fbpx Żale na targowisku | Strzelec Opolski

Żale na targowisku

Żale na targowisku

Artykuły : 
Numer wydania: 

W każdy wtorek i piątek targowisko w Strzelcach staje się zatłoczonym i gwarnym placem. Zarówno wśród handlarzy, jak i wśród kupujących można spotkać nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale też sąsiadów z pobliskiego województwa śląskiego. Niestety podczas opadów śniegu odechciewa się kupować i handlować.

 

- Przez kilka dni dwa tygodnie temu plac był w fatalnym stanie. Z trudem chodziliśmy po lodzie, wszędzie było pełno zamarzniętych brył śniegu. Przeszedł jakiś pan, który posypał trochę piaskiem, ale to było za mało i nic nie pomogło. Przecież były roztopy, można było to wykorzystać i wszystko zgarnąć, wtedy nie byłoby żadnego problemu. Klienci też narzekali, bo przez targowisko nie dało się przejść, a co dopiero rozglądać za towarem - mówią rozgoryczeni sprzedawcy. - Dodatkowym problemem jest to, że musimy płacić za ubikację. Kiedyś były to dwa złote, teraz jest złotówka. Jak jest zimno, to czasem trzeba kilka razy iść, więc kilka złotych trzeba tutaj zostawić. Płacimy wysokie stawki za miejsce, za pobór prądu, możemy chyba czegoś za to wymagać - dodają.

 

Jak tłumaczy Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego, toaleta w budynku administracyjno-socjalnym jest płatna zarówno dla kupujących, jak i dla sprzedających towary.

 

- Od 1 stycznia 2019 kupujący płacą 2 zł, handlowcy - 1 zł. Te pieniądze są przeznaczane na bieżące sprzątanie toalety i wyposażenie jej w środki czystości - mówi Kornaga.

 

Zarządzaniem targowiska zajmuje się prywatna firma z Żędowic. Do jej obowiązków należy m.in. odśnieżanie placu. Mimo wielu prób, nie udało nam się dodzwonić do właścicielki firmy i zapytać, dlaczego plac nie był odpowiednio utrzymany. Choć ostatnio pogoda lubi płatać figle, długoterminowe prognozy pogody nie zapowiadają dużych opadów śniegu w ciągu najbliższych trzech tygodni. Miejmy nadzieję, że jeśli spadnie śnieg i marznący deszcz, zarządca odpowiednio zadba o targowisko. Wtedy sprzedawcy będą mogli spokojnie rozstawiać swoje stragany, a klienci robić zakupy, bez obawy, że połamią sobie nogi.

 

JG

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2019 - 13:45

Pol wieku temu na tym tagrowisku w mijscui sklepu z chińszczyzna stala ogromna drewniana stodola w której we wtorki i piątki skupowano świnie, obok handlowano końmi a z furmanek sprzedawani prosiaki, kurczaki, pieski, koty itd. Kobiety wiejskie sprzedawaly jaja, masło. Handlowano wszystkim na utwardzonej drodze. Grala muzyka z adapterow Bambino odtwarzana z plastikowych płyt sprzedawanych z przebijani polskimi i swiatowymi. Było fajnie i wesoło. Nikt nie narzekał. Przecież nikt was nie zmusza do handlowania w Strzelcach. Może zamiast narzekać wykupić butik na Karolince lub w Manhatanie w Kedzierzynie-Koźlu. O lepszych warunkach zapomnijcie. Za Goca ich nie będzie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2019 - 15:34

 Koszt możliwości   handlu na strzeleckim  targowisku 1m2  jest porównywalny do  kosztów 1m2 na  Manhatanie czy w Karolince. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2019 - 20:46

Małgośka ale ty pierdolisz. Zeby brać pieniądze to czeba coś zrobic i dac tej krowie pożreć, a wy wratuszu to tylko doic i doic ale tak se nie da. Brak parkingów,  brak porządku. Mamy  tradycyjne jedzenie regionalne ale tradycje regionalne  trzeba zabic  bo przyśli krakusy i  kresowianie popierani przez kadłubową babe. Muszą  wszystko zniszczyc  i zmieniac na gorsze bo  to co tu jest  tradycją trzeba wytępic i ludziom ciemnotę wcisnąc. Jeżeli wam nie pasuje to miejsce to dajcie tym ludziom inne np pod rauszem  przynajmniej będzie sie tam coś działo. Za co wam płacą za pierdzenie w stołki czy za myślenie a może ktoś ze znajomków  ma chrapke na to miejsce.Tanio kupic drogo sprzedac może nam tez coś z tego kapnie

Portret użytkownika tik
Wysłane przez tik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2019 - 21:29

Na targowisku bywam, w innych miastach też wiem, jak jest, Z parkingami, z porządkiem, z wc - lub brakiem. Wstydzić targu sie nie musimy.

... Ale niektórych mieszkańców-forumowicz, wstydzić się trzeba piekielnie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 15:16

Ty to sie lepiej za przez ciebie wybranych radnych wstydz, ze zezwalają na coś takiego ale to juz cos innego. Historia mówi o 30 srebnikach a ta lubi się powtarzac 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 21:21

   Za 30 srebrników to  sprzedal się    niezly chojrak Tomasz   a   inne sprzedaja sie już za 3 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 21:11

   cyt , wc wstydzic się nie musimy  , a ta pani która  obsluguje strzeleckie targowisko to  wizytowka miasta  czy twoja kolezaneczka 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 21:18

 cyt.  Ale niektórych mieszkańców-forumowicz, wstydzić się trzeba piekielnie.         to prawda  zwłaszcza za tych którzy  wychwalają   zamienienie miasteczka drogowego  w parking  który  uprzyksza życie  mieszkańcom  osiedla domow jednorodzinnych .. i za tych  padalcow którzy  wypowiadają takie opienie  powinnismy sie wstydzić 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 12:38

Od niespełna 30 lat mamy swobodę działalności gospodarczej , jak się komuś nie podoba , to .... ma wybór .Co do cen , to też ma wybór ....Rynek nie zna próżni .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 21:09

 jak się komuś nie podoba , to ....  wszelkim   sposobami stara sie o etat  bezproduktywnej  pijawki ssącej z budzetowego cycka 

Odpowiedz