fbpx Zwycięzca bierze wszystko | Strzelec Opolski

Zwycięzca bierze wszystko

Zwycięzca bierze wszystko

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nowa rada w Kolonowskiem po raz pierwszy zebrała się pierwszego grudnia. Na sesji obecni byli wszyscy nowi rajcy. Jako przewodniczącego rady wybrano Rafała Kupke z komitetu Nasza Gmina Kolonowskie. Kupke był jedynym kandydatem. Otrzymał 12 głosów poparcia, 3 osoby wstrzymały się od głosu.

Nowy przewodniczący zaczął urzędowanie od emocjonalnego wystąpienia na temat ostrej kampanii wyborczej, która towarzyszyła drugiej turze wyborów na burmistrza.

- Mam nadzieję, że pracą i mądrymi decyzjami zatrzemy złe wrażenie, jakie pozostało w gminie, i odzyskamy zaufanie mieszkańców - mówił.

Następnie odbyły się wybory wiceprzewodniczącego rady. Tu też zgłoszono tylko jednego kandydata - Mariusza Czupałę z większościowego komitetu. Tę kandydaturę poparło 10 osób, jedna była przeciw, cztery wstrzymały się od głosu.

Na pierwszej sesji prym wiedli radni Naszej Gminy Kolonowskie, tylko oni zgłosili kandydatów do objęcia najwyższych stanowisk w radzie. W poniedziałek, 8 grudnia, już po zamknięciu tego numeru, odbyło się drugie posiedzenie rady, na które zaplanowano zaprzysiężenie burmistrza. Najbliższy czas pokaże, jak będzie układać się współpraca władzy uchwałodawczej i wykonawczej w gminie. W tym miesiącu czeka radnych pierwsza poważna decyzja - zatwierdzenie budżetu gminy na rok 2015.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gdzie jest mikołaj?
W domu mam płyty trzy...
Oszczędźcie swoich mężow!

Komentarze

Odpowiedz