fbpx Załącznikom i linkom burmistrz mówi - „nie”! | Strzelec Opolski

Załącznikom i linkom burmistrz mówi - „nie”!

Załącznikom i linkom burmistrz mówi - „nie”!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uporządkowanie dyskusji czy zamach na demokrację?
Od 7 listopada zmieniły się zasady funkcjonowania forum internetowego na stronie gminy Zawadzkie, utrzymanego przez urząd miejski. Od tego momentu nie można dodawać bezpośrednich linków do swoich wypowiedzi. Mogłoby się wydawać, że to drobna zmiana, lecz część użytkowników widzi w tym zamach na wolność słowa.

- Od pewnego czasu uniemożliwiano dołączanie do wypowiedzi na forum załączników – mówi radny Andrzej Orłowski. – Uzasadnieniem miało być za mało miejsca na serwerze. Można było w to jeszcze uwierzyć, ale od 7 listopada wprowadzono nowe ograniczenie. Zakazano bezpośredniego linkowania do innych stron. A to już jest powolne zabijanie demokracji - twierdzi.

Historia bierze swój początek w relacjach, jakie panują między radnym a burmistrzem. Daleko im do szczerej miłości. Podczas obrad rady miejskiej często dochodzi między nimi do sporów. Ponieważ rzadko który mieszkaniec przychodzi na sesje rady lub odsłuchuje jej nagrania w internecie, radny postanowił przedstawiać mieszkańcom swoje racje, wykorzystując gminne forum internetowe, a jego wpisy stanowią znaczną część dostępnej tam treści.

28 października na sesji rady miejskiej doszło do kolejnego sporu o projekt uchwały, podczas którego burmistrz, Mieczysław Orgacki, w pewnym momencie, zwracając się do radnego Orłowskiego, wspomniał o zawadzkim forum internetowym.

- Pan zabija to forum – powiedział. – Pan je upolitycznia.

Dziesięć dni później zablokowano możliwość dodawania odnośników do innych stron. Można co prawda wpisywać ich adresy, ale kliknięcie na link niczego nie powoduje. Taki link, aby zadziałał, trzeba skopiować do okna adresu przeglądarki. Powoduje to utrudnienie w dostępie do opublikowanej treści, lecz nie uniemożliwia dotarcia do niej.

Burmistrz Zawadzkiego, zapytany o swoją decyzję, nie ukrywa, że związana jest ona z działalnością konkretnego radnego, choć zapytany o to wprost - stara się wskazać raczej „taki typ człowieka” niż osobę.

- Zawadzkie forum internetowe zostało zdominowane przez takich ludzi – mówi burmistrz, Mieczysław Orgacki. - Stworzyli z niego własną gazetę, a tymczasem to ma być forum urzędu miejskiego. Miejsce dyskusji i wymiany poglądów mieszkańców. Chcę, żeby padały tam propozycje i problemy, a tymczasem internauci obawiają się dodawać wpisy, bo zostali zdominowani przez jednostki. To taka sama sytuacja, kiedy na zebraniach wiejskich dyskusja zostanie zdominowana przez jednego czy dwóch ludzi. Reszta woli siedzieć cicho, mimo że też ma coś do powiedzenia. W obu przypadkach chodzi o uporządkowanie dyskusji.

Burmistrz wyciąga dodatkowe argumenty.

- Na forum znalazły się nagrania ze spotkań wiejskich, które ktoś wykonywał na własną rękę – mówi. – Potem mieszkańcy mieli pretensje do urzędu, ponieważ nie życzyli sobie ich upublicznienia. Nie możemy brać odpowiedzialności za to, co ktoś wrzuca na forum gminne. Koniec końców odpowiedzialny byłby za to urząd. Aby temu zapobiec, musielibyśmy zatrudnić dodatkową osobą administrującą forum, a na to nie możemy sobie pozwolić. Jeżeli ktoś chce publikować podobne materiały, niech założy sobie własną stronę.

Na pytanie, czy takie ograniczenia spowodują podwyższoną aktywność mieszkańców na forum, burmistrz odpowiedział:

- Zobaczymy. Liczę na to, że uaktywni się więcej osób.

Trudno odmówić burmistrzowi racji w niektórych argumentach. Każde forum rządzi się własnymi prawami i administratorzy mają prawo nie tylko je egzekwować, ale także zmieniać regulamin w razie potrzeby. Niepokój budzi jednak to, że jest to forum gminne, a ograniczenia ewidentnie skierowane są do wypowiedzi radnego - niechętnego działaniom burmistrza.

Czy to uprawnione zabiegi gospodarza forum czy już zamach na wolność słowa? Na ten temat możecie Państwo podyskutować na forum internetowym „Strzelca Opolskiego” i zagłosować w sondzie, która znajduje się na naszej stronie - www.strzelecopolski.pl.

Aby dopełnić obrazu sytuacji – radny Andrzej Orłowski przeniósł dyskusję na swój profil na Facebooku i na bloga. Powstało też obywatelskie forum mieszkańców Zawadzkiego, niezależne od urzędu miejskiego. Znajdą je Państwo pod adresem fomigz.cba.pl.

Romuald Kubik

Krótki przegląd wpisów na forum Zawadzkiego od początku 2013 roku:
Na 77 wątków 11 (14%) rozpoczął radny Andrzej Orłowski.
Wszystkich odpowiedzi internautów było 2018, z czego 1025 (50%) dotyczyło tematów rozpoczętych przez radnego.
Wyświetleń wszystkich odpowiedzi było 138430, z czego 58203 (42%) dotyczyło wpisów radnego.

Komentarze

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 26 Listopad, 2013 - 11:50

Witam,

wczoraj na Sesji radni nie poparli mojego wniosku o przywrócenie możliwości forum Miasta i Gminy Zawadzkie z przed decyzji Burmistrza.

Pragnę zauważyć, że decyzja o zmianie ragulaminu była w dniu 07-11-2013 r. i dlaczego Burmistrz pousuwał wszystkie wcześniejsze dokumenty w jpg, linki itd. W regulaminie załączonym na forum nie doczytałem się, że decyzja Burmistrza działa również wstecz.

Cytuje wniosek złożony na Sesji:

"Wnioskuję do Rady Miejskiej w Zawadzkiem:

o wycofanie przez Burmistrza Zawadzkiego, wszystkich ograniczeń na forum Miasta i Gminy Zawadzkie, które wprowadzono z dniem 07-11-2013 r. tzn. o przywrócenie następujących funkcji: funkcje pozwalające na wstawianie aktywnych linków, załączników, które znajdują się bezpośrednio w komputerze użytkowników forum, czyli zdjęć, zeskanowanych dokumentów, jak również funkcji dodawania zdjęć, zeskanowanych dokumentów będących na innych stronach... "

Pełna informacja wraz ze zdjęciami i nagraniem z Sesji Rady Miejskiej umieściłem na swoim blogu na który zapraszam:

http://andrzejorlowski.blogspot.com/

Pozdrawiam,

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 12:57

Można też zadać pytanie, a jak głosował klub burmistrza? Co do liczenia głosów. Przydałoby się aby w Zawadzkiem wprowadzono system elektronicznego liczenia głosów. Poszukałem trochę w internecie i ustaliłem, że taki system jest w Strzelcach Opolskich.
Czym jest ten system? To taki sam system jak w Sejmie RP. Głosuje się przez przyciśnięcie guzika, a każde głosowanie jest imienne i zamieszczane w internecie. Dzięki temu nawet po kilku latach można zobaczyć, kto jak głosował. To jest naprawdę super sprawa.

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 26 Listopad, 2013 - 13:19

Też jestem, za głosowaniem imiennym ale na to muszą się zgodzić Radni.

Odpowiadając czytelnikowi - czytelnik (niezweryfikowany), 26 listopad, 2013 - 12:40, naprawdę nie wiem kto jak głosował, głosów wstrzymujących się było 6, przeciw 6, za wnioskiem było 2 radnych, w tym ja.

Z liczeniem zresztą byly małe problemy również przy moim 3 wniosku. Można to odsłuchać z nagrania:

http://andrzejorlowski.wrzuta.pl/audio/2elCsyWfujz/25-11-2013_r._sesja_r...

Co do klubu, to jednym z moich warunków przynależenie do niego, byla zgoda pozostałych na zniesienie "dyscypliny", czyli jeżeli nie ma 100% zgodności to nie ma stanowiska Klubu.

