Klub, do którego należy radny, nie wyraził zgody na objęcie przez Małychę tego stanowiska. Tadeusz Goc poprosił Henryka Rudnera, żeby ten wskazał na kandydata z klubu Mniejszości Niemieckiej. Rudner zaproponował Karola Bischoffa i ten się zgodził.

 

Następnie ustalono składy osobowe komisji stałych, które prezentują się następująco.

 

1. Komisja Rewizyjna

- Bernard Kusidło (przewodniczący)

- Zofia Habasz

- Bogdan Małycha

- Jan Chabraszewski

 

2. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

- Danuta Urbaniak (przewodnicząca)

- Arnold Kozioł

- Andrzej Porębny

 

3. Komisja Budżetu i Finansów

- Agnieszka Knopik (przewodnicząca)

- Jan Chabraszewski

- Bogusław Farion

- Gabriela Puzik

- Henryk Rudner

- Henryk Siromski

 

4. Komisja Gospodarki Komunalnej i Majątku Gminy

- Henryk Skowronek (przewodniczący)

- Zofia Habasz

- Tadeusz Koteluk

- Pelagia Ochwat

- Piotr Pospiszyl

- Bernard Kusidło

 

5. Komisja Mieszkaniowa

- Karol Bischoff (przewodniczący)

- Agnieszka Knopik

- Antoni Karecki

- Danuta Foryt

 

6. Komisja Gospodarki i Rozwoju

- Danuta Foryt (przewodnicząca)

- Irena Kaczmarek

- Pelagia Ochwat

- Piotr Pospiszyl

- Henryk Rudner

- Henryk Siromski

 

7. Komisja Oświaty, Kultury i Sportu

- Marek Zarębski (przewodniczący)

- Karol Bischoff

- Irena Kaczmarek

- Tadeusz Koteluk

- Andrzej Porębny

- Henryk Skowronek

 

8. Komisja Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

- Bogdan Małycha  (przewodniczący)

- Bogusław Farion

- Antoni Karecki

- Arnold Kozioł

- Marek Zarębski

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jubileusz z harmonijką
Która pierwsza wyjdzie za mąż?
Dyskusja nad pensją burmistrza
Odetchnij!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Grudzień, 2018 - 15:17

No to Rudner podłożył sam swoimu klubowi świnię a temu najmądrzejszemu spośród nich wyswiadczył niedżwiedzią przysługę. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2018 - 10:29

  A   dlaczego pisowcy  mieli by  firmować  nieudolnośc  strzeleckiej wierchuszki?  J.CH.  pokazał że nie kandydował    do władz   aby dojic z budżetowego cycka  czczym gadaniem .  Wybraliści jak wybraliści to  niech się teraz władza [ koalicja przedwyborcza]  buja z  komisjaki i innymi   korytkami  a psiowcy  jak  opozycji  przystało  będą krytykowac [  NARESZCIE KTOŚ SIĘ ODWAŻY]  i patrzyć  tym nieudacznikom na rączki. Wt naszym miasteczku od  20 lat nie bylo prawdziwej opozycji i  dlatego  nieomyli rządzą jak chcą  i robią co chcą . Amen

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2018 - 09:26

A co ty sie [...] do Pis-u a co twoj Goc pokazal. Tu chce przemysl a tu nie może bo mu brak mocy przerobowych na oczyszczalni  a to moja wina że zamiast basenu i parku  budowac mogl zadbac o to co daje pieniadze czyli o zaklady pracy i cala infrastrukturę. To za coś chyba mu i im w gminie płacą i to nie mało. U sąsiada w Ujezdzie gdzie sa niemcy tam jakoś mogą a w Strzelcach to ci dobrzy ziomkowie ze wschodu  i ich następcy pokazują jak się dobrze gospodarzy do własnej kabzy. Jedyne co umia to diety podnosić bo im mało darmozjadą i dobrze platne stolki dlarodziny tworzyc i na kazdymkroku mataczyc. Prawde mowiac to tez wina mieszkancow ze takich ludzi na burmistrzow i radnych wybieraja

 

Tutaj nie klniemy. admin

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2018 - 10:32

   Strzeleckim starostem zarządzają pseudoniemiaszki a w ratuszu też jest ich co niemiara .    I co ? Gowno. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2018 - 15:16

