fbpx Zamkną wiadukt. Czeka nas paraliż komunikacyjny? | Strzelec Opolski

Zamkną wiadukt. Czeka nas paraliż komunikacyjny?

Zamkną wiadukt. Czeka nas paraliż komunikacyjny?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od najbliższego poniedziałku, 8 sierpnia, firma budująca nowy wiadukt na ulicy Marka Prawego planuje zamknąć część drogi wojewódzkiej. Wyłączony z ruchu, do końca listopada, zostanie odcinek ulicy Marka Prawego od skrzyżowania z ulicą Dziewkowicką do skrzyżowania z ulicą Dworcową. Oznacza to, że wiadukt będzie całkowicie nieprzejezdny.

Oficjalny objazd będzie wynosił prawie 83 kilometry! Ma zaczynać się na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Marka Prawego, następnie samochody będą kierowane w stronę Opola do tzw. obwodnicy północnej, stamtąd na Ozimek, Zawadzkie i znów na drogę 426.

- Ktoś, kto zatwierdzał ten objazd, musiał się źle czuć - twierdzi pan Daniel, zawodowy kierowca ciężarówek. - Jadąc od Zawadzkiego wystarczy zjechać koło straży w ulicę Zakładową, dalej jechać do ronda na 1 Maja, skręcić w lewo, przy dojeździe do drogi krajowej znów w lewo i wjeżdża się do Strzelec ulicą Opolską. Ta trasa to jakieś 7 kilometrów.

Z jeszcze innego skrótu będą mogli korzystać kierowcy samochodów osobowych. Zamknięty wiadukt będą mogli ominąć, jadąc ulicami Matejki lub Zakładową do Habryki, następnie będą mogli kierować się do centrum miasta ul. Dworcową czy 1 Maja.

Zamknięcie wiaduktu spowoduje spore utrudnienia w ruchu, zarówno lokalnym jak i tranzytowym. Problem byłby mniejszy, gdyby otwarta była ulica 1 Maja pod wiaduktem kolejowym. Ale niestety, "odkrycie" pustych podziemnych jam pod wiaduktem spowodowało przeciągnięcie prac. Na jak długo? Nie wiadomo. Wstępnie kolejarze deklarują, że koniec budowy ma nastąpić w 3 kwartale tego roku, ale czy jest to realny termin? Wcześniej już dwa razy podawano datę zakończenia tam prac.

Kto zadecydował o takim, a nie innym, przebiegu oficjalnego objazdu? Dlaczego ciężarówki będą kierowane na Opole, Olesno i Zawadzkie, a nie ul. Zakładową i Cementową?

- Nie zgodził się na to zarząd dróg powiatowych, który twierdzi, że wiadukt na ul. Cementowej nie wytrzyma takiego obciążenia, jakie jest na drodze wojewódzkiej, stąd ograniczenie tonażu - poinformował Grzegorz Cebula z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

- Jakie ograniczenie?! - pyta pan Michał, kierowca białego dostawczego peugeota. - Przecież na ul. Zakładowej stoi znak, który wręcz kieruje tiry na ulicę Cementową. Albo ktoś chce kogoś nabić w butelkę, albo drogowcy nie wiedzą, co się dzieje na ich drogach!

Przebudowa wiaduktu drogowego przy ul. Marka Prawego ma się zakończyć do 30 listopada tego roku. Wybudowany zostanie de facto nowy wiadukt, a obecny ma być rozebrany. Droga wojewódzka będzie też miała nowy przebieg - z ulicy Marka Prawego skręci łukiem w stronę ul. Stawowej i dalej do skrzyżowania z ulicą Krakowską.

Od początku lipca, w związku z budową, zamknięty jest odcinek ulicy Stawowej - od skrzyżowania z Marka Prawego do Rybaczówki.

POS

Komentarze

Portret użytkownika Edward
Wysłane przez Edward (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2016 - 10:11

Wiadukt na Marka Prawego będzie zamknięty, wiadukt na 1-go Maja jest zamknięty a po opadach deszczu również będnie zamknięty wiadukt na Habryki. Bo robiiąc niby remont na Habryki nie pomyślano o zrobieniu nowej kanalizacji a był przez kilka miesięcy zamknięty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2016 - 15:47

Ciekaw jestem czy kierowca który dowozi do pracy naszego  burmistrza będzie korzystał z oficjalnych objazdów ?

 

Portret użytkownika czosnek 6
Wysłane przez czosnek 6 (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2016 - 23:00

Most na cementowej był nie tak dawno remontowany i miała to byc część obwodnicy miasta. Do tego po co rozbierać obecny wiadukt, lepiej zablokować na stałe wiazd i zostawic go dla ruchu pieszego i jako część ścieżki rowerowej. Czy ktoś tu myśli?

Portret użytkownika Rumburak
Wysłane przez Rumburak (niezweryfikowany) w 5 Sierpień, 2016 - 11:56

Za chwile zamknięty zostanie odcinek Zawadzkie - Piotrowka, będzie remont, znaki informacyjne już postawione, na razie zasłonięte taśmami, ale lada chwila to nastąpi. Tak wiec jak to w tym kraju bywa na objeździe będzie zamknięty na długo odcinek i powstanie objazd objazdu! JAJA jak u strusia!

Portret użytkownika Strzelczanin
Wysłane przez Strzelczanin (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2016 - 09:14

Jessli nie potrafi sie sprostac problemowi ruchu na Os. Piastow Slaskich przed blokiem nr.5 , gdzie na waskiej drozce odbywa sie ruch dwukierunkowy ( obiecanki przedwyborcze pana burmistrza Goca ze problem ten bedzie natychmiast rozwiazany ) , to nie dziwcie sie ludzie sytuacji na strzeleckich drogach . Jaki gospodarz , taki porzadek !

Odpowiedz