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 13:29

Zadane pytanie było bez podtekstów,głównie chodziło mi by się "zorientować" w głosach wstrzymujących- dla mnie każdy głos wstrzymujący,to jak tekst piosenki "chciałabym a boję się" -nie jestem przekonany do takiego "głosu" w żadnym głosowaniu,powinien być jasny TAK lub NIE.

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 26 Listopad, 2013 - 13:47

Do czytelnik (niezweryfikowany), 26 listopad, 2013 - 13:29

Też tak odebrałem.

Pozdrawiam,

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika 1
Wysłane przez 1 (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 18:43

hehe ale przydupasy Orgackiego (względnie on sam + jego rodzina i doradcy) się stresują ze ktoś na ich wodza nie slucha :D

Portret użytkownika krysia
Wysłane przez krysia (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 18:45

Jak by nie Orłowski to Orgacki robiłby co chciał. Tak może robić co chce ale tylko ze swoimi pracownikami w umig, poza umig jego frustracja i chęć rozkazywania innym śmieszy i budzi uśmiech politowania

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 19:42

O widać i przydupasy Orłowskiego aktywni,kolejna przegrana radnego w radzie i nawet "swoi" nie poparli .Co się dzieje?

Portret użytkownika 1505
Wysłane przez 1505 (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 19:45

Orłowski myślał ,że może do woli "zaśmiecać" forum- "jestem na twitterze ,jestem wszędzie"-śmieszą te jego działania pod publikę ,ale widać naiwni łykają!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:39

Śmieszą i to bardzo, ale to nie powód, by blokować wszystkich. Powinno się konto Orłowskiego ograniczyć, aby go zmusić, żeby nie wklejał całych stron skanów.

Poza tym forum to miejsce na dyskusję. Jeśli pan Orłowski tworzy 5-6 wpisów po kolei, to powinien dostać ostrzeżenie (bo nie pisze się kolejnego postu pod swoim postem)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:57

Spróbuj wkleić linka aktywnego albo jakiś skan bądź zdjęcie, to Ci szczęka opadnie i zmienisz zdanie.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 26 Listopad, 2013 - 19:41

Radny Orłowski ma osobiste animozje do burmistrza, ale ten drugi nie pozostaje mu dłużny. Pomijając te animozje, argumenty burmistrza bledną.

Burmistrz mówi:
Chcę, żeby padały tam propozycje i problemy, a tymczasem internauci obawiają się dodawać wpisy, bo zostali zdominowani przez jednostki. To taka sama sytuacja, kiedy na zebraniach wiejskich dyskusja zostanie zdominowana przez jednego czy dwóch ludzi. Reszta woli siedzieć cicho, mimo że też ma coś do powiedzenia.

To brednie. Propozycje i problemy na forum się pojawiały i pojawiają, dla burmistrza są jednak internetowym warcholstwem. Żadnym z nich burmistrz się nie zajął, a te, które dotarły nawet pod obrady Rady Miejskiej, zostały przez burmistrza zrównane z błotem (swoją drogą ciekawe dlaczego burmistrz wtranżala się ze swoją butą na obrady Rady Miejskiej, i nie widzi, że to on dominuje jej obrady, a widzi za to dominację Orłowskiego na forum).
Internauci obawiają się dodawać wpisy - to bzdura i kłamstwo. Burmistrz kłamie. Internauci się nie boją, to burmistrz się boi i stara się rodzącą się dyskusję publiczną ograniczyć w zarodku.

Reszta woli siedzieć cicho, mimo że ma coś do powiedzenia - dobrze by było, gdyby burmistrz nie mierzył swoją miarą innych, nie wszyscy są tacy jak burmistrz, prawda jest zaś taka, że to burmistrz woli, by ci co mają coś do powiedzenia, siedzieli cicho.

Jeśli kto chce publikować podobne materiały, niech założy sobie własną stronę. - proszę bardzo, panie burmistrzu, proszę postawić sobie przed sobą lusterko i wypowiedzieć tę sentencję jeszcze raz. Boli, prawda?
Proszę założyć sobie swoją stronę, tam będzie pan mógł ustalać swoje zasady i pouczać innych. Cztery lata temu był pan w gminie nikim, znało pana kilka osób, a teraz chce pan w gminie być władcą. Powierzona panu przez mieszkańców funkcja pana przerosła, my czekamy na gospodarza, swojego chłopa, a nie dyktatora ze sporą dozą buty, za to pozbawionego empatii. To forum nie jest pana własnością, ale wszystkich mieszkańców i wara od niego z łapami.

Zaś kwintesencją podejścia burmistrza niech pozostanie jego stwierdzenie: "forum internetowe zostało zdominowane przez ludzi ..., którzy stworzyli z niego własną gazetę, a tymczasem to ma być forum urzędu miejskiego"

Tak panie burmistrzu, ludzie stworzyli sobie z forum platformę publicznej dyskusji i wykorzystali do tego swoje własne forum swojej własnej gminy. Cóż za bezczelność. Przecie to nie nasze forum, tylko urzędu. Forum burmistrza. Wyszło szydło z worka.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 19:51

Znów ten wszystkowiedzący!Masz coś do powiedzenia nie ukrywaj się na forum włącz się w prace rady( głosem doradczym- to tylko raz w miesiącu).Filozofy internetowe-" nie ważne kto mówi ale co mówi"-ot cały smok.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:42

Smok włączył się w prace, ale jego propozycje zostały odrzucone przez burmistrza.
Po co ma się chłop ujawniać z imienia i nazwiska - to chyba tylko Orgackiemu potrzebne, żeby wiedzieć, kto mu zagraża.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 07:58

"my czekamy na gospodarza, swojego chłopa". Zapominałeś dodać, że ten swój chłop w Zawadzkiem musi mieć mocne nerwy i być przygotowanym na internetową batalię. Już teraz współczuję każdemu, także obecnemu burmistrzowi.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Listopad, 2013 - 12:07

Tak to jest gdy się nie ma mocnych argumentów i nie rozumie się podstaw demokracji. Pokazuje to polityka forumowa Burmistrza Zawadzkiego.
Ową politykę można porównać do rozbrykanego, zakompleksionego jedynaka, którego bogaci rodzice wychowali, dając mu wszystko co chciał...
Ludzie, jednak to zauważają, jak ich "jedynak" rządzi, wyciągają wnioski z tego, że trzeba licznie i mądrze głosować.
Głosować na takiego kandydata, który nie raz już pokazał na co go stać. Tak po męsku określę, Zawadzkie potrzebuje "faceta z jajami".
Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 12:45

no nie wiem czy się taki już urodził który wszystkim by dogodził, szczególnie w gminie Zawadzkie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 19:48

Po pierwsze skoro burmistrz tak śledzi forum dlaczego jeszcze nigdy się na nim nie wypowiedział? W innych miastach na stronie internetowej są bezpośrednio linki typu" zadaj pytanie burmistrzowi" U nas lipa. Burmistrz czyta w tajemnicy i likwiduje to co mu nie jest na rękę.
I jeszcze jedno pytanie? Cóż to że po miesiącu pracy młody pracownik już nie jest urzędnikiem gminnym i kolejny konkurs został ogłoszony? Trudno się współpracuje z autokratą?????

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 19:49

wyniki ankiety dotyczacej forum nie pozostawiaja zludzen, jak widac przydupasy orgackiego to pojedyncze osoby. Tak jak juz wczesniej pisano, pisze tutaj sam orgacki, jego synalek i byc moze kilku radnych oraz najlepsi doradcy: rataj i pietrusiak ktorzy siedza przy korycie i czerpia pelnymi garsciami.

Portret użytkownika 1505
Wysłane przez 1505 (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 19:59

Szczęście taki "chlew" jak teraz na Strzelcu-juz na forum Zawadzkiego nie zagości ,bo wszystkie przydupasy Orłowskiego przeniosą się na jedyne "słuszne i obiektywne form radnego"- tworząc towarzystwo wzajemnej adoracji.Uf.....

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:25

Wszystkie, czyli dwóch? Norbi i Smok?

Za to przydupasy burmistrza Orgackiego będą się na "swoim" forum oficjalnym we własnym sosie kisić.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:26

Jak widać, każda dyskusja na temat Orgackiego i Orłowskiego musi oczywiście zejść na tematy prywatne.

