fbpx Zmiany i podwyżki | Strzelec Opolski

Zmiany i podwyżki

Zmiany i podwyżki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Listopadowa sesja rady miejskiej w Zawadzkiem przyniosła wiele zmian dla mieszkańców. Najważniejsze dla portfeli Czytelników są podwyżki. W 2018 roku wzrosną podatki i opłaty za wodę.

 

O planowanej podwyżce cen wody już pisaliśmy na naszych łamach. Wynika ona z pilnej potrzeby remontu wieży ciśnień i wodociągu. Cena za metr sześcienny wody na potrzeby spożywcze i bytowe wzrośnie o 37 groszy i wyniesie 3,77 zł. Wzrosną także opłaty abonamentowe. Dziesięciu radnych głosowało za podwyżką, pięciu wstrzymało się od głosu.

 

Stawki podatkowe wzrosną od 2 do 60 groszy w porównaniu do obecnych. Największa podwyżka dotknie przedsiębiorców, którzy za m2 budynku zajętego na prowadzenie działalności gospodarczej zapłacą 21,30 zł. Podatek od mieszkań wyniesie 75 groszy za metr kwadratowy.

 

Część radnych sprzeciwiła się proponowanym wzrostom stawek. Radna Beata Mańka-Kulik pytała burmistrza, dlaczego nie informował mieszkańców na zebraniach o planowanych podwyżkach.

 

- Odpowiedzialność za podwyżki spadnie na radę - mówiła Mańka-Kulik. - Burmistrz przedstawił mieszkańcom budżet na 2018 rok, a nie poinformował ich, że żeby go zrealizować będą podniesione podatki.

 

Radna Beata Ibrom-Duda broniła propozycji burmistrza, argumentując, że w gminie jest coraz mniej dzieci, przez co spada subwencja oświatowa, a szkoły trzeba utrzymać. Mówiła też, że firmy burzą nieużywane budynki, żeby nie płacić za nie podatków, a to uszczupla gminny budżet.

 

- Wyliczyliśmy, że te podwyżki dla mieszkańca średnio oznaczają 21 złotych więcej na rok, a dla budżetu gminy to są realne pieniądze - argumentowała Ibrom-Duda.


W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tego się nauczyli
Wesołe jubileusze
Miesiąc rozgrywek za nami
Ortografia to rozrywka

Komentarze

Portret użytkownika Dix
Wysłane przez Dix (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 12:23

Specjalne nie pedziol na zebraniu o podwyzkach bo by wyleciol z tego zebrania!!! To je banda nie umiom gospodarzyc to podwyzki w glowie.gmina schodzi na psy!!! ZWolnic tam w administracji trocha tych pierdzistolkow i kasa sie znojdzie!!! Poco ci radni ?!

Portret użytkownika adammmmmm
Wysłane przez adammmmmm (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 12:29

Co to za sposób (podwyżka opłat za wodę) pozyskania pieniędzy na remont wieży ciśnień - to jakiś absurd!!!!   Idąc tym tokiem myślenia to ja - mieszkaniec, chcący wyremontować swoje mieszkanie/dom, miałbym nakazać mojemu pracodawcy podwyżki pensji po to aby zaoszczędzić na mój remont miesszkania/domu...

 

Tak dyrygować gminą to chyba każdy potrafi - ale to nie tędy droga, ludzie opamiętajcie się i nie idzcie w stronę pisowskiego rządzenia.

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 21:43

to po co nam dawali upust w czerwcu za skażoną wodę? skoro teraz sobie to w podwyżkach odbijają? poza tym w zakomie najwyższy czas się przyjrzeć należy zatrudnieniu i wypłatom, niech tym się zajmie się pan burmistrz jako nadzór właścicielski nad tą spółką!! przerost zatrudnienia tam jest przerażający i do tego system premiowania, który wcale nie przekłada się na zaangażowanie w pracę. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 09:21

Dokładnie zamiast premii miesięcznych dać kwartalne uznaniowe. Dawać wtedy gdy pracownik na nią zasłużył. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 10:33

Sami specjaliści się odezwali. Proponuję wogóle bez premii, wtedy każdemu zostanie najniższa krajowa. Mam tylko obawy, czy będzie komu tam pracować.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 13:56

Nie jestem pewny, kolega się zwolnił z powodu niskiej płacy i nie ma chętnych na jego miejsce.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 14:52

