fbpx W nich jest siła | Strzelec Opolski

W nich jest siła

W nich jest siła

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mariusz Kowalik, którego pasją są sporty siłowe, po raz kolejny odniósł sukces.

 

W sobotę, 29 września, podczas Mistrzostw Polski Zachodniej w Głogowie zdobył tytuł wicemistrza w wyciskaniu sztangi leżąc w swojej kategorii wagowej.

 

Jego radość jest podwójna, bowiem w tych samych zawodach wystartowała jego podopieczna Natalia Wencel, która w swojej kategorii zdobyła największe wyróżnienie - złoty medal.

 

Ich współpraca, którą zaczęli niedawno, przyniosła niepodziewanie wspaniałe wyniki. Natalia chętnie słucha rad Mariusza, który ma wiele osiągnięć na koncie. Pisaliśmy na naszych łamach między innymi o jego zeszłorocznym sukcesie zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyróżnieniu jako Sportowca roku 2017.

 

- Najważniejsza jest siła ducha i chęć do pracy - mówi Mariusz Kowalik. - Oboje z Natalią nie boimy się nowych wyzwań - dodaje. Żeby osiągnąć takie wyniki, trzeba ćwiczyć po kilka godzin dziennie.

 

- Mamy wspólną pasję, cieszę się, że cały rok pracy przyniósł efekty - mówi sportowiec i przedstawia najbliższe cele: Przed nami zawody Pucharu Świata, które się odbędą 17 listopada, a trzy tygodnie później Międzynarodowa Liga wyciskania w Łodzi.

 

Życzymy sukcesów!

 

MR

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Niezwykły ogród przy szkole
Kto do rady powiatu, kto do sejmiku

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Październik, 2018 - 15:08

Ciekaw jestem czemu w wydaniu internetowym ani słowa o kandydatach na burmistrza? W Zawadzkiem nie będzie w tym roku wyborów czy może Strzelec uznał, że ta informacja nie jest warta umieszczenia na stronie internetowej?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 13:32

P. Bartku polecam zdobyć trochę wiedzy o gospodarce komunalnej, bo w trakcie burmistrzowania to się przydaje a wczoraj było z tym lichutko.. albo zamilknąć i nie udzielać nierealnych obietnic. Poza tym garnitur fajny.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 14:19

...obojętnie kto, tylko nie Stachowski,bo kolejne 4 lata zmarnowne! A tak przynajmniej jest szansa ,że się coś zmieni przy Stachowskim inc się nie zmieni,oprócz zwiększenia zadłużenia gminy!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2018 - 16:47

Na pewno 4 lata nie są zmarnowane. Według Ciebie zmarnowane, bo najprawdopodobniej nie masz zielonego pojęcia o co biega .... i najlepiej strzelić komentarz... Oceń co się u Ciebie w domu przez 4 lata zmieniło.... i dlaczego wiele marzeń nie dałeś rady zrealizować..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 11:33

Wystep nie specjalny pana Bartlomieja. Wszystko obiecal ze da sie zrobic a ciekawe skad wezmnie na to pieniadze ? Checi zawsze sa a jak dojdzie do wladzy to to bedzie co innego mowil. Według mnie burmistrz to powinna być osoba przynajmniej po 40 z jakimś normalnym stażem pracy i doświadczeniem życiowym. A nie taki co nigdzie nie pracował a wszędzie się ciśnie i zero doswiadczenia zawodowego. Nic nie robi i czeka co cztery lata zeby mogl startowac w wyborach. On jego ekipe znam ze szkoly i nie nalezyli nigdy to wzorowych uczniow. Moj glos oddam panu Mariuszowi ma juz doswiadczenie w rzadzeniu nasza gmina.