Przykro patrzeć na poziom dyskusji w gminie Zawadzkie. Chamstwo góruje.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 19:51

Po pierwsze skoro burmistrz tak śledzi forum dlaczego jeszcze nigdy się na nim nie wypowiedział? W innych miastach na stronie internetowej są bezpośrednio linki typu" zadaj pytanie burmistrzowi" U nas lipa. Burmistrz czyta w tajemnicy i likwiduje to co mu nie jest na rękę.
I jeszcze jedno pytanie? Cóż to że po miesiącu pracy młody pracownik już nie jest urzędnikiem gminnym i kolejny konkurs został ogłoszony? Trudno się współpracuje z autokratą?????

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 20:24

drodzy koledzy i koleżanki ciekawi mnie czy radny Orłowski jest w stanie się wypowiedzieć na tym forum czy chce zostać burmistrzem w przyszłej kadencji? Proszę o szczerą odpowiedz radnego

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:34

Tylko zobacz, kto tu rozpoczął tą chamską dyskusję. Widać poplecznikom Orgackiego grunt pali się pod nogami.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:45

hehe ale przydupasy
1 (niezweryfikowany), 26 listopad, 2013 - 18:43

hehe ale przydupasy Orgackiego (względnie on sam + jego rodzina i doradcy) się stresują ze ktoś na ich wodza nie slucha" :D- to jeden z pierwszych wpisów w temacie ( właściwie pierwsze brednie w temacie). Jednak przydupasom Orłowskiego puszczają nerwy ( czy tylko nerwy) czy to wynik kolejnej przegranej sprawy? Nawet "swoi" go olali. Tu również pierwsza "zaczepka" rodziny- ot taki urok przydupasów.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 22:51

Dlatego moderator powinien tu odsiać plewy od ziarna i zostawić wpis smoka (bo jest chyba jedynym wartościowym komentarzem w tym temacie)

Portret użytkownika czytelnik  2
Wysłane przez czytelnik 2 (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 13:25

Szkoda, że taka pierdoła jak regulamin forum przysłania wszystkie odważne i dobre dla gminy decyzje. Może jeszcze nie dziś, ale kiedyś ludzie je docenią. Jedna rada na teraz- nie reagować na bzdury i prowokacje, niech się same wypalą, za kilka lat po nich nic nie zostanie.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Listopad, 2013 - 16:50

Forum miejsko gminne ma służyć do informacji i opisywania tego, co ważne. Forum miejsko gminne także ma służyć do dyskusji burmistrza i rady miejsko gminnej z mieszkańcami, forum to także forma dyskusji:

Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP. Są one także powszechne na stronach wielu instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotykane są liczne fora zakładane zupełnie prywatnie.
Zasady działania typowego forum...
Fora dyskusyjne od strony technicznej są zazwyczaj rozbudowanymi skryptami działającymi w technologii CGI, PHP lub ASP, które tworzą osobiście administratorzy stron WWW lub też adaptują z gotowych skryptów, z których wiele jest dostępnych jako wolne oprogramowanie.

Zazwyczaj oprogramowanie do prowadzenia forum pozwala zdefiniować jego właścicielowi lub administratorowi kilka początkowych forów, które są podzielone na tematy zwane również wątkami. Wątki te mogą już zazwyczaj tworzyć sami użytkownicy poprzez napisanie nowej wiadomości do danego forum. Następnie inni użytkownicy mogą odpisywać na wiadomość, która rozpoczęła wątek, co prowadzi do kontynuacji wątku.

Wybranym, szczególnie aktywnym użytkownikom, administrator może przydzielać uprawnienia moderatora, które pozwalają im tworzyć nowe fora, edytować i kasować wiadomości innych użytkowników, blokować wątki itp. zazwyczaj zgodnie z obowiązującymi na danym forum regułami postępowania (użytkownicy muszą stosować się do przyjętego regulaminu). Na wielu rozbudowanych forach istnieją całe hierarchie moderatorów, o różnym zakresie praw i obowiązków, kontrolowane przez administratorów forów, z kolei na innych moderatorzy są demokratycznie wybierani przez ogół użytkowników lub nawet po prostu losowo wybierani. Na niektórych, głównie bardzo małych forach, wystarczy nawet zgłosić się, a zostanie się moderatorem.
Rodzaje forów...
Podstawowe rodzaje forów to:

fora anonimowe – które nie wymagają od użytkownika rejestracji;
fora pół-anonimowe – w których dopuszcza się użytkowników całkowicie anonimowych, zaś proces rejestracji jest uproszczony i nie zawiera w sobie procedury potwierdzenia tożsamości (tego rodzaju fora są obecnie najczęściej spotykane, nieraz wymagają podania adresu e-mail);
fora restrykcyjne – wymagające od użytkownika zarejestrowania się, przy czym proces rejestracji jest tak skonstruowany, że wymaga potwierdzenia tożsamości poprzez np. odesłanie zwrotnego maila;
fora prywatne – tworzone z myślą o z góry określonej grupie użytkowników i niedostępne dla osób postronnych.

Oprócz tego, fora mogą być:

płaskie – tzn. składające się z jednego forum, na którym wszystkie kolejno pojawiające się wątki są sortowane chronologicznie lub alfabetycznie;
ustrukturalizowane – czyli składające się z jedno- lub wielowarstwowej struktury forów, stworzonej zazwyczaj przez administratora.

Można je podzielić ze względu na treść:

forum wielotematyczne – forum, na którym poruszanych jest wiele tematów podzielonych na kategorie;
forum ogólnotematyczne – forum, na którym poruszane są wszystkie tematy w jednej kategorii.
Modyfikacja forum...
Modyfikacja (potocznie zwana "modem" lub rzadziej "pluginem") rozszerza forum dyskusyjne lub dodaje do niego nowe funkcje lub możliwości. Przykładowo dodaje okno szybkiej odpowiedzi w widoku tematu. Modyfikacje mogą być tworzone przez każdego, z czego też może wyniknąć niekompatybilność, co może spowodować błędy lub nawet utratę danych. Modyfikacja polega na edycji kodu źródłowego plików, podmianie oryginalnych plików, dodaniu nowych plików lub rozbudowaniu/restrukturyzacji bazy danych. Większość modyfikacji podlega uaktualnieniom, które instaluje się w taki sam sposób jak modyfikacje. Dostępne są gotowe wersje forów z zainstalowaną dużą ilością modyfikacji np. phpBB by Przemo. W przypadku SMF i MyBB modyfikacje mogą być instalowane automatycznie bez potrzeby ręcznej modyfikacji kodu.
Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:26

To nie jest pierdoła, tak powstawały największe dyktatury. Burmistrz ma świetne predyspozycje na dyktatora. Sprzeciw społeczny, może temu zapobiec. Niech mieszkańcy Zawadzkiego dziękują, że się taki znalazł jak radny Orłowski bo w innym wypadku Burmistrz i jego poplecznicy dopiero by pokazali co potrafią. Próba usunięcia radnego z forum się nie udała, gdyż radny dalej jest dostępny! Więc co teraz zrobi dyktator, proponuję odciąć Zawadzkie od internetu. Burmistrzu do dzieła.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:35

Przecież to radny deklarował ,że opuści forum -kolejny blef. "Niech mieszkańcy Zawadzkiego dziękują, że się taki znalazł jak radny Orłowski bo w innym wypadku Burmistrz i jego poplecznicy dopiero by pokazali co potrafią." Ten radny i tak nic nie znaczy w radzie podskakuje a nawet "jego" go nie popierają- czego mam się bać ??? Bicia piany?

Portret użytkownika 1505
Wysłane przez 1505 (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:38

"Szanowni Państwo,

jeżeli decyzja Burmistrza zostanie utrzymana, o nie umieszczaniu linków do stron, skrótów BBcody i dokumentów na forum chyba już nie "naszym" to będę zmuszony zrezygnować z mojego uczestnictwa w nim."-Jednak dalej wpisuje się na forum -kolejny nieudany szantaż-ale naiwni łyknęli i zrobili larum.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:49

Pisał nie bolało i teraz nie boli( bi mic mądrego nie pisze) ale po co szantaż jak teraz doopa?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:52

Proponuję radnego wyslac do karnej kompani. Mietek wie ja to było za PRLu, trzeba tylko powrotu do PRL, tylko jak to zrobi Mietek i jego przyd..... .

Portret użytkownika 1505
Wysłane przez 1505 (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:58

Przydupasy radnego -toż to tylko przegrana radnego (wiem ,ze kolejna),nie musicie się tak wynaturzać bądźcie ludźmi-to nie boli,wiadomo ,że się wygłupił ale z czasem to minie....jak po flegaminie!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 21:00

Nie bądź taki surowy dla radnego,każdy ma słabszy dzień i pisze nie wiedząc co.

