fbpx Zamieszanie z terminami | Strzelec Opolski

Zamieszanie z terminami

Zamieszanie z terminami

Artykuły : 
Numer wydania: 

Sesja rady miejskiej
 

Majowa sesja rady miejskiej przebiegała bardzo spokojnie, radni zmienili budżet i prognozę finansową, przyjęli regulaminy obowiązujące na placach zabaw oraz zadecydowali, kto w tym roku otrzyma tytuły Honorowego Obywatela Gminy Zawadzkie, są to Arkadiusz Baron, Alfred Feliks i Zbigniew Podleśny, oraz Zasłużonego dla Gminy, jest to Jan Cieślik. Sylwetki wyróżnionych osób przedstawimy wkrótce na łamach „Strzelca”. Tytuły wręczone zostaną 24 czerwca w kinoteatrze podczas uroczystej sesji rady miejskiej z okazji Dni Gminy Zawadzkie.

Na sesji zjawił się także mieszkaniec, który jesienią ubiegłego roku skarżył się na działalność burmistrza. Przypomnijmy, mężczyzna zarzucał burmistrzowi, że nie odpowiada na jego maile, a urzędowi - opieszałość w załatwianiu sprawy wycinki drzew na terenie spółdzielni mieszkaniowej Hutnik oraz błędy w przeprowadzaniu konkursów na wolne stanowiska urzędnicze. Ostatecznie 27 marca rada odrzuciła skargę, a uwagi skarżącego dotyczące wycinki drzew przekazała do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Obecny na majowej sesji mieszkaniec zarzucił urzędnikom zły przepływ informacji, a radnym gmatwanie sprawy. Jesienią ubiegłego roku gmina Zawadzkie zdecydowała o ukaraniu spółdzielni mieszkaniowej Hutnik za nielegalną wycinkę drzew. Spółdzielnia odwołała się do SKO, a to już 27 lutego 2017 uchyliło decyzję gminy. Więc wysyłanie stanowiska z sesji 27 marca wydaje się bezzasadne i niezwykle oburzyło mężczyznę. Tymczasem SKO decyzję z lutego do naszego urzędu wysłało dopiero w maju!

Teraz gmina będzie sprawę wycinki badać od nowa, a drzew nie ma już od prawie dwóch lat. Trudno oczekiwać od obywatela zrozumienia tak działającej urzędniczej machiny...

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Głos w sprawie mażoretek
Takie mamy dzieci!
WC pod nadzorem sołtysa
Kiedy będzie plac zabaw w Kielczy?
Już nie siwy dym...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2017 - 10:46

no i koniecznie pamiętaj żebyś umył zęby, ewentualnie tik taka zjedz zanim wejdziesz na piętro 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Czerwiec, 2017 - 22:53

a do zarządu chcesz się dostać załatwić sprawę czy do składu zarządu?

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Czerwiec, 2017 - 17:15

a to się  [...]

Wpis usunięty na wniosek osoby, której wpis dotyczył

Administrator

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Czerwiec, 2017 - 22:56

wszyscy, tam jest tak duży przerost zatrudnienia, że nic nie robią tylko plotkami i spacerami między pokojami się zajmują

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Czerwiec, 2017 - 07:18

ważniejsze jest zamieszanie na forum UMiG Zawadzkie spowodowane bezprecedensową decyzją burmistrza o zamknięciu działu którego był on moderatorem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Czerwiec, 2017 - 07:18

ważniejsze jest zamieszanie na forum UMiG Zawadzkie spowodowane bezprecedensową decyzją burmistrza o zamknięciu działu którego był on moderatorem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Czerwiec, 2017 - 15:22

Zaw-kom to komuna w najgorszym wydaniu do zamknięcia natychmiast zobaczcie zieleń miejska została przejęta przez prywatną firmę i widać gołym okiem że jest expresem miasto pokoszone kwiaty posadzone i szafa gra a zawkomowcy co najmniej 2 razy dłużej robili tą samą robotę i myślę że 4 razy drożej,dlatego my jako (właściciele Zawkomu) bo utrzymje się z naszych podatków powinniśmy szukać sposobów na oszczędzanie i mądre wydawanie pieniędzy. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Czerwiec, 2017 - 17:19

a jeżeli nie do zamknięcia to na pewno do gruntownego zreformowania, gdzie jest rada nadzorcza tej spółki?? gdzie burmistrz jako właściciel?? czy oni zdają sobie sprawę z tego co tam w ogóle się dzieje?? albo nie chcą widzieć, bo tak wygodniej... a co do utrzymania zieleni to różnica pomiędzy pracą ludzi zaw-komu a obecną firmą jest drastyczna-z korzyścią oczywiście dla obecnej firmy i TANIEJ. ci w zaw-komie są przekonani, że są nie do ruszenia, są aroganccy i butni.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Czerwiec, 2017 - 16:00

Jeżeli wygląd Parku Miejskiego dla Ciebie to "szafa gra" to prezentujesz bardzo niski poziom nie tylko estetyki, ale również zakresu prac zieleni miejskiej! W gminie Zawadzkie nigdy podkreślam nigdy nie było i niestety nie jest  z tym dobrze!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Czerwiec, 2017 - 20:14

Krótko mówiąc jaki pan taki kram,my mówimy że za tą samą robote jest obecnie taniej i szybciej

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Czerwiec, 2017 - 11:32

Pokaż mi faktury ,że jest taniej? Bo szybciej na pewno nie -park nie tknięty, deptak przy starym gimnazjum nie tknięty itd.,o jakości wykonanych prac nie wpominając.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Czerwiec, 2017 - 21:12

To ty rzicią oceniasz wykonaną prace? Dla mnie to nic się nie zmieniło-tak jak było źle tak jest źle.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Czerwiec, 2017 - 20:48

rada miejska wybierała pomiędzy ofertą zaw-komu a obecną firmą i wybrała tańszą, a park był koszony zaraz po weekendzie majowym, tylko jak to wiosną trawa szybko rośnie - to się powinno ze szkoły wiedzieć (przedmiot przyroda)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Czerwiec, 2017 - 21:20

Na której sesji to było ,bo nic o tym nie wiem, a żadnego nowego przetargu nie było?! To żywopłot równiez tak szybko rośnie??? No jak nie przycięty to tak wygląda i przyroda nie ma nic wspólnego podobnie jak na deptaku koło liceum i w wielu innych miejscach.Ja znam wersję ,że prywatna firma jest podwykonawcą zadań Zaw-Komu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Czerwiec, 2017 - 20:39

na lutowej i marcowej sesji był temat zieleni miejskiej omawiany, a co do tego, że obecna firma jest podwykonawcą zaw-komu to jesteś kompletnie niezorientowany

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Czerwiec, 2017 - 14:22

Zlikwidować ostatni bastion komuny(Zaw kom) i tych nie robów (z drobnymi wyjątkami) wysłać na zieloną trawkę

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Czerwiec, 2017 - 11:32

Przesłuchaj nagrania z sesji i się zorientuj-nie bądź całkowicie niezorientowany. PS. Pokaż stosowną Uchwałę Rady, bo wszystkie sprawy kończą się Uchwałą!

Odpowiedz