fbpx Co w inwestycjach słychać? | Strzelec Opolski

Co w inwestycjach słychać?

Co w inwestycjach słychać?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym roku radni zarzucali burmistrzowi, że tworzy dwa budżety i planuje w nich nierealne inwestycje. Patrząc na to z perspektywy czasu, widać, że dobrze było mieć plan B.

Jeszcze zimą wycofano z budżetu pieniądze na przebudowę ul. Ligonia, aby wyremontować żłobek. Po przetargu okazało się, że miejsce opieki dla maluchów ma kosztować o 220 tysięcy złotych mniej niż planowano i pieniądze na Ligonia wróciły. Do tej puli dołożono jeszcze 79 tysięcy złotych z dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (zwrot za remont ul. Tuwima, wykonany w ubiegłym roku) i 6 czerwca ogłoszono przetarg na remont ul. Ligonia.

Jednocześnie kończą się prace na części ul. Paderewskiego (od strony ciepłowni), gdzie zamiast dotychczasowego klepiska pojawił się asfalt, chodniki, a wkrótce staną nowe latarnie. Droga ta została wyremontowana na wniosek mieszkańców, popierany przez radnego Marka Kaczkę.

Gmina rozpoczęła już procedurę związaną ze sprzedażą działek budowlanych z drugiej strony Paderewskiego. Parcele, jest ich 7, mają kosztować od 48 do 76 tysięcy złotych netto. Trwają prace porządkowe na tym terenie - równanie terenu i wytyczanie orientacyjnego przebiegu przyszłej drogi.

Trwa też remont w żłobku. Postawione są już niemal wszystkie ściany wewnętrzne. Jak dowiedzieliśmy się od kierownika budowy, w przyszłym tygodniu do budynku mają wejść elektrycy i hydraulicy. Termin oddania inwestycji (koniec września 2017) na razie nie jest zagrożony.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Placek za plackiem
Lokomotywa po francusku
Honorowi obywatele
Otwarte czy zamknięte?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Czerwiec, 2017 - 15:05

Dla mnie 7xok. 80 tyś zł to jest 560 tys, czyli mozna liczyć za te działki ok. 500 tys zł. Terza chciałbym wiedziec za ile Gmina je przygotowała ? W tym chciałbym wiedzieć jakie koszty poniósł ZAW-KOM, czyli suma sumarum ile to razem do kupy kosztowało .. Dla liczącego podpowiem - grunt, prace wodno -kanalizacyjne, elektryczne, ziemne, drogowe. Jak sobie przypominam, to gdy temat był omawiany, na łamach tej gazety to się mówiło o ok. 700 tys czy nawet więcej. Chciałbym wiedziec ile ja i inni mieszkańcy maja z budżetu dopłacac do tej inewstycji

Portret użytkownika adammmmm
Wysłane przez adammmmm (niezweryfikowany) w 13 Czerwiec, 2017 - 21:23

...do mojego przedmówcy - ALE TY DUPCYS

Jak gmina coś robi to żle, jak nic nierobi to też źle....  Jeszcze się taki nie urodził co by wszyskim dogodził!!!!!!!!

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2017 - 09:48

Nauczyć się rachowac. jak będziesz płacił ze swojego i na tym stracisz do ja to dup.ę.Uważam, że dobrze, że się cos robi, ale ekonomia jest ekonomią. Moim zdaniem sprzedaz działek nie pokryje kosztów włozonych przez gminę i ZAW-KOM i innych. kto je kupi po cenie promocyjnej - ten co ma takie pieniadze jak 70 tys., bo ja ich nie mam, chociaz jak na nasze warunki dobrze zarabiam.Robi się prezent bogatszym, a nie tym do których to miało być skierowane.Zapraszam na szkolenia na poziomie najwyżej gimnazjum

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2017 - 10:30

Nowi mieszkańcy będą przez lata płacić podatki do gminy, płacić za wodę i ścieki do ZawKomu, poślą dzieci do szkół i przedszkoli, przez co do naszego budżetu wpłynie odpowiednia subwencja... Jeśli mamy być tak drobiazgowi, weźmy też to pod uwagę...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2017 - 13:16

Dzięki temu będzie więcej samochodów które będą musiały tankować paliwo. A jak będą tankować to z każdym litrem będą płacić akcyzę i podatki. Dzięki temu Zawadzkie będzie rosło w siłę a ludziom będzie żyło się lepiej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2017 - 19:21

Przecież jeszcze nie było przetargu a ty już wiesz kto to kupi coś mi tu śmierdzi przekrętem chyba żeś waść jasnowidz(Jackowski) albo mistrz pióra kryminalno-spekulacyjnego albo zwykły smerf maruda co mu sie nic nie podoba i zawsze ma w czymś problem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Czerwiec, 2017 - 14:25

