fbpx BiK , czyli co? | Strzelec Opolski

BiK , czyli co?

BiK , czyli co?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pod tajemniczym skrótem BiK kryje się nazwa nowej instytucji: Biblioteka i Kultura. Zgodnie z wolą radnych, działania kulturalne mają spod skrzydeł Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki przejść do gminnej biblioteki. Podobne rozwiązanie funkcjonuje w Kolonowskiem, gdzie działa Biblioteka i Centrum Kultury.

 

BiK w Zawadzkiem ma ruszyć od 1 lipca. Burmistrz Mariusz Stachowski planuje, że Joanna Spałek, która obecnie pełni funkcję dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawadzkiem, zachowa swoje stanowisko i zarządzać będzie nową instytucją w całości. Do BiK-u miałyby przejść osoby pracujące w GOSiT, dziś odpowiadające za kulturę i wspierać dyrektorkę na tej płaszczyźnie.

 

Nowa instytucja ma działać w dwóch budynkach: kinoteatrze i domu kultury przy ulicy Dworcowej. Burmistrz planuje pozyskać środki na remont tego drugiego obiektu i utworzenie tam biblioteki z prawdziwego zdarzenia.

 

- Powołanie instytucji w takim kształcie daje dużo większe możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych - mówi Mariusz Stachowski. - Chcę, aby pracowały tu osoby czujące temat od początku do końca, oddane rozwojowi kultury. To instytucja, w której trzeba pracować, kiedy inni odpoczywają - podkreśla.

 

Burmistrz liczy, że wskutek wprowadzonych zmian kinoteatr i dom kultury będą tętnić życiem, że w Zawadzkiem będzie częściej gościło kino, teatr, powstanie grupa teatralna... Nowa jednostka będzie finansowana ze środków, które zostaną przesunięte z budżetu GOSiT, ale kluczowym ma być pozyskiwanie dodatkowych, zewnętrznych funduszy.

 

Czy zmiany w kulturze pobudzą miasto i gminę do życia?

 

MM

 

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Z mikołajem i z muzyką
Zabawa z poświęceniem
Zadbaj o swoje zdrowie
Nowe ulice w gminie
Teatralne przedszkole

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 12:37

W tym wszystkim nie chodzi o jak to redaktor nazwał" że wskutek wprowadzonych zmian kinoteatr i dom kultury będą tętnić życiem ", lecz o wygenerowanie kolejnych zezsensownych dobrze płatnych stanowisk.

W końcu nasza gmina od nowego roku ponownie podniosła opłaty i stać ją , przecież i tak za to zapłacą mieszkancy.

Niebawem w naszej gminie będzie więcej urzedników niż mieszkańców.

Takie chore aspiracje.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 19:57

Spóldzielnia powiesiła ogłoszenie o zmianie taryfy za wodę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 20:01

To może spółdzielnia Was kosi. A czy obniżyła wam spółdzielnia jak dwa lata z rzędu były obniżki c.o??

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 16:07

ciekawe czy "rodzina "tzn sławetna pani radna którą ktoś ostatnio pogonił w ciemnościach  się ostanie na włościach

Portret użytkownika nina
Wysłane przez nina (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 14:52

czytaj ze zrozumieniem wyrażnie pisze że  przejdą osoby już pracujące w GOS i T 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 15:06

Każda powołana nowa instytucaja łączy się z utworzeniem nowych stanowisk

a te osoby co będą "przeniesione" to jest niewielka część nowej instytucji.

Do tego trzeba powołać kolejnego dyrektora ,kierownika,zastepców, zastepcy zastepcy itd.

mnozyć pracowników "potrzebnych" mozna bez końca.

Wystarczy się przejść po naszej "kochanej gminie" ile jest urzędników, niebawem z biurkami przeniosą się na korytarz a na lato na przyległy parking.

