fbpx Źle segregujemy | Strzelec Opolski

Źle segregujemy

Źle segregujemy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Minęło ponad półtora roku od momentu, kiedy obowiązuje ustawa śmieciowa. Zadnia związane z administrowaniem opłatami za wywóz śmieci na terenie gminy Zawadzkie na mocy umowy z gminą przejęła spółka ZawKom.

Pod koniec grudnia 2014 roku zgodnie ze złożonymi deklaracjami gminę zamieszkiwało 8427 osób, których śmieci należy odbierać. W tym zdecydowana większość, bo 7742 mieszkańców chce segregować śmieci, 507 deklaruje droższą zbiórkę nieselektywną, a 178 osób objętych jest odrębną stawką w ramach programu „Rodzina 4+”.

Wiadomo, że nie wszyscy mieszkańcy złożyli deklaracje. ZawKom wysłał 55 wezwań do ich złożenia, wobec siedmiu osób wszczęto postępowania podatkowe w tej kwestii. Wysłano też 88 wezwań do złożenia wyjaśnień dotyczących różnic pomiędzy liczbą zameldowanych, a liczbą osób zamieszkałych. Rozbieżności tłumaczone są zazwyczaj emigracją zarobkową członków rodzin.

Mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje, dobrze wywiązują się z obowiązku uiszczania opłat za śmieci. Do końca 2014 roku naliczona opłata za wywóz nieczystości wyniosła 1 906 275 zł, a faktycznie zebrano 1 874 784 zł. Brakująca kwota 31 472 zł stanowi 1,65% naliczonej opłaty. Do mieszkańców wysłano 295 upomnień dotyczących nieterminowych płatności. Wobec osób, które nie dokonały żadnej wpłaty przygotowano 22 tytuły wykonawcze, do egzekucji przez urząd skarbowy.

Na sesji zaprezentowano także wykresy i tabele dotyczące segregacji odpadów. Wynika z nich, że mieszkańcy domów jednorodzinnych segregują znacznie więcej śmieci, niż ci w blokach. Mamy dobry poziom redukcji odpadów biodegradowalnych. Gmina osiąga wymagany przepisami poziom ograniczenia odpadów komunalnych. Zawdzięczamy to głównie osobnej zbiórce popiołu oraz odpadów opakowaniowych. Jest jednak jedno „ale” - niski poziom recyklingu tych ostatnich. Bardzo dobrze idzie nam segregacja opakowań szklanych: z 128 zebranych ton w ubiegłym roku ponownie przetworzono 122. Natomiast z 98 ton makulatury recyklingowi poddano 26, a z 124 ton tworzyw odzyskano tylko 16 ton. Przyczyną tego jest duży stopień zanieczyszczenia odbieranych odpadów, czyli niska jakość sortowania przez mieszkańców.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Śląski na topie
Młodzi tworzą kulturę
Metr kwadratowy pyszności

Komentarze

Portret użytkownika all
Wysłane przez all w 31 Marzec, 2015 - 13:06

To może ktoś przedstawi jak prawidłowo segregować, żeby jakość sortowania była wysoka? Co robimy źle, bo mi się wydaje, że tak źle jak pokazano nie da segregować! 20% odzysku tworzyw?? Może przyjęty sposób segregacji - czyli makulatura i tworzywa razem obiniża jego jakość? Czy też może słaby stopien odzysku spowodowany jest złym wyposażeniem zakładu odzyskującego? Bądź też może po prostu popyt na materiał z odzysku jest niski i nikomu nie zależy bo wystarczający biznes robi się na podatku śmieciowym? No i co z pozostałymi 80% tworzyw - trafiaja na wysypisko jako komunalne?

Liczę na szczegółowe prześledzenie tematu jako społecznie, ekonomicznie i ekologicznie ważnego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Marzec, 2015 - 14:35

Przecież to jakaś paranoja. Jak mozna porównywać odzyskiwanie szkła, które jest składowane w jednym worku, popiołu w jednym kuble, z plastykiem, metalem i makulatura tez w jednym worku. Przecież jest to ligiczne, czyzby z mieszkanców usilowano robić idiotów, czy tez przygotowuje sie ''przedpole'' do podwyzki

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Marzec, 2015 - 23:23

nie to nic logicznego!!!! to pani MM pisze tak zawile żeby czytelnik nie zrozumiał ważne by czytelnik nie wiedział oco chodzi chwała pani redaktor nie ważne w co grunt  to ino pisać cokolwiek żeby wakat utrzymać.Tylko jak długo?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 08:45

I tu Pan masz rację. Brakło ''pupila'' którego cały czas opisywała, czy robił dobrze, czy źle. Wyszedł ''warsztat" dziennikarski z worka.  Uważam, że sposób jaki temat został opisany temat nie pokazuje meritum sprawy, o co w tym wszystkim chodzi. Ja to osobiście odbieram to, że jest to sonadaż do tego, że zamiast poczynić kroki i podać ewentualne rozwiązania idące w kierunku poprawy do odzyskania makulatrury, plastyku, czy metalu,przygotowuje sięnas na podwyżki. Najprostsze rozwiązanie, sięgnąć do kieszeni podatnika

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 08:52

Do kieszeni podatnika już sięgnieto ( i to za urzędującego teraz "dobrego" burmistrza) -jest 13 zł za segregowane,ale gmina jeszcze dopłaca( w I kw. ok 150 tyś) dopłaca z naszych pieniędzy,suma -sumarum my płacimy więcej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 09:00

Woli myśleć kogo tu jeszcze w urzędzie zatrudnić, a nie co zrobić by mniej płacić za śmieci, skąd pozyskać pieniądze na to (bo to już wyższa filozofia) skoro prościej '' od jutra płacimy 2 zł drożej. Szybko i skutecznie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 09:09

Coś cicho o protokole Komisji rewizyjnej z ostatniej sesji, która sprawdzała nieprawidlowości w sprawie realizacji projektu''znikajacych wysp'' i oddania przez nasz Urząd do Opola  300 tys. O co tam chodzi, jakie były wnioski. Co tak wszyscy milczą, w końcu o 3 ''stówy' chodzi. Tu 300 tyś zł, 3 etaty w urzędzie x ok. 200 tyś, zwrot za Świerklańską 230 tyś i zwrot za boiska szkolne w Kielczy i Żędowicach ok. 500 tys, to mamy prawie 1 mln 300 tys, dolożyć do tego z 1 mln zł ( może do tego jakiś projekt- chociaz chyba taki juz jest) i mam sale gimnastyczną w Gimnazjum. Wyjaśnić i pogonić towarzystwo do roboty

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 14:21

Myślę ,że po części chodzi o to- za NTO

 

Równie skomplikowany okazał się remont stawu hutniczego. Zgodnie z projektem wokół niego powstaną tereny zielone z deptakami. Będzie tam m.in. plac zabaw, skatepark, ścianka wspinaczkowa itp. Na dwóch wysepkach będzie można grillować lub łowić ryby. Problem w tym, że gdy wykonawca zabrał się za robotę, okazało się, że... na stawie brakuje jednej wyspy.

