fbpx ZAKSA przegrała | Strzelec Opolski

ZAKSA przegrała

SIATKÓWKA: II liga mężczyzn

ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Kęczaninem Kęty 2:3 w przedostatnim meczu fazy zasadniczej siatkarskiej II ligi. Mecz był zacięty, a trzecia w tabeli drużyna postawiła twarde warunki. Już za tydzień podopieczni Rolanda Dembończyka podejmą u siebie BBTS Bielsko-Biała.

Pierwszego seta z dużą przewagą wygrali nasi siatkarze (17:25), jednak niedługo cieszyli się prowadzeniem w tym meczu. Drugą partię pewnie wygrali bowiem gospodarze (25:18) i w całym meczu był już remis. Prawdziwe emocje zaczęły się od trzeciego seta. Trzy kolejne odsłony były bardzo zacięte, a o zwycięstwach w poszczególnych partiach decydowały końcówki. W tie-breaku ostatecznie lepsi okazali się siatkarze Kęczanina, którzy zrewanżowali się strzelczanom za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek (wtedy ZAKSA wygrała u siebie 3:1).

Nasi zawodnicy wywieźli z Kęt jeden punkt. Niestety, najgroźniejszy rywal ZAKSY, MKS Andrychów pokonał u siebie TKS Tychy 3:1. Tym sposobem andrychowianie ponownie zajmują pierwsze miejsce w lidze.

W następnej kolejce strzelczanie zagrają u siebie z ostatnią w tabeli drużyną z Bielska-Białej.