W końcu nasza gmina jest bogata i ma złoża sławnego gazu  z .....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 21:01

A kto biednemu zabroni żyć na kredyt. Fajnie się rządzi za nie swoje.W Zawadzki potrzeba dyrygenta a nie muzykami. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 21:15

Po co niszczyć znowu coś co istnieje już tyle lat namieszać nabrać ktedytów narobić długów a potem odejść niech inni się martwią ale ważne żeby cyknąć parę fotek na otwarcie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Styczeń, 2018 - 21:43

Zawsze można potem ponownie wystartować na fotel burmistrza. Ciemny lud jak życie pokazało w Zawadzkim kupi wszystko 

Portret użytkownika Czytelnik102
Wysłane przez Czytelnik102 (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2018 - 09:44

Sami maruderzy, tylko utyskiwania. Jak zawsze dla zasady burmistrz be!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2018 - 10:26

Do zycia to pobudzi miasto inny burmistrz ktory najpierw pomysli o zabezpieczeniu miejsc pracy dla młodych dajac przedsiebiorcom dogodne warunki a nie ze wszyscy z Zawadzkiego uciekają,jeśli mieszkaniec nie zarobi godnie to i na kulture nie wyda bo go nie będzie na to stać,czuje że burmistrz po raz kolejny chce sie pozbyć problemu zwalając  na kogoś innego odpowiedzialność i nie pójda za tym pieniądze .Jesli chce sie żeby coś się działo muszą być na to pieniądze a nie w tych czasach liczyć na sponsorów

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 3 Styczeń, 2018 - 12:17

Zawadzkie pogrąża się w maraźmie po upadku huty, zupełnie jak platforma po przegranej z pisem. Nie ma pomysłu na rozwój, gmina się wyludnia, młodzi ludzie uciekają, a my nie mamy im nic do zaoferowania. Centrum Turystyczne? Opolszczyzny? Znikające Wyspy? Wzięciem cieszy się Szuwarek, ale on nie zastąpi młodzieży perspektyw i szans rozwoju. Połączenie ze Śląskiem zerwane, Lubliniec, Częstochowa - można zapomnieć. Jako tako jest jeszcze połączenie z Opolem, naszym jedynym aktualnie oknem na świat. Młodzi po obejrzeniu Opola już do Zawadzkiego wracać nie chcą i nie dziwię się im. Do czego wracać mają? Do kolejnego Centrum przesiadkowego, gdzie mogą się przesiąść do własnego roweru? Centromania nie zastąpi perspektyw. Zamiast wysp wystarczyło zrobić zwykłą knajpkę, wyszłoby duuużo taniej. Zamiast centrum przesiadkowego zwykły parking. Całkiem proste, przyziemne sprawy, ale nazwane po ludzku, z wyczuciem, dla ludzi. Centrum kultury, centrum sportu, to nie jest propozycja na rozwój miasta. Zamiast Centrum Turystycznego lepiej było zadbać o reprezentacyjny wygląd ulicy Dworcowej, o lepsze wyeksponowanie ul. Opolskiej. Wystarczy spojrzeć na miejscowości w istotcie swej turystyczne, jak Istebna, Szczyrk, Brenna, jak wyglądają centra (te pisane z małej litery), gdzie turysta jest witany i zapraszany do kawiarenek, restauracji, parków, miejsc odpoczynku. U nas do czego ten turysta ma przyjechać? Na kajak? I tak spłynie nim do Kolonowskiego i tam zje obiad. Zawadzkie lekką ręką odpuściło przemysł, a to on był motorem napędowym miasta. Bez niego miasto nie potrafi obudzić się z letargu i wyrwać ku przyszłości. Kolonowskie już nas przegania, a my kisimy się we własnym sosie. Nie przyciągamy nikogo i niczym, nie mamy żadnych atutów, czasami próbujemy desperackim zrywem podciągnąć się popularnością Sławka Szmala, a i to robimy nieudolnie. I nie jest to przywara burmistrza, czy rady. Obecnej czy poprzedniej. To przywara nas samych. Zbyt beztrosko żyło nam się pod skrzydłami huty i teraz nie potrafimy stanąć twarzą w twarz z życiem.

Zawadzkie okres świetności niestety ma już za sobą. Teraz jesteśmy w okresie schyłkowym. I jeśli nikt nie ruszy za cugle i nie przedstawi nowej strategii i nowego pomysłu na rozwój, to niestety przegramy. I nie chodzi bynajmniej o plan na nową kadencję, czy następny rok. Tu potrzeba stratega, który potrafi trafnie określić szanse i możliwości i nakreśli sensowny plan. Bez tego nadal będziemy tracic wartościowych ludzi, którzy albo wyjadą do Opola, Gliwic czy Wrocławia, albo zamkną się w swoim domu i będą dla miasta straceni.