Straszne rzeczy. Większość ludzi w Zawadzkim pracuje za najniższe wynagrodzenie np. w byłej Hucie. A w Zawkomie nie oszukujmy się nie pracuje się za najniższe.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 15:33

Tak to bardzo dziwne że się zwolnił i nie ma chętnych na jego miejsce,bo mój kolega chce sie z huty zwolnić i za wszelką cenę dostać się do roboty w Zawkomie i jakoś nie umie ciągle mu gadają że nie ma wolnego etatu to cos dziwnego jest?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 21:36

Jak się nie robi porządnie to premii nie ma. Za pisanie na forum nikt ci nie zapłaci.  Jesteś ciekawym człowiekiem żeby pracować i na swoich kablowac. Jak ci nie pasuje to idz. Informatyku. I nie zapomnij znowu coś ciekawego napisać. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 21:28

Podwyżka nie jest związana z remontem wiezy. Pani Redaktor udało, się wywołać burzliwa dyskusje... brawo Pani Martyno. Tylko gdzie jest mowa o rzetelności? 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2017 - 08:34

O jak  rzetelność w tym wpisie-" podwyżka nie jest zwiazana z remontem wieży", i jeszcze innym zarzuca brak rzetelności, śmiech mnie ogarnia. Napisz z jakim "pokłosiem" kojarzy ci się ta podwyżka cen wody.  Niżej jest wpis z "pokłosiem" poprzednich decyzji. Ciekawe co teraz wymyślisz?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2017 - 20:57

Zawkom czeka na twoje cv. Bedziesz duzo zarabial. I pierdzial w stolek. Pozniej mozesz zostac butmistrzem. Wtedy dopiero zrobisz porzadek... i sie spelnisz. Piekne... i wtedy do ciebie dojdzie zes slaby jak kotek miauczacy na pustyni.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2017 - 21:39

Zawkom do likwidacji koniec marnotrawienia pięniędzy podatników na tych darmozjadów,obowiązki przekazać firmą prywatnym 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2017 - 21:46

Marny człeku znów piszesz, a nic nie robisz! Darmozjadzie internetowy daj się do roboty i zlikwiduj! Kiedy decyzja?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 10:38

Jak mogą boleć słowa nieudacznika który tylko produkuje się w SO ,a nic w temacie likwidacji Zakomu nie robi-śmieszny ludziku napisz kiedy zlikwidujesz Zawkom, a  jak nie potrafisz to się nie udzielaj.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Grudzień, 2017 - 12:53

o kolego powiem szczerze że taki wzrost może cię zdradzić a to dla tego że u nas takich dryblasów jest na palcach policzyć

Portret użytkownika Mieszkanka28
Wysłane przez Mieszkanka28 (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 13:15

Śmiech na sali ..... podwyżki i podwyżki to oni potrafią najlepiej!!!!  Tylko czekać kiedy sobie dają podwyżki po cichu.... Nie dziwie się że wszyscy uciekają z  Zawdzkiego....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 13:48

"kto pije wódkę jest alkoholikiem" i tyle w temacie najlepszy sposób an powyżki i depresje z tym związaną

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 13:55

Jak te podwyzki nie nazwać inaczej jak ciche? Przecież na zebraniach o nich ani me, ani be. Dlaczego radni nie wiedzą o nich przed spotkaniami mieszkańców z burmistrzem. O remoncie wiezy, to chyba od dziś to nie jest problem. Poza tym co się przez te ostatnie lata robi na sieci wodno-kanlaizacyjnej oprócz awarii. Prze tyle lat to juz dawno kasa powinna byc odłozona. Błysnęła za to p. radna z Żędowic widząc zasadność podwyżek w braku dzieci i problem wyburzania nieruchomości przez podmioty gospodarcze, żeby nie płacic za to. Zapomniała, że każdy średno inteligentny potrafi liczyć, i nie chce być ''sponsorem'' pomysłów i długów co nie jest z kolei podstawa do podwyżania opłat. Nie widzi za to potrzeby zasadności budowy Centrum Przesiadkowego za 600-800 tys, ściezki pieszo rowerowej do Żędowic, i wielu tu rzeczy, które by mozna jeszcz wyliczać.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 16:26

Radna Ibrom-Duda to jest  the best! Zauważyła,że to przedsiębiorcy uszczuplają budzet gminy bo wyburzają budynki.... i tacy ludzie są w radzie??? A czy Pani radnej nie przyszło do głowy ,że być może wyburzają bo są tak wyśrubowane stawki? Ale co tam mieszkańcy zapłacą tylko ok.21zł więcej, ok tylko i tak za podwyżkami nie idą w parze inwestycje,a te które wymyśla burmistrz, nie mogą się spłacić patrz- działki na Padarewskiego.Sprzedano dwie za 122000.........

