fbpx Sołtys rezygnuje! | Strzelec Opolski

Sołtys rezygnuje!

Sołtys rezygnuje!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Danuta Foryt ma dość spięć na linii sołectwo – urząd miejski
Mieszkańcy Nowej Wsi mogą od kilku dni przeczytać pismo, które na tablicach ogłoszeń wywiesiła Danuta Foryt. Oto jego fragmenty: Informuję, iż w dniu 2 listopada złożyłam rezygnację z funkcji sołtysa. Powodem mojej decyzji jest notoryczne lekceważenie tych, którzy poświęcają swój cenny czas i umiejętności, pracując społecznie dla Nowej Wsi. Mój sprzeciw budzi całkowita indolencja w rozwiązywaniu naszych problemów oraz wymuszanie na mnie wydawania publicznych pieniędzy niezgodnie z faktycznymi potrzebami i wcześniejszymi ustaleniami z członkami Rady Sołeckiej. Dodatkowo absurdalne jest wygodnickie narzucanie przez urzędników rozwiązań, które godzą w dobre imię naszej społeczności.

Co dokładnie stało się kością niezgody pomiędzy sołtys a urzędnikami? Zależy jak na to patrzeć – z jednej strony pieniądze, z innej telewizor a z jeszcze innej – koszenie traw.

Nowa Wieś od początku roku zabiegała o otworzenie świetlicy w nowoczesnej wersji – klubowej. Niegdyś lokal ten działał, jednak mieszkańcy narzekali i oczekiwali zmian. Gmina zgodziła się z propozycjami sołtysa i rady sołeckiej, którzy sami wystarali się o atrakcyjne miejsce i kreatywną studentkę pedagogiki, która profesjonalnie ma zagospodarować wolny czas. Sam lokal to jednak nie wszystko – potrzebne jest wyposażenie. Przedstawiciele rady sołeckiej popytali ludzi, co powinno w świetlicy być. Po rozmowach ustalili, że brakuje nowoczesnego telewizora, by wspólnie oglądać ligę mistrzów, skoki czy organizować wieczory filmowe. - Wolą mieszkańców był zakup telewizora za ok. 2500 zł, czyli nic nadzwyczajnego dla mieszkańców, którzy są dla miasta kurą „znoszącą złote jajka” jeśli chodzi o wpływy z wpłacanych podatków – mówi Danuta Foryt. – Cały rok oszczędzaliśmy, jak się dało. Na festynie zamiast zespołu zagrał DJ i już 1000 zł zaoszczędzone, część prac wykonaliśmy w czynie społecznym – kolejne złotówki do skarbonki z napisem „świetlica”. Wszyscy przyjmowali to ze zrozumieniem, bo jasny był cel. W sumie, dzięki naszej przedsiębiorczości udało się wygospodarować 1800 zł, co jest nie lada sukcesem, bo z dotacji gminy mamy 7400 zł, to niewiele, ale radzimy sobie – na tle sołectw miejskich zawsze wyróżniamy się dużą aktywnością. I teraz okazuje się, że nie możemy kupić tego, co chcemy. Proszę nam zatem racjonalnie wytłumaczyć, po co się tak staraliśmy?

- Przepisy mówią jasno, na co mogą być przeznaczone te pieniądze – powiedziała na spotkaniu z mieszkańcami Nowej Wsi burmistrz Maria Feliniak. – W budżecie zapisane jest, że to środki na koszenie traw i tak trzeba je wydać – mówiła. – Ale my nie potrzebujemy kosić teraz trawy, wszystko jest wzorcowo utrzymane dzięki zaradnym mieszkańcom! – odpowiadali wzburzeni. Sytuacja patowa? Jedynym wyjściem jest napisanie kolejnego pisma – wniosku z prośbą o przesunięcie tych 600 zł zapisanych w budżecie jako środki na koszenie traw, do działu obejmującego wydatki na świetlicę. – To bzdurne piętrzenie problemów – uważa Foryt. – Wielokrotnie informowaliśmy urzędników, na dowód tego mam wszystkie pisma, że tak chcemy zrobić i dopiero teraz się o tym dowiadujemy?! Żeby przesunąć te pieniądze, nasz wniosek musi być zaopiniowany przez dwie komisje – kultury oraz budżetu i finansów oraz przedstawiony na Sesji Rady Miasta. Diety, jakie radni otrzymają za zaopiniowanie tego wniosku są wyższe niż te 600 zł, które trzeba będzie w papierkach zapisać pod inną pozycją! Przecież to absurd! Jestem radną i nie mogę spokojnie patrzeć jak marnują się nasze pieniądze! Reprezentuję tych, którzy najpierw muszą wyłożyć swoje pieniądze, aby zarobić i dopiero je wtedy mogą wydawać. Ta bezmyślność mnie przeraża.

