fbpx Zabierz majtki! | Strzelec Opolski

Zabierz majtki!

Zabierz majtki!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Andrzej Wróbel, dyrektor Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” w Strzelcach Opolskich, liczy skrupulatnie - prawie 30 zegarków, kilkadziesiąt klapków, złote i srebrne łańcuszki, kolczyki, klika kartonów odzieży... Wszystko ładnie posegregowane. Szef centrum nie przymierza się jednak do otwarcia sklepu wielobranżowego. W pomieszczeniach gospodarczych basenu zalegają kartony wypełnione przeróżnymi rzeczami - pozostawili je i szybko o nich zapomnieli klienci pływalni. Są tu wartościowe smartwatche, firmowe stroje i akcesoria pływackie, spakowany plecak, a także kilkanaście kluczy - pewnie do mieszkań!

 

- Nie ma dnia, żeby ktoś czegoś nie zostawił - biżuterię znajdujemy w nieckach basenowych, odzież w szatniach, pod prysznicami, na ławkach... - mówi Andrzej Wróbel. - Co jakiś czas ubrania, szczotki do włosów, klapki - utylizujemy. Co mamy z tym zrobić? Nikt się po zguby nie zgłasza, a my ze względów higienicznych nie możemy tego trzymać miesiącami. Dziwi mnie, że nikt ich nie szuka - przyznaje dyrektor.

 

Ciekawe jest to, że większość zgub należała raczej do dorosłych - widać to po rozmiarach ubrań oraz modelach zegarków. Jak widać roztargnione i zapominalskie bywają nie tylko dzieci.

 

- Postanowiłem nagłośnić trochę sprawę, może ktoś sobie przypomni o porzuconych kąpielówkach czy zagubionym kolczyku. Zapraszam do CRWiS - może je u nas odnajdzie - zachęca szef centrum i zapowiada, że zgromadzone dotychczas przedmioty przechowa do końca stycznia.

 

- Potem ubrania zniszczymy, a biżuterię, zegarki i klucze przekażemy do biura rzeczy znalezionych, które działa w strzeleckim starostwie - informuje Wróbel.

 

W ubiegłym roku strzeleckie Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu odwiedziło prawie 150 tysięcy klientów.

 

- Od początku istnienia, czyli w ciągu siedmiu lat, obiekt gościł prawie 850 tysięcy osób. Liczymy na to, że na początku przyszłego roku liczba ta wzrośnie do miliona - przewiduje Andrzej Wróbel.

 

Wśród tej liczby jest grono zapominalskich - apelujemy do nich i do wszystkich pozostałych: przy następnej wizycie - nie spieszcie się i sprawdźcie, czy wszystko ze sobą zabraliście do domu.

 

bea

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Burmistrz u prezydenta
Zaparkujesz w parku
Grypa w natarciu, a co z innymi chorobami?
Przeciw nienawiści
Chory na wakacjach...
Laury co roku trafiają do nas...
Zaginiony - znaleziony
Szopka u Wawrzyńca
Grunty na własność
W Kadłubie mocno wiało

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 11:38

Strzelecki basen odwiedziło 150 tysięcy osób. Prosze od ttego odliczyć szkoły które nabijają statystyki. Cicha umowa że ucznioowie w ramach wf chodzą na basen i szkoły chyba płaca za te zajęcia? A do rodziców ciągle mowa że jest za mało pieniędzy na szkoły.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 12:42

Jakiś  mało rozgarnięty to wpisał . Na całym świecie uczniowie w ramach zajęć szkolnych korzystają z pływalni a fermenciarz ma problem .Nie brakuje na szkoły, mamy jedne z najlpeszych  w Polsce a  moze brakować na czyjeś nieracjonalne widzimisię . I oczekuję od władz ukrócania konceru życzeń . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 20:52

  cyt   mamy jedne z najlepszych szkoł w Polsce  , hallo  Houston  ,  słyszysz mnie ?