Portret użytkownika czytelnik 102
Wysłane przez czytelnik 102 (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 17:18

Nie biadolić! Nie pluć!

Masz pomysł, przyjdź do urzędu i zaproponuj. Dość tego narzekania. Nie było planu zagospodarowania przestrzennego, nie było działek budowlanych - źle, są działki - źle. Kiedy będzie dobrze? Bardzo dobrze, że działki są i można zaproponować mieszkańcom chcącym tutaj mieszkać zakup tych działek. Gdyby ich nie było, biadoliłbyś jeden z drugim, że ludzie uciekają do gmin ościennych się budować (tak jak to było do tej pory). W poprzednim artykule ktoś proponował stawianie bloków. Wygooglajcie sobie mieszkania do sprzedania i wynajęcia w Zawadzkiem. Jest tyle rekordów, że każdy chcący znajdzie coś dla siebie. Stawiać bloki. Postawisz bloki i nie będzie chętnych na zakup i znowu lament! Wam ludziska nigdy się nie dogodzi (piszę do tych wiecznie skamlących na tym forum). Niech się budują, niech inwestują, niech płacą u nas podatki. Pozdrawiam.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 20:16

O czy ty piszesz? Kto biadoli i pluje? Czy pokazanie niegospodarności władz to biadolenie? W budż ecie zapisano ,że ze sprzedaży będzie 800tyś i co? Wywalono kase na uzbrojenia , a zabrakło na wkład własny do remontu Powstańców i 1,5 mln.dofinansowania poszło sie ...Tak wygląda "myślenie" perspektywiczne-pogratulować. Piszesz ,że budują się w ościennych gminach ( tak jak poprzednio)? Żyjesz w naszej gminie,zobacz ile się buduje w Kielczy i Żędowicach i te dwie  działki w dwóch przetargach to sukces? Dwoje z moich znajomych będzie się budować w gminie Kolonowskie -dlaczego ,zobacz jakie tam ceny.Wygoogluj sobie ile jest domów mieszkań w Zawadzkiem do kupna...kto chce w takim grajdole zamieszkać? Czy takimi cenami gmina przyciąga chętnych...widać na przetargach.

Portret użytkownika czytelnik 102
Wysłane przez czytelnik 102 (niezweryfikowany) w 5 Grudzień, 2017 - 23:32

Własnie o tym pisałem, że mieszkań jest pod dostatkiem i pomysły z budową bloków to utopione pieniądze. Działek nie było i wielu Zawadczan chcących stawiać dom wybudowało się w gminach ościennych. Oni już nie wrócą do Zawadzkiego, będą płacić podatki np. w Kolonowskim, bedą inwestować w tych gminach, może będą tworzyć firmy, ich dzieci będą chodzić do szkół w miejscu zamieszkania. Zawadzkie musi mieć ofertę działek budowlanych dla ludzi chcących tutaj mieszkać i nie mówmy o nie gospodarności, bo to inwestycja w przyszłość.

Co do cen za wodę i kanalizę, to jest to także pokłosie decyzji podpięcia Kielczy i Żędowic do sieci.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 16:58

Co ty wypisujesz za głupoty? Podaj jedną rodzinę która wybudowała sie w Kolonowskiem a była z naszej gminy, napisałem ci a jak nie wiesz to przejedź do Kielczy i Żędowic i zobacz ile ludzi buduje się z Zawadzkiego,a dlaczego kwestia ceny jest na pierwszym miejscu,  a czy świadczy brak chętnych na Padarewskiego! Teraz tak dwie "nasze" rodziny będa budować w gminie Kolonowskie -dlaczego? Patrz wyżej co napisałem. Druga sprawa -takiej głupoty którą napisałeś o cenie wody , to mógł napisać tylko  totalny ignorant! Kiedy podpięto wsie do wodociągów? Obecna podwyżka cen wody( bo o tym pisza w artykule)jest pokłosiem poprzednich decyzji ?Zejdź na ziemię  i się ogarnij  o ile jest jeszcze na to czas!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Grudzień, 2017 - 08:46