Sołtys dała temu wyraz w piśmie do mieszkańców: W związku z brakiem jasnych i przejrzystych reguł funkcjonowania i finansowania sołectwa, których wielokrotnie się domagałam (proponowałam też rozwiązania) nie mogę dalej pełnić tej zaszczytnej funkcji, jaką mi mieszkańcy powierzyli. Nie pełniłam tej funkcji dla pieniędzy, stanowiska czy innych korzyści, dlatego nie pozwolę na traktowanie nas wyłącznie instrumentalnie (płacić podatki, słuchać i bezkrytycznie wykonywać polecenia urzędników). Taki model współpracy jest dla mnie archaiczny i nie do zaakceptowania, ponieważ idea samorządności została wypaczona, przez tych którzy nigdy niczego nie zrobili społecznie.

- Członkowie Rady Sołeckiej przekonywali mnie, że nie powinnam rezygnować, bo mieszkańcy bardzo wysoko oceniają moją pracę, dlatego też dodatkowo wybrali mnie radną, aby ich godnie reprezentować – mówi. – Ale ja nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z gminą na takich zasadach. Uważam, że moim obowiązkiem jest przeciwstawiać się poczynaniom niekompetentnych urzędników. Albo będzie profesjonalnie, albo wcale. System nakazowo-rozdzielczy, z dawno minionej epoki, ciągle jest lansowany w strzeleckim ratuszu. I nie widzę żadnej woli zmiany takiego myślenia. To urzędnicy, którym płacimy pensje z naszych podatków, powinni zastanowić się nad problemem i zaproponować jego rozwiązanie, a nie rzucać stwierdzeniem „nie da się” i tym kończyć sprawy. Dlaczego tylko w trakcie kampanii wyborczej burmistrz usilnie zapewniał, że chce służyć ludziom, a gdy przychodzi co do czego, to pokazuje kto więcej może i do kogo należy ostatnie zdanie? A już chwytem niżej pasa było straszenie mnie na zebraniu, że nie mogę zbierać IV raty podatków. Wszyscy mieszkańcy doskonale wiedzą, że prowizję, jaką otrzymuję, zawsze przekazuję na szlachetny cel. Tym razem chciałam kupić do świetlicy najnowszy dekoder platformy cyfrowej. Komu zatem zrobiono na złość? Mnie na pewno nie.
Jeśli do UM nie wpłynie wniosek o przeniesienie 600 zł przeznaczonych na koszenie traw do innej pozycji w budżecie, te pieniądze przepadną. Sołectwo nie chce ich wydawać „na siłę” – przecież koszenie traw w listopadzie, gdy już spadł śnieg, to głupota – mówią mieszkańcy. Czy sytuacja zostanie jakoś rozwiązana? Pokaże to najbliższy tydzień.

Agnieszka pospiszyl

Komentarze

Portret użytkownika skazony_inteligencja@yahoo.pl
Wysłane przez skazony_intelig... w 13 Listopad, 2007 - 14:14

Niestety prawo jest czasami idiotyczne ale należy go przestrzegać.
Jako, że zabrakło opini drugiej strony(pewnie przeoczenie) to przytaczam cytat z nto:
,,Problem rozwiązać może tylko rada miejska, uważa burmistrz Tadeusz Goc. - Sołectwo powinno zgłosić wniosek z prośbą o przesunięcie pieniędzy na zakup sprzętu. To standardowa procedura. Myślę, że przy dobrym uzasadnieniu radni bez wahania poprą wniosek - mówi Goc.,,

Może gdyby tak przy odrobinie dobrej woli i pomocy ratusza tą sprawę dałoby się załatwić dużo wcześniej i bez zgrzytów. Mam rozumieć, że jakieś pisma o przesunięcie tych środków już były? Czy jeżeli pismo zostało wysłane to czy radni już kiedyś głosowali w tej sprawie? Jeżeli to była standardowa procedura to dlaczego rada sołecka jej nie dopełniła? Inną sprawą jest do, że to ratusz powinien doradzić wyjście z tego pata.

