fbpx Kronika strażacka | Strzelec Opolski

Kronika strażacka

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Fałszywy alarm

W minionym tygodniu monitoring Banku Zachodniego w Strzelcach przy ul. Zamkowej dwukrotnie ostrzegał przed zagrożeniem pożarowym. Zgłoszenie z monitoringu dotarło do powiatowej komendy straży pożarnej. W związku z tym do akcji za każdym razem angażowane były trzy albo dwa zastępy strażaków. Alarm w obu przypadkach okazał się fałszywy.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Paliło się

Strażacy gasili płonący samochód osobowy na autostradzie. Paliła się sucha trawa w Kielczy, ścierniska w Siedlcu i Zalesiu Śl., śmieci w Leśnicy na ul. Dworcowej. W płomieniach stanęły również drzewa w Strzelcach przy ul. Żwirki i Wigury oraz na ogródkach działkowych przy ul. Budowlanych. Strażacy gasili pożar w kotłowni budynku mieszkalnego w Jaryszowie przy ul. Kolonia.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Suchy, łatwopalny

Strażacy musieli w ostatnim czasie często wyjeżdżać do pożarów. Ogień łatwo się rozprzestrzeniał, bo było sucho i gorąco. Gaszono pożary m.in. poszycia leśnego oraz trawy i krzaków w Żędowicach, ścierniska w Grabowie i Strzelcach, suchej trawy na nieużytkach w Kolonowskiem, zboża w okolicach Ujazdu.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Przeszkoda na jezdni

Strażacy z OSP Leśnica usuwali przewrócone drzewo z jezdni na Górze Św. Anny. Strażacy likwidowali też pochylony konar nad ul. Dolińską w Strzelcach Opolskich. W innym miejscu, nad chodnikiem przy ul. Biadaczowej w Rożniątowie, przechyliło się drzewo. Ratownicy musieli też interweniować na Buczkach w Zimnej Wódce oraz w Zalesiu Śląskim, gdzie również konary spadły na jezdnie.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zalania
Strażacy wypompowywali wodę z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego w Strzelcach Opolskich przy ul. Sosnowej. Wezwano ich też do domu w Rożniątowie, gdzie pękła rura i mieszkańcy obawiali się zalania piwnicy. Ratownicy pomagali na zalanych posesjach w Grodzisku na ul. Wolności, Strzelcach na ul. Księcia Alberta, w Jemielnicy na ul. Strzeleckiej, w Zalesiu Śl. przy ul. Św. Jadwigi, w Zawadzkiem na ul. Kolejowej.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Walka z ogniem

W minionym tygodniu wybuchło wiele pożarów. Strażacy gasili m.in. płonące auto w Rozmierzy na ul. Powstańców Śl. Wiele zastępów straży: zawodowcy ze Strzelec, OSP Lichynia, OSP Zalesie Śl. i OSP Leśnica wyjechało do zgłoszenia o pożarze obory w Lichyni na ul. Daszyńskiego. Pożar ugaszono jednak przed przybyciem straży.

Strony