Sport

Rozmaitości skatowe

Strzelce Opolskie

Odbył się siódmy turniej cyklu, w którym najlepszym graczem okazał się Józef Pudełek (Skat Kolonowskie). Uzyskał on 2052 punkty i o cztery wyprzedził Marka Wyszkowskiego (GOSiT Zawadzkie). Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Kazimierz Paluch (Strzelec DK Strzelce Opolskie), mając na koncie 1845 pkt.

W klasyfikacji po siedmiu turniejach na prowadzenie wyszedł Marek Wyszkowski z 12192 pkt., wyprzedza swoich kolegów klubowych, Antoniego Świtałę (11846 pkt.) oraz Reinholda Bryscha (9586 pkt.).

Sukcesy szachistów

W Ligocie Dolnej koło Kluczborka odbył się ósmy Memoriał Szachowy imienia Kazimierza Gulanowskiego, w którym zagrało 41 szachistów i szachistek zrzeszonych w klubach oraz amatorów. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy. W grupie A grało 21 osób, posiadających ranking organizacji szachowej FIDE. Po rozegraniu siedmiu rund najlepszy był niepokonany gracz Strzelca DK Strzelce Opolskie, Mateusz Hasterok. Wygrał pięć partii i dwie zremisował. Wyprzedził Jana Nowakowskiego ze Społem Opole oraz Kamila Kaliszuka z Hetmana Częstochowa. Na 10.

Dobry tylko początek

PIŁKA RĘCZNA: I liga mężczyzn

Piłkarze ręczni z Zawadzkiego dobrze zaczęli spotkanie z Uniwersytetem Radom, lecz ostatecznie zostali po meczu bez punktów z wielkim niedosytem.

PIŁKA NOŻNA Król strzelców

SZACHY Opolanin najlepszy

Odbył się drugi oraz trzeci turniej rywalizacji o Grand Prix Strzelca. Najlepszy w końcowej klasyfikacji okazał się zawodnik Społem Opole, Adam Jachym.

W drugim turnieju w gronie 28 zawodników najlepszy okazał się Michał Wiśniewski (Rodło Opole), osiągając 7 punktów. Wyprzedził on Adama Jachyma (Społem Opole) mającego 6,5 pkt. oraz mającego na koncie 5,5 pkt. Kacpra Racławickiego (Rodło Opole). Najlepszym ze strzeleckich graczy był siódmy w klasyfikacji Mateusz Hasterok, mając na koncie 5 pkt.

ZAKSA znów zwycięska

SIATKÓWKA

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie wygrali drugi mecz ligowy i prowadzą w tabeli piątej grupy drugiej ligi.

Podopieczni Rolanda Dembończyka tym razem grali w Kętach. Wyjazdowy mecz zakończył się ich zwycięstwem w trzech setach. W drugim secie trwała w miarę wyrównana walka i nasza drużyna wygrała w nim 25:23. W pierwszym strzelczanie mieli czteropunktową przewagę, a w trzecim secie nie dali przeciwnikowi żadnych szans, wygrywając seta do 18. Ostatecznie ZAKSA wygrała 3:0 (25:21, 25:23, 25:18).

Skatowe rozmaitości
Tabele piłkarskie

Ciągle bez wygranej

PIŁKA RĘCZNA

Piłkarze ręczni Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej z Zawadzkiego w pierwszoligowych rozgrywkach nie zdołali wygrać jeszcze żadnego meczu w obecnym sezonie.

Drużyna z Zawadzkiego rozegrała już pięć spotkań, lecz nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu. Przypomnijmy, że w tym sezonie zespół za wygraną otrzymuje trzy punkty. Jeśli mecz kończy się remisem, to każda drużyna ma po jednym punkcie i wykonywane są rzuty karne. Ich zwycięzca otrzymuje jeden punkt do tabeli.

