fbpx Za rok będą dwa combry | Strzelec Opolski

Za rok będą dwa combry

Za rok będą dwa combry

Artykuły : 
Numer wydania: 
Gmina Jemielnica potrafi się bawić! Udowodniły to panie, które licznie (ponad 80 osób) uczestniczyły w środowym babskim combrze. W jemielnickiej kawiarni zorganizowały go Teresa Buszka, Małgorzata Zwior i Gabriela Drzymała – członkinie grupy „Babki z klasą i pomysłem”.

- To pierwsza taka impreza, a chętnych do udziału w niej z całej gminy było bardzo wiele – mówią organizatorki. – Niestety, niektórym paniom musiałyśmy odmówić, bo wszystkie nie pomieściłyby się na sali. W przyszłym roku zrobimy comber na dwie tury…

Babki zaskoczyły same siebie: każda przyszła w imponującym przebraniu i jeszcze lepszym humorze. Pląsom i wygibasom do melodii wygrywanych przez Alicję i Krzysztofa nie było końca. Comber zaczął się polonezem tańczonym… trójkami. Panie brały też udział w konkursach i wygrywały między innymi „procentowe” nagrody.

- Kelnerzy i orkiestra są najlepsi – mówiły uczestniczki imprezy. – Kobiety są na luzie, bez względu, czy mają 15 czy 50 lat, bawią się razem. Nie znają się, a są jak koleżanki wieloletnie. Nie potrzeba nam „chopów” – deklarowały. – Oni tylko przyjdą na koniec, żeby odprowadzić nas do domu…

Jacyś „chopi” na imprezie jednak potrzebni byli. To kelnerzy w muchach w biało-czerwoną kratkę. Do stołu podawali: Mariusz Szopa, Damian Moczygemba i Józef Hajduk. W kuchni pracowały Krystyna Niewiem i Zofia Niesmak.

Zabawa trwała niemal do białego rana…

JL

Odpowiedz