Zobacz: Kędzierzyn-Koźle. Najbardziej nietrafione inwestycje ostatnich lat

- Projektant bazował na starych mapach - uważa Mieczysław Orgacki. - Źle wytyczył też przebieg jednej kładki, której koniec wyszedł w basenie miejskim.

- "Ta wysepka istniała, ale rozmyła ją ubiegłoroczna powódź - przekonuje Mariusz Stachowski, były burmistrz Zawadzkiego. - Być może obecny burmistrz powinien rozważyć zmianę projektu, tak żeby odpowiadał on obecnemu stanowi.

Firma może brakującą wyspę utworzyć sztucznie, ale najpierw trzeba wprowadzić zmiany w projekcie - co do tego są jest zgodny zarówno poprzedni, jak i obecny burmistrz.

Ale na to może się nie zgodzić urząd marszałkowski, który rozdziela unijne pieniądze, bo te zostały przyznane na konkretny projekt." Druga wyspa powstała,zmiana w projekcie była ale UM jej nie zaakceptował.Mnie cały czas zastanawia skąd pan Stachowski czerpał informację o dwóch wyspach,mój ponad 80 letni ojciec nic o tym nie wie-alzheimera nie ma?

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 10:48

Słuchając ostatniej sesji, muszę z przykrością stwierdzić,że p. burmistrzowi brakuje klasy.Przywołuje na jakieś niestosowne zachowanie wobec niego na komisji przez radnego p. prof., kiedy ten jest nieobecny. Jak już to trzeba bylo to zrobić gdy będzie on na sesji lub trzeba było to zrobić na wspomnianej komisji, na której nie powiedział Pan w poruszanym temacie ani me ani kukuryku, tylko nabierał kolorów jak w kolorankach w przedszkolu. Nie ma takiej tabeli z punktami na podstawie, której mógł by  Pan dokonać oceny i startować z tym radnym w jakichkolwiek tematach. Do biblioteki książki czytać i do kosmetyczki, żeby nie było widać tych barw jakie Pan przyjmuje w tematach, w których nie ma Pan nic do powiedzenia lub nie ma takiej wiedzy. Lat życia Panu nie starczy aby ją posiąść.       Z tego co czytam dalej na tym forum, to równiez Pan Przewodniczący powinien zacząć chodzić do biblioteki i czytac o biznesie, bo w nim jest tak, że jak pracodowca  coś zleci i za to płaci, to żąda efektu i relacji z prac. a Panu za 1100 z ł nawet się nie c hce powiedzieć co Pan robił za społeczne-samorządowe pieniądze przez miesiąc. Skandal. Takich pieniędzy nie ma wielu rencistów na życie co Pan dostaje za pełnienie funkcji społecznej jako dodatek

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 1 Kwiecień, 2015 - 11:40

Klasy brakuje kilku radnym, którzy docinki pod adresem rozmówcy traktują jako wstęp do merytorycznej rozmowy, na czym cierpi ta ostatnia. Dość żałosne jest traktowanie burmistrza jako chłopca, który musi się tłumaczyć przed rodzicami ze swoich postępków. Pretensje o niezgłoszenie projektów, o ich zgłoszenie zbyt późne albo nie w tym miejscu jest trochę niestosowne. Rada ma inicjatywę uchwałodawczą, nie musi na burmistrza czekać, może zgłosić swoje projekty. Taką samą inicjatywę mają kluby radnych, też na burmistrza nie muszą czekać. Radni nie muszą projektów uchwał konsultować z burmistrzem, tak samo jak ten ostatni nie musi tego robić z radą. Dobrym zwyczajem jednak jest, by radni współpracowali z burmitrzem i sobą nawzajem.

O losie projektów uchwał decydują radni, którzy mają uprawnienia by je przyjąć lub odrzucić. I tym rada powinna się zajmować, a nie sposobem, w jaki burmistrz czy ktokolwiek inny je przygotowuje. Jej obowiązkiem jest wytknięcie ewewentualnych błędów i odrzucenie, jeśli takowe się znajdą. I na tym rola rady się kończa. Jak wspomniałem wcześniej, może zgłosić swoje projekty. Pouczanie wnoszącego projekt uchwały, że zachowuje się niegrzecznie jest nie na miejscu i nie powinno mieć miejsca na sali obrad. Każdy radny ma prawo zagłosować w sprawie przedstawionych uchwał tak, jak uważa za stosowne. Może i powinien wyrazić przy tym swoje merytoryczne uwagi odnośnie uchwały i na tym jego opinia powinna się zakończyć. Kwestia wychowania i moralności nie należy do jego domeny i powinien sobie ją zostawić na gdzie indziej.