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 13 Listopad, 2007 - 15:17

No wlaśnie ,rada sołecka nie musi wyszystkich procedur znać , bo pracują bezpłatnie . Chylę czoła przed nimi ,że jeszcze chce się im cokolwiek robić . Od tego są " lenie z ratusza " , bo biorą za to kasę ,żeby usługiwać jak trzeba , bo to ich rola . Sołtyska w swoim jak zwykle przebojowym stylu opisała , to co na codzień wszyscy doświadczają . Głupotę i bezmyślność do kwadratu ! Pomnożoną przez wysokie mniemanie tych na stanowiskach .Goc przynajmniej jest wybrany, a Feliniak i inni to przyniesione w teczce . Tyle lat pracowała w opiece społecznej ,że teraz wszystko robi dziadosko , byle było .Takie skrzywienie zawodowe , a tłumaczenie o tym koszeniu ,to jest kompromitujące. ludzie kto w tym ratuszu pracuje ?NIEDOROZWINIĘCI !!!!! I się Nowa Wieś buntuje Przecież to nie jest jednostkowy przypadek , to czemu się dziwicie ,że minął rok i nic. Niby ,że ta fabryka na cementowni , no to chyba za coś bierze 10 ooo na miesiąc , co by chciał tylko jeździć i balować . A radni jak się będą takimi pierdołami zajmować , to nigdy nie będzie rozwijać się miasto i i wszyscy z tąt wyjadą i stare dziady zacofane będą się dobrze czuć .Gratuluję tym co ich wybrali- do psychiatry można iść za darmo i bez zapisów.
Zresztą jak się patrzy na tych radnych , to większosć robi wrażenie ograniczonych . Gdzie mi przyszło mieszkać , czemu to miasto musi mieć tyle nieszczęść - najpierw Fabianowski , teraz następni . A Goc to taki lajkonik ( niby jest z Krakowa )
Lajkoniku , laj , laj do roboty zaiwaniaj !I kiedy popływam w tym basenie ? W innych już remontują a u nas dalej nic.... Laj . Laj , patataj ... laj , laj... patataj. Byle do nowych wyborów.

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 14 Listopad, 2007 - 10:26

Oczywiście, najlepiej zwalić wszystko na niekompetencje urzędników .... a Forytowa jako radna-bezradna to niby z czego ma płacone ?? a może "radzi" w ramach wolontariatu?? Ta kobieta pyskata jest i lubi robić wokół siebie dużo krzyku ... ale kłótnią i obrażaniem to moim zdaniem daleko się nie zajdzie ... ale Forytowa zaczyna myśleć że ma władzę i wszystkich chce traktowac jak swoich praciwników, którym powinna chyba więcej płacić. A może Forytowa zrezygnowała bo nie ma z tego sołtysowania kasy?? a robi zamieszanie i zwala winę na urzedników?? a tak na marginesie ....... z jakim "urzędnikiem" w ratuszu ona to konsultowała wszystko ?? jestem kobietą, ale nie solidaryzuje się z babami, które robią wokół siebie dużo zamieszania, żeby tylko na siebie zwrócić uwagę ... to takie zaściankowe ... no ale w końcu ... to Nowa Wieś ... z "klasą" trzeba się urodzić - tego nie można kupić na targowisku !!!

Portret użytkownika Danuta Foryt
Wysłane przez Danuta Foryt w 14 Listopad, 2007 - 13:26

