fbpx Zbudują w systemie pasywnym? | Strzelec Opolski

Zbudują w systemie pasywnym?

Zbudują w systemie pasywnym?

Artykuły : 
Numer wydania: 

O tym, że gmina czyni przymiarki do budowy nowego przedszkola w Jemielnicy, już informowaliśmy. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa.

Niedawno wójt z przewodniczącym rady gminy i urzędniczkami wybrali się do Kościana w Wielkopolsce. Tam powstaje przedszkole w systemie pasywnym.

Obiekty takie wyróżniają się bardzo niskim zużyciem energii na ogrzewanie, niskim zużyciem gazu, oleju opałowego, energii elektrycznej, drewna itp., możliwością dogrzewania pomieszczeń poprzez wentylację (część potrzeb na ogrzewanie pokrywa słońce). Budynki pasywne są dobrze zaizolowane, są szczelne - nie przedostaje się do nich niekontrolowane zimne powietrze z zewnątrz, izolacja nie ulega zawilgoceniu.

- Władze Kościana poświęciły nam cały dzień, dokładnie zaprezentowały założenia budowy przedszkola pasywnego - relacjonuje wójt Marcin Wycisło. - Zobaczyliśmy doskonale zaizolowaną płytę fundamentową. Projekt robi wrażenie. Nie ukrywam, że chciałbym, aby w takiej technologii zostało wybudowane przedszkole w Jemielnicy - dodaje.

Wójt nie przesądza, że uda się podobne rozwiązania wprowadzić u nas.

- Wszystko będzie zależało do kosztów - mówi. - Czekamy na dokładne kalkulacje. Gdy będą znane, wówczas radni podejmą decyzję, w jakim systemie zostanie wybudowane nasze przedszkole.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zbadali wodę i wygrali
Takie zbiory!
Zawody wędkarskie
Poseł przyjechał do gminy
Z serdecznościami
Co z mostkiem?

Komentarze

Portret użytkownika Józa Kokoschka
Wysłane przez Józa Kokoschka (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2017 - 22:37

Wójt to dobry pracowity katolik. Ma on coś z uroczego ministranta, ale i coś z ciężko pracującego hajera przodowego na grubie. Tak sobie myślałam, że mamy wielkie szczęście, że mamy takiego wójta. Z drugiej strony nasz wójt powinien kandydować do parlamentu, przydał by się ktoś normalny cywilizowany w sejmie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2017 - 14:55

Nie bądźcie bardziej śmieszni niż jesteśie. 

Wodociągi doją ludzi pełną parą i z roku na rok co raz bardziej i bardziej

Młodzi ludzie uciekają za granicę bo trudno im tu wyżyć

A prezesiunio wodociągów zarabia więcej niż premier polski

Co na to wójt Marcin Wycisło

Uśmiech od ucha do ucha ależ co wy odemnie chcecie? Kompetnie za trudny temat do naszego wójta. 

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2017 - 18:19

Będę zobowiązany jeżeli potrafisz logicznie uzasadnić zależność pomiędzy tzw.wodociągami, wyjazdami młodych ludzi poza granice swego kraju oraz uśmiechem wójta w wersji "od ucha do ucha". Z góry dziękuję.

Odpowiedz