fbpx Idą z duchem czasu | Strzelec Opolski

Idą z duchem czasu

Idą z duchem czasu

Artykuły : 
Numer wydania: 

W sali narad jemielnickiego urzędu gminy kilka tygodni temu zawisł ekran projekcyjny. Jak przekonują urzędnicy, pora, by urząd szedł z duchem czasu i dysponował sprzętem, który od dawna posiadają m.in. szkoły.

 

- Urządzenie przyda się podczas prowadzenia szkoleń pracowników, debat, sesji rady gminy - mówi wicewójt Piotr Pyka. - Często zdarza się, że ze szkoleń i konferencji przywozimy ciekawe materiały szkoleniowe, udostępnione przez wykładowców, a przydatne także innym pracownikom. Obecnie łatwiej będzie się tą wiedzą dzielić - przekonuje.

 

Koszt dostawy i montażu sprzętu multimedialnego oraz ekranu projekcyjnego w sali konferencyjnej wyniósł 16 974 zł.

 

Gmina nie zamierza poprzestać na tej inwestycji.

 

- Rozważamy możliwość zakupu aplikacji mobilnej na smartfony, dzięki której mieszkańcy, po pobraniu aplikacji na swoje smartfony, bez podawania numeru swojego telefonu, będą mieli nieograniczony dostęp do wszystkich komunikatów przesyłanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz lokalnych aktualności związanych z funkcjonowaniem gminy - mówi Piotr Pyka. - Za pomocą aplikacji zainteresowani, tym sposobem komunikowania się, dowiedzą się np. o zagrożeniach pogodowych, awarii sieci wodociągowej, elektrycznej, planowanych przerwach w dostawach prądu oraz o wielu innych istotnych sprawach i zagrożeniach. Aktualnie sprawdzamy warunki oferty, z którą chcemy zapoznać radnych - mówi. - Zapoznajemy się też z systemami służącymi do transmisji i utrwalania obrad rady gminy - dodaje wicewójt i wyjaśnia, że gmina będzie musiała stosować takie rozwiązania od nowej kadencji - zgodnie z wymogami ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Najlepsza strona wsi
Nowe dęby za stare
Nazwali ulice
Hodowca na medal

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 14:02

Dobrze, mogę zadzwonić. Rozumiem, że jak nadzór zamknie przedszkole to mogę dziecko za rączkę zaprowadzić na 7:00 do urzędu gminy, żeby wójt i jego zastępca mogli wypełnić swój ustawowy obowiązek zapewnienia opieki nad dziećmi od lat 3?.

Portret użytkownika Rodzic
Wysłane przez Rodzic (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 14:05

W sumie dobry pomysł!. Rzutnik do puszczania bajek już mają na gminie. Podobno na ostatniej sesji same bajki na nim puszczali :) :) :)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 luty, 2018 - 23:04

Słuchajcie, przyjechałem z Niemiec po wielu latach. Jak zapisuje się dziecko do przedszkola? Na gminie czy w przedszkolu? I czy to jest płatne czy za darmo?

Te żółte przedszkole wcale nie wyglada Źle. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 luty, 2018 - 22:20

Musisz iść do urzędu gminy tam wszystko na pewno Ci wyjaśnią... z zewnątrz ten budynek też nie wygląda źle :-)

Odpowiedz