fbpx Wygrali puchary | Strzelec Opolski

Wygrali puchary

SKAT

Odbyło się uroczyste zakończenie rywalizacji o puchar ufundowany przez sponsora dla cyklu turniejów w Wysokiej.

Był to cykl dziewięciu turniejów o puchar firmy „TAG Spezialtransposte Projektlogistik”, z których sześć najlepszych zaliczało się do klasyfikacji końcowej. Po podsumowaniu wyników okazało się, że zwyciężył zawodnik z Krapkowic, Andrzej Farana. Jednak na kolejnych miejscach plasowali się już zawodnicy z naszego powiatu.

Drugie miejsce ze stratą 922 punktów zajął Jan Jońca (LZS Leśnica). Wyprzedził on o 39 punktów Antoniego Kozołupa (Strzelec DK Strzelce Op.), o 91 punktów swojego kolegę klubowego Franciszka Czakaja oraz o 689 punktów innego gracza LZS Leśnica, Józefa Jorgela. Na wszystkich graczy czekał posiłek ufundowany przez organizatorów. Rozegrano też turniej niezaliczany już do klasyfikacji. W nim najlepszy okazał się Józef Jorgel. Drugi był Józef Macha z Kadłubca, który stracił do zwycięzcy tylko 34 punkty. Trzecie miejsce zajął Jerzy Pluta ze Zdzieszowic.

Grand Prix Opolszczyzny

W Krapkowicach odbył się trzeci turniej z cyklu Grand Prix Opolszczyzny czyli turniej im. Pawła Baruchy. Na starcie stanęło 72 zawodników, a najlepszy okazał się Piotr Kaszuba z Nitronu Krupski Młyn. Z naszego powiatu startowało 15 zawodników, najlepiej spisał się Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie), który zajął drugie miejsce.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Opolszczyzny odbędzie się w niedzielę, w Karczmie Koszwice.

Turnieje sekcyjne

W Strzelcach Opolskich, w kolejnym turnieju już 28. raz z rzędu wygrał Alfons Namyślik (Strzelec DK Strzelce Op.) wyprzedzając Adriana Roskosza, swojego kolegę klubowego. W klasyfikacji generalnej prowadzi Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie).

W Kolonowskim rozegrano 27 turniej, w którym tryumfował Jerzy Stanulla (Strzelec DK). W klasyfikacji generalnej prowadzi Gerard Młynek (Unia Kolonowskie). Natomiast turniej w Zawadzkiem, już 29. w cyklu rozgrywek, wygrał Marcin Szymski (Victoria Chróścice). W klasyfikacji generalnej prowadzi ten sam zawodnik.