Ciekawostki z murawy

ZAKSA - to brzmi dumnie

SIATKÓWKA

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie gładko pokonali pierwszego przeciwnika w rozgrywkach ligowych, a ich zwycięstwu przyglądało się kilkaset osób na trybunach.

Sobotni mecz był pierwszym oficjalnym występem drużyny, która powstała dzięki podpisaniu umowy o współpracy między Uczniowskim Klubem Sportowym Strzelce Opolskie a siatkarskim mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze spotkanie ligowe pokazało, że w Strzelcach Opolskich jest spore zapotrzebowanie na widowiska sportowe na wysokim poziomie.

Jest wygrana

PIŁKA NOŻNA: III liga kobiet

Kobiecy zespół Piast Strzelce Opolskie jest beniaminkiem rywalizacji. Dziewczęta trenują dopiero od kilku miesięcy i po raz pierwszy w historii grają w lidze. W niedzielę odniosły pierwsze zwycięstwo.

SZACHY Ruszyła rywalizacja

Poznali rywali

PIŁKA NOŻNA: Puchar Polski na Opolszczyźnie

W czwartkowe południe w siedzibie opolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W gronie 16. drużyn na tym szczeblu rozgrywek nasz powiat ma dwóch przedstawicieli. I los był dla nich mało łaskawy, gdyż trafili na trudnych przeciwników, których niełatwo będzie pokonać.

Sprawiedliwy remis

PIŁKA NOŻNA: Liga Okręgowa

Beniaminek ligi okręgowej, Victoria Cisek, po dobrym meczu podzieliła się punktami z Naprzodem Ujazd Niezdrowice, choć każdy z zespołów miał swoje szanse na zwycięskiego gola.

SZACHY Bracia na podium

Niepotrzebne zamieszanie

PIŁKA NOŻNA: Klasa B

Na boisku w Cisowej spotkały się dwa zespoły, które w obecnym sezonie miały na koncie komplet punktów. Szkoda, że emocje w tym spotkaniu były nie tylko sportowe.

Od początku mecz był dość ostry i obie drużyny nie przebierały w środkach. Często akcje przerywane były faulami, a w 86. minucie Patryk Cichoń oraz Dawid Wesoły poszarpali się między sobą, więc nic dziwnego, że otrzymali czerwone kartki.

PIŁKA NOŻNA Ciekawostki z piłkarskiego weekendu

*Czwartoligowy Piast Strzelce Opolskie doznał pierwszej porażki w tym sezonie ligowym. Na boisku lidera nasza drużyna przegrała 0:4, mimo iż prawie całą drugą połowę Agroplon Głuszyna grał w dziesięcioosobowym składzie, gdyż Radosław Mikulski został ukarany czerwoną kartką. Nasz zespół nie zdołał tego wykorzystać i w tym czasie stracił dwie bramki i nie zdołał strzelić ani jednej.

PIŁKA NOŻNA Trudni przeciwnicy

PIŁKA NOŻNA Pucharowe awanse

Siedem drużyn z naszego powiatu walczyło o awans do drugiej rundy pucharowej, gdzie był już zespół Błękitnych II Jaryszów, mający wolny los w pierwszej rundzie.

Niestety nie była to zbyt uadana runda dla drużyn z naszego powiatu, bo aż cztery odpadły na tym szczeblu rywalizacji. Najwięcej bramek padło w Rozmierce, gdzie miejscowa Jedność uległa bardzo wysoko zespołowi Małejpanwi Ozimek.

PIŁKA NOŻNA Ciekawostki z murawy

*Czwartoligowy Piast Strzelce Opolskie pokonał na własnym boisku drużynę KS Krasiejów i był to już trzeci wygrany mecz na własnym boisku w obecnym sezonie. W żadnym z meczów na własnym boisku Piast nie stracił bramki, a każdego kolejnego przeciwnika odprawia z jednym golem więcej niż w poprzednim meczu. Jest to 14. mecz z kolei bez porażki w ligowych zmaganiach.