fbpx Zalało strefę. Wielkie straty! | Strzelec Opolski

Zalało strefę. Wielkie straty!

Zalało strefę. Wielkie straty!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ulewa, która przeszła nad gminą Ujazd pod koniec lipca, wyrządziła wielkie straty w strefie aktywności gospodarczej. Na terenie SAG trwała dość zaawansowana budowa zbiorników kanalizacji burzowej.

 

- Intensywne opady, które wystąpiły 27 lipca, w ciągu godziny zniszczyły zbiorniki wykonane już w 90% - mówi Katarzyna Tomczyk, zastępca burmistrza Ujazdu.

 

Straty poniósł wykonawca inwestycji. Będzie musiał na własny koszt odbudować to, co zostało zalane. Już zwrócił się do gminy o wydłużenie terminu zamknięcia inwestycji, która pierwotnie miała być gotowa we wrześniu.

 

- Z powodu zaistniałej sytuacji zgodzimy się na prowadzenie zadania do 3 października - mówi Katarzyna Tomczyk. - Jako że inwestycja pn. „Odprowadzenie wód burzowych w SAG Olszowa i Zimna Wódka” w 85% dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego, wystąpimy też o zgodę na prolongatę terminu realizacji zadania do urzędu marszałkowskiego, który jest dysponentem dotacji. To uzasadniony przypadek - dodaje.

 

Budowa czterech zbiorników i infrastruktury burzowej w strefie kosztuje 9,3 mln zł, z tego prawie 8 mln to środki pozyskane przez gminę z Unii Europejskiej.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tkają, pasję odkrywają
Emeryci razem
Zastępca burmistrza
Wakacyjna wycieczka

Odpowiedz