fbpx Będzie ładniej i bezpieczniej | Strzelec Opolski

Będzie ładniej i bezpieczniej

Będzie ładniej i bezpieczniej

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku inwestycje powiatu strzeleckiego w naszej gminie koncentrują się na mieście Kolonowskie. Tu powstanie dalsza część chodnika na ulicy 1 Maja oraz nowa nawierzchnia asfaltowa na ulicy Leśnej.

 

Chodnik na 1 Maja remontowany jest etapami od 2016 roku. W tym roku inwestycja ma zostać zakończona.

 

- W międzyczasie na jezdni, wzdłuż której przebiega chodnik, odnowiono nawierzchnię bitumiczną - mówi wicestarosta Janusz Żyłka. - Natężenie ruchu na tej ulicy wymusza, by piesi, zwłaszcza dzieci, bezpiecznie mogli dotrzeć do sklepów, szkoły, kościoła. Chodnik poprowadzi do granic terenu zabudowanego.

 

Tegoroczny remont traktu dla pieszych ma kosztować prawie 80 tysięcy złotych. Połowę z tej kwoty dokłada gmina Kolonowskie. Inwestycja ma zostać zakończona do 12 maja.

 

Mieszkańcy mają nadzieję, że starostwo z inwestycją posunie się dalej w kolejnych latach i wybuduje chodnik aż do przystani kajakowych. Obecnie ruch na tej ulicy nie koncentruje się tylko w kierunku centrum miasta, ale też w stronę tych miejsc rekreacji.

 

 

Na Leśnej ma zostać wymieniona nawierzchnia drogi na odcinku od ulicy Czerwionki do Opolskiej, czyli w ścisłym centrum. Przy tej ulicy znajduje się wiele sklepów, przychodnia lekarska, gabinet rehabilitacyjny Caritas, bank, remiza OSP. Jak ma być rozwiązana kwestia ruchu na czas remontu?

 

- Roboty będą prowadzone przy regulacji ruchu przez pracowników - tłumaczy Żyłka. - Wierzę, że będą przeprowadzone sprawnie.

 

Prace mają być zrealizowane do lipca.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co trzeba odnowić w Kolonowskiem?
Głos każdego obywatela się liczy
Śmieciarka do roboty!
Co tu powstanie?

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 11 Kwiecień, 2018 - 15:21

Dlaczego remonty ulic sa zwykle wykonywane za pomoca masy bitumicznej? Toz to jest material zastepczy. Masa wypelnia sie dziury w drodze aby na krotki czas polepszyc jej jakosc (np. az do kolejnego jej remontu). To nie material na lata!!! A jednak tym bublem reperuje sie nie - ubytki, ale wyrownuje sie cale ulice. Smutne, ale prawdziwe.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Kwiecień, 2018 - 09:03

Roboty remontowe sie zaczynają... No przecież WYBORY.. trzeba sie pokazać jakim dobrym się jest gospodarzem... czysz nie?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Kwiecień, 2018 - 21:15

Drogi czytelniku. Nawierzchnia bitumiczna to jest potocznie zwany asfalt i wszędzie drogi się robi z z asfaltu i powstaje nawierzchnia bitumiczna.  No chyba że  zrobimy betonową  nawierzchnie. Odnośnie drogiego czytelnika że to niby wybory się zbliżają to robią. Nie jestem sympatyków obecnego burmistrza ale należy prawdzie spojrzeć  w oczy i że żywienie się  remontuje udoskonalić poprawia.  A temu co się nie podoba to niech się weźmie do roboty a nie tylko ciągle narzekać i płakać jak to jest a mogło być  lepiej.  Jak tak uważasz to startuj w wyborach pokaż co potrafisz. Mo ad 

Portret użytkownika Hanys
Wysłane przez Hanys (niezweryfikowany) w 14 Kwiecień, 2018 - 08:13

O co chodzi w tym zdaniu?

Cytat z powyższego wpisu:

"...Nie jestem sympatyków obecnego burmistrza ale należy prawdzie spojrzeć  w oczy i że żywienie się  remontuje udoskonalić poprawia. ..."

Odpowiedz