fbpx Strzelce utonęły! | Strzelec Opolski

Strzelce utonęły!

Strzelce utonęły!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Około 15:00 w sobotę 9 czerwca zaczął padać deszcz. Niektórzy się pewnie ucieszyli, że nie będą musieli podlewać ogródków... Kiedy jednak opady przybrały na sile, wszyscy zaczęli wyglądać końca ulewy. Na kilka godzin miasto stanęło w wodzie. Pas największych opadów objął centrum miasta, tam też woda wyrządziła najwięcej szkód. Na jeden m2 spadło ok. 40 litrów wody. Systemy kanalizacyjne i rowy melioracyjne nie były w stanie przyjąć takiej ilości. Woda wybijała ze studzienek, zalewała piwnice i klatki schodowe, ulice, a także rozrywała odpływy z rynien.

W małym parku wylał staw, kilkukrotnie zwiększając swą objętość. Uszkodzeniu uległo też 6 drzew.

 

 

Zalane były ulice: Krakowska, Opolska, Marka Prawego, Gogolińska. Na nogi postawiono służby miejskie: PUKiM i wodociągi.

- Nasze sieci kanalizacyjne były drożne, ale zbyt duża ilość zanieczyszczeń, spływających z dróg spowodowała zapchanie kanałów i studzienek - tłumaczy Robert Banasz ze SWiK. - Wody było tak dużo, że zbiorniki nie nadążyły z jej przyjmowaniem w wyniku czego wypłynęła ona na ulice.

Nasi Czytelnicy zauważyli, że kratki kanalizacyjne nie zbierały wody, bo były zapchane. Na potwierdzenie przesłali nam zdjęcia, na których widać, że na studzienkach osiadły śmieci i niedawno skoszona na poboczach trawa...Dlaczego odpowiednie służby jej w porę nie uprzątnęły?!

 

Do usuwania skutków nawalnego deszczu i wypompowywania wody zaangażowano prawie stu strażaków, którzy interweniowali w ciągu kilku godzin 36 razy. Wypompowywali głównie wodę z piwnic - głównie na ulicach Rychla, Gogolińskiej, Opolskiej, Krakowskiej, Rynek i Dąbrowskiego a także na os. Piastów Śl. i ks. Lange. W wielu miejscach piwnice zalewała woda wpadająca przez okienka, płynąca ulicami....Jak podaje Piotr Zdziechowski, oficer prasowy strzeleckiej straży pożarnej, newralgicznymi punktami działań był teren supermarketu Biedronka przy ul. Stawowej oraz teren zakładu karnego, gdzie zalazło piwnice i zagrożony był piec kondensacyjny, woda dostała się także do bloku, w którym przebywali skazani. Nigdzie nie wystąpiło zagrożenie dla ludzi, za to straty w mieniu mogą być znaczne. W jednym z bloków przy ul. Wyszyńskiego 8 - piłka zatkała rurę spustową i zgromadzona na dachu woda zaczęła się przelewać przez właz w dachu na klatkę schodową. Krótki film przedstawiający tę sytuacją nadesłali nam Czytelnicy, prezentujemy go na naszym profilu facebookowym. Dramatyczne warunki pogodowe sprawiły, że nie odbył się mecz Piasta Strzelce z Polonią Nysa - boisko nie nadawało się do gry. W sobotę działania strażaków zakończyły się około godziny 23:00, ale zarówno w niedzielę, jak i poniedziałek, byli oni jeszcze wzywani do wypompowywania wody w różnych miejscach. Jak podaje urząd miejski w Strzelcach Opolskich woda uszkodziła nawierzchnię na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Osiedle. Błoto zalało drogę transportu rolnego w Kalinowie. Zalało też piwnice, szatnie, część kotłowni w PSP Nr 7. Ulewa uszkodziła linię telefoniczną, nie działał również internet. W przedszkolach 4,5 i 10 woda dostała się do piwnic.

- W ratuszu powołano komisję, która oszacuje koszt prac remontowych i porządkowych. Środki na ten cel będą pochodzić z tzw. rezerwy kryzysowej, z budżetu gminy - relacjonuje Małgorzata Kornaga ze strzeleckiego Urzędu Miejskiego.

