fbpx Ogólne | Strzelec Opolski

Ogólne

Ogólne

Awaria na Wyszyńskiego

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Strzelcach Opolskich na ulicy Wyszyńskiego doszło w ubiegłym tygodniu do awarii sieci wodociągowej. Pracownicy Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji pracowali nad jej usunięciem, ale wiązało się to z utrudnieniami na drodze. Były one szczególnie odczuwalne dla mieszkańców ze względu na remont ulicy Gogolińskiej. Część kierowców wybiera ulicę Wyszyńskiego, żeby dojechać do centrum miasta.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Załóż maskę! Nie oddychaj!
Budynek PKP niszczeje!
Nagroda za festyn
Kierowco, rączki na kierownicę!
Bomba w Zawadzkiem!
Dym w mieszkaniu, ogień w kominie
Biskup, książę, awanturnik

Krowia eskapada

Artykuły : 
Numer wydania: 

W czwartek, 7 listopada, z jednego z pastwisk na terenie Staniszcz uciekły krowy. Najprawdopodobniej pastuch spadł ze słupków, tworząc drogę ucieczki. Kilkadziesiąt zwierząt z entuzjazmem wyszło na drogę, szukając wzdłuż niej co bardziej zielonych kępek trawy.

 

Ratownicy nie spodziewali się takiego finału

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po zmroku w dzień Wszystkich Świętych w kilku miejscowościach powiatu zawyły syreny - strażacy i policjanci skupili się w okolicach cmentarza w Zawadzkiem, gdzie zgłoszono zaginięcie 40-letniego mężczyzny, mieszkańca tej miejscowości. W zgłoszeniu podano, że zaginiony może targnąć się na swoje życie.

Wrak na placu targowym

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na placu targowym w Strzelcach Opolskich pojawił się samochód na oleskich tablicach rejestracyjnych, który jest w fatalnym stanie. Maska pojazdu jest podniesiona, dach wgnieciony, szyberdach i szyby rozwalone, wokół leży pełno szkła. Mieszkańcy zastanawiają się, skąd samochód wziął się na targowisku. Prawdopodobnie kierowca driftował (czyli specjalnie wpadał w poślizg) na wielkim placu...

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wyrok za pobicie ratownika
Wreszcie są linie na drodze
Chcesz wiedzieć więcej?
Będzie fabryka!
Przywalony przez drzewo?
Dała oszustom 20 tysięcy
Gdzie jest Tokarczuk?!
Mniejszość zrobiła aferę!
5000 plus
Najstarszy kościół w mieście
Za darmo umarło!
EKUZ w trzy minuty

Pasażerowie jak sardynki w puszce

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy gminy Zawadzkie co dzień rano jeżdżą do Strzelec, głównie do szkoły, ale też do pracy, lekarza czy urzędu. Wielu decyduje się na podróż autobusem, który o 6:45 wyrusza z leżącej przy granicy z województwem śląskim Kielczy. Jest jednak problem:

 

- Kiedy autobus dojeżdża do miasta, na przystanek pod Aresem, nie ma już w nim prawie miejsc siedzących, a tam czeka kolejne 20 osób - relacjonuje mieszkaniec, ojciec jednego z dojeżdżających uczniów. - Kolejne kilkanaście wsiada na następnych dwóch przystankach w mieście. I tak ludzie stoją i tłoczą się, jak sardynki przez trwającą pół godziny podróż do Strzelec!

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mamo, zabiłam człowieka!
Dziwne telefony, dziwne wizyty...
5 milionów dla sołectw
Uderzyła w drzewo
Policjant się postrzelił
Groźny pożar!
Czy dobrze zaparkował?
Kurtka dla bezdomnego
Nauczyciele świętowali
Wiekowe lasy

Oszustki okradły seniora!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Oszuści, którzy chcą wykorzystać życzliwość starszych osób, najczęściej podszywają się pod fałszywego wnuczka czy policjanta. Jak się okazuje, wyobraźnia oszustów jest duża i wymyślają nowe sposoby. 4 października mieszkaniec Strzelec Opolskich poinformował policjantów o kradzieży pieniędzy. Według ustaleń śledczych, do mieszkania 85-latka zapukały dwie kobiety, podające się za pracownice opieki zdrowotnej emerytów i osób starszych.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tak głosowaliśmy...
W kolejce po porodzie?
W więzieniach też głosowali
Nasi animatorzy i kreatorzy
Społecznik i mecenas kultury
Strażacy mają nowe auto
Pieniądze marszałkowskie rozdane
Przyjaźni środowisku
Skaczą w butach z Otmętu!
Strażacy stracą pracę?
Pracowała, a nie dostała wypłaty

