fbpx Trzech kandydatów na burmistrza na sesji | Strzelec Opolski

Trzech kandydatów na burmistrza na sesji

Trzech kandydatów na burmistrza na sesji

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie zorganizowano żadnej debaty ani wspólnej prezentacji konkurentów o fotel burmistrza Kolonowskiego, ale okazją do spotkania się całej trójki kandydatów była wrześniowa sesja rady miejskiej. Choć posiedzenie nie może mieć charakteru politycznego, a w urzędzie nie można prowadzić kampanii, obrady miały swoje przedwyborcze smaczki.

 

Na sesji obecni byli Norbert Koston - obecny burmistrz i kandydat, Maria Bednorz - kandydat i pracownik urzędu, zajmująca się prowadzeniem biura rady oraz Janusz Żyłka - kandydat, a obecnie wicestarosta. Burmistrz ma z urzędu na sesji wiele do powiedzenia, do głosu dopuszczono też zwyczajowo wicestarostę, który już na początek zauważył, że nie otrzymał tak jak zwykle pisemnego zaproszenia na sesję, a o obradach dowiedział się z SMS-a wysyłanego do wszystkich mieszkańców. Żyłka opowiedział o działaniach powiatu w ostatnich miesiącach, odniósł się też do spraw związanych ze starostwem, które poruszono wcześniej na sesji. Na koniec swego wystąpienia Janusz Żyłka zauważył, że na sali jest trzech kandydatów na burmistrza gminy Kolonowskie. Postanowił więc życzyć sobie i pozostałej dwójce, aby podczas kampanii się różnili, ale nie poróżnili. Słowa te nie zrobiły wrażenia na większości zebranych, ale oburzyły Marię Bednorz, która uznała to za przejaw kampanii w urzędzie i głośno zaprotestowała.

 

Na wystąpienie Bednorz nie zareagowali ani przewodniczący rady Rafał Kupke, który notabene startuje do rady miejskiej z tego samego komitetu co Janusz Żyłka, ani burmistrz Norbert Koston. Sesja toczyła się dalej, a wicestarosta niedługo po swym wystąpieniu opuścił salę. Walka o rządy w gminie trwa...

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kto do powiatu, kto do województwa?
Nowe ulice
Wyścigi w hełmach
Rada chce dać, nadzór nadal to kwestionuje...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Październik, 2018 - 06:38

A dlaczego Koston chce poraz kolejny chce zostać burmistrzem? Napewno nie chodzi mu o mieszkańców...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2018 - 07:49

A kto by go jeszcze chciał poprzeć? MN to jest jedyna jego szansa by żyć sobie bez jakichkolwiek problemów... Ten pan poza tym, że kreuje się na najmądrzejszego nic więcej nie umie, beztalencie i filozof a najprostrza robota to dla niego wezwanie. Nie udaje, że jest z MN bo jakie ma wzjđcie to ostatnia deska ratunku dla nieudacynika!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2018 - 09:19

  cyt

 ....A kto by go jeszcze chciał poprzeć....  może   ALANFABECI?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2018 - 12:48

Masz rację! ALANFABECI! Jak już coś piszesz to pisz to dobrze! Masz problem ze słownictwem polskim? to odsyłam do słownika Języka polskiego. Jaki burmistrz tacy jego poplecznicy!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Październik, 2018 - 17:02

Nie zapominaj człowieku, że jest jeszcze pani! Ma dużą wiedzę, w samorządzie pracuje wiele lat i zna to od potrzewki. Pani Bednorz Maria to dobry wybór!

Portret użytkownika Maria Bednorz
Wysłane przez Maria Bednorz (niezweryfikowany) w 3 Październik, 2018 - 20:15

Nie wiem czy przez to chciałeś obrazić mnie, czy sołtysów. Jeżeli jesteś taki dobry to się podpisz. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i szanuję każdego kto ma inne poglady niż ja.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2018 - 10:43

Może przyszły kandydat na Burmistrza Pan Janusz Żyłka odpowie jak zamierza zlikwidowac problem wiecznie stojących samochodów na chodniku przy ul. Ks. Czerwionki przy dwóch prywatnych posesjach. Na ulicy jest spory ruch i  w tych dwóch miejscach jest zawsze problem. Nie piszę o jakich posesje dokładnie chodzi, ale myslę, że przyszły kandydat na Burmistrza bardzo dobrze orientuje się w terenie Gminy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Październik, 2018 - 14:15

Żyłka bynajmniej umie śpiewać! Koston to beztalencie! Wole chłopa z talentem i nie poszlakowanej opini, który będzie traktował wszystkich jednakowo niż takiego co na kiełbasie wyborczej, ślepemu posłuszeństwu członków MN, kolesiom,układom biznesowym, zakłamaniu poraz kolejny chce być burmistrzem by móc nadal prowadzić "dziwne interesy" Tym układom powinne się przyjżeć służby C..A

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Październik, 2018 - 06:05

Niech te wybory są jaknajszybciej bo serce pana Żyłki może tego nie wytrzymać skoro on wszystkie propozycje i wskazówki tam chowa.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Październik, 2018 - 08:32

Twoje uszczypliwe złośliwości, tylko potwierdzają że jesteś zakłamanym, małostkowym,jak koń pociągowy z klapami na oczach, bez własnego zdania człowieczkiem. Najlepiej jest opluwać innych, bo samemu się jest zazdrosnym, nieżyczliwym, bez pomysłu na życie flustratem!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2018 - 12:19

Naszej Gminie potrzebna zmiana, w szczególności zmiana Burmistrza! Będzie nam lepiej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2018 - 15:04

Tak i ja myślę! Mam nadzieje, że jest nas więcej.Zmiana na fotelu Burmistrza może jedynie wzmocnić naszą Gminę,potrzeba nowego spojrzenia na wiele spraw, które do tej chwili były traktowane marginalnie!

Odpowiedz