fbpx Zabrakło szczęścia i czasu | Strzelec Opolski

Zabrakło szczęścia i czasu

LZS Piotrówka przegrał na własnym boisku z Włókniarzem Kietrz 3:4 w meczu 19. kolejki ligi okręgowej. Spotkanie było intensywne, a podopiecznym Adama Jaremki do zwycięstwa zabrakło szczęścia i czasu.

Pierwsza bramka padła już w 5. minucie, a jej autorem był Lee Sang Kyoon. Kilka chwil później szczęścia szukał Dariusz Żurawik, jednak jego strzał z lewej strony świetnie obronił Michał Szczyguła. Potem gospodarze mieli dwie okazje, najpierw przed szansą stanął Lee, a potem po podaniu Chidiego Obaki, Winston De Souza minął się z piłką. Kilka sekund później miał on drugą szansę, ale tym razem główkował niecelnie. Kietrzanie odpowiedzieli niemal natychmiast, jednak ponownie świetnie bronił nasz bramkarz. Po niespełna półgodzinnej grze było 1:1, po tym jak bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Łukasz Zapotoczny. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie. Drugiego gola dla Kietrza strzelił Daniel Lechoszest, który dobijał strzał jednego z kolegów.

W 53. minucie goście strzelili swojego trzeciego gola, po tym jak dośrodkowanie wykorzystał Dariusz Żurawik. Piotrówka odpowiedziała niedługo później. Chidi Obaka oddał strzał, z którym miał problem bramkarz Kietrza. Do piłki tuż przed bramką dopadł Winston De Souza, który już bez problemu wpakował ją do siatki. Po strzeleniu gola nasi piłkarze poczuli wiatr w żaglach. W 65. minucie stuprocentową okazje miał Obaka, który wychodził jeden na jeden, jednak golkiper gości obronił jego strzał. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 68. minucie, gdy czwartego gola dla Włókniarza strzelił Łukasz Zapotoczny. Kilkadziesiąt sekund później goście mieli szansę na kolejne trafienie, ale świetnie obronił nasz bramkarz. W 78. minucie po faulu na Winstonie De Souzie, sędzia podyktował rzut karny, który bez problemu wykorzystał Benjamin Juan (3:4). W końcówce meczu goście mieli jeszcze bardzo dobrą okazję, ale jeszcze lepiej obronił to Michał Szyguła.

ZAG

LZS Piotrówka - GLKS Włókniarz Kietrz 3:4 (Lee Sang Kyoon, Winston De Souza, Benjamin Juan - Łukasz Zapotoczny - 2, Daniel Lechoszest, Dariusz Żurawik)

LZS: Michał Szyguła, Krzysztof Dada, Benjamin Juan, Sebastian Jagła, Michał Doros, Gabriel Galas, Chidi Obaka, Grzegorz Sada, Lee Sang Kyoon, Winston De Souza, Jakub Górecki oraz Michał Filiusz, Dawid Bula