Portret użytkownika 1505
Wysłane przez 1505 (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 21:08

"A ciebie to tak boli ze dalej pan Orłowski pisze , boroczku. Pra ?"- Boli cholernie ,że tak wspaniale rozwinął swoje forum obywatelskie....wprost kipi aktywnością mieszkańców( radny + jeden przydupas)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:42

Mam jeszcze jedno zadanie dla Burmistrza oprócz odcięcia internetu to odcięcie Zawadzkiego od świata. Likwiduje kolejne połączenia kolejowe, czyli zawadzkie zostanie samo dla siebie. Co jeszcze nam burmistrz zlikwiduje?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 22:51

To nie predyspozycje to fakt.
Cóż już od dawna, a dokładnie od 3 lat od kiedy obecny burmistrz piastuje swoją funkcję stosuje tylko jedną zasadę " KTO NIE Z MIECIEM TEGO ZMIECIEM" i trzeba mu przyznać że jest w tym konsekwentny. Już wiele osób z gminy i jednostek gminnych poleciało. Nie liczy się z ludźmi p.....ny narcyz. A kardynał go jeszcze wspiera.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 27 Listopad, 2013 - 00:59

Ja prowadzę nie jedno forum jako administrator. Mam dostateczne doświadczenie w dziedzinie prowadzenia stron i forum. Nie wyobrażam się forum o charakterze publicznym, bez możliwości wklejania aktywnych linków, zdjęć i innych mulmedii.
Ponieważ zdjęcia, jak i inne miltimedia są nieodzowną częścią dyskusji, zdjęcia ze stosownym opisem, lepiej docierają do wiadomości dyskutantów.
Uważam, że gdyby na Strzelcu Opolskim zostałyby zablokowane omawiane funkcje, to te forum dawno byłoby nieczynne...
Nie ważne jest, czy ktoś pisze post a pod nim jeszcze coś dopisze, ponieważ może coś dopisać na temat, na gminnym forum brak możliwości edycji postu, to stwarza, że użytkownik chcąc coś dopisać musi zacząć nowy post...

Na http://www.fomigz.cba.pl/index.php jest inaczej. Jest wolność w pisaniu. Każdy może pisać i wklejać wszystko zdjęcia, załączniki, aktywne linki...

Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 15:02

Czyż warcholstwem nie jest fakt, że na forum Zawadzkiego Pan radny Orłowski załącza tylko linki z wybranych sobie przyjaznych głosów. A co z resztą, tych innych dot. tego artykułu. Przekracza to już granice przyzwoitości i mam wrażenie, że przeradza się w chorobę.

Portret użytkownika czytelnik  2
Wysłane przez czytelnik 2 (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 16:15

a niech sobie pisze, wytłuszcza, powiększa i koloruje na niebiesko. Najlepszą na to reakcją, jest brak reakcji.

Portret użytkownika Anty Mietek
Wysłane przez Anty Mietek (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 20:04

Brak argumentów, co?! Wszystko co napiszesz będzie uzyte przeciwko Tobie. hehehe

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 19:54

Warcholstwem nie jest fakt, że na forum Zawadzkiego Pan radny Orłowski pisze, warcholstwem jest decyzja burmistrza Orgackiego, że zdecydował na blokowanie funkcji forum,to on zabija forum, a chce wlepić winą Orłowskiemu.To tak jakby dziecko coś przeskrobało a chciało zwalić winę na inne dziecko.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2013 - 08:50

nie przesadzajcie. Przecież nikt nie zabronił radnemu pisać na forum. Umieszcza też różne dokumenty- z tym że już na własną odpowiedzialność, bo na swoim blogu. Jak ktoś będzie miał pretensje , to sam będzie je wyjaśniał. I tyle.
I dalej, tak jak chwalił, dalej chwali burmistrza:) Ale porównanie z dziećmi które coś przeskrobały- bardzo trafne. Mnie tez ta cała zadyma przypomina dziecinne kłótnie, z resztą nie pierwsze.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 21:28

Wyniki ankiety świadczą, że Burmistrz dokonał zamachu na wolność wypowiedzi. Też tak uważam jak 94% biorących udział.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 21:37

Ja nie mogę 80szt. zagłosowało w ankiecie i to ma być miarodajna opinia .Nie ośmieszaj się!Jaki to promil do liczby mieszkańców . nie masz czy się podbudować? To wybrałeś najgorzej jak można.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 21:50

A sondaże na jakiej populacji są robione? Pragnę Ciebie zmartwić, że tego typu sondaże są bardzo miarodajne.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 22:02

Niestety nie zmartwisz mnie bo taki, sondaż nic nie wskazuje, nawet nie wiadomo ile głosów jest z samej Gminy Zawadzkie tym bardziej ,że jest gruuubo poniżej błędu statystycznego -inaczej nie obejmuje nawet błędu statystycznego.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2013 - 10:02

Nie widzicie, że chłop z Żędowic jest chory i ma zapędy na dyktatora, a jemu trza doktora

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2013 - 17:48

Ale tłumy walą w tej statystyce, od procentów zwrotu głowy można dostac - 93 % do 7%, a uczestników raptem 85. Pewnie Norbi i radny z z jego jak widać szerokim zapleczem

Portret użytkownika Forumowicz
Wysłane przez Forumowicz (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2013 - 18:25

Tu w ogóle nie chodzi o większość a o sam fakt, iż burmistrz przegrywa.
A , to czy zostanie na następną kadencję , to okażą przyszłoroczne wybory i leczę , że wyniki będą podobne , co pokazuje ta ankieta . Czy wtedy także będziesz głupkowato pisał na Norbiego i radnego Orłowskiego ?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 07:58

Trudno się pogodzić, że Burmistrz dokonał zamachu na wolność wypowiedzi. Wyniki ankiety jednoznacznie to potwierdzają. Burmistrz, nie jest na dzisiejsze czasy!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 09:28

Jaki zamach w Smoleńsku, taki zamach na wolność wypowiedzi, forum dalej tętni życiem nawet radny dalej pisuje ( o dziwo nie obraził się i zaakceptował decyzję rady ,a miało być inaczej)-to jaki to zamach? Zamach coś kończy...

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 30 Listopad, 2013 - 12:59

Pan Radny Orłowski, robi dobrze, że dalej pisze na forum miejsko gminnym. To burmistrz strzelił sobie w stopę tym zablokowaniem możliwości wstawiania aktywnych linków, załączników, zdjęć i innych multimediów. To Pan Radny Orłowski skorzystał z tego, bo na innych portalach robi więcej niż burmistrz jemu na to pozwala na forum miejsko gminnym.

Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 14:23

Norbercie ! To pan Andrzej strzelił sobie w stopę cyt:" Szanowni Państwo,

jeżeli decyzja Burmistrza zostanie utrzymana, o nie umieszczaniu linków do stron, skrótów BBcody i dokumentów na forum chyba już nie "naszym" to będę zmuszony zrezygnować z mojego uczestnictwa w nim"-bo co było to "bicie piany" efekt jest tak jak przewidywałem ,kolejny raz nie dotrzymał słowa.Niestety ale nie można rzucać słów na "wiatr"-radny "strzelił ale nie nabił".Mnie radny nie przeszkadzał i nie będzie przeszkadzał ,tylko po co tyle zachodu i niepotrzebnych emocji z wulgaryzmami włącznie.Spójrz na forum obywatelskie tam to dopiero aktywność!

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 30 Listopad, 2013 - 15:51

Do czytelnika (niezweryfikowany), 30 listopad, 2013 - 14:23

W nawiązaniu do w/w wypowiedzi, pragnę poinformować, że "faktycznie" wycofałem się z udziału w forum Miasta i Gminy Zawadzkie. Zawdzięczam to nikomu innemu jak Burmistrzowi Zawadzkiego. Obecne moje wpisy nie mają nic z wspólnego z moimi wcześniejszymi wpisami. Natomiast na forum obywatelskim, byłem przez krótki czas, nie znając możliwości jakie daje prowadzenie swojego bloga i FB.