Przy całej licytacji, kto komu, kiedy i jak powinien przekazywać projekty, prowadzić konsultacje zapominacie, panowie i panie radne, a także burmistrzu, o mieszkańcach, którzy o projektach uchwał wcale nie są informowani, nie są im przekazywane ani przesyłane. Niektórzy radni oburzają się, że zbyt późno otrzymali niektóre informacje od burmistrza i nie mieli czasu się z nimi zapoznać. A kiedy wy przekazaliście te informacje mieszkańcom? Łatwiej jest powiedzieć burmistrzowi wprost w oczy "pana zachowanie jest karygodne" zupełnie nie widząc, że samo zwrócenie takiej uwagi jest karygodne i nie przystoi powadze stanowiska radnego, nie mówiąc już o tym, że nie licuje z zasadami dobrego wychowania. Przy osobistych animozjach zatracacie możliwość merytorycznej dyskusji, przy okazji zapominacie o mieszkańcach, decydując nie dla nich, a zamiast nich i obok nich.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 12:45

Dlaczego tych uwag nie kierowałeś "smoku" w stronę radnego Orłowskiego w poprzedniej kadencji ,co się zmieniło w twoim myśleniu.Pragnę zauważyć ,że słowa używane przez byłego radnego były duzo gorsze od tych bulwersujących ciebie -" pana zchowanie jest karygodne'.Czy temat wspólnego działania rady i burmistrza nie obowiazywał w poprzedniej kadencji?Jeżeli tak to dlaczego ów radny szedł 'pod prąd' zyskując poklask takich jak ty typowych dwulicowców?Tym bardziej ,że zajmował się tylko swoją prywatną wojenką, wniosków merytorycznych żadnych nie wnosił na obrady( tylko nie pisz o twoim chorym "mostku").

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 12:59

Pytasz dlaczego nie konsultują z mieszkańcami?Czym pprzesiąknięte było spotkanie przedwyborcze nowego burmistrza? Było cokolwiek o plnach remontów dróg? Dlaczego bierze się za Ligonia,zmiast w/g mnie bardziej logiczne i uzasadnione-zająć się remontami ulic skomunikowanych ze Świerklańską- !-go Maja ,Kani itd.A dlaczego zaczął od Ligonia-odpowiedź jest prosta-lobby działa.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 1 Kwiecień, 2015 - 13:32

Zgłoś swój projekt z ul. Świerklańską. Potrzebujesz do tego bodajże 15 mieszkańców (nie jestem pewien), ewentualnie trzech radnych, lub klub radnych (wtedy już wystarczy dwóch - chyba), możesz także zgłosić projekt przez burmistrza.

Zgłoś swój projekt, jeśli radni go przegłosują, to będzie realizowany i nikomu nic do tego, dlaczego zgłosiłeś akurat Świerklańską. Ktoś komuś broni zgłaszać pomysły? Wg ciebie logiczna jest Świerklańska, wg burmistrza Ligonia, a wg mnie logiczny jest demontaż mostka obok Netto. Czy od tego ktoś z nas jest gorszy, głupszy i zachowuje się karygodnie? Obalaj pomysły ale nie poniżaj ludzi, którzy je proponują. Dystkutuj o meritum, a nie rób wykładów, kto jak powinien się zachować. Burmistrz na komisje wcale nie musi przychodzić. Może to zrobić tak jak każdy inny mieszkaniec, będzie to świadczyło tylko i wyłącznie o jego podejściu do sprawy. Jeśli radni stwierdzą, że nie dostali odpowiednich materiałów, to nad nimi nie pracują i wnoszą o uzupełnienie. Sposób, w jaki to zrobią, świadczy z kolei o nich, a ja odnoszę niedoparte wrażenie, że ta cała urzędowa "ferajna" świadomie wykorzystuje fakt, iż mieszkańcy mają ich pracę głęboko w poważaniu i korzystając z tego, że mogą pracować na osobności z dala od opini publicznej, tworzą swój własny światek przesiąknięty niezdrowymi ambicjami i osobistymi pretensjami.

O czym my tu dyskutujemy? Zamiast spierać się o zasadność remontu Ligonia, albo planować następne inwestycje czy kierunki rozwoju miasta, to wracamy do Orłowskiego i postawienie burmistrza na baczność przed radnymi. Macie tyle potencjału, zwłaszcza jedna z radnych, której nie chcę tu przywoływać z nazwiska, ale która już niejednokrotnie uczestniczyła w merytorycznej dyskusji na niniejszym forum i która zdaje się rzetelnie podchodzić do rozwiązywanych przez nią problemów, stara się zwracać uwagę na różne aspekty omawianych spraw i wydaje się być dobrym gospodarzem gminnego mienia. Szkoda ten potencjał marnować na wojenki i uszczypliwości.

Pytasz o przyczyny braku konsultacji i zaraz potem przechodzisz do spotkań przedwyborczych? A zdanie później odpowiedź, że winne jest lobby. Co ma jedne do drugiego? Jakie lobby? Słowo wytrych, ideologia, zero treści. Nie pytacie ludzi, nie informujecie ich o swoich propozycjach, na forum swych racji przedstawiać nie chcecie, w KZ niczego nie publikujecie. Na zadane pytanie szukacie winnych, ale o konsultacjach dalej nie myślicie. Jeśli to pomoże, to niech ja będę winny, wezmę to na swoje barki, ale zostawcie na boku zaszłości i zajmicie się przyszłością. Winny już jest, teraz zastanówicie się, co zrobić z Ligonia, Świerklańską, basenem, kinem, halą sportową itd, itp. Macie pomysły? Chętnie je usłyszę. W KZ stron jest dużo, powinno wystarczyć.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 13:59

Ponawiam pytanie dlaczego ten "światek" zaczął ci dopiero teraz przeszkadzać?Dlaczego nie strofowałeś wtedy radnego ,ze nie tędy droga,  a teraz pouczasz innych ,Dlaczego mu poklaskiwałeś przy każej sposobnośco bo???....Teraz wielce moralizujesz wskazujesz kto i co może wnosić pod obrady , czemu tego nie robiłeś wtedy ,pytam co się zmieniło?Ty o durnym mostku pisałeś elaboraty dlaczego nie wniosłeś pod obrady swój wniosek z podpisami , co nauczyłeś się dopiero teraz demokracji?Piszesz "macie tyle potencjału" - ty go nie masz? Kto to jestci "macie". Ja nie jestem radnym swój potencjał mam wykorzystuję go na ile moge , ale denerwują mnie takie osoby jak ty i wtedy radny ,którzy nie widzą nie chcą widzieć swoich błędów a zajmują się moralizowaniem i pouczaniem wszystkich i wszystkiego, po czym nagle zwrot o 180 stopni. Nie rób z siebie męczennika bo to nie działa! Nie chcę się rozpisywać o twoich wypocinach dotyczących byłego burmistrza, musiał bym się zniżyć do twojego poziomu.Pisałem ci wiele razy  piszesz bzdury i najgorsze nie umiesz się do nich przyznać( radny Orłowski to potrafił- patrz rowy melioracyjne ,sprzatanie chodników etc), twoje motto -nie ważne kto pisze ale co doprowadziło cię to tego ,że piszesz   a w wielu sprawachnie wiesz co piszesz. Sprawa Wincentego z Kielczy  to apogeum twojej twórczości na forach.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 1 Kwiecień, 2015 - 15:28