To kup se tą działkę pod blokami 9 ar za 65 tyś. W kolonowskim masz 30 arów za 120 tys pod lasem w super cichej okolicy. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2017 - 08:55

Koszt inwestycji na Paderewskiego (uzbrojenie działek + droga + oświetlenie itp.) szacowany przez gminę to około 400 tys. Zarobek na dzis okolo 120 tys. Biznes jak się patrzy. Chyba że im tam drogi i lamp nie postawimy bo dla 2-4 domów się nie opłaca. Ale będzie zarobisz centrum przesiatkowe za 800 tys.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2017 - 12:16

Jak pamietam za poprzedniego urzedowania, to chyba raz za te 4 lata była podwyzka(jak była, bo tego nie jestem pewien) i jak mówi p. radna z Kielczy, to obecnie urzędujacy dostał w ''spadku 1,6 mln zł + jakieś 500 tys zwrotu z boisk z Kielczy i Żędowic i to juz poszło! Teraz funduje nam podwyzki + ok. 3,5 mln kolejnego kredytu! Kiedys przed wyborem tego Pana pisałem, że źle się stanie jak w wybory samorządowe wejdzie polityk-polityka i partie. PIS próbuje to zrobić a u nas się już to stało 2 lata temu. Nie jestem za ani jedną,drugą, czy trzecia partia, ale uważam, że samorządy powinne wybierać lokalne władze spośród komitetów wyborczych i ludzi nie związanych z partiami. Przykładem tego że tak jest to realizacja za wszelką cenę Centrum Przesiadkowego- czyj jest ten plan, pod kogo, może by o tym napisać. Wiem, że gazeta się w to nie zaangazuje bo......?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2017 - 21:19

Witam,

Cieszę się, że ktoś zauważył to co mówiłam na sesji. Uważam, że kwestie finansowe są w tej chwili bardzo istotne. Przygotowany przez burmistrza projekt budżetu na 2018, który będzie głosowany w grudniu zakłada zaciągnięcie kredytu na kwotę 3 milionów zł i podwyżkę podatków. Będąc świadkiem tego, ile wysiłku kosztowało p. Orgackiego wyprowadzenie naszych finansów, jest mi dzisiaj po prostu, po ludzku żal.

To prawda, że p. Stachowski otrzymał na początku swojej kadencji niezłą sumę wolnych środków. Wystarczyło nimi obracać przez angażowanie ich w dotacjach unijnych- czyli tak jak robił p. Orgacki.

Niestety, p. Stachowski wydał wszystko do cna. Zostało 180 000 wolnych środków!  Jest to porażka p. Stachowskiego i przyznam szczerze, że moja osobista również, bo naiwnie wierzyłam, że kilka osób rozsądnie myślących w radzie, powstrzyma tę porażkę.

Pozdrawiam

Beata

Portret użytkownika też zawadczanin
Wysłane przez też zawadczanin (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 11:06

Pani Beato -czyli szykuje się "powtrórka z rozrywki"czyli zadłużanie gminy w wykonaniu obecnego burmistrza,tylko ,że chyba nie będzie komu tego posprzatać w natępnej kadencji , tak jak to uczynił Orgacki....Ale cóż sami sobie taki los zgotowaliśmy, wybraliśmy "złotoustego" ,a twardo trzymający finanse gminy i nie tak "atrakcyjny" przegrał- efekty widać!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 11:34

Patrząc na nowy projekt budżetu taki właśnie wysuwa się wniosek- powtórka z rozrywki. Kredyt jest zaplanowany.

Przez całe trzy lata razem z M. Kaczką i p. Szulcem tłukliśmy wszystkim wokół- oszczędzajmy, pilnujmy wolnych środków, bo będzie hala sportowa do remontu. Angażujmy te pieniądze w projekty unijne, po to aby otrzymywać kolejny zwrot. Proste jak budowa cepa.

I z tego co mówiliśmy zostało 180 000. I za to chcemy halę remontować?

Burmistrz Stachowski tłumaczy się, że poprzedni burmistrz wpisał halę w plan długoterminowy, nie możemy się wycofać.

Zgadza się, że to zrobił Orgacki, ale też i zostawił potężne zaplecze finansowe, około 2 miliony zł!  Co zostawi po sobie Stachowski? Boje się pomyśleć.

