fbpx ZAKSA lepsza od Jastrzębskiego Węgla | Strzelec Opolski

ZAKSA lepsza od Jastrzębskiego Węgla

SIATKÓWKA: II liga mężczyzn

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała u siebie bez straty seta drugą drużynę Jastrzębskiego Węgla w meczu otwierającym 11. kolejkę spotkań w II lidze.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po kilku akcjach prowadzili już czterema punktami (4:0). Dobrze zagrywką grał Łukasz Walawender, co skutecznie utrudniło gościom rozegranie. Potem gra toczyła się punkt za punkt, a przewaga wypracowana na początku seta wprowadziła spokój w szeregach ZAKSY (10:7). Dzięki kąśliwej zagrywce jastrzębianom udało się odrobić straty (11:10), jednak nie na wiele się to zdało. Za sprawą mocnego serwisu Justina Ziółkowskiego i czujnego bloku na tablicy widniał wynik 16:11. Strzelczanie skutecznie kontratakowali rywali, a Łukasz Walawender rozrzucał ich blok. Po trzech punktach Macieja Walczaka z zagrywki przewaga wzrosła do jedenastu punktów (24:13). Seta zakończył skuteczny kontratak atakującego ZAKSY (25:13).

Początek drugiej partii należał do jastrzębian, którzy dzięki trudnej zagrywce Artura Błażeja wypracowali siedmiopunktową przewagę (0:7). Nasi siatkarze nie mogli przebić się przez blok rywali, zatrzymywani byli Justin Ziółkowski i Maciej Walczak. Potem jednak gra strzelczan zdecydowanie się poprawiła i zaczęli oni powoli odrabiać straty (4:8). Goście zaczęli popełniać błędy, co od razu wykorzystała ZAKSA (7:9). Gdy w polu serwisowym stanął Krzysztof Zapłacki, przewaga wynosiła już tylko jedno „oczko” (10:11). Po skutecznym ataku Justina Ziółkowskiego udało się wyrównać, a punktowa zagrywka Macieja Woza dała ZAKSIE prowadzenie (13:12). Potem gra toczyła się punkt za punkt, przy minimalnej różnicy na korzyść gospodarzy (18:16). Dzięki skutecznemu blokowi Patryka Szymańskiego i Justina Ziółkowskiego przewaga wzrosła do czterech „oczek” (22:18). Ostatecznie strzelczanie wygrali 25:20 i w całym meczu prowadzili już 2:0.

Trzecia odsłona ponownie rozpoczęła się od czteropunktowej przewagi (5:1). Jastrzębianie nie grali już tak skutecznie w ataku, co wykorzystali gospodarze. Po punktowym kontrataku Krzysztofa Zapłackiego różnica wynosiła już sześć „oczek” (10:4). Przewaga ZAKSY utrzymywała się przez kilka następnych minut, potem jednak jastrzębianie wygrali cztery akcje z rzędu, grając dobrze w bloku i obronie (14:11). Następnie gra toczyła się punkt za punkt (19:16). W końcówce meczu Krzysztofa Zapłackiego na przyjęciu zmienił Jakub Jaruzal. Maciej Wóz zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, jastrzębianie zaatakowali w aut i było już 22:17. Mecz zakończył mocny atak z prawej strony Justina Ziółkowskiego (25:19).