Przykro to mówić, ale Zawadzkie chyba po prostu umiera.

Portret użytkownika Czytelnikkk
Wysłane przez Czytelnikkk (niezweryfikowany) w 3 Styczeń, 2018 - 21:23

Biblioteka istniala i istnieje w dobrym punkcie. Czytelnikow coeaz mniej poniewaz ludzie mniej czytaja. Internet sila. Polaczenie to blad tak jak wiekszosc rzeczy w tej gminie. Szkoda ze burmistrz nie slucha swoich wyborcow. Po co niszczyc i mieszac w tym co dibrze funkcjonuje...

Co do widy to sama Pani prezes informowala na zebraniach wiejskich o podwyzce wody o 30 gr czego odwagi nie mial Burmistrz aby poinformowac o planowanej kolejnej jego podwyzce podatku. 

 

Portret użytkownika Czytelniczkada
Wysłane przez Czytelniczkada (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 07:13

Co do urzednikow to obawiam sie ze oni wrecz uciekaja z tej gminy. Wystarczy popatrzec na ogloszenia o konkursach!! A nawet niedawno rozstrzygniety konkurs na dyrektora zlobka znow jest ogloszony na nowo pomimo iz zlobek otwarto i wstege przecieto ( patrz strona www.zawadzkie.pl)

A ile stanowisk w urzedzie jest bez obsady.. czy moze nam burmistrz to ujawnic! Chyba takie maja super zarobki ze nikt nie chce takiej pracy. Kak to mowia "jaka placa taka praca"

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 09:18

Kolejny durny pomysł burmistrza łaczenie nigdy dobrego nic nie przynosi  ale nie ważne że to może nie wypalić ważne żeby przed wyborami było o nim głośno.

Chodze do biblioteki pewnie z 30 lat i jedyne co by tam się przydało to generalny remont bo komunizm wyłazi  tam z każdego kąta a nie  łaczyć  z placówką z którą nie wiadomo co zrobić,lokalizacja jest dla wszystkich dobra,ludzie się przyzwaczaili do tego miejsca .

Pewnie chodzi żeby poupychać swoich ludzi po nowych etatach,bo faktycznie to jest domena burmistrza ciągle tworzyć nowe stanowiska, w urzedzie to co chwilę nowa twarz a urzędniczki dalej takie zmęczone

 

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 4 Styczeń, 2018 - 10:31

Też się zgadzam, że obecna lokalizacja biblioteki jest bardzo dobra i nie ma najmniejszego sensu łączyć jej czy przenosić gdzie indziej. Jak już, to wyremontować obecną i pozostawić.

Znacie to przysłowie: lepsze wrogiem dobrego?

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 4 Styczeń, 2018 - 10:33

Zresztą bibioteka jest jednym z nielicznych przykładów czegoś, co w Zawadzkiem funkcjonuje dobrze. Nie ma sensu tu nieczego poprawiać. Jest wiele innych rzeczy, które nadają się do naprawienia. Przykłąd: mostek na Koronczoku, który mieszkańcy chcą, by był rozebrany, a gmina go.... wyremontowała!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 12:08

Nie rozumiem tego bo pisze  wyraznie że Burmistrz planuje pozyskać środki na remont  domu kultury tzn  że dopiero planuje pozyskać  więc po co to łączenie jak niewiadomo czy pozyska chyba troche na wyrost ten artykuł

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 14:57

od wymyślania takich bzdur nikomu nic nie przybędzie tutaj naprawdę jest potrzebna wizja rozwoju miasta na długie lata do jasnej chol...y w tym urzędzie zacznijcie myśleć na innych falach a nie tylko odwalić swoje i do domu czpkę zawiesić na wieszaku

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 18:38

A dlaczego nie było ogłoszonego konkursu na menadżera Zaw-kom.Osoba pełniąca obowiązki Prezesa dostała kontrakt menedżerski.Tak ptaszki śpiewają w Zawadzki. I to się nadaje do prasy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 18:51