I zgadza się, drugi Orgacki się już nie znajdzie który będzie prostował finanse. Mało tego, życzę Stachowskiemu wygranej. Niech sam prostuje swoje błędy.

Portret użytkownika też zawadczanin
Wysłane przez też zawadczanin (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 12:18

Ja myslę  a nawet jestem pewny ,że nie wyprostuje,a po natępnej kadencji, ktoś będzie musiał się z tymi problemani uporać( wejdzie w życie projekt dwukadencyjności), czy będzie miał wystarczająco determinacji? Zobaczymy. PS Ja jednak ciągle wierzę ,że znadzie się ktoś w całej naszej pięknej gminie, by wygrać ze Stachowskim,co poskutkuje szybszymi rozwiązaniami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 13:07

 Nie kontaktuję się już z. p. Mietkiem, ale pamiętam co mi powiedział po wyborach: „ zobaczy pani, w trzecim roku Stachowskiemu braknie pieniędzy,  weźmie kredyt i dźwignie podatki”. A ja na to: „ nie dopuszczę do tego”. Teraz ze zdwojoną siłą dudni mi to w głowie.

Pan też jest pewny, że Stachowski nie podoła temu, a ja jednak dalej mam nadzieję.

 Wiem że jestem naiwna, ale jest cień szansy, że na remont hali i budowę centrum przesiadkowego nie będzie trzeba brać kredytu. Jest to bardzo trudne i gospodarz musi do tego mieć twardy kręgosłup.

 Jest rozwiązanie, które p. Mariusz doskonale zna. Jak to zrobić?

Pan Zdzisław Siewiera, nasz najlepszy w historii gminy i bardzo zaangażowany radny sejmiku złożył interpelację do marszałka z pytaniem, czy jest możliwość rozłożenia remontu hali na kilka lat. Otrzymał informację, że jest to możliwe. Po podpisaniu umowy o dofinansowanie musimy otrzymać zgodę. Prawdopodobnie się to uda.

I teraz – rozłożenie tej inwestycji na kilka lat, do powiedzmy 2019 lub 2020 daje szansę, że tego kredytu nie będzie trzeba zaciągać. Ewentualnie, tylko na część, która będzie nam zwrócona, czyli ten milion zł. I ten pożyczony milion od razu oddać, po tym jak wpłynie dotacja.

Można to zrobić, ale gospodarz musi chcieć podjąć wysiłek a nie iść na łatwiznę.

Najgorszą dla gminy rzeczą będzie wzięcie tego kredytu. Proszę zauważyć. Jeszcze kilka lat będziemy spłacać stary kredyt, jeśli do tego dojdzie drugi to w pewnym momencie może nastąpić kumulacja tych rat i odsetek. Do tego, nie można za bardzo już liczyć na oszczędności w wydatkach bieżących bo otwarliśmy żłobek na funkcjonowanie którego pójdzie rocznie około 800 000. Jeśli do tego dojdzie kredyt, czekają nas naprawdę chude lata.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 13:33

Pudło. Ona już nie kandyduje ani do rady ani na inny fotel. A jeśli zaciągniemy kredyt jeszcze w tej kadencji- składa rezygnację.

Pozdrawiam

Beata

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 18:37

Można sobie kpić i lekko traktować pieniądze mieszkańców, ale rozsądnym ludziom akurat do śmiechu nie jest.

Jeśli dalej pójdziemy w kierunku jaki wskazuje nowy budżet (czyli nowy, 3 milionowy kredyt) , to niebawem będziemy czytać w prasie komentarze, które wygłaszał Stachowski w roku 2009 roku:

Cyt.” Gmina znajduje się jednak w takim momencie, że trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie „gdzie można zaoszczędzić milion złotych?”. Nie starczy pieniędzy na wszystko.

