fbpx Alchemia wyremontuje przejazd! | Strzelec Opolski

Alchemia wyremontuje przejazd!

Alchemia wyremontuje przejazd!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Główna arteria Zawadzkiego - ul. Opolska mniej więcej w połowie miasta przecięta jest przez tory kolejowe prowadzące z terenu huty do linii kolejowej relacji Opole-Tarnowskie Góry. Przejazd kolejowy od lat wymaga remontu, na jego fatalny stan skarżą się kierowcy i swoje uwagi kierują do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest właścicielem ul. Opolskiej. ZDW nie ma w sprawie przejazdu nic do powiedzenia, ponieważ tory należą do wielkiej spółki hutniczej Alchemia SA.

Zima w pełni, a na opisywanym przejeździe znów urosły dziury! Żeby bezpiecznie przejechać przez to miejsce, trzeba maksymalnie zredukować prędkość. Mieszkańcy zgłosili nam, że tematem tym trzeba się zająć.

- Urzędy nie mogą nic zrobić, bo przejazd należy do prywatnej firmy, ale ten przejazd to miejsce publiczne - mówi pan Marek. - Trzeba zwrócić uwagę spółki na to miejsce.

Zwróciliśmy się do firmy Alchemia z pytaniami dotyczącymi stanu przejazdu i dowiedzieliśmy, że w tym roku planowany jest jego remont.

- Inwestycja ta wymaga jednak uzyskania wszystkich wymaganych zgód i dokumentów formalnych w zakresie ruchu drogowego - informuje Janusz Siemieniec, Wiceprezes Zarządu Alchemia SA. - Jesteśmy obecnie na etapie procedowania i uzyskiwania niezbędnych pozwoleń.

Dopóki to się nie stanie, kierowcy będą musieli w tym miejscu zachować szczególną ostrożność. Przypominamy, że jeśli ktoś uszkodzi w tym miejscu samochód, może ubiegać się o odszkodowanie od właściciela przejazdu.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
O pracy i zatrudnianiu
Przekazywali wsparcie Wojtkowi
Studniówki 2017
Zrzutka na radiowóz
Za te pieniądze założysz firmę
Śmierć na Górze Anny
Tu mają parkować strażacy, a nie mieszkańcy!
Kuli lód, żeby nie było podtopień
Pilnuj terminów!

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 14 luty, 2017 - 13:18

Ciekawe czy zdolaja ten przejazd tak dobrze wyremontowac jak za swoich czasow zrobila to spolka Kol-Trans. Ile wytrzymal? Ze dwadziescia lat? Bedzie nowy rekord chyba...

Odpowiedz