Żłobek z opóźnieniem, drogi czekają...

Żłobek z opóźnieniem, drogi czekają...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Sprawnie prowadzone prace w żłobku napotkały na nieplanowany problem okazało się, że rury kanalizacyjne we wnętrzu budynku poprowadzone są inaczej, niż wskazywała to dokumentacja. W związku z tym konieczne były zmiany w projekcie, a te wymagały czasu. Wykonawca zwrócił się o przesunięcie terminu zakończenia prac do 20 października. W budynku obecnie układane są kafelki i malowane ściany. Na ukończeniu są prace związane z termomodernizacją i wykonaniem elewacji.

Nie ma szans, aby szybciej zakończył się remont na ulicy Ligonia. Droga ta jest ulicą ślepą. Prace remontowe uniemożliwiają tam takie podstawowe działania jak dojazd śmieciarki do posesji, a mieszkańcy narzekają. Termin zakończenia, wynikający z dokumentacji to 13 października.

Jak już pisaliśmy, nie udało się znaleźć wykonawcy do remontów cząstkowych - złożone oferty były zbyt wysokie w stosunku do kwoty zarezerwowanej w budżecie na ten cel. W związku z tym gmina całkowicie zrezygnowała z lepienia dziur tzw. patcherem. Zaklejone zostaną tylko te ubytki, które wymagają klejenia masą asfaltową. Sam burmistrz przyznaje, że remonty cząstkowe dróg powinno się robić wiosną, ale w budżecie przesuwane były środki na inne inwestycje, między innymi zakończony już remont ulicy Krótkiej. Teraz ceny wzrosły, nie ma też pogody na wykonywanie prac lepikiem i grysem. Naprawy ograniczono do 14 dróg w mieście i 8 na wsiach. Dodatkowo wymienione zostaną trzy całe fragmenty bardzo zniszczonych dróg: Polnej w Zawadzkiem oraz Konopnickiej i Stare Osiedle w Kielczy. Wciąż nie ma wykonawcy tych zadań.

Na obiecane remonty czekają też Torowa w Kielczy i Słoneczna w Żędowicach. Obie drogi wymagają jednak wielu pozwoleń i uzgodnień, głównie z koleją. Te trwają już od marca i wciąż nie zostały zakończone. Nie można wiec ogłosić przetargu, a temperatury są coraz niższe.

Burmistrz zapowiada, że w przyszłym roku będzie dążył, aby przetargi ogłaszać na początku roku, aby zapobiec sytuacjom, jakie mają miejsce obecnie.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Spotkanie z policją
W poszukiwaniu smaku
Pielgrzymka na Facebooku!
Kino powraca

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2017 - 16:54

W 8-mym roku urzędowania ,burmistrz zorientował się ,że przetargi trzeba robić na początku roku! Szacun....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Październik, 2017 - 06:57

W sąsiednich gminach można zrobić wszystko.A w Zawadzkim zawsze ze wszystkim są problemy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2017 - 22:19

A kiedy będzie rozwiązana sprawa mostka na Powstańców śL. ,Ta metalowa szyna kiedyś kogoś zabije ...iletam wypadków już było

Odpowiedz