Turystyczne Oskary trafiły do nas

Artykuły : 
Numer wydania: 

W poniedziałek, 7 października, w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w konkursie pn. „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2019”. Niektórzy te nagrody nazywają „turystycznymi Oskarami”, są one znakiem jakości, atrakcyjności i dobrego odbioru przez odwiedzających i turystów.

Tragiczny finał grzybobrania

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wiele godzin trwały poszukiwania 72-latki ze Strzelec Opolskich, która w czwartek wyszła z synem do lasu na grzyby w okolicy Łazisk w gminie Jemielnica. Para grzybiarzy rozdzieliła się w lesie, kobieta nie wróciła na umówione wcześniej miejsce. Jako że nie miała ze sobą telefonu komórkowego - nie było z nią kontaktu. Mężczyzna najpierw szukał matki na własną rękę. Jednak z uwagi na noc i coraz niższą temperaturę zgłosił sprawę policji.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Stałej opieki - nie wymaga
Uszkodzony dach bazyliki!
Remont na A4 zakończony
Pół miliona dla powiatu
Idź na wybory. Masz prawo!
Przez nią co minutę umiera jedna osoba...
Sadza płonie!
Okazja czyni złodzieja
NFZ w Strzelcach
Zawody strażaków

Czyste powietrze dla cierpliwych

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trwa realizacja ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze, który w ciągu 10 lat ma sprawić, że z większości polskich gospodarstw znikną nieekologiczne źródła ciepła. Sposób realizacji programu budzi jednak sporo wątpliwości. Pisaliśmy już na naszych łamach, że żadna z gmin na terenie powiatu strzeleckiego nie zdecydowała się pośredniczyć w przyjmowaniu wniosków do tego programu.

 

Gogolińska będzie jak nowa

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na tę inwestycję mieszkańcy Strzelec i kierowcy jeżdżący ulicą Gogolińską czekali od dawna. W piątek, 27 września, podpisana została umowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Opolu, spółką SWiK oraz wykonawcą (PHU Transkom). Całość inwestycji jest warta ponad 16 mln złotych.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Cześć, tu Sławomir!
Dołącz do policji
Zmarł brat Paweł Siennicki
Etno jest na topie
Do Teleexpressu nie wróci. Nawet za milion
O kocie, który jeździł autem
Starły 120 kg ziemniaków na placki

Wciągnęło mu rękę!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 20 września, w Suchej na jednym z pól trwały prace polowe. Rodzina zbierała ziemniaki przy użyciu specjalistycznego kombajnu. W pewnym momencie w maszynę wkręcił się kamień. Jeden z pracujących chciał go wyciągnąć - nie wyłączając silnika! W trakcie usuwania kamienia ręka mężczyzny została uwięziona... Do rannego wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do Opola. W działaniach ratowniczych udział wzięły również jednostki z OSP Sucha i JRG Strzelce Opolskie.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zerwij z samotnością
Jemielnicki jednoręki bóg
Obchody w Barucie
Wyzdrowiejesz za siedem lat...
Uwaga, lecą dachówki!
Najlepsi inżynierowie są stąd
Ten wzór to nasza marka

Niebezpieczny manewr...

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 20 września, około godziny 15.00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze krajowej 94, na wysokości Suchodańca. Wyjeżdżająca samochodem osobowym 58-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście kierującemu bmw. Doszło do zderzenia pojazdów. Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz karetka pogotowia. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ruch na krajówce został na kilkanaście minut wstrzymany.