Anonimowa kobieto ! Przyhamuj , bo obrażanie mnie niczego nie wnosi . Nie uważam się za radną - bezradną , ponieważ jestem w czołówce jeśli chodzi o pomysły , ciekawe rozwiązania czy propozycje , można przeglądnąć stosowne protokoły , które są dostępne dla każdego . Z nikim się nie kłócę , na nikogo nie obrażam , tylko konsekwentnie pokazuję nieudolność . A wygodniccy , sfrustrowani i niekompetentni odwaracają kota ogonem i udają ,że nie wiedzą o co chodzi. Swoją bezradność kwitują niby to moim pyskowaniem . A co nowego wnoszą , poza bezosobowym pienictwem ?
Nie szukam żadnego rozgłosu , bo większość i tak mnie zna , bo od urodzenia mieszkam w Strzelcach , Maniery szlifowałam w centrum miasta , gdzie mieszkałam 20 lat a twoja sugestia ... ,że z Nowej Wsi , jest dowodem na własne kompleksy . Nieskromnie aczkolwiek z satysfakcją chcę podkreślić ,że mieszka tu elita intelektualna miasta i okolic. Nikt w powiecie nie może poszczycić się tyloma osobami z wyższym wykształceniem i prestiżowymi stanowiskami .I to właśnie zobowiązuje ,że wszystko musi być robione z najwyższą starannością , a nie na odczepnego , dla statysyki . Wiem ,że do
" szewskiej pasji" doprowdza urzędników z ratusza , nasza skuteczna metoda pracy - jak coś nie wiemy , to zwyczajnie pytamy o to jakiegoś profesjonalisty - naszego mieszkańca , wybitnego znawcę tematu , który w czynie społecznym nam podpowiada co robić. Po co mamy wróżyć z fusów ,jak możemy sobie ułatwic pracę .I wtedy dopiero wymagamy od urzędników sutecznego rozwiązania problemu . Nikt z nas nie ma monopolu na wiedzę ,ale mamy skąd ją czerpać i to jest sedno sprawy . Wiem ,że boli urzędników ,ale niestety musi ,na ich własne żadanie .
Zarzut ,ze chcę na siebie zwrócić uwagę , to chyba żal ,że na ciebie nie zwracają . Już w przedszkolu dostałam dyplom dla najbystrzejszego starszaka( można popytać p. Lenik ) , w podstawówce miałam świadectwa z wyróżnieniem i listy pochwalne ( p. Gaik , p. Niemczyk), dostałam się ( były egzaminy) do nalepszego wtedy w kraju - II LO w Opolu ,na prestiżowy i jedyny w województwie kierunek humanistyczny z francuskim , na studiach wielokrotnie nagradzano mnie za aktywność i determinację w działaniu .
Miałam 20 lat , kiedy założyłam swoją firmę i do teraz radzę sobie znakomicie i ciągle się rozwijam . I nie jest to megalomania , bynajmniej .Zawsze ustawiałam sobie bardzo wysoko poprzeczkę i uchodziłam za łamiącą stereotypy . I wcale nie mam zamiaru niczego zmieniać , bo wybitni tego świata utwierdzają mnie w przekonaniu ,że mam rację .Zatem są to mocne fundamenty na twórcze działanie.
W kwietniu na otwarciu Collegium Civitas na Uniwersytecie Opolskim , profesor Geremek dodawał mi otuchy . " Trzeba ciągle iść do przodu i nigdy się nie poddawać . Determinacja to jedyne panaceum na niekompetencję ". I co ty na to ? Karol Cebula , filantrop którego zasług dla miasta nikt nie podważy też zrezygnował z mandatu w imię protestu . . I co jemu też zarzucisz ,że za mała kasa i wolontariat ? Tak tylko mogą myślec niespełnieni , tacy jak ty właśnie .
Poza tym jestem po politologi i komunikacji społecznej ,podyplomowo skończyłam studia menadżerskie , zatem wiem jak ma wygądąć profesjonalizm i nowoczesna jakość pracy , bo mam do tego stosowne kwalifikacje . I możesz tu jeszcze wypisywać cuda a niczego , to nie zmieni , bo w normalnym świecie liczy się tylko profesjonalizm . Czy tak ciężko to pojąć? Z pozdrowieniami . D.F.

Danuta Foryt - radna Stowarzyszenia Rozwoj i Gospodarka

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 15 Listopad, 2007 - 12:30

takiej postawy oczekują wszyscy rozsądni ludzie , którym nie jest wszystko jedno ! Pani Forytowa jestem ogromnie wdzięczny za pokazanie prawdziwego oblicza strzeleckiej niby śmietanki. ŻENADA i kompromitacja ! Przewalili tak właśnie 23 miliony za eco i nic nie widać . W Krapkowicach już budują basen a unas jak zwykle mamałyje , ciamajdy i lenie . Wszędzie się da a u nas nie ! brak mi słów .A Goc się sam zgłosił do nagrody najbardziej podziwianego samorządowca. Sczyt wszystkiego - zobaczcie sami ... www. dnisamorzandu.pl, A Swaczyna najbardziej podziwiany starosta . ŚMIECH NA SALI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wstydu nie mają czy co?
kto ich niby podziwia , bo mieszkańcy napewno nie

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 14:55

lol

Portret użytkownika Inteligentny
Wysłane przez Inteligentny (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 15:29

Skończcie z tymi wywodami. Radni ze Strzelec to betony i wiejskie Burki. Co wy od nich oczekujecie. Oprócz podpisów "Komisja opiniuje pozytywnie" nic więcej nie potrafią. Wystarczającą nagrodą dla nich jest poklepywanie po plecach przez Burmistrza. Co do Pani politolog Foryt to jako Sołtys powinna wiedzieć, że każda złotówka publiczna ma swoje miejsce w szeregu wydatków w ramach limitu sołeckiego. Pani Sołtys ma takie poparcie w Nowej Wsi, że po festynie w tym roku nie miał kto rozebrać namiotu. Już jeden z Nowej Wsi zarżnął Strzelce Opolskie, które do dzisiaj nie może sie pozbierać. Pozwólcie odejść krzykaczom i samochwałkom. Należało się zwrócić do Pana Karola Cebuli o pomoc w zakupie telewizora. Dzisiaj wszyscy "inteligentni" z Nowej Wsi mieliby jeden wspólny telewizor w świetlicy tak jak to było w latach 60-tych.

