fbpx Nazywam się bezdomny | Strzelec Opolski

Nazywam się bezdomny

Nazywam się bezdomny

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zimno, ciemno, bez okien... tylko dach nad głową, nieprzyjazny, obcy, nieludzki... To nie jest mieszkanie, to stara gorzelnia. Śmierdzi, przeciąg, ruina. Tak wygląda obecne lokum Adama Kołodziejczyka z Izbicka. Mężczyzna sobie na to zasłużył - powie wielu. Człowiek ten nie ma bowiem świetlanej przeszłości - siedział w więzieniu. Przyszłości też nie... przynajmniej taka się przed nim nie rysuje. Ale przecież każdy ma prawo do tego, by dać mu szansę na lepsze życie.

Jest mieszkańcem gminy Izbicko - od dziecka. Wrócił tu po latach odsiadki. W ubiegłym roku zadłużone mieszkanie zostało odebrane jego rodzinie, siostra ze względu na to, że ma dzieci, dostała lokal socjalny, on - rozbił namiot... Pod naciskiem pracowników OPS-u na zimę trafił do Barki. Wiosną stamtąd się wyprowadził. Zapewnia, że nie dlatego, że tam nie wolno pić... On owszem pije, ale mało, piwo, od czasu do czasu...

Stara się być samodzielny. Znalazł pracę, ale na chwilę, na czarno, teraz pomaga jeśli ktoś poprosi: coś uporządkuje, pomaluje. Parę dni temu zarejestrował się jako bezrobotny w Powiatowym Urzędzie Pracy. Liczy na to, że gmina wreszcie da mu jakiś kąt, mały, bez wygód - byle ciepły. Nie da, bo nie ma.

- Brakuje nam lokali socjalnych, ten pan powinien znaleźć stałą pracę i sobie coś wynająć. Jest młody, zdrowy, musi sam o siebie zadbać - tłumaczy Brygida Pytel, wójt Izbicka.

Kołodziejczykowi pomaga Ośrodek Pomocy Społecznej w Izbicku, w ramach przepisów:

- Korzysta z zapomogi, bezpłatnej pomocy żywnościowej, co rusz proponujemy mu też zamieszkanie w domu Barki albo w schronisku w Bielicach, ostatni raz otrzymał taką propozycję 6 października - wyjaśnia kierowniczka OPS w Izbicku Anna Pytel.

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2017 - 15:50

Pani Brygida Pytel wójt, pani Anna Pytel kierowniczka. Pytam czy zbieżność nazwisk przypadkowa czy utworzył się w Izbicku  klan rodziny Pytlow

Portret użytkownika mieszkaniec izbicka
Wysłane przez mieszkaniec izbicka (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2017 - 22:14

Wiecznie pijany, zaczepia ludzi na wsi. Czego on oczekuje? Weź się dziadu do uczciwej roboty...

Portret użytkownika KRS
Wysłane przez KRS (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2017 - 10:22

Czytając artykuł aż się popłakałem... ze śmiechu.

Cały dzień nic nie robić tylko pić, a potem jeszcze mieć czelność opowiadać jaki on to biedny i pokrzywdzony. Najlepiej dać mieszkanie, zapłacić za jedzenie, opał i media, a on na koszt podatnika zrobi tam sobie ze swoimi kolegami przytulną melinę!

Widzę, że Strzelec Opolski szuka na siłę taniej sensacji...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2017 - 22:08

Skoro Strzelec przed laty nawoływał o pomoc dla Maji bodajże z Szymiszowa, której rodzice i rodzina nie należą do biednych a raczej do bogatszych to może Strzelec pomoże tym razem temu biednemu alkoholikowi przetrrwac chociaż nadchodzącą zimę. Alkoholizm to eż choroba jak serce tej Maji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2017 - 21:20

   a zapytam tak mimochodem  ..    jak to sie   dzieje że ten     BIEDNY  BEZROBOTNY    i   BEZ  GROSZA  PRZY  DUSZY  ..... codzienne jest  pijany   .. CUD

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Październik, 2017 - 09:29

Skoro alkoholizm jest chorobą to czemu mu nie pomożecie innymi umiecie a jemu nie. Bogatym sie pomaga a biednemu zawszw piaskiem w oczy. Co  wstydzicie sie takich ludzi .................

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2017 - 16:04

I daje sobie głowę uciąć że wszystkie wpisy są od tzw wierzących katolików którzy jutro na rannej mszy będą zapi... po komunię św. a gdzie .......................................................................................................................................................................................................................................Ingerencja K.C.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2017 - 21:29

  idąc dalej twoim tokiem rozumowania można zapytać  ..  gdzie jest   izbicka   mniejszość niemiecka  ktora  swoimi brudnymi mackami   opanowala wszystkie  budzetowe fuchy w Izbicku ? gdzie są   izbiccy solidni ślazacy   ktorzy na  swoich fanach-sztandarach   wypisuja bzdury  o  solidnej pracy dla  izbickiej  społeczności ?  o   swoje  pseudoniemieckie dupska potrafią  zadbac     a chorego synka to  juz się wstydzą ..TFU .. raz sierpem a raz mlotem w  pseudoniemiecką  hołotę

Portret użytkownika bulsara
Wysłane przez bulsara (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2017 - 07:27

nastepny, ktoremu nikt nie chce pomoc.....Masz inny problem, jednak wielokrotnie szkodliwszy dla otoczenia.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 29 Październik, 2017 - 12:06

Za publiczne używanie słów obrażliwych i nie cenzuralnych.Tego wymaga od wydawcy nie tylko polskie prawo.

Karol Cebula

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2017 - 20:16

ok ma pan racje jeżeli przekroczyłem granice to przepraszam ale co do idei o której piszę zdania nie zmienię

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Październik, 2017 - 21:10

a zwłaszcza   do ideii  ... kiedy    w  zapadłej    dziurze     soltys  kasuje  12000zl     i nie  ma pomysłu   w jaki sposób pomóc   choremu synkowi     jak również nie ma pomysłu jak zlikwidawać  HIMALAJE . gnoju w najbliższym sąsiedztwie ..SKLEPU SPOŻYWECZEGO ..   to rodzi się pytanie   .. za co ta /ci  pseudoniemiaszki  ..   wysysają   z  polskiego budżetu tak wysokie uposażenia ..   Może  powinni uczyć się  prawarządnosci  i porzadku    od   .. nazistowskich  przodków.

Portret użytkownika bulsara
Wysłane przez bulsara (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2017 - 05:50

po co myslec o przodkach z przed 70 lat? Mamy przeciez terazniejszy rzad, ktory w niektorych punktach nawet ich przerasta i codziennie cos z tamtych czasow wygrzebuje, tlumaczy i wdraza. Praworzadnosc i porzadek!? Tobie naprawde bedzie ciezko pomoc.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Październik, 2017 - 22:28

  tak ?  no to     bójcie się  izbic    przeczytają   w madrych  teczkach ..   w którym  obozie koncentracyjnym  wachował  w

 

Ingerencja KC.

Portret użytkownika bulsara
Wysłane przez bulsara (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2017 - 06:48

Kominiarz! Zapewne masz troche racji. Balbym sie na Twoim miejscu jednak o swoich, o tych ktorzy teraz zyja. Ty nie wiesz co JAKIs [...]* im do biografii dopisze.

* Interwencja administratora

Odpowiedz