Dobry przykład takiego myslenia. Ja się pytam jaki moga funkcjonować 2 budżety A i B. Jak to się mado  ich zatwierdzenia. Dla mnie jest 1 budżet i ew. dokonywanie w nim zmian. Kolejne pytanie - jak się ma dalej sprawa ul. Ligonia. Oczywiście jestem za, ale jaki wariant ma być realizowany, ten za 550 tys, czy inny. Nic się nie piszena temat b. waznej sprawy, tj. wyroku sądowego nakazujacego zwrot pieniędzy przez Urząd (chyba)Marszałkowski (80 tys.),które zostały skasowane od nas z UMiG- przekazane dla ''świętego spokoju") za błedy przy realizacji inwestycji deptaka i ''mostków''. Mielismy oddać ponad 200 tys, po 80 tys w ratach i dopiero przy ostatniej racie Komisja rewizyjna ''zaskoczyła'' i zanegowała zasadność zwrotu, co miał ten pogląd podzielić sąd, do którego skierowano sprawę. Jak to się więc ma do przekazanych już wczesniej rat, dlaczego pominięto drogę sądową itp. Może by tak SO wyjaśnił tą sprawe. Bo na razie wokół niej cisza

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Czerwiec, 2017 - 11:00

Ciekawszą rzeczą jest sytuacja z wodą w naszej gminie. Komunikat w środe o skażeniu a podobno niektórzy już wiedzieli w poniedziałek o skażeniu i mogli się zaopatrzeć w wode wczesniej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Czerwiec, 2017 - 19:40

Po pierwsze wazny jest to temat. Wiadomym było wcześniej,ze jest cola i gdzies dopiero po jakoś  czasie wprowadzano informację o skażeniu. Totalna porażka służb kryzysowych. Dalej mamy weekend. Cisza. Służby mają wolne. Nic nie wiadomo co dalej. I nadal nie wiadomo dziś w niedzielę co z tą sprawą dalej. Uważam, że powaznie tą sprawa się powinien zająć p.burmistrz  jak właściciel tej spółki. Tu nie ma żartów, czy urazów.. Kazdy z mieszkańców musiał ponieść powaznie koszty z tym związane  i musiał Kupić wodę, lub ta skażną gotować i ponosić koszty z kupnem wody lub jej gotowaniem. Cola w wodzie to nie jest zaniedbanie zwiazane z przypakiem losowym na obsłudze wodociągu, to jest zaniedbanie z udziałem człowieka, nadzorem nad pewnymi pracami, niedbalstwem itp. Wg mnie powinne byc wyciągniete powazne wnioski w0bec osób odpowiedzialnych. Tu nie ma żartów, poprzez takie niedbalstwo mozna wytruc cała gminę.

Ps. Jak czytam wywody na forum zawadzkiego p. Norbiego na temat tej informacji i tłumaczenia działań w tym zakresie, to jest to żenujące jak to tłumaczy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2017 - 20:55

Czego oczekiwać od gościa który widzi "colę" w wodzie? PS  Jak pili wodę ze studni nikt się nie zastanawiał i nikt nie umarł! Mniej emocji w tym temacie przyda się każdmu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2017 - 03:42

Właśnie przez takie myślenie jesteśmy w   czarnej dopie.Skazenie takie nie zagraża życiu woda po przygotowaniu nadaje się do spożycia a myć można się nią bez problemu więc nie bij piany tylko włącz trzeźwe myślenie. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2017 - 10:27

Jeśli nie zagraża życiu to po co zakazuje się jej spożywania bez przegotowania. W czarnej doopie jesteśmy przez takie mameje jak TY. Co by się nie działo to wieczne jak mantrę powtarzacie : "nic się nie stało "

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2017 - 15:21

Oj żebyście wiedzieli co jecie i co pijecie płacąc za to ,nie małe pieniądze. Komunikat był jasny czytelny i dla normalnych ludzi zrozumiały a dla reszty to tak jak z ta słynną brzozą,jeszcze trochę i wymyślicie że was specjalnie chcieli otruć pozabijać itp.....Za wodę i ścieki nie  chcecie płacić ale wymagać tak jakbyście nie wiedzieli że wszystko się zużywa i trzeba wymieniać stare nawet azbestowe rury ehh,szkoda czasu na te dywagacje jak zawsze w życiu jedni swoje drudzy swoje a będzie to co będzie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Czerwiec, 2017 - 13:44

Wszystko jest ok. Tylko przez wiele lat płacimy za wodę w górnych stawkach i należało przewidzieć w tych kosztach kiedys taka sytuację jaka mamy. Nie ciągle zbierać kapuche za nic robienie na sieci wodnej

Odpowiedz