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 16:58

jak to nie miał kto ? Przecież to robota dla p. Feliniak niech trzyma sznurki , a burmistrz Goc będzie podawał na przyczepę elementy konstrukcji .a NIBY CZEMU NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!.Co to święte krowy ?
A sprawami rozliczeń zajmują się finansiści !!!!!! Więc się tak nie wymądrzaj , bo jesteś cienias po zawodówce najwyżej !

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 17:47

Ty od siedmiu boleści ( Prawie) Inteligentny (robi drobną różnicę ) ,nie opowiadaj farmazonów . Przecież zapłacili strażakom z Kadłuba 12OO ZŁ + piwo za całe te stawianie i składanie , widziałem sam osobiście jak im płaciła sołtyska , chciała mieć świadka , bo to była fucha i był też przy tym Marek Sawrycki i pan Gerard , to może potwierdzić .I ci z Kalinowic , co rozkładali podłogę też . To nie cygań dobra .

Portret użytkownika Anonimowa Kobieta
Wysłane przez Anonimowa Kobieta (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 19:22

Pani Danuto w sumie to PRZEPRASZAM za to, że poczuła się Pani obrażona, nie znałam wszystkich istotnych Pani osiągnięć, zwłaszcza te z lat przedszkolnych mnie przekonały ;-) (wolę jednak pozostać na Pani). A jeśli chodzi o kompleksy ... no cóż ... trochę mnie Pani rozszyfrowała ... każda chyba kobieta je ma ... myślę, że również Pani czasami zadręcza się zbędnymi kilogramami, ale to normalne, jako kobieta sukcesu ten brak czasu ;-) podziwiam u Pani tą wysoką samoocenę - choć śmiem twierdzić, że jest troszkę nieuzasadniona. Mimo wszytko, życzę powodzenia, pozdrawiam :-) i czekam na dalsze ???? pomysły ....

Portret użytkownika miłośnicy piwa z Relaxu
Wysłane przez miłośnicy piwa ... (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 20:30

Pani Forytowa do trzech razy sztuka ..... w tamtym tygodniu było super, w tym ODJAZD co będzie w następnym ? Jazda bez trzymanki.
czy jutro też obstawiamy zakłady na wynik meczu ? Wiemy czemu się pani tak wkurzyła , bo ten mecz mieliśmy ogladać w nowym klubie . Ale co ; jak komuchy nie czają o co biega , nadęte bufony . Inna częstotliwość .

Nowa Wieś PANY ................................!!!!!!!!!

Portret użytkownika narciarz
Wysłane przez narciarz (niezweryfikowany) w 16 Listopad, 2007 - 21:03

proszę o informację kiedy jedziemy na narty, tyle śniegu napadało ,że możnaby . Ale może jednak na RAMZOVĄ ,bo ostatnio w czarnej górze było super, tylko drogo, piwo po 6 ,a w pepików wychdziło 3 , a też jest jakiś nowy ośrodek zaraz za granicą. To co pojedziemy ?

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2007 - 09:04

przez wiele lat pracowałem za granicą ( usa, brazylia , rpa) i ta wysoka samoocena , to standard. Jak ktoś jej nie ma to znaczy ,że coś z nim jest nie tak . I korzysta z różnych psychoterapeutów aż uwierzy w swoje poczucie własnej wartości. Kompleksy , niedowartościowanie to w cywilizowanym świecie uznawane jest za chorobę .

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2007 - 13:05

Żyję trochę na tym świecie i każdy rozsądny zrobiłby to samo co pani F. Chyba ,że ma ktoś jakiś interes do załatwienia , albo dla rodziny albo dla siebie, bo w takim wypadku można zdzierżyć takie chamstwo i poniżenie ludzi . Podłe to jest i prymitywne ,ale ludzie dla kasy nawet to zaakceptują ,żeby ich tak pomiatać .

Portret użytkownika rwd
Wysłane przez rwd w 17 Listopad, 2007 - 17:55

Jestem ciekaw ile to kandydatów zgłosi sie na wakatujace stanowisko sołtysa Nowej Wsi. Przeciez -jak pisza przedmowcy , na sołtysowaniu można sie dorobić przysłowiowych ''kokosów'', ustawić rodzinkę, itd- a to wszystko - BEZ ROBOTY. OTWIERAMY LISTE KANDYDATÓW NA SOLTYSA NOWEJ WSI. RWD

Portret użytkownika Janusz
Wysłane przez Janusz (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2007 - 18:04

