Zaległa wygrana

II liga piłki ręcznej

W zaległym meczu ligowym piłkarze ręczni Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej z Zawadzkiego zapewnili sobie wygraną w drugiej części meczu.

W miniony weekend cała liga pauzowała i to zostało wykorzystane do rozegrania zaległego spotkania pomiędzy naszym ASPR-em a Orłem Przeworsk. W wyznaczonym terminie mecz się nie odbył, gdyż w drużynie z Przeworska kilku graczy było chorych. Za zgodą naszego klubu spotkanie zostało przełożone. Mimo że zespoły dzieli w tabeli przepaść, to w sobotnim meczu nie było tego widać. Nasza drużyna grała ospale, popełniała dość proste błędy i na jej tle przez pierwsze pół godziny goście z Przeworska wyglądali jak profesorowie. Na przerwę to goście schodzili jako zespół prowadzący w tym meczu trzema golami. Nie wiemy, co trener Łukasz Morzyk powiedział w szatni swoim podopiecznym, lecz odmienił swoją drużynę, bo na drugą część meczu zawadzczanie wyszli bardzo zmobilizowani.

W drugiej części gry po siedmiu minutach Zawadzkie wyrównało 21:21, a trzy minuty później prowadziło już dwiema bramkami. Stało się tak, ponieważ podopieczni Łukasza Morzyka zaczęli grać nie tylko skuteczniej w ataku, ale przede wszystkim dobrze i agresywnie w obronie. Goście mieli coraz większe problemy ze zdobywaniem goli, wystarczy powiedzieć, że w pierwszej części zdobyli 20 bramek, a w drugiej tylko połowę z tego. Na trzynaście minut do końca nasza drużyna prowadziła 29:25 i stało się jasne, że tylko kataklizm może odebrać wygraną zawadzczanom. Ostatecznie przewagi nasza drużyna już nie powiększyła, ale i tak wygrała różnicą czterech bramek.

Niestety, w meczu kontuzję kostki odniósł Patryk Całujek, co oznacza dla niego kilka tygodni pauzy. W sobotę zespół czeka mecz z rezerwami Vive Kielce, który będzie kluczowy dla układu czołówki tabeli grupy drugiej ligi.