Ciebie to denerwuje - byłoby prościej i treściwiej, gdyś się jednak tak nie denerwował i spokojniej podchodził do dyskusji. Dla ciebie mostek jest chory i durny, ale dla innych wcale taki może nie być, dobrze by było tą ewentualność uszanować. Pytam cię o konstruktywne działanie na rzecz przyszłości, a ty dalej wracasz do minionej kadencji. Nazywasz opinie swojego rozmówcy wypocinami, a to nie pomaga w prowadzeniu dyskusji, odciąga uwagę od meritum sprawy i prowokuje do pyskówki. Wracasz do starych spraw nie mających nic wspólnego z bieżącym wątkiem (np. Wincenty z Kielczy) i odnoszę wrażenie, że jedynym twoim celem jest zdyskredytowanie twojego rozmówcy, a nie wyrażenie opini na temat, jak zarządzać naszym miastem.

Uspokój się,odetchnij, nie każdy myśli tak jak ty, i nie od razu jest od tego głupi.

Chcesz nadal porozmawiać o Świerklańskiej? Bo rada na razie przegłosowała remont chodnika na Powstańców. Ligonia i Manhatan wypadł. W kolejce były też jakieś ulice w Kielczy i Żędowicach, ale nie pamiętam już jakie. W tym roku w budżecie chyba nie da się już pomieszać, ale na przyszły rok? To chyba świetny czas, by się zastanowić nad przyszłorocznymi remontami ulic. Co tam na Świerklańskiej trzeba zrobić i jaki zakres remontu byś tam widział?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 17:22

Tak odetchnij  ,uspokuj się i czytaj ze zrozumieniem! Tylko czego ja wymagam jak ty dalej swoje.Meriutum sprawy jest takie ,ze wszystkich pouczasz co mają i jak zrobić.W dyskusji o mostki już podsówałem ci propozycję zebrania podpisów i wniesienia wniosku pod obrady dlaczego tego nie zrobiłeś, ale ciągnołeś durny temat w nieskończoność- to jest meritum piszesz bzdury ,wprowadzasz idiotyczne wątki, ale dalej wszystkich chcesz pouczać, wyciągam nie tylko stare sprawy, ale i aktualne twoje absurdy jak np. ponad milion  z budżetu na dopłaty-aby pokazać ,ze na niczym lubprawie niczym się nie znasz a piszesz.Gdybys miał jeszcze odwage przyznać się do błędu ale nie to nie "smok". chcesz jeszcze starsze sprawy proszę bardzo- smok z 8 październik 2013 dotyczy wyimaginowanego połączenia ulic Stawowej i Powstańców-cyt."Nie wynika? A co oznaczają pomarańczowe linie? Ktoś sobie je dla zmyłki domalował? Nie bądź jak prezes, którego nikt nie przekona, że czarne to czarne, a białe to białe". Moja odpowiedź cyt-    "A czy wiesz co to są drogi dojazdowe w czasie budowy? Te pomarańczowe linie to są drogi dojazdowe,zauważ gdzie jest ów mostek i jaki przebieg mają pomarańczowe linie, skrót KDD to klasa drogi dojazdowej". Typowy przykład nie znasz się, nie wiesz a piszesz bzdury! Do tego z insynuacjami w drugą stronę.PS Ja doskonale wiem gdzie swoje wnioski ,sprawy przedstawiać, na pewno nie na forum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 12:32

Przepraszam, ale to nie jest prywatny folwark p. burmistrza, aby w nim robił co chciał. Ustawa o samorządzie jasno okresla jaką rolę pełni i rolę pełnią radni. Przecież wiadomym z czym szli radni do wyborów, jakie przyjęli programy do realizacji od wyborców?  nie konsultuja ewentualnych projektów działań z wyborcami-mieszkańcami,bo burmistrz z zaskoczenia wyskakuje z swoimi pomysłami wartymi stet tyś, jak nie miliony nie mają kosztorysów, planów działań, terminów i innych n\iezbędnych danych, to  co, to jest wina radnych ? czy ich to jest  wina, że nie przychodzi przygotowany na komisje i szuka potem danych po ''ludziach'', jak  mają  konsultować radni te projekty z wyborcami, kiedy co posiedzenie komisji to p.burmistrz ''wyskakuje'' z coraz to nowymi pomysłami, a żeby juz przegłosować, a żeby tu juz poszło w eter , czy to na tym  polega ? Nie jest to juz osoba nam nieznana, wiemy z I kadencji na co go stać, w jakim stanie zostawił gminę, przy biernej postawie radnych. Mamy nową radę, młodszą radę, lepiej wykształcona (no może poza wyjątkami) i nowe świerze i nieskażone spojrzenie. Radni maja swe pomysły, projekty i myślę, że wkrótce je przedstawia. A tak na marginesie smok, to jest to uczciwe, że usiłuje burmistrz wcisnąć radnym projekt budowy ulicy Ligonia za 10 tyś do przeglosowania, a przy drążeniu tematu okazuje się , że jego realizacja kosztuje lekko ze 530 tyś, to jest uczciwe (pomijam już fakt, że mieszkają tam jego kolega i koleżanka z listy wyborczej PO do rady powiatu pełniący ważne funkcje jak członek Zarządu Powiatu i Prezw. Komisji Gospodarczej, oprócz funkcji radnego0 Ślepa uli, 15 domów, ruch jak na ''marszałkowskiej'' itp. Miejsc gorszych w gminie i to za wiele tańsze pieniadze jest wiele, a petycje, to od ręki kazdy z nas zbierze. Tak dla porownania zapytaj ile kosztuje obecnie remont Świerklańskiej, ulicy potrzebnei ruchliwej do kosztów remontu Ligiona, i dopiero potem pisz o współpracy radnych z burmistrzem

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 1 Kwiecień, 2015 - 12:47

Mnie akurat Ligonia ani nie parzy, ani nie ziębii, spodziewałbym się jednak konkretnej dyskusji: "jest to za drogie i jestem za odrzucenie projektu" i tyle. Wzajemne podszczypywanie się niczemu nie służy. Burmistrz może projekty zgłaszać jakie chce, to radni je zatwierdzają albo odrzucają i tyle. Jeśli uważają, że projekt jest zły, to głosują przeciw i po sprawie. Ewentualnie zgłaszają swój.