Przecież to rodzina z burmistrzem!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 21:56

Zaw-kom do likwidacji w trybie natychmiastowym 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 08:11

Od kiedy? Zakład ,że nie zostanie zlikwidowany? Twoja trauma z tego powodu może cię zabić -uważaj na siebie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 08:52

Zaw-kom do zamknięcie w trybie pilnym już tyle raz piszę że prywatne firmy chętnie zastąpią i lepiej taniej wypełnią obowiązki i kompetencje tej firmy,a my w naszej gminie potrzebujemy pieniądze na róze inicjatywy.Zamknięcie tej firmy"komuny"poprawi kondycję finansową gminy czyli nas 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 09:54

Ale od kiedy?Piszesz i piszesz a jakie działania podjołeś...?Od tego pisania nic się nie zmieni. Jesteś małym zgredem który nic nie może! Uświadom to sobie. Zaw-Kom był jest i będzie.Komuna piszesz,powstał chba w poowie lat 90-tych i funkcjonuje jako spółka. Podpowiem ci co zrobić bo tylko slogany wypisujesz. Idź bo Burmistrza i przedstaw ofertę zakupu przynajmniej 51% udziałów gminy w spółce i bedziesz miał prawo decyzji. Jak tego nie potrafisz, to zamilcz bo nudzisz strasznie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 13:31

A więc zacznijmy od początku jakie działania podjąłem,a no takie że piszę prawdę o tej firmie,jeżeli chodzi o mój wzrost to już pisałem że nie jestem taki mały prawie 190 cm pisząc o komunie to chodzi mi o funkcjonowanie a nie o rok założenia spółki,przecież wszyscy gadają że w Zawkomie jest eldorado czy się stoi czy leży 2 kawałki sie należy.Znam kilku ludków którzy tam pracują i to oni sami tak gadają nawet u nas w hucie słyszy się że parę osób chce wskoczyć na etet do Zawkomu tylko muszą wyczekać na odpowiedni moment,a to matka huta słynęła że przygarnia wszystko i wszystkich więc dlaczego do mnie macie pretensje ja tylko piszę to co głośno mówią? Bardzo mi przykro ale niestać mnie na wykupienie 51% akcji moje dochody mi na to nie pozwalają ale milczeć cwaniaczku nie ma zamiaru bo w jakieś częsci podatki które odprowadzam idą na utrzymanie tej firmy

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 16:26

Czemu się męczysz w tej hucie, złóż podanie do zawkomu i miej to eldorado za 2 tys. A może nikt cię ngdzie nie chce bo nic nie umiesz, nie mas żadnych uprawnień i tylko umiesz obrażać. Normalny człowiek pcha się tam gdzie jest raj miodem płynący, postępuj racjonalnie!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 17:40

Człeku kto się męczy chyba ty jak tobie jest mało to się zwolnij a nie peplaj bzdur bo za taką robotę to nawet w NIMCACH bys nie dostał 2 tys zł? Ja piszę o faktach no a ciebie to boli,a jak normalny człowiek szuka raju materialnego domyślam sie że o taki ci chodzi fachowcu przez duże "F" to napewno nie znajdzie go w Zawadzkiem,więc ja tu jestem i nie narzekam pracując w hucie z racji przywiązania do ziemi na której się urodziłem tylko do mojej pracy mieszkańcy gminy nie muszą dopłacać a do twojej w Zawkomie już tak i to nas różni "Fachowcu"

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 18:50

Ale przecież nie musisz korzystać z usług komunalnych. Twoja wola!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 20:18

190 cm? Najlepszy przykład ,że rozum nie idzie w parze ze wzrostem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 21:23

Oj Zaw-kom-owcy boli was że ludzie zaczynają się przyglądać waszej firmie i marnotrawieniu tam gminnych pieniędzy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 21:27

Nas mieszkańców martwi że tacy idioci są wśród nas.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2018 - 09:18

