fbpx Kronika strażacka | Strzelec Opolski

Kronika strażacka

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Osy w szkole

Pierwsze dni nowego roku szkolnego okazały się emocjonujące. Strażacy dostali zgłoszenie, że przy huśtawce na placu zabaw na terenie szkoły podstawowej przy ul. 1 Maja w Strzelcach znajduje się kokon os. Podobno owady nie chciały się uczyć, lecz bawić...

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Fałszywy alarm

W minionym tygodniu monitoring Banku Zachodniego w Strzelcach przy ul. Zamkowej dwukrotnie ostrzegał przed zagrożeniem pożarowym. Zgłoszenie z monitoringu dotarło do powiatowej komendy straży pożarnej. W związku z tym do akcji za każdym razem angażowane były trzy albo dwa zastępy strażaków. Alarm w obu przypadkach okazał się fałszywy.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Paliło się

Strażacy gasili płonący samochód osobowy na autostradzie. Paliła się sucha trawa w Kielczy, ścierniska w Siedlcu i Zalesiu Śl., śmieci w Leśnicy na ul. Dworcowej. W płomieniach stanęły również drzewa w Strzelcach przy ul. Żwirki i Wigury oraz na ogródkach działkowych przy ul. Budowlanych. Strażacy gasili pożar w kotłowni budynku mieszkalnego w Jaryszowie przy ul. Kolonia.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Suchy, łatwopalny

Strażacy musieli w ostatnim czasie często wyjeżdżać do pożarów. Ogień łatwo się rozprzestrzeniał, bo było sucho i gorąco. Gaszono pożary m.in. poszycia leśnego oraz trawy i krzaków w Żędowicach, ścierniska w Grabowie i Strzelcach, suchej trawy na nieużytkach w Kolonowskiem, zboża w okolicach Ujazdu.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Przeszkoda na jezdni

Strażacy z OSP Leśnica usuwali przewrócone drzewo z jezdni na Górze Św. Anny. Strażacy likwidowali też pochylony konar nad ul. Dolińską w Strzelcach Opolskich. W innym miejscu, nad chodnikiem przy ul. Biadaczowej w Rożniątowie, przechyliło się drzewo. Ratownicy musieli też interweniować na Buczkach w Zimnej Wódce oraz w Zalesiu Śląskim, gdzie również konary spadły na jezdnie.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zalania
Strażacy wypompowywali wodę z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego w Strzelcach Opolskich przy ul. Sosnowej. Wezwano ich też do domu w Rożniątowie, gdzie pękła rura i mieszkańcy obawiali się zalania piwnicy. Ratownicy pomagali na zalanych posesjach w Grodzisku na ul. Wolności, Strzelcach na ul. Księcia Alberta, w Jemielnicy na ul. Strzeleckiej, w Zalesiu Śl. przy ul. Św. Jadwigi, w Zawadzkiem na ul. Kolejowej.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Walka z ogniem

W minionym tygodniu wybuchło wiele pożarów. Strażacy gasili m.in. płonące auto w Rozmierzy na ul. Powstańców Śl. Wiele zastępów straży: zawodowcy ze Strzelec, OSP Lichynia, OSP Zalesie Śl. i OSP Leśnica wyjechało do zgłoszenia o pożarze obory w Lichyni na ul. Daszyńskiego. Pożar ugaszono jednak przed przybyciem straży.

Kronika strażacka

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nie tylko od ognia

Ostatnio strażacy zawodowi zostali zadysponowani (na wyraźną prośbę dyspozytorki Ratownictwa Medycznego, która nie miała żadnego wolnego zespołu ratownictwa medycznego) do udzielenia pierwszej pomocy osobie ze Strzelec uskarżającej się na duszności.

Strony