W radzie powiatu i w jego zarządzie zasiadają (między innymi) wybrani przez nas obywatele polscy pochodzenia niemieckiego czyli Niemcy. Podobnie jest w radzie miasta. Zapewniam cię, niedouczony cymbale, że prezentują nieosiągalny, dla takich jak ty, poziom moralny, etyczny i zawodowy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2018 - 15:42

Pisząc o poziomie moralno etycznym masz na myśli   mniejszościowego starostę  ktory w ramach etyki i poziomu moralnego   utworzył na prętce   stanowisko-etat  dla kolejnego   '' nieskazitelnego'' pseudoniemiaszka  gajde  za  10000 zł  miesięcznie? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2018 - 23:52

  Czujesz się upokorzony  ,że  ktoś    sprowadził twoje wypociny    o   nieskazitelności   pseudoniemiaszków  do parteru?  To ładnie że    gul ci  skoczyła i próbujesz    sprowadzić  ETYCZNOŚĆ  PSEUDONIEMIASZKÓW  na tory   błędów ortograficznych .  Myślę że nawet   taki dyslektyk jak ja   w ramach   ETYKI I MORALNOŚCI nie  wpadl by na pomysł aby oddac mocz  na  ''groby'' żolnierzy wykletych , jak twój  ukochany   psemuoniemiecki  starosta.  A z tego co  strzelczanie  wiedzą to    gajda tez do  świetojebliwych nie należy . Tak więc  jeżeli rozpoczynasz jakiś wątek to  pomyśl [ to nie boli]  o   ewentualnej obron ie swoich racji . Kaman?  P.S . Z chęcia będę kontynuowal   polemikę z tobą i przytaczał kolejne  ETYCZNE dokonania   strzeleckich pseudoniemiaszków. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2018 - 21:41

To prawda , że starosta sikał  w Barucie  przy grobach żołnierzy niezlomnych . Do tego jest po szkole uzawadniającej - specjalnej , zawód  pomocnik murarza. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2018 - 22:07

 To nie ma jakiegokolwiek znaczenia . Jedyne co sie liczy to  przynaleznośc do  mniejszości niemieckiej. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2018 - 15:02

   Gratuluję odkrycia! Rozumiem, że wiesz w jakim miejscu są groby. Natychmiast powiadom o tym prof. Szwagrzyka, który od ładnych paru lat mozolnie poszukuje miejsca pochówku tych młodych chłopców z Podbeskidzia. Las wokół baruckiej polany jest na tyle rozległy, że można w nim spokojnie się wysikać bez profanacji miejsca pochówku. Ty też tam sikasz - sam cię nieraz widziałem.Tak na marginesie to na Śląsku dobrze jest widziany ktoś z konkretnym zawodem a nie taki wodolej bez wykształcenia jak ty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2018 - 21:24

z zawodem tak , natomiast na eksponowane stanowiska to już nie bardzo po szkole uzawadniającej -  . Na Nimcach to wiom czy nie wiom ? Garnitur zawsze kupuje się na miarę , dlatego starosta najlepiej wygląda w ubraniu roboczym .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2018 - 22:03

  Aby kupic  garnitur    należy  posiadać okreslona  ilość   PININZY ..jak to   uzmysławia  nam    pun  strzelecki starosta .  Boże  dlaczego nas pokarałeś  taką  ''  karekaturą '' .  P.S.  Odpowiedź jest prosta  pseudoniemieckie  ,    karne ,  ortodoksyjne   nieuki - kreatury   ..robią to co   furerki nakazują .  Może  zgodnie z zaleceniami   furera  na strzeleckiego  konsula   wybiorą  ..konia . W histori już były takie przypadki . [  tyle że   koń - elekt  był   ..inteligentny .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2018 - 21:49

 Dlatego strzelecki starosta  , posiadając '' konkretny  zawód'' i '' konkretne wykształcenie ''  został delegowany przez swoich    pseudoniemieckich mocodawców  , aby  robić za  strzeleckiego  starostę . Jaki '' pan''.. taki   kram .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2018 - 20:50

     ''  Nie bede z toba gadał '' ..ponieważ  brak  argumentów merytorycznych ?    P.S. Nie ..''pod tekstem '' tylko w  wątku . Kaman buraku?

Odpowiedz