Szanujmy się nawzajem.

P.S. Poza tym burmistrz niczego nie wciskał, przdstawił swój projekt i poddał pod głosowanie. Parę razy zresztą zwracał uwagę, że to tylko propozycja a decyzja należy do radnych.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 12:50

Od kiedy tak jest!? Przez całą poprzednią kadencję próbowano nam wmawiać ,że to wszysko 'Burmistrz Orgacki" a radni nic nie mogą - zmieniła się Ustawa o Samorządzie ...czy co?

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 1 Kwiecień, 2015 - 15:38

Burmistrz Orgacki sam sobie uchwał nie przeglosowywał, też to robili radni. Ktoś cię źle poinformował, radni od zawsze mogli to robić. Nie zmieniło się nic.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 17:07

Mnie nikt nie musiał informować,napisałem ,że próbowano wmawiać nam (radny Orłowski) ,że to Orgacki jest despotą i na nic innym nie pozwala. Tylko ,że radny sam nie raczył poinformować nas, że nie składał żadnych merytorycnych wniosków, podobnie jak jego klub,lepiej było zwalać na Orgackiego.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 10:20

Nikt nikomu niczego nie wmawiał. Orłowski tylko stwierdzał fakty. Kto miał kontakt z Orgackim to wie, a kto nie miał to się dowiedział od Orłowskiego - i CHWAŁA MU ZA TO !!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 11:24

A co takiego dowiedziałeś się od Orłowskiego w sprawach budęetowo-gospodarczych,dla dobra gminy i jej mieszkańców ? Proszę o tym napisać.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 2 Kwiecień, 2015 - 12:44

Mam podobne zdanie do czytelnika 2 Kwiecień, 2015 – 10:20... Uważam, że pomimo iż czytelnik ma rację, to dyskusja w temacie zeszła na inny tor, przypominam, że dyskusja tyczy nie kto jest lub był tym złym lub dobrym, ani kto jest autorem tej wiadomości. Przypominam, że dyskusja jest o segregowaniu śmieci... Zamiast brać się do roboty na rzecz gminy i miasta, to ktoś tu nie potrafi żyć bez kłótni i wyciąga stare brudy...   
Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 13:55

...i pisze to ten ,który przez całą kadencje toczył wojny i kłucił się,bo jedynym "porządnym" radnym był Orłowski, reszta to byli przydupasy -można i tak....

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 2 Kwiecień, 2015 - 14:51

Są także inne osoby, które popierały byłego radnego, pana Orłowskiego. Dzięki tym ludziom były burmistrz Mieczysław Orgacki przegrał wybory, i za to im wielkie Bóg zapłać.
A tak między innymi, czytelniku (niezweryfikowany) z 2 Kwietnia 2015 – 13:55, to przydałaby ci się powtórka z pisowni i interpunkcji...

Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 16:00

Tobie przyda sie kultura wypowiedzi! I to nie tylko na marginesie,ale i w życiu.Na szczeście Orłowskiego nie ma juz w radzie i będa mogli pracować merytorycznie , a nie tylko ambicjonalnie ,a co gorsza z chorymi ambicjami. Bóg zapłać ,że Orłowskiego w radzie nie ma.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 16:07

Norbi ty tradycyjnie w myśl przysłowia " przyganiał kocioł garnkowi" widzisz tylko błędy innych, a swoich nie -cyt. .."jak i na Strzeleckim skrupulatnie analizuję"- innym słowem naucz sie pisowni i interpunkcji, później pouczaj innych.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 16:39

Norbercie! Zamiast miotać się i pouczać pochwal się swoimi osiągnięciamy - 11 grudnia 2013r pisałeś -

"Mam taki zamiar. Dziękuję za radę. Natomiast napiszę także do starostwa a jak to nie pomoże, to napiszę do wojewody...
Jak nie można po dobroci się dogadać z burmistrzem, to trzeba będzie iść po strzeblach wyższej instancji..." Jak wygląda ta sprawa napisałeś jak obiecywałeś jakie są odpowiedzi  "wyższej instancji"? Mostek spełnia wymogi dla niepełnosprawnych? Masz opinie ? Ulica Zielona jest prawidłowo zrobiona czy nie ? Masz ekspertyzy ? Straszyłeś na forach( razem z radnym bezradnym) jaki jest tego efekt?Pytałem cię kiedyś o listę popierających likwidacje mostka ile na niej osób?Tylko nie pisz ,że ci coraz trudniej ! Bo pisać bzdury na forach ci nie trudno a i czasu nie żałujesz, więc wysłać maila do Starostwa czy Wojewody to nie wiele czasu zajmuje- pokaż ew. maile -efekt twojej "aktywności"!Ponad rok czasu to chyba wystarczy  by te sprawy( twoim zdaniem oczywiste) doprowadzic do finału.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 2 Kwiecień, 2015 - 23:41

