fbpx Wypadek za wypadkiem. Są ofiary śmiertelne | Strzelec Opolski

Wypadek za wypadkiem. Są ofiary śmiertelne

Wypadek za wypadkiem. Są ofiary śmiertelne

Artykuły : 
Numer wydania: 

Niedawno rozpoczęły się wakacje, a to oznacza zwiększenie liczby wypadków drogowych. Niestety, często te wypadki są tragiczne w skutkach. Tak było we wtorek, 10 lipca, w Ligocie Dolnej. Przed godziną 15.00 na drodze wojewódzkiej 409, obok Muzeum Sztuki Sakralnej, doszło do śmiertelnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym bmw z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącą ciężarówką.

 

- Pasażerka bmw poniosła śmierć na miejscu. Kierowca osobówki oraz 7-letnie dziecko z obrażeniami trafili do szpitala – informuje Paulina Porada, rzecznik prasowy strzeleckiej policji.

 

Droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się objazdami. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny wypadku.

 

- Huk uderzenia było słychać na całą wieś. Nie żyje człowiek, drugi jest w ciężkim stanie, to jest taka wielka tragedia - mówią przerażeni mieszkańcy.

 

Odcinek, na którym doszło do wypadku, to prosta droga i choć znaki wskazują teren zabudowany, kierowcy często nie zdejmują nogi z gazu, bo ich zdaniem... po prostu się nie opłaca. W ubiegłym roku na DW 409 również doszło do wypadku. Zderzyły się wtedy toyota avensis i golf, jednak wtedy na szczęście nic nikomu się nie stało.

 

Podobny wypadek do tego wtorkowego miał miejsce w środę, 11 lipca, około godziny 19.00 na drodze krajowej 46 między Grodźcem a Ozimkiem. Kierujący samochodem marki audi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z fordem. W wyniku zdarzenia 19-latek kierujący audi poniósł śmierć na miejscu.

 

Autostrada A4 też do najszczęśliwszych nie należy. W ostatnich dniach doszło tam do kilku wypadków. W czwartek, 12 lipca, niedaleko Orlenu na Górze Świętej Anny kierowca granatowego volkswagena stracił panowanie nad samochodem, uderzył w barierki, po czym wylądował na środkowym pasie.

 

W piątek, 13 lipca, około godziny 6.00 na 257. odcinku autostrady między Gogolinem a Górą Świętej Anny doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Cztery osoby zostały ranne. Droga była zablokowana przez około dwie godziny.

 

Na 270. km autostrady między węzłami na Strzelce, kierowca bmw, jadący na Katowice, stracił panowanie nad autem i uderzył w przepust...

 

Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zaczęło się Święto Młodzieży
Gdzie można jeździć komarkiem?
Alpaki w urzędzie
Przyjedź, odpocznij sobie...
Tutaj można się połamać!
Nowi policjanci w Strzelcach

Odpowiedz