fbpx Jaki pan, taki kram | Strzelec Opolski

Jaki pan, taki kram

Jaki pan, taki kram

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzelce są brudne! Śmieci zalegają tygodniami i nikt się nimi nie interesuje. Na ul. Marka Prawego klienci targowiska mogą natknąć się na doroczną śmieciową „wystawę”.

- W centrum miasta takie wysypisko?! - dziwi się nasza Czytelniczka. - Idzie wiosna, czy ktoś w końcu mógłby zrobić z tym porządek? - pyta.

Pomimo interwencji „Strzelca Opolskiego”, nikt nie usunął do tej pory śmieci ze Strażackiej - o zalegających tam starych meblach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

- W sprawie odpadów gromadzonych na nieruchomości przy ul. Strażackiej ustaliliśmy, że teren ten jest dzierżawiony przez kilka wspólnot mieszkaniowych. Obecnie trwa ustalanie tych wspólnot. Potem niezwłocznie zostaną wystosowane pisma do zarządców wzywające do uprzątnięcia odpadów. Jeśli nie zostaną one usunięte w wyznaczonym terminie, sprawa zgodnie z przepisami zostanie skierowana do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich - informuje Małgorzata Farajewicz z Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich. - W przypadku nieruchomości przy ul. Marka Prawego ustaliliśmy właściciela nieruchomości i również zostanie wystosowane do niego odpowiednie pismo. Jeśli nie będzie skutków, również sprawę skierujemy na policję - podkreśla.

Szkoda, że to gazeta musi informować gospodarzy miasta, gdzie jest nieporządek. Gmina zastanawia się, jak upiększyć Pl. Żeromskiego, warto, by najpierw zrobiła porządek na podwórkach znajdujących się trochę dalej od ratusza.

Zgodnie z uchwałą w sprawie utrzymania czystości na terenie gminy Strzelce Opolskie, właściciele, zarządcy lub dzierżawcy zamieszkałych, niezamieszkałych oraz innych nieruchomości, na których powstają odpady komunalne, zobowiązani są do selektywnego zbierania i przekazywania odpadów zgodnie z harmonogramem. Niby wszystko jasne, jednak nie wszyscy się do tego stosują. Władze miasta powinny skutecznie przepis egzekwować. Tymczasem są miejsca, gdzie śmieci zalegają nawet parę miesięcy i nikt się nimi nie przejmuje...

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Będzie nowy komisariat?
Piły poszły w ruch
Spółdzielcze porządki
Wiatr łamał gałęzie
Starosta pod szlabanem
Znów zamkną drogę 426
Tropem Wilczym w naszym powiecie
Dlaczego policjanci nie noszą pałek?
Kto chce założyć firmę?
Strażacy też tną drzewa
Kolejki na poczcie proporcjonalnie niewielkie...
Płacz po wierzbie...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 luty, 2017 - 10:29

Bałagan Bałaganem  ale MY BURMISTRZ WIELCE UWIELBIANY wybudujemy 3 parki ,zjeżdzalnie,plaże i jedyne w Europie MORZE RYBACZNE !!! Nic to że mieszkańców mamy już tylko niespełna 17 tysięcy (teoretycznie bo razem z tymi którzy od lat są na saksach) ważne żebys MY BURMISTRZ mieli swoje pomniki a nie tylko Faraonowie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 luty, 2017 - 14:01

No bo Faraonowie rękami tysięcy niewolników budowali przez dziesiątki lat swoje pomniki które służyły tylko ich chwale.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Marzec, 2017 - 08:24

  Nie wytrzymam, co to.................. znaczy wyślą pisma  albo zgłoszą na policję. ma  być czyxto a jak sobie to wyegzekwują to  mnie nie interesuje .. Wszędzie walają śmieci i to od wielu  miesięcy , bo cioole z ratusza  nic nie robią

                                                  Ingerencja K.C.. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Marzec, 2017 - 13:02

Musza ustalic własciciela, zarzadce a pozniej wysłac pismo do policji itd, bla, bla,bla. A gdyby tak towarzysz Goc wysłał raz w tygodniu taka Małgorzte Farajewicz i inne kwoki z ratusza w miasto na audyt to wiedzieli by wszystko, gdzie kto zarzadza, kto jest włascicielem i gdzie jakie smieci leza.. Niestety w strzeleckim ratuszu osobnikowi przypisuja biurko a dla niego to znaczy ze to jest jego jedyne miejsce pracy i trzyma sie tego jak przyspawany.

Portret użytkownika Mieszkaniec-Strzelec
Wysłane przez Mieszkaniec-Strzelec (niezweryfikowany) w 1 Marzec, 2017 - 18:07

Śmieci zalegają kilka miesięcy ? Moja choinka w doniczce z 2015 roku,stała przy śmietniku do grudnia 2016r.ktoś to zabrał na opał,bo na pewno nie PUKIM.Śmieci wrzucają wszyscy.Prywatna posesja Strażacka 1 i z byłego budynku Straży Pożarnej.Niektórzy mieszkańcy M.Prawego 1-8 , 8-16 i 13. Chopina 2i 4,oraz Pl.Żeromskiego 1 i 3.Łatwo ustalić kto wyrzucał :)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Marzec, 2017 - 22:09

   Niech se wyrzucaja   gdzie chcą  ale  mają obowiązek  pokazać kwitek że co miesiecznie uiscili  kwote 18 zl .

Portret użytkownika pol
Wysłane przez pol (niezweryfikowany) w 2 Marzec, 2017 - 21:56

No i tu jest pies pogrzebany. Weź mądralo i wyegzekwuj ten obowiązek. Szukaj właścicieli śmieci, pisz, rozmawiaj, potem podaj do sądu i już.... za kilkanaście miesięcy sąd wyda nakaz uprzątnięcia tych śmieci. No bo bez nakazu cudzych wersalek ruszać nie wolno. W Polsce.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Marzec, 2017 - 17:12

 jakiś niesoinformowany jesteś - w gminie Strzelce Op. za śmieci segregowane płaci sie 12 / m a za mix.20 zł / m . Poco się wymądrzasz na forum ?

Odpowiedz