fbpx Z Zawadzkiego na Mistrzostwa Świata | Strzelec Opolski

Z Zawadzkiego na Mistrzostwa Świata

Z Zawadzkiego na Mistrzostwa Świata

Artykuły : 
Numer wydania: 
W 2012 roku Krzysztof Wasik zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów w Modelarstwie Pływającym. Na tej podstawie został wytypowany przez Centralną Komisję Modelarstwa do kadry narodowej seniorów i reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w sierpniu tego roku w Kaliningradzie. Do udziału zakwalifikowało się 12 państw, które reprezentowane były przez 206 zawodników.

Krzysztof Wasik zaprezentował się w dwóch klasach. W klasie F4A nie liczyło się wykonanie modelu, a tylko to, jak sprawuje się on na wodzie. Modele mają wyznaczoną trasę, którą pokonać trzeba w ciągu 7 minut, nie zdobywając punktów karnych, np. za dotknięcie boi.

- Modele, który każdy zawodnik musi samodzielnie przygotować, sterowane są zdalnie z odległości ok. 40 metrów – mówi modelarz. – To wymaga ogromnego skupienia i cierpliwości.

W klasie F4C zwraca się natomiast uwagę na precyzję wykonania modelu. Okręt wojenny, który zaprezentowany został przez pana Krzysztofa składa się z około 400 elementów najróżniejszej wielkości, których sklejanie zajęło około 2 lat. Statek jest dokładnie 350 razy mniejszy od oryginału.

Piętnastoosobowa reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 6 medali. Jest to dobry wynik, gdyż w ciągu ostatnich kilku lat było ich o połowę mniej. Modelarz z Zawadzkiego zajął 6. miejsce w swojej kategorii, do której zakwalifikowanych zostało 24 uczestników.

Z zawadzkiego klubu na mistrzostwa wytypowane zostały dwie osoby, jednak koszty uczestnictwa w zawodach, które należało ponieść indywidualnie, okazały się przeszkodą, zresztą nie jedyną. Na dwa tygodnie przed wyjazdem nikt z reprezentacji nie miał jeszcze wizy do Rosji. Na szczęście, choć w ostatniej chwili, udało się załatwić wszystkie formalności.

- Jestem dumny z uczestnictwa w tych zawodach, bo to moja pierwsza międzynarodowa impreza – mówi zawodnik z Zawadzkiego. – Przeszedłem przez wszystkie szczeble, więc mogę powiedzieć, że jestem modelarzem spełnionym, że rywalizowałem z najlepszymi.

Aleksandra Morawiec

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2013 - 22:09

Co? dlaczego Koledze nie pogratulujecie? Jak coś źle to piszecie... jak hieny..... ale jak ktoś odniesie sukces to już cisza, bo temat nudny....
Gdzie są Ci "czytelnicy", "prawnicy", "heniusie" no i "smok"? Tylko błędy potraficie wytykać. Wznieść się na wyżyny to trudna rzecz. Pozdrawiam i też gratuluje wielkiego sukcesu.

Portret użytkownika prawnI
Wysłane przez prawnI (niezweryfikowany) w 29 Wrzesień, 2013 - 08:37

do czego pijesz d...u z 21/09 nie muszę zaglądać do netu żeby wszystko czytać na bieżąco, cieszę się że w naszym mieście są ludzie z pasją, szkoda że nie włodarze.A żebyś chciał wiedzieć to sam byłem modelarzem i to nawet z sukcesami więC się nie wymądrzaj NA FORUM.

Odpowiedz