Według burmistrza wybór jest dosyć prosta – albo klika szkół w całej gminie, albo nowe inwestycje, drogi chodniki. Budżet gminy sie nie domyka i już dziś zapowiada się, że w 2010 roku mniej dostanie MOKSiR i OPS”

Portret użytkownika też zawadczanin
Wysłane przez też zawadczanin (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 13:49

"Jaka ona mundra"- czy przeszkadzają ci mądrzy ludzie w Radzie ,bo tak się pisze mądra a nie "mundra"? Chyba ,że chciałeś zaimponować, a wyszło jak wyszło,że jesteś prostakiem! Jesteś mądrzejszy to kandyduj.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2017 - 20:51

Burmistrz jeszcze nie wie co zrobić bo nie był na dywaniku w  Starostwie. A i tak wszystko sobie przegłosuje w radzie. Kaczka , Mańka Kulik i Szulc to tylko 3 głosy. A reszta z Kiełki na czele nie mają swojego zdania. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Grudzień, 2017 - 12:57

Pani Beato ja obserwuję panią juz 2 kadencje i mogę powiedziec że pani naprawdę się stara o swoich wyborców życzę pani wytrwałości i glowa do góry proszę robić swoje a na koniec taka płenta"niewalcz z idiotami mają przewagę liczebną"

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Grudzień, 2017 - 20:32

 

Trudno trzymać głowę do góry, gdy przed nami widmo kolejnego kredytu. Ale dziękuję za te słowa :)

 

Pozdrawiam

 

Beata

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Grudzień, 2017 - 16:53

To jak do diabła wybieraliście! Nikt wam przecież tych ludzi nie narzucił siłą.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2017 - 08:22

p. Martyno ! Może by tak parę słów na temat ostatniej sesji i poruszonego zagadnienia (pomijam juz temat podwyżek, bo to jest karygodne i przemysleń tego tematu jednejz  pani radnej) remontu drogi Opolskiej w Kielczy ? Bardzo konkretne pytania zadał w tej sprawie radny Sejmiku p. Siewiera pytając burmistrza o dalsze działania  / finansowanie tej inwestycji i działania Gminy w tej sprawie. Na łamach tej gazety pokazywane było w ubr zdjęcie prominentnych osób jak to załatwili remont tej drogi w 3 etapach (na 3 lata). Z tego co zrozumiałem na sesji, to w budżecie Sejmiku na 2018r nie ma pozycji/kwoty na dalszą realizacje tego zadania o czym informował w/w Pan (opierając się o tekst budżetu Sejmiku). Na pytania dot. działań burmistrza w tym zakresie, jest odpowiedź '' mamy to przecież obiecane" (tak to w kazdym razie zrozumiałem). Pytanie - na czym polegały działania Gminy-burmistrza, że zadanie to nie zostało wpisane do realizacji? Dziwnym by b yło, żeby budżet był realizowany na podstawie zapewnień ustnych . Nie wiem czy się śmiać, czy płakac, czy dac temat dla kabaretu p. Górskiego, bo zdaje mi się, że juz kończą realizację tematu rządowego

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Grudzień, 2017 - 09:47

Byłem na jarmarku Bożonarodzeniowym. Nie powiem, dobrze przygotowany, potrzebny. Coż jednak z tego skoro"" włądza" nie stanęła na wysokości zadania. Jak zrozumiałem z ust prowadzącego to otwarcia jarmarku mił dokonać '' władza'' o godz. 15.00 a potem miały wystepować dzieci na scenie, te z najmłodszych klas szkoły podstawowej. No program, programem a ''władza'' sobie. Niestety nie doczekawaszy sie władzy, dzieci zniecierpliwonie i zmarznięte, z opóźnieniem rozpoczęły swój wystep za co dostały gromkie brawa i ciepłą herbatę z ciasteczkami (od organizatora). No nie ładnie za brak szacunku dla organizatora dla wystepujących i tych co przyszli na to. Po kredyt do banku to szybko, ale na wystepy do dzieci to jest za daleko. Myślę czas to zmienić i wrócić do sytuacji, że w samorządach mieszkańcy ''zarządzają'' a nie wyznaczeni przez partie ich funkcjonariusze. Liczę na to, że Zawadzkie się wreszcie obudzi i znajdzie i wybierze swojego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Grudzień, 2017 - 14:51

Bez urazy do ''obecnego'' ale czas już na........ Trzeba nowego i świerzego spojrzenia na Gminę. To co robi, to jest to powtórką z przeszłości. Podobnie jest z niezatapialnym Przewodniczącym Rady. Za brak aktywności dawno bym go z tej funkcji juz odwołał. Jest jeszcze 1 rok i może warto spóbowac. zawsze można by coś pchnąć jeszcze do przodu nie patrząc jak to było 20 lat temu. Płytkie sa te jego wywody i wygłaszane filozofie. Ni jak się mają do rzeczywistości. A czas leci (i na przetrwanie  kasa też)

Odpowiedz