Komentarze

Portret użytkownika boro
Wysłane przez boro (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2018 - 13:38

Boli ttylko i wyłącznie siebie marny człowieczku, łazisz po sądach i czas tracisz i resztki tego twojego żałosnego życia, które przypomina papier toaletowy- szare, nudne i do sam wiesz czego

Portret użytkownika boro
Wysłane przez boro (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2018 - 13:40

*oczywiście miało być  "ciebie"

a my sobie na meczyki będziemy chodzili, bo dla normalnych ludzi Mistrzostwa Świata to jest święto i taka menda nam go nie zabierze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2018 - 14:48

....z  pierwszym   gwizdkiem .....pierwsza   interwencja ...

p.s.   nie musisz się tłumaczyć ,  z postów jasno wynika że jeteś  kompletnym analfabetą [  jaki  pilkarz  taki pisarz]  ..a twój  ulubiony nr na koszulce to  997 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2018 - 20:08

   allbo   strzelecka policja   użyła  '' gróżb  karalnych ''

   abgo  gordzieliki  robili za  wachmannów  

   albo  co najbardziej prawdopodobne ..za dlugi   ..prąd  wylączyli 

Portret użytkownika Krzychu
Wysłane przez Krzychu (niezweryfikowany) w 15 Czerwiec, 2018 - 07:51

Ludzie, jak ten chłop mnie wnerwia, dzwoni wiecznie po te policje, z tego co pisze od iluś tam lat. Efektu z tego nie ma, bo gdyby faktycznie coś było na rzeczy to policja by sie tym zajęła a my za to płacimy... jak masz cos do gordzielika to dajcie sobie po razie jak chlopy  i spokoj

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Czerwiec, 2018 - 11:36

Gdybyś "tkną" analfabeto to zostałbyś mocno, w takim starciu, poszkodowany fizycznie. Umysłowo już jesteś od dawna.

P.S. Panie administratorze! Apeluję o wstrzemięźliwość w usuwaniu postów tego durnia. Jego "twórczość" utwierdza w normalnych ludziach świadomość, że wokół nich funkcjonują psychopaci. To jest poniekąd przestroga.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Czerwiec, 2018 - 12:13

 cyt ..Jego "twórczość" utwierdza w normalnych ludziach świadomość, że wokół nich funkcjonują psychopaci. To jest poniekąd przestroga.  ....żeee ccooo ?   polska język to  trudna język 

   Widzisz tępaku-fizolu   , napisalem tekst  ale okazuje się   [ po raz kolejny]  że jesteś  prymitywnym- fizolem ,  który nie potrafi   czytać ze zrozumieniem  .  Taki  chop śląski  ..w dupie szeroki a w główce wąski 

Portret użytkownika Krzychu
Wysłane przez Krzychu (niezweryfikowany) w 15 Czerwiec, 2018 - 12:57

Za to Ty to jesteś chłop... taki nowoczesny, bo bez jaj. Sprawy do konca doprowadzić nie umiesz i wiecznie wypisujesz te swoje nieudane próby. Jesteś jak Pinki i mózg co każdego dnia chcieli podbić świat, a w rzeczywistości nie dałbyś rady podbić pieczątki. I ostatnie słowa (bo znajomi mieli rację żeby z Tobą nie pisać, i tak nie zrozumiesz), siedź w tej swojej oblężonej twierdzy, w autystycznym świecie( bez urazy dla osób chorych na tę straszną chorobę), a od normalnych ludzi się odwal. Jak Ci się tak te Strzelce nie podobają, to wyprowadź się do Bieszczadzkiej głuszy. Tam będziesz się sądził z wiewiórkami że za głośno orzechy łupią, albo że wilki za głośno wyją w nocy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Czerwiec, 2018 - 16:00

 a świstak owija w sreberka , owija w sreberka , owija w sreberka... 

dzisiaj w młynie Hiszpania - Portugalia 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Czerwiec, 2018 - 11:16

Ja znowu z innej beczki 

może mi ktoś  wyjaśni skąd sie nad Strzelecami i ololicą unosi  smród przerabianego   drzewa w tartaku  zmieszanego zkwasem . a  ten smród napewno nie jest obojętny dala naszych mieszkańców. Czyżby filtry kronospanu były wyłączane  lub były niesprawne........?

Portret użytkownika janek2
Wysłane przez janek2 (niezweryfikowany) w 18 Czerwiec, 2018 - 00:56

Filtry nie wychwycą wszystkich związków chemicznych i smrodu....

Odpowiedz