fbpx Plac zabaw ze spalinami | Strzelec Opolski

Plac zabaw ze spalinami

Plac zabaw ze spalinami

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na Osiedlu Piastów Śląskich jest kilka placów zabaw, mniejszych i większych. Wszystkie spełniają podstawowe zadanie - są miejscem, gdzie mogą bawić się dzieci. Jeden z takich placów znajduje się przy bloku numer 22. W ostatnich latach została przy nim wybudowana droga pożarowa i parking. Niestety, plac zabaw nie jest ogrodzony i wszystkie spaliny z samochodów bezpośrednio lecą na bawiące się dzieci.

 

- Serce się kraje, kiedy patrzę na maluchy, które bawią się na tym placu zabaw. Muszą wdychać takie zanieczyszczone powietrze. Byłem w tej sprawie w Spółdzielni Mieszkaniowej, żeby coś zrobili, mogliby to odgrodzić krzewami lub jakimś żywopłotem. Mogliby też poprzesuwać te zabawki – mówi Jan Kozak, mieszkaniec osiedla.

 

Spółdzielnia w odpowiedzi na zapytania mieszkańca napisała pismo, w którym tłumaczy, iż „uważa stawianie ekranów na terenach spółdzielczych za niecelowe i nieestetyczne. Z naszej strony proponujemy oddzielenie nowo wybudowanej drogi pożarowej pasem zieleni (obsadzenie krzewami) oraz przeniesienie urządzeń zabawowych na bezpieczną odległość”.

 

Rzeczywiście, posadzonych zostało kilka krzewów, jak widać na zdjęciu to raczej mizerne krzaczki, i przesunięto dwa koniki do huśtania. Jednak to stanowczo za mało. Udaliśmy się w tej sprawie do Piotra Bomby, prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej. Zadeklarował, że w najbliższym czasie, na przełomie kwietnia i maja, zostaną tam nasadzone krzewy i drzewka. Jednak czy to na pewno wystarczy? To raczej wątpliwe, bo zanim krzewy urosną, minie trochę czasu. Spółdzielnio, może warto przestawić więcej zabawek tak, żeby były dalej od drogi?

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Posiali i... porozjeżdżali
Masz uwagi? Zgłoś je
Wakat w urzędzie
Schody znikną

Komentarze

Portret użytkownika Kolaborant
Wysłane przez Kolaborant (niezweryfikowany) w 24 Kwiecień, 2018 - 11:38

Trudno to nazwać placem zabaw. Większym zagrożeniem dla dzieci jest stan techniczny tego ......... czegos, niz spaliny samochodów.

Portret użytkownika mieszkaniec bloku 14
Wysłane przez mieszkaniec bloku 14 (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2018 - 11:17

Pod blokiem nr 14 jest duży parking tuż pod oknami. Samochody często parkują tyłem do okien. Spaliny z rur wydechowych lecą prosto w okna mieszkańców, szczególnie tych na parterze. Może należałoby uporządkować sposób parkowania. Budując tak duży parking (bez drogi pożarowej) nikt nie pytał mieszkańców o zgodę. Wracając wieczorem samochodem wszystkie miejsca są już zajęte i nie ma gdzie zaparkować pod swoim blokiem, a parkują tu mieszkańcy wielu innych bloków między innymi bloku 22 i sąsiednich. O placu zabaw tutaj nawet nie ma co marzyć. Dzieci bawią się i jeżdżą na rowerkach między samochodami. Droga między blokami jest tu niestety wyjątkowo dwukierunkowa. W ozanakowaniu dróg na Osiedlu Piastów nie ma niestety żadnej logiki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2018 - 18:38

Cała organizacja ruchu na osiedlu to wielka pomyłka. Taką organizację ruchu w strefie zamieszkania mógł wymuślic tylko oszołom. To jest totalna porażka i tylko Bogu  należy  dziekować, że tam nie doszłojeszcze do większego nieszczęścia. Teoretycznie jest tm ograniczenie do 20 km/h ale kto tam jedzie 20 lub wolniej, prawie nikt. Obowiązuje zakaz postoju pozamiejscami do tego przeznaczonymi- teoretycznie - czy jest to przestrzegane. Albo chcą Państwo miec bezpieczne osiedle  i przestrzegac zasad albo chcą Państwo wolnośc i robienie co im się podoba bez poszanowania praw osób trzecich. To do Państwa należy wybór i konskwencje jeżeli coś sie stanie np. samochód potrąci kogos, pogotowie i straż nie dojedzie do bloku itd. Jestem ciekawy co na to władze-  chyba jak zwykle nie mają pieniędzy i mają to głęboko  w dupie

Odpowiedz