Po co tyle jadu i złośliwości w ocenie innych , czy to Pani Forytowej czy też urzędników. Dużo racji ma "anonimowa kobieta".
Pani Forytowa pomimo kilku ukończonych fakultetów i dyplomu z
przedszkola wykazała się jako radna indolencją .
Jako radna powinna wiedzieć , że po to ustalono pewne procedury
w realizacji budżetu żeby pilnować dyscypliny budżetowej i żeby
publiczne pieniądze nie były wydawane bez kontroli. Budżet
ustala Rada i Rada może go zmienić - trzeba tylko uzasadnić wniosek . Co do rady mam podobne zdanie jak większość tu piszących. Jest to maszynka do głosowania a nie Rada , należałoby ją trochę odświeżyć bo większość radnych to już
prawie zawodowcy , którzy kolejną kadencję zatwierdzają pomysły
Zarządu Gminy nie wnosząc od siebie nic nowego. Wyjątkiem był
Pan Karol Cebula a obecnie Pan Henryk Pawłowski . Oni stawiają czasem Radzie trudne pytania , ale z zasady bez konkretnej
odpowiedzi. Dzieje się tak głównie dlatego , że Rada jest
opanowana przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Ziemi Strzeleckiej .
A do urzędników nie można mieć pretensji , oni pracuja tak
jak wymagają od nich uchwały Rady i przepisy wyższego rzędu.
Aby pracowali lepiej należy po prostu zmienić obowiązujące prawo.

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 17 Listopad, 2007 - 18:41

Aleś się nagadał! Lepiej kosić trawę w zimie niz kupic lepszy telewizor? Przecież się gospodaruja tym co mają do dyspozycji i chyba dobrze ,ze nie wydają bez sęsu. A radnych chyba ktoś wybrał , nie krasnolutki !

Portret użytkownika rwd
Wysłane przez rwd w 17 Listopad, 2007 - 18:46

Ustalony budżet powinien być jak najbardziej ustalany i jak najbardziej kontrolowany , ale czy to nie przesada ,żeby odpowiadający za budżet nie mogli nim w miarę swobodnie dysponowac ? Przecież za defraudacje czy złe gospodarowanie publicznym groszem - grożą sankcje karne. Czy w budzecie musi być zapis , ktory mówi że ileś tam złotych przeznaczamy na naprawę rowerów a kiedy rower naprawi ktos w czynie spolecznym to dlaczego musimy pisać pisma i pytac o zgode czy zaoszczędzone pieniadze mozemy przeznaczyc na zakup sanek? Po co marnowac cenny czas zapracowanych urzednikow i jeszcze bardziej zapracowanych radnych?Przeciez TO WSZYSTTKO KOSZTUJE.Musi sie zabrac komisja budzetowa , następnie urzędnik musi napisac odpowiedź tak lub nie , jezeli nie to odwolanie i tak w kółeczko. Ktoś madry powiedzial ,że - sami tworzymy sobie przeszkody , abysmy mogi je następnie w heroiczny sposób pokonywac a prawdziwe problemy niepostrzeżenie narastają.Do Janusza - jezeli uzędnicy ślepo wykonuja polecenia przełozonych lub stosuja złe prawo to bardzo źle to o nich świadczy. Jeżeli znasz troszeczke historię to zapwene wiesz ,że panowie na norymberskim procesie tłumaczyli sie podobnie a kolejka do szubienicy wsiaż rosla. twd

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2007 - 12:31

No nareszcie ktoś załapał o co chodzi .Nawet na tym forum widać ,że większosć nie ma świadomości ,że każdy ruch urzędnika musi być zapłacony . Ci z Nowej Wsi się przejmują , żeby wszystko miało sens a urzędnik swoją nieudolność próbuje tłumaczyć i zasłania się przepisami .to jest właśnie to wygodnictwo. Przyjdzie na gotowe , ciepło , dali komputer , telefony na wszystko za darmo , ksero też ( szczególnie ci co studiują zachwalają pracę w urzędach). Wejdziesz do biur ( nadymione !!!!!!!!!!!!!) , bo przecież są u siebie. A ty obywatelu jesteś intruz i masz d... py nie zawracać , bo jaśnie pan urzędnik ma praocedury I OPŁACIĆ ZE SWOICH P[ODATKÓW ICH GŁUPIE MYŚLENIE ,ZE SĄ NAJ... Kto tu jest dla kogo ?
Z ratusza ci ambitniejsi już masowo się zwalniają , bo to zacofanie ich irytuje.
do kitu z takim pseudo burmistrzem i jego pseudo wierchuszką .
Do roboty lenie !