Zainteresowanych moją aktywnością jako radnego, zapraszam na bloga na którym mam juz średnio biorąc większą aktywność (wyświetleń - 2238 i postów (33)) jak na forum MiG Zawadzkie.

http://andrzejorlowski.blogspot.com/

Oprócz mojego bloga uruchomilem moją działalność, radnego na Faceebooku, gdzie ilość polubień i wejść nie potrzebuje komentarza.

https://www.facebook.com/andrzej.orlowski.radny.zawadzkie

Wszystkim Państwu, którzy w tym okresie (po decyzji Burmistrza) mnie wspierali i prosili o nie zaprzestanie kontaktu z Państwem i mieszkańcami miasta i gminy, dziękuję bardzo.

Co do wulgaryzmów to gdzie one wystąpiły i kiedy z mojej strony? Natomiast chętnych wysłuchania, obrażeń i pomówień mnie radnego, zapraszam do nagrania z Sesji.

http://andrzejorlowski.wrzuta.pl/audio/9FjJSrWy6At/28-10-2013_r._sesja_r...

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 17:35

Jak pan myśli drogą internetową do ilu mieszkańców pan dociera? Nie wszyscy mają możliwości kontaktu z panem radnym w takiej formie np.z racji wieku, nie ubliżając ludziom starszym. Na forum miasta i gminy prowadzi pan wymianę swoich myśli z kilkoma zainteresowanymi czy to wielki sukces nie mnie to oceniać. Prowadzi pan
"dyżur radnego", może radny podzieli się z nami wiedzą ilu to mieszkańców przyszło ze swoimi problemami? Przypominam że wioska Żędowice ma ponad 2tys mieszkańców. Sumując moje myśli uważam że trzeba trzeźwo odróżnić merytoryczną aktywność i efekty jej działania od chorobliwej nadgorliwości. Panu radnemu pozostawiam wolny wybór gdzie się chciał by zaszeregować.

Portret użytkownika Andrzej Orłowski
Wysłane przez Andrzej Orłowski w 30 Listopad, 2013 - 18:03

Pozwoli Pani/Pan,

że pozostawi mi Pani/Pan wolny wybór.

Jeżeli chodzi o prowadzony przeze mnie dyżur radnego to oby Pani/Pan się nie zdziwił, jakbym Pania/Pana poinformował ilu mieszkanców miasta i gminy (nie tylko z Żędowic) skorzystalo z niego. Pozwoli Pani/Pan, że pozostanie to moją miłą tajemnicą. Przy okazji, zapraszam Pania/Pana również, już w najbliższy poniedzialek (dyżur).

Andrzej Orłowski

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 13:31

czytelnik (niezweryfikowany), 1 grudzień, 2013 - 12:58 napisał:

Cytuję:

czyli następna dyktatura?

Odpowiadam:
Tylko że, dyktatura po twojemu. Tylko musisz najpierw wygrać wybory, a do tego daleka droga...

Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 20:19

Moje pytanie do przedmówcy. A do ilu mieszkańców trafił którykolwiek z innych radnych ???? Dla ilu znalazł czas i zorganizował dyżur? Ile ważnych spraw poruszył. Odpowiem - chyba żadnej. Ale większość to przydupasy Miecia więc nie mogą się wychylać. To on jest pan i władca. On decyduje co jest dobre i właściwe. A nawet najlepszy pomysł jeśli zostanie zgłoszony przez Orłowskiego to jest bebe i trzeba go zgnoić i przekonać społeczeństwo, że jest zły.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 30 Listopad, 2013 - 21:34

czytelnik (niezweryfikowany), 30 listopad, 2013 - 14:23 napisał:

Cytuję:

Norbercie ! To pan Andrzej strzelił sobie w stopę cyt:" Szanowni Państwo,

jeżeli decyzja Burmistrza zostanie utrzymana, o nie umieszczaniu linków do stron, skrótów BBcody i dokumentów na forum chyba już nie "naszym" to będę zmuszony zrezygnować z mojego uczestnictwa w nim"-bo co było to "bicie piany" efekt jest tak jak przewidywałem ,kolejny raz nie dotrzymał słowa.Niestety ale nie można rzucać słów na "wiatr"-radny "strzelił ale nie nabił".Mnie radny nie przeszkadzał i nie będzie przeszkadzał ,tylko po co tyle zachodu i niepotrzebnych emocji z wulgaryzmami włącznie.Spójrz na forum obywatelskie tam to dopiero aktywność!

Odpowiadam...
Czytelniku drogi...
Rzeczywiście, pan Orłowski tak napisał, lecz mogę to wytłumaczyć...
Otóż, pisząc te słowa Pan Orłowski był pod wrażeniem. Gdyby pan Radny tak zrobił jak napisał, to wtedy naprawdę pokazałby swoją słabość, a Burmistrz zacierałby ręce, że udałoby się jemu wyeliminować przeciwnika i robiłby to, co chciałby, a że pan Radny Orłowski zmienił zamiar, to znaczy, że Burmistrz jest pod kontrolą...
A co do forum obywatelskiego to nie dziwię się, że jest taka mała frekwencja, gdyż to forum jest dopiero świeżo zrobione, jeszcze nie ma miesiąca i jeszcze mało ludzi wie o jego istnieniu...
Radzę poczekać co najmniej pół roku, później można podać jakieś oceny...
Jeśli chodzi o wulgaryzmy, to nie przypominam sobie aby Pan Orłowski kiedykolwiek napisał jakikolwiek wulgaryzm, to samo mogę napisać o mojej osobie. Wulgaryzmy, takie rzeczy możesz wciskać na twoim forum, jak zdołasz sobie zrobić a nie mnie

Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 21:50

"Jeśli chodzi o wulgaryzmy, to nie przypominam sobie aby Pan Orłowski kiedykolwiek napisał jakikolwiek wulgaryzm, to samo mogę napisać o mojej osobie. Wulgaryzmy, takie rzeczy możesz wciskać na twoim forum, jak zdołasz sobie zrobić a nie mnie"- czytanie ze zrozumieniem trudna sztuka,gdzie ja Tobie wciskam ,że Pan Andrzej lub Ty napisał wulgaryzmy-by nie drążyć dalej chodziło o niektóre wpisy w dyskusji-poniał?A jak nie poniał to przeczytaj wszystko jeszcze raz. Jak mawiają "po czynach go poznacie"-więcej umiaru w pisaniu ,bo później trzeba się nieziemsko tłumaczyć a nawet potrzeba innych "adwokatów" by wytłumaczyć! "Otóż, pisząc te słowa Pan Orłowski był pod wrażeniem" pod wrażeniem czego?

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 00:39

czytelnik (niezweryfikowany), 30 listopad, 2013 - 21:50 napisał:
Cytuję:
"Otóż, pisząc te słowa Pan Orłowski był pod wrażeniem" pod wrażeniem czego?
Odpowiadam:
Był pod tym wrażeniem, że w XXI wieku, w wolnym demokratycznym państwie dochodzi do takich incydentów, blokady funkcji forum miejsko gminnego...
To już nie incydent a absurd!!! Na miejscu Radnego podałbym burmistrza w oblicze prawa... Uważam, że to co burmistrz zrobił na forum, to jest zamach na wolność słowa!!!
Nikt mi tego nie wmówił, ponieważ to jak najbardziej oczywiste!!!
A co do moich umiejętności czytania ze zrozumieniem, to mam wystarczająco wysokie. I przestań mi tu wmawiać takie głupoty. Lepiej przedstaw się, tak jak ja, jeśli cię na to stać.

Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2013 - 08:09

Poziom dyskusji z Tobą zszedł do poziomu w którym ja nie uczestniczę. Przepraszam,ale w demokratycznym państwie forma anonimowa forum jest ogólnie dopuszczalna.Dalej uważam ,że nie czytasz ze zrozumieniem, lub rozumiesz słowo pisane jak Tobie wygodnie.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 12:34

Ja nadal będę przekonywał cię, wnikliwy, że ja rozumiem tekst, lecz ten tekst musi być dobrze napisany, więc ja się będę upierał, że ty jako osoba oświecona nie potrafisz poprawnie budować zdań. Być może to jest przyczyna nie rozumienia twoich postów. Jeszcze jedno, to ty rozumiesz tekst pisany, jak ciebie wygodnie...
A co do demokracji, to mam wyrobione zdanie i nie zmienię poglądów...
I radzę nie schodzić z tematu, o zablokowaniu forumowych funkcji na pyskówkę, kto bardziej rozumuje słowo pisane.
Wiem, że ten nie masz argumentów na to, aby zaprzeczyć, że blokowanie wyżej omawianych funkcji forumowych, to zamach na demokrację!!!

Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2013 - 13:46

"Wiem, że ten nie masz argumentów na to, aby zaprzeczyć, że blokowanie wyżej omawianych funkcji forumowych, to zamach na demokrację!!!" Szastasz na lewo i prawo górnolotnymi słowami "zamach " "demokracja".Ja przyjmuję ,ze Ty masz takie zdanie. tylko dlaczego ( w demokratycznym państwie) nie pozwalasz innym mieć odmienne zdanie- czy to nie zamach na demokrację chcesz stać się dyktatorem? "Nikt mi tego nie wmówił, ponieważ to jak najbardziej oczywiste!!!"- to zaczątek dyktatury!!! Nikt Tobie nie zabrania mieć swoje zdanie ,ale należy uszanować inne zdanie.Ja jestem aktywnym uczestnikiem forum sportowefakty i tam wszystkie aktywne linki są automatycznie usuwane i nikt powtarzam nikt nie pisze ,że to ZAMACH na wolność słowa,akceptują taką formę,ą jak aktywne jest to forum można łatwo sprawdzić podobnie jak aktywność "wolnego" forum obywatelskiego.Z mojej strony to wszystko .Pozdrawiam

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 15:27

Wnikliwy napisał:
Cytuję:
Ja jestem aktywnym uczestnikiem forum sportowefakty i tam wszystkie aktywne linki są automatycznie usuwane i nikt powtarzam nikt nie pisze ,że to ZAMACH na wolność słowa,akceptują taką formę,ą jak aktywne jest to forum można łatwo sprawdzić podobnie jak aktywność "wolnego" forum obywatelskiego.Z mojej strony to wszystko .Pozdrawiam
Odpowiadam:
Ponieważ to forum, na którym jesteś użytkownikiem, jest dla określonej grupy osób.
Natomiast forum miejsko gminne Zawadzkiego jest po to, aby był kontakt pomiędzy mieszkańcami a urzędem. Mieszkańcy gminy Zawadzkie mieli możliwość wklejania zdjęć z opisami, co jest do zrobienia w gminie...
Uważam, że opisywane zdjęcia, lub dokumenty, i inne media winne znaleźć się na obradach komisji i sesji, a następnie urząd powinien zając stosowne stanowisko. Jednak, ani jedna opisywana, sfotografowana sprawa nie została poruszona na komisjach i sesjach, ani jedna sprawa nie doczekała się pozytywnego finału... Dlatego między innymi burmistrz pod naporem nieprzychylnych postów, opinii zdecydował się na zablokowanie funkcji wstawiania tzw. w informatyce "BB-code" aby zamarzać wszelkie niedociągnięcia i nie załatwione sprawy.
Pan Radny Orłowski jest jednym z nie wielu radnych, którzy w ogóle coś robią dla gminy Zawadzkie. A pozostała część rady to sługusie burmistrza, którzy nic nie potrafią zrobić we własnym zakresie...
Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 1 Grudzień, 2013 - 18:34

Norbi,jestem ci bardzo zyczliwy w związku z tym chciałbym ci zwrocic uwagę na pewne bledy które popełniasz przez co większość akcentowanych przez ciebie spraw pozostaje bez echa.

Cytat:" A pozostała część rady to sługusie burmistrza, którzy nic nie potrafią zrobić we własnym zakresie..."
Z poważaniem.
Norbert Czapla

Zaszufladkowales tych radnych przyczepiając im etykietke slugusow w związku z czym to nizej "z poważaniem" nie ma zadnego znaczenia ponieważ to co w cytacie zaprzecza temu zupełnie i bądź pewien ze jeśli ci radni sledza to forum,a na pewno maja życzliwych którzy im nowinki donoszą, to przestana w tobie widzieć godnego przeciwnika.Zawsze będą w opozycji to ciebie jako Norberta Czapli.

Inny przykład:

We wrześniu pisałeś do burmistrza pismo o zorganizowanie spotkania radnych i burmistrza z okazji pierwszej rocznicy podpisania ratyfikacji Konwencji ONZ Praw Osob Niepelnosprawnych.
Nie wiem czy to spotkanie się odbylo, czy nie i nie o to chodzi.
Zasugerowales w tym pismie burmistrzowi jaki to musi być obiekt na spotkanie, a nawet wyznaczyles miejsce itd.

Gdzie tkwi twój blad? A no proponując zorganizowanie takiego spotkania, jako przeciwnik burmistrza nie powinieneś podpowiadac miejsc gdzie to musi się odbyc i dla kogo to spotkanie.
Po pierwsze,dziala to jak plachta na byka bo pierwsza myśl burmistrza będzie ze to znowu ten wszechwiedzący.
Po drugie, takie sugerowanie wyklucza popełnienie bledu przez burmistrza bo powinien wiedzieć dla kogo i po co takie spotkanie a w razie wybrania innego miejsca mialbys dowod kompromitacji.
Wierze ze wszystko było ok, ale jest to przykład swiadczacy o braku w tobie zdolności. powiedzmy ,dyplomatycznych. Pewne karty należy zachować dla siebie. Jeżeli burmistrz jest w stanie przewidzieć 2 twoje ruchy do przodu to ty musisz być tym który przewidzi 3. To ty musisz wpuszczać burmistrza w maliny a nie odwrotnie.Troche ułomnych wypowiedzi twoich na tym forum znalazłem. Rozumie cie , wiem o czym mówisz ale jezyk którym się czasami posługujesz jest drażliwy wiec nie miej zalu ze inni także w twn sposób to widza stad to "upierdliwy".
Bez zalu proszę.

Z powazaniem

silco

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 19:11

Silco.

Masz rację, że pisałem we wrześniu do Burmistrza i Rady Miejsko-Gminnej na temat zorganizowania gminnego spotkania osób niepełnosprawnych z okazji rocznicy podpisania przez Prezydenta Komorowskiego Konwencji ONZ Praw Osób Niepełnosprawnych. Lecz nie ja podawałem miejsce tego spotkania...
Uprzejmie informuję, że zebranie się dopiero odbędzie 3.grudnia 2013 roku o godzinie 11:00 w budynku byłego przedszkola na ul. Dębowej obok Urzędu Miasta i gminy...
Będzie to połączone spotkanie z dwóch okazji...
Z okazji rocznicy podpisania przez Prezydenta Komorowskiego Konwencji ONZ Praw Osób Niepełnosprawnych, jak i międzynarodowego dnia Osób Niepełnosprawnych...
Organizatorem tego spotkania jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawadzkiem...
Dałem nawet na łamach Strzelca Opolskiego ogłoszenie, oto link...
http://strzelecopolski.pl/spotkanie-niepelnosprawnych-w-dniu-03122013-r


Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 16:45

Trudno się pogodzić Burmistrzowi i jego grupie, że dokonali zamachu na wolność wypowiedzi. Radny Orłowski założył sobie bloga i robi swoją robotę. Burmistrz zawadzkiego, nie jest na dzisiejsze czasy, będę o tym pamietał w przyszlym roku!!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 17:00

Wcale się nie dziwię, bo strzelił/li sobie w "stopę". W ankiecie tylko 7 osób było zdania, że porządkuje dyskusję. W swoje wypowiedzi "Burmistrz Zawadzkiego, zapytany o swoją decyzję, nie ukrywa, że związana jest ona z działalnością konkretnego radnego, choć zapytany o to wprost - stara się wskazać raczej „taki typ człowieka” niż osobę." Teraz po tej deczyji już nikt nie będzie zaglądał na forum Burmistrza. To forum nie jest już forum miasta i gminy.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 19:53

"Kandydaci na Burmistrza Zawadzkiego w przyszłorocznych wyborach"- przepraszam ,że zapytam ,bo może coś przeoczyłem-kiedy zarejestrowano komitety wyborcze i kandydatów na Burmistrza Zawadzkiego?

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 20:22

Niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie . Czy dla Pana NTO to jakiś wzór do naśladowania?Chyba ładniej napisać propozycje kandydatur na Burmistrza Zawadzkiego.My nawet nie znamy terminu wyborów.Jak rozumiem to taka zabawa .Pan, kiedyś nagabywany ,stanowczo zaprzeczył przyszłemu kandydowaniu na Burmistrza ,czy w tej kwestii nastąpiła zmiana?