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2018 - 21:25

To dlaczego Ty nie startujesz, może miałbyś lepsze gadane, kto wie, może ufoludki? Może Ty nie masz tremy, więc możesz przyjść do blues baru i o coś zapytasz przy kamerze na żywo. 12.10.2018r o godzinie 18:00. A może wolisz sie ukrywać pod nickiem: Czytelnik (niezweryfikowany) bo nikt będzie wiedział kim jesteś. :)

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2018 - 13:41

Co ma Hitler do Bartłomieja Kowalczyka, a gdzie Ty robiłbyś debatę, na ulicy jak ulicznica, albo na targowisku? W barze możesz się przynajmniej wypić piwko, lub coś mocniejszego, albo coś pysznego zjeść. A może masz tremę przed tą wiadomością że debata będzie kręcona i obawiasz się, że jak zadasz głupie pytania to wszyscy dowiedzą się jaki jesteś mądry?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 13:16

Generalnie wybór pomiędzy dżumą, cholerą i kiłą. Super. Zawadzkie przyłączyć do Kolonowskiego, a Żędowice i Kielczę do Krupskiego Młyna. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 13:17

Generalnie wybór pomiędzy dżumą, cholerą i kiłą. Super. Zawadzkie przyłączyć do Kolonowskiego, a Żędowice i Kielczę do Krupskiego Młyna. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 15:53

Pan Kowalczyk widać że mu mocno zależy na fotelu burmistrza tylko czy za chęciami idą inne rzeczy jak realizm logika pracowitość doświadczenie w zarządzaniu czy kolwiek itd,tego nie wiem ale może byc tak że może trzeba zaryzykować i dać mu szansę,bo cóż w tej gminie można bardziej spieprzyć niż jest obecnie?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 17:01

Te wszystkie cechy są pożądane, ale możliwości finansowe gminy i tak stoją na pierwszym miejscu. Niech p. Bartłomiej przedstawi swoje wizje na ograniczenie kosztów oświaty w gminie. Wtedy ma mój głos!

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2018 - 20:44

A co chcesz mieć, kolejne znikające wyspy,  centrum przesiadkowe dla nikogo? Bo na trzy pociągi i trzy autobusy jak dla mnie to może być ta wiata i poczekalnia na stacji kolejowej to za drogi spas. O taki realizm ci chodzi?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2018 - 16:54

centrum przesiadkowe to taka nazwa... przy okazji nazwy dostało się najprawdopodobniej dofinansowanie... ogólnie będzie to najprawdopodobiej po prostu uporządkowanie tej części miasta Zawadzkie... Remont drogowy wraz z chodniiem oraz parkingiem... Jak będzie nowa wiata przystankowa to też fajnie będzie. Przeczytaj jakiś regulamin konkursu. Skończysz pisać durnoty.. Jak masz internet to zamiast pisać komentarze zaczcnij czytać wartościowe teksty... Może skończysz rzuczać bezpodstawne opinie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2018 - 16:42

Zalezy mu zeby miec wyplate burmistrza bo innej pracy z mniejszym wynagrodzeniem do tej pory nie szukal

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2018 - 09:21

Właśnie o to chodzi. Z całym szacunkiem ale są ważniejsze informacje w gminie Zawadzkie niż wiadomość o tym, że jakiś Pan - wycisnął coś na sztandze. Gratulacje dla niego ale dla Gminy to raczej informacja dobra dla sezonu ogórókowego, a nie okresu wyborczego. 

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2018 - 11:51

Ja podzielam stanowisko autora poprzedniego komentarza, że do wyciskacza sztangi wielkie brawa, jednak są wybory i prawie wszyscy oczekują wiadomości na ich temat.

Jeśli chodzi zaś o to kto moim zdaniem wygra w gminie Zawadzkie wybory, to rokuję na 99% grupa kandydatów z Nowe Zawadzkie a pan Bartłomiej Kowalczyk stanie się burrmistrzem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2018 - 16:01

Moom zdaniem w drugiej turze zmierza sie Stachowski z Kowalczykiem i wygra Stachowski. On tez bedzie miec wiekszosc radnych ze swojego komitetu. 

Portret użytkownika Dfgg
Wysłane przez Dfgg (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2018 - 18:10

Nie wiem kto tam u Was wygra, ale niech Bóg ma Was w opiece, bo chyba tylko w nim już nadzieja 

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2018 - 20:55

Nadzieja ci pozostała na wyleczenie z innych chorób bo leczenie na głowę już za późno, a Boga nie mieszaj w politykę. To moja rada.