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2007 - 18:33

W nowoczesnych firmach co jakiś czas certyfikuje się jakość pracy . U nas w ratuszu jak zwykle wszystko " sto lat za murzynami" i jeszcze się oburzają jak ktoś zwraca uwagę . . Czemu nie ma zrobionego w końcu porządnego audytu jakości pracy urzędników ? Nie wiecie czemu ? Bo by wyszła szalona niekompetencja burmistrza i ferajny . Boją się audytu jak diabeł święconej wody .Dlaczego tyle gmin ma już dawno ISO czy certyfikaty gmin przyjaznym petentom , nawet Kolonowskie ma . Miało być super a wyszło jak zwykle.Bułka z pasztetówką na biurku i biegające urzędniczki w rozwleczonych swetrach z czajnikami od pierwszej minuty rozpoczęcia pracy to nie jest widok rzadki w naszym ratuszu , nie mówiąc o zadymionym biurach np. rekordy bije gabinet vi-ce p. Feliniak. Zacofanie i hipokryzja. Cały ten urząd pod rządmi Goca to jedna wielka ściema. Gratuluję ,polotu dla najbardziej podziwianego .... chyba za niekompetencję . Niestety komuch zawsze będzie komuchem - to cytat tych , którzy pracowali z p. Gocem w cementowni . Dodam do tego jeszcze ,że specjalnie nie sprawdził się też jako przedsiębiorca . Zrżnął firmę , którą nawet straganiarz wy prowadziłby na prostą . OT, I CAŁA PRAWDA . Pokaż koleś co tak naprawdę umiesz , bo na razie jesteś cienki .

Portret użytkownika Janusz
Wysłane przez Janusz (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2007 - 18:52

Jeżeli , ktoś z Was myśli ,że ja bronię urzędników to jest w grubym błędzie . Starałem się jedynie wyjaśnić , że prawo które
u nas obowiązuje we wielu przypadkach jest idiotyczne . A urzędnicy po prostu muszą go przestrzegać bo jak nie Norymberga to ABW ( to dla rwd ). Dlatego trzeba wybierać ludzi , którzy to idiotyczne prawo będą zmieniać . Początek został zrobiony w wyborach do parlamentu , następne posunięcie to będą wybory do samorządu . Tam trzeba ludzi konkretnych a nie trzepoczących
skrzydełkami i to właśnie powinny wiedzieć te "krasnoludki" .
I to by było na tyle !!

Portret użytkownika rwd
Wysłane przez rwd w 18 Listopad, 2007 - 19:06

Do Janusza Sa tylko dwie rzeczy które człowiek MUSI - umrzeć i zapłacic podatki. Jeżeli urzędnik wie ,że cos jest nienormalne to wcale nie musi tego przestrzegac ani nie musi też wykonywac nienormalnych poleceń.Jeżeli jest inteligentny to potrafi spojrzec na jakis problem z innego punktu widzenia a jeżeli jest uczciwy i honorowy to gdy wie że cos jest nienormalnego i nierozwiazywalnego to podaje sie do dymisji. RWD

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2007 - 19:26

Strzelec Opolski aspiruje do miana nowoczesnej i działającej według standardów prawa prasowego gazety, a co mamy ???
Pyskówkę na forum i obrażanie ludzi. Może warto opracować i udostępnić regulamin forum z informacją, że wpisy o treściach wulgarnych i obraźliwych będą usuwane. Ograniczyć ilość komentarzy wysyłanych z jednego IP itp.
Szkoda, że autor tego artykułu nie zapytał przedstawicieli Gminy jakie jest ich stanowisko w tej sprawie, a tak mamy spektakl jednego aktora.
Panie Karolu Cebula mam nadzieję, że jako profesjonalista zajmie się Pan tą sprawą.
A tym wszystkim, którzy leją jad na tym forum życzę, by pozbyli się frustracji poprzez pracę, życie weryfikuje poglądy, nie wszystko jest czarne lub białe. Pokażcie co potraficie, później będziecie mogli krytykować wszystkich i wszystko.

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 18 Listopad, 2007 - 19:52

a co do ograniczeń , to może cenzura ?najlepiej przez urzędników z ratusza .Komuno wróć!będzie się wtedy podobało ( w ratuszu)

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2007 - 09:50

Na srodku chodnika przed Starostwem (tuz przy parkingu) zamontowano kosz na smieci,prosze cofnac go na bok bo dojdzie do wypadku.Znieczulica.

Portret użytkownika czytelnik strzelca
Wysłane przez czytelnik strzelca (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2007 - 12:28

pomijajac wszystkie inne,poruszane tu problemy,najberdziej cieszy mnie to ze nareszcie Foryt odchodzi. To jedyne swiatelko w tym tunelu

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 19 Listopad, 2007 - 13:10

Drogi Anonimie z 18.listopada godz.19:26
Dzieki za rady ale nie skorzystam.Internauci strzeleccy ,jak dotad zachowuja sie bardzo poprawnie.Nie naruszaja prawa ani dobrych obyczajow.Jesli to uczynia bede ostro reagowal.Ktokolwiek podejmuje sie pelnienia funkcji publicznych (ja tez) z gory zgadza sie z krytyka nieko0niecznie i nie zawsze sluszna.Jego prawem (prasowym i nie tylko)jest odeprzec niesluszna krytyke.A cenzura juz byla na stronie Gminy za czasow p.Burmistrza Fabianowskiego.(pamietacie ?) I co? I to,ze ta strona delikatnie mowiac zdechla.A o nowego Burmistrza prosze sie nie martwic.On zna swietnie prawo prasowe i napewno obroni sie przed kazdym niezasluzonym atakiem.Pozdrawiam Karol Cebula

