fbpx Wysoka wygrana | Strzelec Opolski

Wysoka wygrana

PIŁKA NOŻNA: Liga okręgowa

Piłkarze Naprzodu Jemielnica pokonali KS Bodzanów-Nowy Świętów aż 5:0 w ostatnim meczu drugiej grupy ligi okręgowej. Gospodarze szybko strzelili gola i praktycznie od początku kontrolowali spotkanie. Trzy punkty zapewniły naszej drużynie ósme miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Pierwsza bramka padła dość szybko, bo już w 5. minucie. Piotr Niewiem wyprowadził kontrę, minął dwóch rywali i podał do Dawida Galasa, który mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Piętnaście minut później było już 2:0. Jeden z obrońców Bodzanowa tak niefortunnie wybijał futbolówkę z własnego pola karnego, że trafiła ona wprost pod nogi Piotra Niewiema. Etatowy strzelec Naprzodu nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza. W 29. minucie przyjezdni strzelili gola, jednak jeden z zawodników był na spalonym. Niedługo później Bodzanów ponownie postraszył gospodarzy, gdy strzał oddał Paweł Lesiak. Jeszcze przed przerwą Piotr Niewiem miał szansę, po tym, jak przyjął piłkę kilka metrów od bramki, obrócił się i uderzył mocno, jednak obok prawego słupka.

W 61. minucie Jemielnica podwyższyła prowadzenie na 3:0, a dokładnie Paweł Jaskóła. Sześć minut później było już 4:0, po tym jak Dawid Galas wykorzystał dośrodkowanie Pawła Jaskóły. Kilkadziesiąt sekund później swoje trafienie dołożył Michał Pyka. Sędzia jednak bramki nie uznał i odgwizdał pozycję spaloną. Potem Paweł Jaskóła podawał do Piotra Niewiema, któremu wystarczyło dołożyć nogę. Ostatecznie jednak piłka minęła prawy słupek bramki Michała Spałka. W drugiej połowie goście prawie w ogólnie nie stwarzali sobie sytuacji, w przeciwieństwie do piłkarzy Naprzodu. W 76. minucie Michał Pyka zagrał piętą do Dawida Galasa, ten huknął jak z armaty, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką. Kilkanaście minut przed końcem meczu na boisko wszedł Roman Woźnica i niedługo potem strzelił gola, wykorzystując podanie Pawła Jaskóły. Ustalił tym samym wynik meczu na 5:0.