Ja nic nie muszę się tłumaczyć z tego, co ja robię nikomu, bo nie jestem radnym. Według obowiązujących norm to radni powinny się tłumaczyć z tego, co robią, a nie mieszkańcy przed radnymi. Mieszkańcy, w tym ja, jako mieszkaniec mają prawo do tego, aby pisać o tym, co robią źle ci, którzy dostali od nich mandat zaufania w wyborach. A jeśli chodzi o ulicę Zieloną, to już rozmawiałem z osobą, która mieszka tam i dowiedziałem się, że mieszkańcy tej ulicy narzekają na to, iż podczas większej ulewy woda wdziera się do ich mieszkań i na podwórka, że niektórzy porobili zabezpieczenia na własny koszt z powodu wilgoci, jaka wdziera się do ich domostw i z której powstaje grzyb. A na dodatek, tam gdzie stoją puste budynki niezamieszkałe, to latem wyrastają zielska, tak duże, że niekiedy uniemożliwiają przejazd samochodom. Jak również dowiedziałem się, że projekt tej ulicy był eksperymentalny. Uważam, że takich porąbanych eksperymentów na zamieszkałych terenach nie można przeprowadzać, zwłaszcza jeśli chodzi o naruszenie praw własności. Jeśli zaś, chodzi o mostek, to sprawa mostka jeszcze poruszę w stosownym czasie i że jeszcze nie skończyłem z nim... Dowiedziałem się także, że już w sprawie tego mostka zapadła administracyjna decyzja z powiatowej Straży Pożarnej, iż ta sprawa ma być rozstrzygnięta do 2016 roku, i to, po mojej i smoka myśli...
Nie muszę się tłumaczyć też nikomu z mojej korespondencji mailowej ani żadnej innej, zwłaszcza Tobie, ponieważ to jest wyłącznie moja sprawa...Mam prawo do zachowania jej do wiadomości własnej. Nic Ci do tego!!!

Z poważaniem.
Norbert Czapla...
P.S.
Odpowiedź do czytelnika z 2 Kwietnia 2015 - 16:39

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2015 - 12:49

Nic nie musisz i nic nie robisz ,tylko po co był ten szum i straszenie "wyższymi instancjami" -ja rozmawiałem z ludzmi z zielone i są bardzo zadowoleni- mówią ,że nie ma porównania do tego co było a jak jest teraz. Wyszło jak wyszło, a ty wyszedłeś na....( okres Wielkanocny więc przemilczę). Typowy troll internetowy ,zamącić, nabazgrolić, postraszyć i...cisza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2015 - 12:54

Jeszcze jedno nic w sprawie mostka się nie zmieni, żadnych wytycznych straży pożarnej( dot. mostka) nie ma,są wytycne dotyczące dróg dojazdowych które leżą w gestii SM. Nie będzie po twojej ani smoka mysli! Protokół straży nie dotyczył mostka.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 18:37

O wyspy to zapytaj nieudacznika Stachusia,pewnie dalej je wypatruje...

Portret użytkownika KACZKA MAREK
Wysłane przez KACZKA MAREK (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 20:31

Witam wszystkich Forumowiczów. Chciałbym zabrać głos, bo widzę że dyskusja zmierza w kierunku destrukcyjnym, a uważam, że powinna być treściwa i budująca. Może zacznę od początku. Jako radny chciałbym zrobić dla gminy Zawadzkie jak najwięcej. Dlatego zabieram głos w swoim imieniu i mam nadzieje wielu mieszkańców gminy Zawadzkie.

Burmistrz przygotował na komisję m.in. trzy propozycje projektów uchwał, o których toczy się dyskusja:

  1. Naprawa (przebudowa) ulicy Ligonia
  2. Chodnik na ul. Powstańców Śl.
  3. Uzbrojenie działek i budowa drogi za osiedlem Opolska 61

Pierwszy projekt miał kosztować 10 tyś zł. , drugi (cała inwestycja)160 tyś zł, trzeci 30 tyś zł. 

W pierwszym i trzecim przypadku nie były znane kosztorysy, co wywołało we mnie niepokój o powodzenie tych inwestycji. Mam pytanie do wszystkich mieszkańców:  czy stać Mieszkańców Gminy Zawadzkie na projekty za  40 tyś złotych,  jeżeli nie wiemy czy inwestycje będą zrealizowane i ile mają kosztować?

Jak się okazało na sesji, 1 i 3 inwestycja miałyby orientacyjne kosztować w sumie około 1 200 000  zł, a pieniądze na nie miały być zabezpieczone ze zwrotu dotacji na boiska w Kielczy i Żędowic (około 500 000 zł ) i ewentualnej sprzedaży działek kolejne 500 000 tyś. Jestem ciekaw, skąd Burmistrz pozyska pozostałą kwotę? Śmiem twierdzić, że chyba z naszych podatków, bo na obecną chwilę już nawet na dopłaty do ścieków nie ma pieniędzy (chyba, że w rezerwie budżetowej).

Jeżeli byłby pewny słuszności swoich pomysłów i inwestycji, to by ich tak łatwo nie wycofał z porządku sesji. Najlepiej mówić opinii publicznej, że się chce, ale radni nie pozwalają.

Przeraża mnie fakt, że Burmistrz jak i niektórzy Radni twierdzą, że pieniądze nie są najważniejsze, ważne są inwestycje (chyba już to przerabialiśmy ). Długi jest łatwo zrobić, ale ciężko się je spłaca.

Zapewniam wszystkich że pomysły korzystne dla naszej gminy będę popierał bez względu na to, kto jest ich autorem, ale nie zgodzę się na niegospodarność i wydawanie pieniędzy lekką ręką bez analizy kosztów i tego skutków w przyszłości.

Przestańmy się już obrażać nawzajem, bo idą Święta!

Życzę wszystkim zdrowia i spokojnych Świąt Wielkanocnych

Marek Kaczka

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 21:18

P. Marku, a gdzie są pieniądze (fizycznie) ze sprzedaży działki koło cmentarza? Poprzedni Burmistrz mówił, że z nich mają być robione inwestycje i chwalił się uzyskaną kwotą.

Portret użytkownika Marek Kaczka
Wysłane przez Marek Kaczka (niezweryfikowany) w 1 Kwiecień, 2015 - 21:48

Prawdę mówiąc nie wiem, dowiem się przy najbliższej okazji i postaram się Pani/Panu odpowiedzieć.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Kwiecień, 2015 - 21:44

Szanowny Panie Radny Marku Kaczka...
Jesteś pan w mojej ocenie jednym z rzetelniejszych Radnych, z którego pomimo młodego wieku powinny inni Radni brać przykład. Na każdym posiedzeniu Rady, na którym jestem, to obserwuję pana i każde słowo wypowiedziane na posiedzeniach Rady, jak i, pisane na forach zarówno na gminnym, jak i na Strzeleckim skrupulatnie analizuję.
Wierzę panu, iż Pan chce dla gminy Zawadzkie jak najlepiej. Bardzo dobrze Pan napisał, że będzie pan popierał każdy korzystny projekt dla naszej gminy, bez względu kto jest jego autorem...
Więc trzymam Pana za słowo, za deklarację bezstronności w sprawach projektów... Liczy się tylko interes mieszkańców całej gminy, a nie, klubowa czy też partyjna przynależność...
Myślę, że Pan pójdzie w tym kierunku, w jakim sam Pan określił...