Swastyki na targowisku

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na strzeleckim targu można kupić wszystko, począwszy od warzyw i owoców, przez ubrania, meble i biżuterię. W piątek, 6 września, jeden z handlarzy na swoim stoisku oferował niemieckie nazistowskie krzyże, do których przymocowany był okręg, a w środku wpisana była swastyka. Sprawę na policję zgłosił Janusz Kowalski, kandydat na posła, który był tego dnia w Strzelcach Opolskich i natknął się na nieuczciwego sprzedawcę.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Hieny cmentarne
Zabrali, ale nie posprzątali...
Motory w kopalni
Patchworkowa droga
Silniki kultury
Zbadali krew kierowcy
Ten lek wycofano!
Dzieci prosiły o jedzenie...
Kraj Nowaków?
Boli ząb!
Muzycznie, zdrowo i sportowo
Kiedy ruszy stacja?

Pensjonariuszka DPS-u wypadła z okna. Nie żyje

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tragedia rozegrała się w środę, 4 września, wieczorem w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Strażackiej w Strzelcach Opolskich. Pensjonariuszka wypadła przez okno łazienki, która znajdowała się na pierwszym piętrze budynku. Z danych policji wynika, że kobieta miała wspiąć się na wózek (balkonik), by dostać się na parapet okna...

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kto do Sejmu i Senatu?
Gadugadu z maluchami
Cysterna z mlekiem w rowie
Wesołych Świąt!?
Tornado u sąsiadów?
Wreszcie namalowali!
Groził nożem w centrum miasta
Fałszywe SMS-y od komornika
Komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?
Inkubator dla stowarzyszeń
Pijany w sztok, teraz zapłaci
Zakwitła drugi raz...

Żywioł zrywał dachy

Artykuły : 
Numer wydania: 

W poniedziałek, 26 sierpnia, mieszkańcy Kielczy i okolicznych miejscowości przeżyli chwile grozy. Potężna burza, która przeszła nad tym terenem, spowodowała przerwy w dostawie prądu, połamała drzewa, poniszczyła urządzenia ogrodowe i piłkochwyty na boisku szkolnym, ale przede wszystkim uszkodziła kilka budynków, w tym dwa zamieszkałe.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Do szkoły marsz!
Rannego zabrał helikopter
Pasy będą za kilka dni?
Europejskie Dni Dziedzictwa. Co w ofercie?
Uwaga drzewo!
Chcą zebrać milion!
Dziękują, ale mają obawy...
Prowadzenie szpitala to sport ekstremalny
Rodzince strzeliło 70 lat
Spółdzielnia nam rozkazuje?
Technika dla rolnika

Kolejna pilna droga, a powiat bez pieniędzy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do katalogu dróg powiatowych, które trzeba pilnie wyremontować, dołączyła kolejna - ulica Strzelecka w Zimnej Wódce, a konkretnie jej odcinek od skrzyżowania z ul. Gajową do skrzyżowania z ul. Ujazdowską.

 

- Przy tym odcinku nie ma chodnika - mówi Mariola Matuszek, radna powiatowa. - Dzieci chodzą poboczem, które jest nierówne, wyboiste. W dodatku przy tej drodze znajduje się przystanek autobusowy.

Paliły się nasze śmieci!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Blisko 50 jednostek straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w minioną niedzielę (25 sierpnia) na składowisku odpadów wielkogabarytowych w Sławięcicach. Komenda Wojewódzka PSP do akcji zadysponowała także strażaków z naszego powiatu: ochotników z Kadłuba i Ujazdu. Na miejscu pojawił się też helikopter i samolot gaśniczy.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przygniotła go wywrotka
Patrz, co się dzieje u sąsiada!
Kto zapłaci za podwyżki?
Kradną paliwo
Szpital na minusie
Nie tylko na Giewoncie
Mistrzowski badminton
Tiry pojadą, ale wolniej
Złapał pijanego
1000 zł i 30 punktów
Tylko jedna interwencja

Pod Błotnicą znaleźli spalone ciało!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do strasznego odkrycia doszło w poniedziałek 12 sierpnia w lasku pomiędzy Błotnicą Strzelecką a Płużnicą Wielką. Jeden z rolników znalazł zwęglone ciało i natychmiast powiadomił o tym policję. Sprawą zajmuje się prokuratura.

 

Wieść o zdarzeniu obiegła ogólnopolskie media.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uwaga na dziki!
Nowa prezes wydawnictwa
Helikoptery nad miastem
Ustąpił pieszemu...
Szczypiorniak na piasku
Dłuto w rękach, para w nogach
Strzelczanie ugościli pielgrzymów
Dobrze zorganizowani
Ogórek, ogórek - zielony ma graniturek...

Strony