Karol Cebula

Portret użytkownika rwd
Wysłane przez rwd w 19 Listopad, 2007 - 13:21

do nowy. A nie daje ci do myslenia to ,że po dwóch kadencjacj Forytowa odchodzi sama , nikt jej nie wyrzuca,nie ma sobie nic do zarzycenia - tylko poprostu składa dymisje. A czy ty wiesz co to takiego dymisja? Do tej pory dymisje w tym miesci złozył tylko nieodżałowany Pan Karol Cebula oraz Pan Jacek Ulfik - kiedy przewodniczacym komisji do spraw słuzby zdrowia został człowiek , który o sprawach słuzby zdrowia wie tyle ile Pan Ulfik o kosmitach. Forytowa odchodzi - a czy znasz choć jedna osobe która chce na to ZASZCZYTNE stanowisko kandydować? Czy aby nie jestes z tych którzy nareszcie bedą mieli świety spokoj? Bardzo dobrze ,że Forytowa odchodzi , teraz więcej czasu poswięci rodzinie , rozwijaniu biznesu - a nie na darmowe utarczki z niekompetentnymi urzednikami i nieukami którzy uwazaja że sołtysowanie to wielka gradka. rwd

Portret użytkownika rwd
Wysłane przez rwd w 19 Listopad, 2007 - 14:39

W imieniu grupy użytkownikow witryny - Naszestrzelce-oraz w nawiazaniu do postu Pana Karola Cebuli chcialbym zadać maderatorowi lub adminowi witryny internetowej Naszestrzelce pytanie - CZY PRAWDĄ JEST TWIERDZENIE Pana Karola Cebuli ,że poprzedni burmistrz miał wplyw na treść publikowanych postów/ cenzura/ na tejże witrynie? Czekamy na odpowiedź. rwd

Portret użytkownika Anonim
Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2007 - 14:45

to nie chodzi o stronę naszestrzelce .pl, tylko o oficjalną miejską www. strzeleceopolskie.pl i tę stronę właśnie notorycznie cenzurował poprzedni burmistrz.Pan Karol ma rację , tak właśnie było ! A naszestrzelce ruszyły może ponad rok temu , to nie rób zadymy bo nie ma o co . My demokrację i kązdy może się wypowiedzieć .

Portret użytkownika rwd
Wysłane przez rwd w 19 Listopad, 2007 - 15:05

do Anonima - Wydawało mi się ,że Panu Karolowi chodzi o strone - naszestrzelce- ponieważ tam jest forum dyskusyjne / na którym nikt praktycznie nie dyskutuje/, na stronie strzelceopolskie- podawane sa tylko suche wiadomosci z ktorymi trudno / zwłaszcze jesli nie ma gdzie- forum/ dyskutowac. A demokracja to właśnie polega na nieskrępowanej dyskusji/ w granicach prawa/. Zadyme to ja dopiero zrobie -jeżeli okaże się że poprzedni burmistrz rzeczywiście cenzurował tą witrynę.rwd

Portret użytkownika Asia
Wysłane przez Asia (niezweryfikowany) w 19 Listopad, 2007 - 16:27

Teraz na stronie gminy forum nie, ale bylo jeszcze jakies 1,5 roku temu. Najpierw dzialalo normalnie, pozniej niektre posty i watki byly usuwane zeby na koncu calkiem zostalo zamkniete - wiedza o tym wszyscy, ktorzy na biezaco sledza co sie dzieje w miescie i na miejskich stronach www.

Portret użytkownika rwd
Wysłane przez rwd w 19 Listopad, 2007 - 17:51

do Asia - to jak? na bieżąco czy 1,5 roku wstecz . A jak myślisz - dlaczego / jak pisze Pan Karol / zdechło strzeleckie forum? Dlaczego zdechło 1,5 roku temu?rwd

Portret użytkownika skazony_inteligencja@yahoo.pl
Wysłane przez skazony_intelig... w 20 Listopad, 2007 - 12:10

odpowiedź : Bo były wybory.

Ale pamiętajcie, że prawie wszyscy, którzy mianują się strzelecką elitą mają za uszami więcej brudu niż myślicie. Kwestią jest tylko to co kto wie o danym człowieku i kedy się dowiedzą wszyscy.

Odpowiedz