fbpx Wyjazdowa wygrana | Strzelec Opolski

Wyjazdowa wygrana

Koszykówka

Koszykarze MKS Strzelce Opolskie wygrali wyjazdowe spotkanie z Basketem Głubczyce i umocnili się w czołówce ligi.

Zespół MKS-u grał w Głubczycach w składzie: Orłowski 38, Kuzio 14, Bukowski 8, Koprek 9, Fijałkowski 6, Rychlik 8, Bernatowicz 2, Lot.

Od początku nasza drużyna postawiła przeciwnikowi trudne warunki gry. Skuteczne rzuty oraz twarda obrona spowodowały, że po 10 minutach gry to MKS prowadził 25:15. W drugiej kwarcie miejscowy zespół, głównie za sprawą najlepszego snajpera ligi, Mariusza Hryckiewicza, starał się utrzymywać kontakt punktowy. Nasza drużyna dobrze grała jednak w kontrataku i dzięki temu druga kwarta też padła łupem naszego zespołu, który wygrał ją 19:14 i do przerwy prowadził 44:29.

Wysokie prowadzenie nie uśpiło naszej drużyny. Trzecia kwarta początkowo przebiegała chaotycznie, gdyż miejscowy zespół rzucił się do ataku, chcąc odrobić straty. Skuteczna obrona MKS-u ostudziła zapędy zespołu z Głubczyc, a celne rzuty Pawła Orłowskiego pozwoliły wygrać również trzecią kwartę naszej drużynie 19:14.

Mając przewagę 20 punktów MKS w ostatniej kwarcie grał spokojnie, lecz mimo to dalej powiększał przewagę ostatecznie wygrywając czwartą kwartę 22:20, a całe spotkanie różnicą aż 22 punktów.