fbpx Za drogie piwo? | Strzelec Opolski

Za drogie piwo?

Za drogie piwo?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do redakcji „Strzelca Opolskiego” zadzwonił Czytelnik, który uczestniczył w pierwszomajowym jarmarku cysterskim w Jemielnicy.

 

- Prawdę napisaliście w gazecie, że impreza była piękna - powiedział. - Tylko jedno mnie nurtuje: kto ustala cenę piwa na jarmarku? - pyta. - Nie jestem alkoholikiem, ale lubię wypić piwko na festynie. Z kolegą chcieliśmy usiąść razem, schłodzić się. Tymczasem, za jedno piwo trzeba było zapłacić aż 7 zł. Gdyby nas było trzech, to byśmy na pół litra uzbierali - żartuje Czytelnik. - Bardzo proszę, żeby na łamach „Strzelca” poruszyć ten temat - dodaje.

 

Za obsługę gastronomiczną jarmarku cysterskiego odpowiada firma, z którą gmina podpisuje umowę na wyłączność. Zwykle wcześniej rozsyła się do różnych firm zapytania ofertowe, niektóre firmy zgłaszają się same. W tym roku też wybrano firmę, która prowadziła m.in. stragan z napojami.

 

- Nie mieliśmy wpływu na cenę piwa - wyjaśnia wójt Marcin Wycisło. - Te kwestie dyktuje rynek, to sprawa przedsiębiorcy a nie samorządu. W okolicy były czynne restauracje, można było skorzystać również z ich ofert. Doszły mnie też inne głosy - że gmina nie powinna pozwolić na sprzedaż napojów alkoholowych na jarmarku, ponieważ to święto rodzinne - przyznaje wójt. - Jedni domagają się taniego piwa, inni - zakazu jego sprzedaży. Uważam, że nic co ludzkie nie jest nam obce - wszystko jest dla ludzi, ale może nawet dobrze, że piwo było droższe, gdyż nikogo nie kusiło, by pić w nadmiarze - dodaje.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wystarczy tej ochrony
Poseł zaprosił do Warszawy
Przed jubileuszem
Konkurs na dyrektora
Koncert dla mam

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Maj, 2018 - 12:21

" ale może nawet dobrze, że piwo było droższe, gdyż nikogo nie kusiło, by pić w nadmiarze - dodaje. "

Portret użytkownika Helmut aus Munchen
Wysłane przez Helmut aus Munchen (niezweryfikowany) w 23 Maj, 2018 - 20:26

Zawsze można pojechać do niemiec na Oktoberfest, podobno jest taniej niż w Polsce

Odpowiedz