Wypadek pod zakładem pogrzebowym

Wypadek pod zakładem pogrzebowym

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zdarzenia na drogach w okresie świąteczno-noworocznym

Do poważnego zderzenia doszło 23 grudnia około godziny 3:00 rano na autostradzie A4 niedaleko węzła Strzelce Opolskie na wysokości wsi Nogowczyce. Według ustaleń policjantów, kierujący citroenem 25-latek zasnął za kierownicą, samochód uderzył w barierę energochłonną, wypadł z drogi i dachował. W wyniku tego zdarzenia 56-letnia pasażerka z obrażeniami trafiła do szpitala. Kierowca i drugi pasażer wyszli z samochodu o własnych siłach, ale również potrzebowali pomocy medycznej. Po godz. 4.00 prawie na tym samym odcinku doszło do kolizji - samochodu osobowego i cysterny.

Do groźniej kolizji doszło w drugi dzień świąt, 26 grudnia, na drodze krajowej nr 94 przy wjeździe do Izbicka. Kierowca samochodu ciężarowego z ładunkiem, najprawdopodobniej chcąc ominąć zwierzynę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Tir przewrócił się na bok i wpadł na prywatną posesję, tuż przed zakładem pogrzebowym, ustawiając się kabiną w kierunku nieba. Pojazdem przewożona była wysłodka buraczana, która wysypała się z naczepy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W akcji usuwania skutków zdarzenia uczestniczyło 5 zastępów strażaków: zawodowych ze Strzelec Opolskich i OSP Izbicko.

Dużo szczęścia miał 18-letni kierowca VW passata, który uderzył w drzewo. Do wypadku doszło w sobotę około 23.30 między Leśnicą a Zdzieszowicami. Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Młody mężczyzna został przewieziony do szpitala, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Szpital ma kontrakt!
Zawadzkie łatwopalne
Intersilesia pod lupą
Spłonęło 300 bali słomy
Potrącona na pasach
Szpion pod celą

Komentarze

Odpowiedz