Z tego miejsca, życzę Panu i pozostałym Radnym, wesołych świąt, mokrego dyngusa...


Z poważaniem
Norbert Czapla....

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 19:17

Krytycy (krytykancie?) Norbiego! Weźcie się do roboty i spróbujcie załatwić chociaż część tego co starał się (i stara nadal) zrealizować tak przez was atakowany mieszkaniec Zawadzkiego.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Kwiecień, 2015 - 20:57

Adwokacie Norbiego -przecież po to są zadane pytania, by przedstawił co zrealizował- fakty? Bo ja żadnych konkretnych efektów nie widzę, jeżeli ty adwokacie je znasz to przedstaw,a do roboty to zagoń twoja starą,albo samego siebie.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 3 Kwiecień, 2015 - 18:33

W sprawie ulicy Zielonej ja także rozmawiałem, i o dziwo, mam odmienne wiadomości, już tym opisałem w powyższej odpowiedzi i pozostanę przy swoim...

A sprawa mostka nie może być w gestii SM, po mam pisemko od samego prezesa Spółdzielni,  że mostek jest gminny... Już na starym strzelcu opolskim publikowałem ten dokument...
Więc, niestety, dalej tkwisz w błędzie...  
Z poważaniem.
Norbert Czapla...

P.S. To jest odpowiedź do czytelnika z 3 Kwiecień, 2015 - 12:49 i 3 Kwiecień, 2015 - 12:54

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2015 - 20:27

Niestety ale masz duże braki w czytaniu ze zrozumieniem. Nie napisałem ,że mostek jest w gestii SM, to ty napiałeś ,że w sprawie mostka zapadła decyzja administracyjna SP, a deyzja admistracyja straży dotycy jedynie dróg dojazdowych i skierowana jest do SM nie do Urzędu Gmine o tym pisałem.. Twoje informacje Oo Zielonej są tak samo rzetelne jak w sprawie mostka i pseudo decyzji adminitracyjnej. PS. W 2016 ponownie zadam ci pytanie zobaczymy jak będziesz "lawirował"( tak jak teraz w innych sprawach) ,bo mostek będzie na pewno.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 3 Kwiecień, 2015 - 23:34

Wyobraź sobie, że w bloku 19 byłby wybuch butli gazowej, byliby zabici i ranni a ten mostek jest taką przeszkodą, bardzo utrudniającą akcje ratownicze. Ten mostek nie spełnia żadnych wymogów bezpieczeństwa, a za ten pozorny mir przy tym bloku płacą mieszkańcy bloku 11, jak i, jeszcze w przyszłości słono mogą zapłacić sami mieszkańcy tego bloku. To jest tylko przykład, dlaczego ten mostek ma być rozebrany, na jego miejscu ma być zrobione normalne przejście, tzn chodnik i droga dojazdowa dla zmotoryzowanych mieszkańców 19-stki...
Jednak, są inne ważne sprawy do załatwienia, więc uważam, że mostek może poczekać.
Więc proszę, daj luzu w sprawie mostka, tak czy siak, jeśli nie ja, to ktoś inny dobierze się do niego, pożyjemy, zobaczymy... Co wtedy zrobisz, nadal będziesz mnie atakował, albo tego kogoś innego??? 
Życzę Ci wesołych świąt, mokrego dyngusa i smacznego jajka...

Z poważaniem.
Norbert Czapla...
P.S. odp. do czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2015 - 20:27

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2015 - 13:27

Na pewno byli by na pierwszych stronach gazet i wiadomości, jako historyczne wydarzenie!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2015 - 13:40

Typowe fantazje! A co by było gdyby wybuchły zbiorniki w Gazowni, a co by było gdyby w środku puszczy białowieskiej wybuchł pożar...nie lepiej wykarczować cały las?- Nie będzie zagrożenia. A może to straż z Żędowic lub Kielczy szybciej dotrze i co mają nadrabiać dystans zamiast skręcić w Powstańców? Chłopie przestań pisać takie bzdury, bo w niektórych miastach powinni ( w/g .twojego myślenia)wyburzyć połowę centrum, by był dostęp do ew. zagrorzeń.Banialuki poprostu banialuki,jedynie życzenia sensowne, tego i tobie życzę  jak i więcej luzu i logicznego myślenia.PS. Zadaj sobie i odpowiedz na pytanie jaki musi być most by połączyć Stawową z Powstańcami by mogły tam przejechać wozy bojowe i jaki to koszt- przypomnę ,że na mapach widnieje tam talej Koronczok jako ciek wodny.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2015 - 15:12

Fantazje to ty masz , ja mysle ze ma on duzo racji co tego wybuchu gazu .Widze ze nie dopuszczasz do swojej wiadomosci ze takie zagrozenie istnieje ,nie badz taki ze nie ma zadnego zagrozenia ,bo zawsze jest .A mostek jest na zakopanym koronczoku ,tu patrz co jest w rzeczywistosci a nie na mapach .Koronczok jest zakopany za skrzyzowanie Swierklanska -1Maja i juz nie będzie odkopany .Wiem ze mieszkasz w bloku 19 i tak chorobliwie bronisz tego paszkudnego ,obskurnego mostka .  

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2015 - 21:18

Chłopie ja mieszkam przy Opolskiej podobnie jak Norbi,ale nie mam takiej fantazji. A co z wybuchem zbiorników na gazowni? Jest takie zagrożenie? A jak jest to i ten cholerny mostek nie będzie problemem.Cosik tu nie jesteś konsekwentny, bo jak niby "wiesz" ,że mieszkam w 19-tce i bronie paszkudnego mostka- to jak to się ma do owego wybuchu gazu w 19-tce, przecież mnie zmiecie?Kto czego broni? Widzisz ,że fantazjujesz i bredzisz podobnie jak Norbi- chyba ,że u ciebie juz święta na całego.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 6 Kwiecień, 2015 - 18:04

Uważam, że Tobie nie muszę się tłumaczyć z moich uczynków, ważne jest, że inne osoby i organizacje zauważyły moje dokonania i prace na rzecz Osób Niepełnosprawnych, skoro zostałem nominowany do różnych nagród w tych kierunkach... Już raz na łamach Strzelca Opolskiego prezentowałem wyróżnienia... Zapewniam Cię, że robię to nadal, a że, Ty tego nie dostrzegasz, to też rozumiem, i wcale nie musisz...