Portret użytkownika Adam N
Wysłane przez Adam N (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2018 - 11:56

Ludzie zastanowcie sie dobrze nad wyborem. Takie wybieranie byle kogo zeby tylko nie stachowski to juz mialo miejsce i nie wyszlo gminie na dobre !

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2018 - 13:59

Może jednak nie byle kogo, w przypadku moim ja oddam głos na P. Kowalczyka, a nie na P. Dziembala, ani na P. Stachowskiego. A ludzie, ludzie już wybiorą tego najlepszego bez twojego nawoływania, ważne jedynie aby była duża frekwencja w Zawadzkiem i aby Kielczanie nie szli za głosem księdzy którzy za pomocą kazań wskazują na kogo głosować!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Październik, 2018 - 13:40

Zapewnie nie chodzisz do kościała ,stąd brednie ,że księża( tak się odmienia  a nie księdzy) za pomoca kazań wskazują na kogo głosować. NIGDY takiej sytuacji nie było!!! PS Ja zagłosuję przeciw Stachowskiemu,bo wiem ,że z jego osobą nic w Zawadzkiem i gminie się nie zmieni-DNO- a czy będzie lepiej??? Zawsze taka szansa jest

Portret użytkownika Kononowicz
Wysłane przez Kononowicz (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2018 - 14:35

Mój głos powędruje do Pana Mariusza. Pan Mariusz dość długo pracuje w samorządach, wie z czym to się je.

Niestety, ale Pan Kowalczyk nie jest odpowiednim kandydatem, przynajmniej nie na ten moment. Może za kilka lat, po nabyciu odpowiedniego doświadczenia. Zarządzanie Gminą nie jest takie proste, nie wystarczy tylko to, że będzie Pan znał potrzeby mieszkańców. Czasami potrzebne są kompromisy. Po wyborze Pana Kowalczyka na burmistrza gmina Zawadzkie, może zostać bez 'głowy' gminy bo Pan Bartek ucieknie ze stanowiska, bo sobie nie będzie radził. Nie chcę nikogo urazić, ale to nie czas i miejsce.

Z szacunku do wszystkich czytelników opinii o trzecim kandydacie nie będę wyrażał. Miałbym tylko jedno pytanie do trzeciego kandydata... Czy przytula Pan już syna?

Portret użytkownika Kononowicz
Wysłane przez Kononowicz (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2018 - 14:40

Co do Pana Taczki... Takie popracie dla Pana Kowalczyka jakie Pan przedstawia tutaj tylko i wyłącznie odrzuca niezdecydowanych wyborców od Pana Bartka.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Październik, 2018 - 14:12

Zagadzam się z przemówcą pan Kowalczyk jest jeszcze nie gotowy na piastowanie takiej funkcji jaką jest burmistrzowanie,jeszce nie teraz może za jakiś czas,gmina to nie boisko w tym przypadku mecz będzie trwał 5 lat a nie 90 minut.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Październik, 2018 - 14:15

Zamiast opowiadać zrobię to zrobię tamto pan Kowalczyk rzuci konkretami i powie jak widzi pozyskanie dodatkowej kasy dla budżetu gminy bez populistycznej paplaniny ale konkrety to może wtedy oddam głos na pana

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Październik, 2018 - 14:52

...a jakie srodki pozabudżetowe przez swoje już 2,5 kadencji burmistrzowania  pozyskał Stachowski? Konkrety.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Październik, 2018 - 22:25

Pytanie było zadane do kandydata Kowalczyka a nie Stachowskiego odpowiadanie pytaniem na pytanie zreguły świadczy o słabości i braku kompetencji albo prostackiej obronie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2018 - 08:04