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 21:24

To dopiero określi Prezydent.Ale nie to jest sednem sprawy.Chciałem umieścić zawadczańskiego kandydata na Burmistrza( byłe i jestem za kandydatura mieszkańca Zawadzkiego)ale stanowczo odmówił,ze zdziwieniem widzę jego nazwisko w sondzie,nie wiem czy te osoby wyraziły chęć kandydowania( może coś się zmieniło),bo odrobina przyzwoitości tak nakazuje, no chyba ,że to taka zabawa z przymrużeniem oka, tylko w jakim celu?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 21:35

Pewnie jest to Mieczysław Orgacki. Tarnowskie Góry już czeka a dom już wybudowany.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 30 Listopad, 2013 - 21:46

czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany), 30 listopad, 2013 - 21:24 napisał:

Cytuję:

To dopiero określi Prezydent.Ale nie to jest sednem sprawy.Chciałem umieścić zawadczańskiego kandydata na Burmistrza( byłe i jestem za kandydatura mieszkańca Zawadzkiego)ale stanowczo odmówił,ze zdziwieniem widzę jego nazwisko w sondzie,nie wiem czy te osoby wyraziły chęć kandydowania( może coś się zmieniło),bo odrobina przyzwoitości tak nakazuje, no chyba ,że to taka zabawa z przymrużeniem oka, tylko w jakim celu?

Odpowiadam:

No i cóż takiego, że pan Andrzej Orłowski jest na liście, każdy może zmienić zdanie.
Ja uważam, że dobrze zrobi jak pan Andrzej Orłowski będzie kandydował na burmistrza, uważam, że jest najodpowiedniejszym kandydatem na te stanowisko...
Z poważaniem
Norbert Czapla...

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 22:02

Norbercie! Znowu się rozmijamy.Nie mam pretensji do Pana Andrzeja ,ze zmienił zdanie( chociaż sam tego nie potwierdził).W cytowanym przez Ciebie,moim wpisie odniosłem się do kandydatury osoby z Zawadzkiego ( bo uważam ,że Burmistrzem powinna być osoba z Zawadzkiego) umieszczonej w sondzie, która w rozmowie ze mną stanowczo odmówiła kandydowania, stąd moje zdziwienie. Nie wiem jak taką sondę interpretować.Ja uważam( nie wiem jak TY),że w pierwszej kolejności te osoby powinny wyrazić chęć kandydowania, bo inaczej co ta sonda nam "powie"?A podkreślę ,jeszcze niedawno jedna tych osób kategorycznie odmówiła .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 22:17

Może podaj propozycję kandydata o którym piszesz. Radny napisał, żę prosi o nastepne kandatury. Zrozumialem ze im wiećej tym lepiej. Ja uwazam ze dobrze się stalo ze juz dzisaj mozemy się zastanawiac na przsyzslym burmistrzem a nie na 5 minut przed wyborami, potem mamy to co teraz, spadochroniarza niechianego w Tarnowskicg gorach.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 22:34

Czy nie zrozumiałeś o czym napisałem?Ta osoba nie wyraziła zgody( w rozmowie ze mną)nie wiem czy to,że jest w sondzie to znak ,ze zmieniła zdanie czy została umieszczona bez zgody, jeżeli tak to po co taka sonda. Chciałem usłyszeć stanowiska Pana Andrzeja czy te osoby wyraziły zgodę.Ja nie mając zgody tej osoby nie mogę ją ujawnić ,to chyba zrozumiałe? Zgadzam się ,że nad kandydaturami należy się wcześniej zastanowić, ale myślę ,że nie jako "listę życzeń" tylko ludzi chętnych podjąć się kandydowania, bo tak będziemy "podróżować w próżni"- porozmawiać z ew. kandydatami i później ich przedstawić.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 00:10

czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany), 30 listopad, 2013 - 22:02 napisał:
Cytuję

Norbercie! Znowu się rozmijamy.Nie mam pretensji do Pana Andrzeja ,ze zmienił zdanie( chociaż sam tego nie potwierdził).W cytowanym przez Ciebie,moim wpisie odniosłem się do kandydatury osoby z Zawadzkiego ( bo uważam ,że Burmistrzem powinna być osoba z Zawadzkiego) umieszczonej w sondzie, która w rozmowie ze mną stanowczo odmówiła kandydowania, stąd moje zdziwienie. Nie wiem jak taką sondę interpretować.Ja uważam( nie wiem jak TY),że w pierwszej kolejności te osoby powinny wyrazić chęć kandydowania, bo inaczej co ta sonda nam "powie"?A podkreślę ,jeszcze niedawno jedna tych osób kategorycznie odmówiła .

Uważam, że to nie do mnie pytanie...
Lecz, z mojej strony jest to sonda popularności obecnego burmistrza...

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik wnikliwy
Wysłane przez czytelnik wnikliwy (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2013 - 13:32

"Lecz, z mojej strony jest to sonda popularności obecnego burmistrza..." Norbercie ! Czy uważasz ,że sonda na blogu Pana Andrzeja daje prawdziwy obraz popularności Burmistrza? Przecież można np. założyć ,że na ten blog wchodzą tylko sympatycy Pana Andrzeja( nie rozstrzygam ,że tak jest na pewno). Bardzo spłyciłeś Swoją ocenę,ale Ty możesz taki wniosek wyciągnąć ,ja jestem zdecydowanie sceptyczny do tak daleka posuniętych wniosków.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2013 - 13:51

Proponuję dla sprawdzenia podobną sondę na forum burmistrza. Podoba mi się że możemy się wcześniej przygotować do wyborów. Brakuje mi kandydatury kobiety, może ktoś widzi taką kobietę?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Grudzień, 2013 - 09:14

Ależ daleko sięgają "macki" Burmistrza ,nawet na blogu Radnego usunął niekorzystną dla siebie pseudo ankietę.....

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 30 Listopad, 2013 - 22:40

Burmistrzem powinien być człowiek który posiada umiejetnosc słuchania i słyszy.Slyszy to co mowia mieszkancy, a nie to co sam chce slyszec.Musi rozumieć małych mieszkancow,mlodziez,ludzi aktywnych zawodowo , dziadkow i babcie.Musi chcieć tak urzadzac miasto jak własne mieszkanie. Czysto,ladnie, wygodnie i bez przepychu.Wiec może..poszukajcie kobiety.

silco

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 00:04

Kobiety na stanowisku burmistrza, jeszcze w Zawadzkiem nie było, więc nawet to jest dobra propozycja...
Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Grudzień, 2013 - 14:02

Dość dawno temu kobieta była Naczelnikiem Miasta i Gminy. To odpowiednik dzisiejszego burmistrza. A była nim Pani Halina Kunicka. A przy okazji - w czasach odległych burmistrzowie dawali sobie doskonale radę bez ekip radnych. Działali z mieszkańcami i dla mieszkańców, np. pierwszy powojenny burmistrz Reguła.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Grudzień, 2013 - 14:07

....a mieszkańców było przynajmniej trzykrotnie więcej i nie było komputerów .
Wot zagwozdka.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 1 Grudzień, 2013 - 00:17

Mieszkam w Strzelcach wiec nie znam ludzi z Zawadzkiego. Rozejrzyjcie się wokół a na pewno kogos wypatrzycie.

silco

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 00:15

silco, 30 listopad, 2013 - 22:40 napisał:

Cytuję

Burmistrzem powinien być człowiek który posiada umiejetnosc słuchania i słyszy.Slyszy to co mowia mieszkancy, a nie to co sam chce slyszec.Musi rozumieć małych mieszkancow,mlodziez,ludzi aktywnych zawodowo , dziadkow i babcie.Musi chcieć tak urzadzac miasto jak własne mieszkanie. Czysto,ladnie, wygodnie i bez przepychu.Wiec może..poszukajcie kobiety.

silco
Takie same zdanie ja mam, a obecny burmistrz tylko słyszy i widzi to, co chce widzieć i słyszeć...
Dlatego zablokował wyżej opisywane funkcje na forum...
Z poważaniem.
Norbert Czapla.

N. Cz.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 1 Grudzień, 2013 - 12:43

Cóż, jak sądzisz, że jestem "upierdliwy", to dobrze. Bo dzięki temu, dużo osiągnąłem.

