fbpx Żegnaj Pele! | Strzelec Opolski

Żegnaj Pele!

Żegnaj Pele!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na tę śmierć było za wcześnie. Piotr Warner - nasz dziennikarz sportowy zmarł 25 listopada w wieku 48 lat. Nie mogliśmy uwierzyć w tę wiadomość. Jeszcze kilka dni wcześniej snuł plany, umawiał się z nami, o czym będzie pisał do następnego numeru.

 

Nie usłyszymy już jego żartów, opowieści z wakacji, nie sypnie już paniom komplementami jak z rękawa, nie pochwali się swoją córką, którą kochał nad życie...

 

Pele - bo tak go wszyscy nazywali - był z nami od zawsze. Redagował strony sportowe od zerowego numeru „Strzelca Opolskiego”. Był tytanem pracy - pisał na stałe do naszego tygodnika, ale współpracował także z wieloma gazetami i rozgłośniami radiowymi - ostatnio z Radiem Opole.

 

Przygotowując się do relacji radiowej z meczu ZAKSY 21 listopada - zasłabł. Trafił do kędzierzyńskiego szpitala. Lekarze stwierdzili udar. Choroba zwyciężyła.

 

Pele lubił sport. W przeszłości trenował strzelectwo sportowe, sumo, grał też w skata - osiągając niezłe wyniki.

 

Wiedział o wszystkim, co dzieje się w rywalizacjach powiatowych. Znali go lokalni działacze sportowi, zawodnicy, kibice... Trudno go było nie zauważyć, gdy wkraczał na trybuny - był wielki, ale nie tylko ciałem. Zawsze z uśmiechem i z sercem na dłoni był gotowy pomóc czy zwyczajnie pogadać. Bywał też szczery do bólu - potrafił wkurzyć, lecz trudno było nie wybaczyć mu jego kaprysów czy błędów.

 

Będzie nam brakowało jego humoru i bezkompromisowości.

 

Żegnaj Pele!

 

***

 

Pogrzeb Piotra Warnera w sobotę, 1 grudnia.

 

Msza żałobna o godz. 1100 w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcicach).

 

Pogrzeb na cmentarzu w Sławięcicach.

 

 

 

Komentarze

Odpowiedz