Pytanie jak najbardziej trafne I wyjątkowo niewygodne dla wszystkich kandydatów. Pierwsze słyszę aby odpowiadanie pytaniem na pytanie miało świadczyć o czymkolwiek. Odpowiadanie natomiast w takim stylu jak Ty I ślepe zapatrzenie w wodza z pewnością świadczą o mizerii intelektualnej.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2018 - 08:48

Pytanie kandydatowi Kowalczykowi zadaje się na spotkaniach wyborczych,ten artykuł nijak ma się do kampani wyborczej kogokolwiek. Tutaj "luźne" wypowiedzi forumowiczów, brakiem kompetencji i swoistej arogancji jest pytanie tylko jednego kandydata,a powinno być skierowanie do wszystkich! Tylko ,że niewygodne jest pytać tego, który przez lata bardzo niewiele środków zewnętrznych pozyskał.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2018 - 12:06

 " i tylko bla bla bla" słowa Perfekt tyle z tego wynika pytania zadaje się wszędzie i na tym forum też,natomiast jak sie nie nic konkretnego do powiedzenia tylko dyrdymały to tak to wygląda. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2018 - 14:26

Dokładnie tak to wygląda ,nie masz nic dopowiedzenia tylko "bla,bla bla"-słowa Bogdan Olewicz ,anie Perfect- pamiętaj przez C- nie błaźnij się wiecej

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2018 - 22:09

Tak jest panie/pani "Profesorze" jasna sprawa że tekst do tej piosenki pisał właściwie Bogusław Olewicz jak już chcesz wiedzieć zresztą nie tylko do tej piosenki ale wielu innych hitów piewco nieskończonej mądrości,jeżeli uważasz że nie mam nic do powiedzenia to chętnie poznał bym osiągnięcia waszej jegomośći

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 07:28

...moje osiągnięcia są dla mnie! Twoje mnie zupełnie nie interesują ,chociaż cząstkę "osiągnięć" przedstawiłeś.

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 22:22

Najwidoczniej Pan Dziembala zrozumiał, że na burmistrza się nie nadaje i wycofał swoją kandydaturę.

Portret użytkownika Adam N
Wysłane przez Adam N (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 13:41

Dlaczego zwolennicy Kowalczyka tak zle pisza o Stachowskim ? Jest to wasza metoda na wygranie wyborow ? To tylko swiadczy o ludziach jacy kandyduja z nowego zawadzkiego do rady miasta

Portret użytkownika do Adama N
Wysłane przez do Adama N (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 13:56

Jednak więcej jadu jest na Pana Kowalczyka. I jak ktoś źle pisze o kimś to znaczy, że kandydują z drugiej strony? Może poprostu ktoś nie lubi Pana Mariusza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 14:30

Nikt nie pisze źle o Stachowski,krytyczne wypowiedzi dotyczą źłego słabego zarządzania gminą przez burmistrza....siłą rzeczy burmistrza Stachowskiego, a nie osoby Stachowskiego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 15:45

Żaden z obecnych kandydatów nie jest dobrym wyborem na burmistrza to tylko będzie wybranie mniejszego zła taka jest prawda,to miasto i gmina potrzebuje gospodarza a nie bajkopisarzy. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 16:43

Można oddać głos nieważny,jak tak wszyscy zagłosują to nikt nie wygra (wiem marzenie) i wybierze nowa rada....ale kogo?

Portret użytkownika Taczka
Wysłane przez Taczka (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 22:28

Skoro żaden z obecnych kandydatów nie spełnia twoich wymogów, to dlaczego nie startujesz?

Portret użytkownika Mn
Wysłane przez Mn (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 18:55

W Zawadzkiem brakuje kandydata z Mniejszości Niemieckiej! #wspólnasprawa

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2018 - 20:40

Święta racja władze dać naszym ludziom a nie ino kargule banom tu się rządzić

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2018 - 07:54

Niestety czasy mniejszości dawno się skończyły i chwała za to jak ktoś się czuje Niemcem to zapraszamy na zachód mam nadzieję że znikną już niedługo te idiotyczne oktoberfesty gdzie parę om kiwa się przy piosenkach jakże słynnej Jessiki obciach na całego

Odpowiedz