Z poważaniem.
Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika n
Wysłane przez n (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 20:27

hehe pupilom Orgackiego szczeka opada, bo zdaja sobie sprawę ze już tylko rok przy korycie. Proponuje jeszcze sobie pouzywac bo zostało 12 miesięcy tylko

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2013 - 20:40

A cóż to takiego to "koryto"?Czy to ta sytuacja- to miejsce, w której(rym) znajduje się również Pan Andrzej tzn.Rada Miasta? A jakie to korzyści czerpią z tego "koryta"?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2013 - 18:36

Panie Andrzeju proszę powiedzieć czy ma pan konkretny pomysł na gminę w razie pańskiego burmistrzowania?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2013 - 16:51

ja bym nie chciał zeby ktoś nagrywał spotkania i upubliczniał je potem na forum.bardzo dobrze ze mozliwość taka została zablokowana.

czy wrzucane filmiki opatrzone były zgodami wszystkich uczesników filmików?

Portret użytkownika wnikliwy obserwator
Wysłane przez wnikliwy obserwator (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2013 - 21:16

Jak masz sprzęt, kamerkę, to możesz spróbować nagrywać , ale musisz pamiętać o zgodzie . Łatwo się gada a trudniej wykonać .

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 16 Marzec, 2014 - 19:16

Postanowiłem odnowić temat Załącznikom i linkom burmistrz mówi - „nie”!
Związku z tym poprosiłem o analizę jednego ze znajomych użytkowników innego forum...
A więc, tak wygląda analiza tego pana w powyższym temacie.
I zaznaczam, ze wszystkim się zgadzam i widzę to podobnie jak ten pan napisał.

Cytat:


W Moim mniemaniu trzeba potwierdzić jedną znaczącą zasadę, która charakteryzuje wszystkie „Fora”, jakie istnieją w świecie Internetu. I tę zasadę trzeba podkreślić z całą stanowczością. Faktycznie zasady ( według odpowiednio rozumianej kultury ), winny być szanowane przez zarejestrowanych bywalców forum.
Myślę także, iż w tej kwestii nie ma znaczenia o jaki temat chodzi, ani Kto z Kim jest skłócony. W kwestii zasad „Forum”, zasada poszanowania ustaleń tzw. Moderatora ( założyciela forum ), to podstawa.
Uważam jednak, iż tą zasadę inaczej się stosuje w odniesieniu do forów prywatnych, a inaczej do forum o którym mowa w tej sprawie. Oba te fora: prywatne i urzędowe ( mimo iż oba służą do rozmów wpisywanych w postaci postów ), różnią się tematyką, jak i związanymi z zasadami eksponowania materiałów, jakimi się posługują pisujący.
Forum prywatne nie jest zobowiązane do ograniczeń jakichkolwiek wpisów, materiałów z jedną zasadą, iż nie są one bezmyślne, wulgarne ( w jakikolwiek sposób ). Na forum prywatnym ma prawo wpisywać się każdy, wyprzedzając Własny wpis rejestracją.
Forum stworzone przez urząd gminny, nie jest prywatnym forum, i nie może w pewnym względzie być źródłem prywatnych postów – typu: Ktoś, Komuś, gdzieś, coś. Bo to nie to miejsce. Forum takie zapodaje zakres tematów – jakby wąski pas spraw związanych z mieszkańcami i urzędem gminnym. Tu istnieje zasada prawna, czyli nasuwa się pytanie: czy można wklejać skany dokumentów ( jako poparcie Własnego wpisu ), tu istnieje odpowiedzialność za eksponowanie Nazwisk itd. Trzeba by zapoznać się ze stroną prawną, czy fakt umieszczania tych elementów jest złamaniem prawa, czy też nie. Dlaczego? Gdyż po zamieszczeniu takich elementów może się okazać, iż nagle otrzymamy pozew do sądu.
Jednoznacznie jednak Mogę stwierdzić, iż jeśli wpisujący trzyma się zapodanego zakresu tematycznego ( w tym wypadku sprawy mieszkańców a urząd gminy ), to idiotyzmem był by fakt, iż nie może poprzeć własnego opisywanego faktu, konkretnym linkiem. Również nagrania z kolejnych sesji ( wrzuta.pl ), jest w pełni zgodne z prawem. Sesje są to obrady rządzących gminą w tym radnych, dla dobra mieszkańców gminy. Więc gdzie tu miejsce do tajemnicy? Dla Mnie nie do pomyślenia. Forum urzędu miejskiego jest jak najbardziej odpowiednim miejscem do wpisów, byle były w temacie, w odpowiednim tonie kulturowym, i nie naruszały prawa ochrony wizerunku Osoby prywatnej.
Reasumując z całości owej sprawy jaką szczegółowo przeanalizowałem, nie chodzi tu o to, co jest na forum dla dobra ochrony zasad tegoż, jak i dla dobra mieszkańców, ale chodzi tu o ochronę własnego piastowanego stanowiska ( burmistrz i jego poplecznicy ). Burmistrz definitywnie blokuje możliwości wypowiedzi, blokując możliwości na forum urzędu gminnego, tak jak manipuluje resztą składu radnych. Myślę iż takich ludzi jak Pan A. Orłowski jest zbyt mało, a i tak to kłuje w oczy burmistrza, dla którego radni to jak doradcy. To na podstawie ich obserwacji, jak i monitów mieszkańców, tenże ( burmistrz ), podejmuje decyzję dla dobra gminy. Nie inaczej.
W rządach burmistrza nie może w żadnym razie brać udział prywata, tak jak jest ewidentnie w tym przypadku. Co do „milczenia” mieszkańców. Myślę, że nie ma się tu co dziwić. Wszystkim znane są sposoby represji burmistrza w kierunku tych, którzy głośno mówią o jego błędach, którzy w ogóle mają odwagę o tym mówić głośno. Jednak by zebrać wypowiedzi mieszkańców, można doprowadzić do referendum, bądź wyborów zmiany burmistrza.
Innymi słowy, burmistrz nie chce pozwolić na odważne, rzeczowe wpisy na forum urzędu gminy Zawadzkie, gdyż to szczególne forum gminne, i ma doń wgląd mnóstwo ludzi, w tym również rządzących piastujących stanowiska nad burmistrzem. Burmistrz nie jest pępkiem świata. Nad nim również jest Ktoś, i Ktoś, i Ktoś. Dla Mnie w ogóle blokowanie czegokolwiek na forum to granda i złamanie prawa mieszkańców.

Dodam do tego, że takich odważnych ludzi jak Pan Radny Andrzej Orłowski brakuje w naszej gminie...
A co do powyższej opinii, jak już na początku tego postu wspomniałem, bez owijania w bawełnę w stu procentach się zgadzam...

Z poważaniem

Norbert Czapla

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Marzec, 2014 - 19:04

100% racji ,to co się dzieje w Zawadzkim urzędzie woła o pomstę do niebios !Z niecierpliwośią czekam na listopadowe wybory ,tylko zastanawia mnie fakt że nie ma jeszcze na kogo głosować !

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Marzec, 2014 - 09:39

Nareszcie widać w urzędzie ,że pracują-stad tez efekty w formie dofinansowania wielu inwestycji.

Portret użytkownika Człowiek z Zawadzkiego
Wysłane przez Człowiek z Zawa... w 18 Marzec, 2014 - 14:25

Jak ktoś napisał, że wcześniej też były inwestycje z dofinansowaniem, a ich nie dokończono bo w Gminni radni jak zwykle bez radni, więc wolą zamykać oczy i usta ludziom.

WYWIEŚĆ NA TACZCE Z URZĘDU ORGACKIEGO.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Marzec, 2014 - 12:02

Ten samorzad a dokladnie burmistrz wraz jego kolesiami maja zapedy psychoautokratyczno-komunistyczno-mafijne. Wszyscy sa wychowankami PRL-owskiego samba, zakompleksoni i zapatrzeni w swoje ego, z chorobliwie zarazliwa zawistnoscia klasyfikujaca sie do odizolowanego zamknetego, dozywotnego leczenia psychiatrycznego! UWAGA, TRZYMAC ICH ZDALA OD LUDZI, WYSOKIE PRAWDOPOBIENSTWO NIEUZASADNIONEGO ATAKU! :-)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Marzec, 2014 - 11:19

Oj ,tylko oby się czasem nie przepracowali bo jak na razie efektów ni widu ni słuchu , o efektach się mówi jak inwestycje są, na sto procent zrealizowane ! Teraz to tylko moźna mówć o pracy nad własnymi kieszeniami w urzędzie a nie na rzecz gminy ! Co do forum to chyba o to chodziło Mietkowi źeby zniechęcić ludzi do pisania na nim bo teraz to tylko dzieciaki piszą i kablówka o swoich poraźkach nic konstrywnego !

Odpowiedz