 I   najpiekniejszego  burmistrza  [  jak tam w tamtym roku  wyniki konkursu  pięknosci] 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 12:44

Jakiś  mało rozgarnięty to wpisał . Na całym świecie uczniowie w ramach zajęć szkolnych korzystają z pływalni a fermenciarz ma problem .Nie brakuje na szkoły, mamy jedne z najlepszych  w Polsce a co najwyżej   moze brakować na czyjeś nieracjonalne widzimisię . Ja  oczekuję od władz ukrócania koncertu życzeń  i nie marnotrawienia publiczych pieniędzy 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 20:47

I dlatego strzelczanie którzy  kończyli szkoły  przed wybudowaniem  basenu  , to  takimi  pokrakami są . Nie to co dzisiejsza mlodzież . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 21:00

cyt Ja oczekuję od władz ukrócania koncertu życzeń i nie marnotrawienia publiczych pieniędzy , MY TEŻ    największe marnotrastwo publicznych pieniędzy to    basen     do którego  WŁADZA  DOPŁACA  1 000000ZŁ  ROCZNIE Z PUBLICZNYCH PIENIEDZY   , kolejne marnotrawstwo publicznych pieniedzy  to    niebywaly przerost  armii  urzędników    [ ratusz  , masztalarnia , łazienki  a teraz jescze  szkołe nr 1  zagospodarują   tak  aby  piijawki mogły ssać z budżetowego  cycka .  Liczba  dnia    946  MILIARDÓW   zadłużenie  RP. 

Portret użytkownika ksa
Wysłane przez ksa (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2019 - 13:37

Ciekawe. Na Inkubator w parku (nie masztalarnia) oraz tzw. łazienki to jest łącznie, ogółem, jak się podliczy, w sumie cały, caluśki, pełny, ssący, przerośnięty, publiczny,...1 etat.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2019 - 15:18

  a po co to komu? ten etat  ,    a  koszty utrzmania tych   powierzchnii  tego wynalazku [ setek metrów kwadratowych ]  w ktorych  , nic się nie dzieje  ?    wydaje mi się że w ratuszu  jest z 406  etetów    związanych z pomocą w działalności gospodarczej  Pan Czampiel i  4  wybitnych specjalistów od   działalności  gospodarczej .  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 20:30

    zupka ze 150 tys   jajeczej ,  a ile razy  woda była   wymieniana ?  Mniam  mniam .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 13:01

Tak nie brakuje pieniędzy na szkoły tylko właśnie trwa reorganizacja szkół w nszej gminie i z informacji prasowych dowiadujemy się że szkoły bedą łączone z przedszkolami a starsi uczniowie przenoszeni. Dodatkowo w wypowiedziach naszych władz słyszymy ile to gmina dopłaca do szkół.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 20:34

Fajnie  będzie  . Na przerwach  gimnazialisci będa sie spotkać z  przedszkolakami 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 15:03

Przecież zawsze możesz wynająć sobie prywatną guwernatkę , jak ci nie pasują propozycje gminy . Przeczytaj ze zrozumieniem cały raport  jest wszystko wyliczone . Szkoły muszą zostać zreorganizowane , bo tego wymaga sytuacja demograficzna i tego oczekują również cięzko pracujący  mieszkańcy . Gmina to całość  i nie ma powodu marnotrawić 6 mln publicznych pieniędzy na nieracjonalne wydatki .Poza  tym chodzi o dobro dzieci , młodsze będą na miejscu a starsze od dawna  latają samolotami na wakacje, kilka razy w tygodniu  zatem  dowożone są na rózne zajęcia np. pływalnie zatem nie jest to absolutnie żaden problem . A że paru nauczycieli pożegna sie ze stanowiskami dyrektorskimi i dodatkami za pracę na wsi i pracą do 12- 13  - to już  trudno . Zawsze mogą przyjść do pracy inni . 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 15:09

czas świetych wójta , nauczyciela i plebana  nareszcie bezpowrotnie mija . Nauczyciele inspirują zamęt  w szkołach , bo jak przejdą do pracy w miejskich szkołach to trzeba będzie się wykazać  konkretami .Bo zarówno uczniowei jak i  rodzice też są dużo bardziej wymagający . Ot i tu mamy sedno .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 20:40

Nie przejdą . Nie ma kogo uczyć .  Matki Polki  uciekają z tej zapyzialej dziury i rodzą wszedzie  tylko nie w Polsce .  Poski  - Strzelce  jest caly czas na minusie .  Jędnym z największych w Europie] .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 20:43

   cyt.  rodzice  i uczniowie  są wymagający  , i bardzo dobrze    bez języka i kwalifikacji  ,  polska młodzież  nie znajdzie   roboty za granicą .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2019 - 20:44

   cyt.  rodzice  i uczniowie  są wymagający  , i bardzo dobrze    bez języka i kwalifikacji  ,  polska młodzież  nie znajdzie   roboty za granicą .

Odpowiedz