Kuźwa jakie gminne pieniądze??? Gmina nie dopłaca! Płacimy my za usługi ,uważasz ,że źle pracują, za drogo zmień dostawcę usług i tyle,przestań w końcu marudzić, tylko działaj ale dzaiaj efektywnie a nie pisamiem durno na forum. Maluczki człeku nie wiem ilu niby Zaw-komowców pisze ale ja ci już odpisałem nie jestem zawkomowcem,mam swoją firmę czy twój móżdżek to ogarnia?A więc jeszcze raz po wodę do źródełka wywóż śmieci zgłoś w Kolonowskiem ( albo do lasu) i jesteś uwolniony z Zaw-Komu, ja ich akceptuję -moje prawo.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2018 - 09:41

Co ma nas boleć? Że jakiś frustat pisze na forum, to ma boleć, ludzie się przyglądają wszystkiemu bo takie ich prawo, tylko nie wszyscy piszą takie bzdury jak ty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2018 - 10:19

To juz nie pierwszy raz wystarczy poruszyć temat Zaw komu a na girgum robi sie ciasno hehe 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2018 - 10:51

Ale to nie temat Zaw-Komu powoduje "ciasno" na forum hehe! To zwykła reakcja na wpisu czlowieka który nic nie może, nic nie robi a na sugestie co ma zrobiś -to nie ma pieniędzy..."żal.p". Narzuca się stwierdzenie "czemuś biedny..boś głupi, czemu głupi boś biedny".Dgyby nie jego zaśmiecanie forum ,takich reakcji by nie było,ale niestety już zapowiedział ,że będzie dalej pisał... zamiast działać. Taki mamy klimat  w Zawadzkiem.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2018 - 12:57

"I takich nieuków jak Ty ;)" pełna zgoda tylko pewnie za późno, byś się czegoś nauczył!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2018 - 12:23

Panie klimatolog "bieda" i "głupota" to tylko słowa aczkolwiek jak szeroki mają zakres znaczenia,owszem można być biednym materialnie i gdybym miał wybór wybrał bym taką biedę bo gdy człowiekowi dopisuje zdrowie i chęci można z niej wysokczyć ale bieda intelektualna którą ty na tu serwujesz jest o wiele wiele gorsza dlatego przyjmij moje szczere współczucie 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Styczeń, 2018 - 12:53

Może i on "serwuje" ale ty na pewno niczego nie serwujesz ani niczego sensownego nie piszesz ,tu pełna zgoda bieda intelektualna z ciebie aż kipi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 10:03

Ale gdzie są te firmy chętne, podaj choć jeden przykład. Tylko piszesz farmazony bez jakichkolwiek konkretów-ja moge≤ napisać Zawadzkie do zaorania w trybie pilnym!!! I co to zmieni ,że tak napisałem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 13:32

Uwierz że są tylko na tym etapie nie mogę zdradzić o które chodzi

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 18:41

Zjednoczcie wreszcie siły Zawadczanie i zacznijcie wspólnie działać!!!! Tylko wieczna krytyka o wszystko, może trzeba przyjść na sesje rady miejskiej i zaproponować to i owo. pyskujecie non stop tutaj, a efektów brak. Myślicie że ci ludzie w urzędach są tacy niemyślący? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Styczeń, 2018 - 21:55

tak myslimy

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Styczeń, 2018 - 11:07

a co ma zaw-kom do biblioteki chyba niektórzy nie czytaja ze zrozumieniem chcesz pisać o zaw-komie załóż osobny watek,a nie pod kątem anonimowym prowadzisz dyskusje,a co do połączenia biblioteki z kinoteatrem to może mi ktoś wyjaśni jaki to ma cel ,placówkę która dobrze prosperuje chcą wykończyć łącząc ja z upadłym od dawna kinoteatrem z takiego połączenia nie ma nic dobrego nigdy  tam by trzeba niezłe pieniądze żeby to podnieść do świetności

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Styczeń, 2018 - 14:07

Po co chodzić na sesje. Radni krytykuja i mówia nie, a głosują na tak. Źle się stało, że tak pochopnie dali się zawadczanie nabrac na nowego/starego burmistrza. Wypisz-wymaluj, robi to za co wczesniej mu podziękowano. Powiadaja,że zpięknego talerza się nie najesz i to widać. Wystarczy zdjęcie do gazetki z kolejnym usmiechem i zaraz - przepraszam ale nie mam czasu bo,to i to i odfajkowana impreza, zaliczona i sprzedana publicznie. Efektów - zero. I ludzie to kupuja.