Wyczekiwane inwestycje

Wyczekiwane inwestycje

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wiele razy na łamach „Strzelca” poruszaliśmy problem walącego się muru oporowego w Starym Ujeździe. Po niemal dekadzie starań, pod koniec zeszłego roku wreszcie powiat strzelecki - zarządca drogi, przy której znajduje się mur - zbudował nowe ogrodzenie. Stało się to dzięki udziałowi gminy Ujazd. Powstał nowy solidny mur oporowy podtrzymujący skarpę.

Mieszkańcy Starego Ujazdu borykają się z jeszcze jedną „trudną” i „niemożliwą do rozwiązania” sprawą. Od lat przy wjeździe do wioski od strony Zimnej Wódki w czasie deszczu gromadzi się woda. Powstaje głęboka i rozległa kałuża. Starostwo próbowało już uporać się z problemem, ale jak dotąd bez większego efektu. Wygląda na to, że wreszcie znalazł się sposób na kałużę...

Przez prywatny grunt woda z drogi ma zostać odprowadzona do pobliskiego potoku. W drodze powstaną studzienki ściekowe, biegnący wzdłuż jezdni rów zostanie umocniony płytami ażurowymi, po robotach będzie odtworzona nawierzchnia. Koszt prac to 30 tys. zł.

- Zadanie będzie realizowane na zasadzie porozumienia z gminą Ujazd - mówi wicestarosta Janusz Żyłka.

Rozwiązanie ciągnącego się od lat problemu okazało się prostsze niż przewidywano. Dziwne, że dotąd nikt po nie nie sięgnął.

- Rok 2017 w Starym Ujeździe przejdzie chyba do historii. Udało się wykonać inwestycje, o które mieszkańcy prosili od lat - mówi sołtys wsi Sebastian Golec. - W imieniu mieszkańców dziękuję powiatowi strzeleckiemu i gminie Ujazd za wykonane prace.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
W kościele pojednania
Którędy do strefy?
Dotknij teatru i historii
Niektóre hydranty do wymiany

Odpowiedz