Ważne jest, że działam, jak i, moje działania są dostrzegane przez organizacje i innych wysoko postawionych osobistości...
Z poważaniem.

Norbert Czapla

P.S.  Odp, do:
Czytelnika (niezweryfikowanego) z 6 Kwietnia, 2015 - 15:22

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Kwiecień, 2015 - 17:15

Ale możesz się pochwalić na forum ogólnym. Sądzę, że wszyscy chcą wiedzieć za co dostałeś nagrody.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 7 Kwiecień, 2015 - 21:51

Już o tym pisałem na łamach Strzelca Opolskego, więc nie mam takiej potrzeby chwalenia się tym, co dostałem, gdyż dla mnie nie liczy się co dostałem a satysfakcja, ze mogłem przyczynić się moimi działaniami choć w małym stopniu do poprawy warunków życia Osób Niepełnosprawnych... Moja działalność, to upominanie się o prawa Osób Niepełnosprawnych, gdyż uważam, że każdy moźe do nich dołączyć poprzez koleje losu... Jeśli ktoś jest bardzo ciekaw na czym polega moja działalność to zapraszam na Facebooka, tam prawie wszystko jest napisane...
Z poważaniem...
Norbert Czapla
 

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Kwiecień, 2015 - 23:58

Pytanie było, nie co dostałeś, tylko za co! Innych uczysz czytania ze zrozumieniem, a sam nie potrafisz!

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 8 Kwiecień, 2015 - 23:36

Jak już jest to takie ważne dla Ciebie, za co dostałem te wyróżnienia, to proszę poczytać:
http://www.ambasadasukcesu.com/nasze-dzialania/ikona-opolszczyzny/#
https://www.dropbox.com/s/i93immp9r4pzyoz/Ikona%20Opolszczyzny.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/xrx0zd5tkzuqoyw/Podzi%C4%99kowanie.jpg?dl=0
A czytać ze zrozumieniem, potrafię i to, nieco lepiej niż przypuszczasz...

Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2015 - 14:56

Panie Norbercie, po co daje sie Pan wciagac w takie gierki?

Jakis troll internetowy ciagle Pana podpytuje, a Pan daje sie na to zlapac...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2015 - 23:39

Jak śmiesz nazywać pana Norberta trollem ?Teraz ja tobie dam pytanie .Co ty zrobiłeś dla chorych i inwalidów ? Jedynie potrafisz zadawać głupkowate pytania i kpić z ludzi którzy pomimo choroby i inwalidztwa starają coś zrobić .Uważam że panu Norbertowi należy się szacunek ,choćby za to ,że stara się ,coś zrobić .To lepsze od tego twojego naśmiewania się z chorego człowieka !

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Kwiecień, 2015 - 19:12

Daj se siana,mnie nie musisz nic dawać( tym bardziej pytań).Na tym forum Norbert wielokrotnie udowodnił ,że można nazwać go trollem,tak jak innych trolli.A co ja robię to ciebie .....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Kwiecień, 2015 - 23:01

Właśnie ,czemu tobie nie wolno dawać pytań ,skoro ty zadajesz ? Bo co ? Kim ty w ogóle jesteś ,skoro myślisz że ciebie nie wolno o nic zapytać ? Nie odpowiedziałeś na pytanie . Coś ty takiego zrobił dla gminy ?A trollem to ty jesteś i to takim nabijanym !

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Kwiecień, 2015 - 08:44

Ja doskonale wiem kim jestem i znam swoją wartość ,nie odpowiadam na pytania zadawane na forach przez takich trolli( delikatnnie) jak ty, bo to nie jest miejsce na rzeczową dyskusję o czy mnie doskonale przekonujesz kolejny raz. Na marginesie dodam ,że jestem człowiekiem(Homo-homini) z wszystkimi prawami obywatelskimi- czy to ci wystarczy?Parafrazując a kim ty wogóle jesteś ,ze zadajesz mi pytania?! PS ja do Norberta pytań nie kierowałem -nazwałem go tylko takimsamym trollem inernetowm jak inni  w tym również ty- a pewnie dla ciebie  i ja- ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Kwiecień, 2015 - 09:51

Bo takie moje niezbywalne prawo! Pajacu- adwokacie wszystkich i wszystkiego- ale Norbert ma obrońcę ...szok!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Kwiecień, 2015 - 09:53

Szokuje cie pajacu że ktos ma takie samo prawo jak ty do tego żeby napisac co myśli,hmm pajac prostak ciekawe co dalej ...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Kwiecień, 2015 - 12:45

Tak pajacu -prostaku szokujesz mnie swoją głupotą, bo mądrego nic nie piszesz, do obelg jesteś pierwszy ale to wyraźna oznaka twojej małości -pajacu- prostaku...czekam co naskrobiesz dalej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2015 - 07:20

No chyba nie. Bo w tych Twoich linkach nie ma określonego za co są te wyróżnienia. Co dokładnie zrobiłeś? Bo w naszej gminie to chyba bić.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 9 Kwiecień, 2015 - 14:34

To nie jest wyróżnienie za działalność w określonej sprawy, a za całokształt działalności. Nie muszę się tłumaczyć komukolwiek, ponieważ nie jestem osobą publiczną, czyli radnym, posłem, ani senatorem. A to, co zrobiłem, robię, i zamierzam robić przyczynia się do poprawy warunków życia Osób niepełnosprawnych...
Z poważaniem
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2015 - 14:51

Czyli nic nie robisz. Jesteś tylko figur która dostaje laury za innych! Bo jakbyś coś zrobił, to byś to napisał.
Nie jeteś radnym, na szczęście! Bo chyba jesteś gorszym rozmówc od Mietka!

Odpowiedz