fbpx Zimowe utrzymanie dróg - będą zmiany? | Strzelec Opolski

Zimowe utrzymanie dróg - będą zmiany?

Zimowe utrzymanie dróg - będą zmiany?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Po wyborach nasze władze postanowiły konsultować z mieszkańcami pewne sprawy i tak w marcu na stronie internetowej gminy pojawiła się ankieta na temat zimowego utrzymania dróg. W zakończonym w kwietniu anonimowym badaniu wzięło udział 76 osób.

 

Ogólnie zadania związane z utrzymaniem zimowym 27 osób oceniło dostatecznie, a 26 dobrze. 17 osób uznało, że utrzymanie jest niedostateczne. Ponad połowa ankietowanych opowiedziała się za używaniem mieszanki soli z piaskiem przy utrzymywaniu dróg. Mieszkańcy zwrócili uwagę, by pługi wyjeżdżały wcześniej i częściej. Oczekują też, że gmina przejmie utrzymanie wszystkich dróg powiatowych na swoim terenie oraz chodników powiatowych i wojewódzkich. Niejednokrotnie pisaliśmy, że wynajęte przez starostwo pługi docierają do nas dopiero, gdy śnieg zacznie topnieć, bo gmina leży na skraju powiatu, a drogi są niskiej kategorii. Na chodniki odśnieżarki nie docierają zazwyczaj wcale.

 

- Chciałbym podziękować tym osobom, które wzięły udział w ankiecie - mówi wiceburmistrz Konrad Wacławczyk. - Odśnieżanie jest obszarem, w którym jest miejsce na zmiany i z uwzględnieniem przedstawionych przez mieszkańców w ankiecie sugestii postaramy się wprowadzić je w życie.

 

Do kolejnej zimy daleko, ale warto o problemach z nią związanych myśleć z wyprzedzeniem. Na początek maja planowane jest spotkanie z prezesem KGK, Kamilem Kojem, w sprawach wyników ankiety. Wtedy zostaną podjęte wszystkie decyzje.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Gmina oddała działki nielegalnie?
Matematyką silni
Zapraszamy na Śląski Wieczór
Potańcówka za strażą
Gimbus odjechał

Odpowiedz