fbpx Wszystko jasne | Strzelec Opolski

Wszystko jasne

Wszystko jasne

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tegoroczna przerwa między sezonami pełna jest zawirowań związanych ze spadkami i awansami. Zaczęło się od IV ligi i Polonii Głubczyce, która zrezygnowała z gry w rozgrywkach III ligi. Przez kilka dni nie wiadomo było, kto awansuje, ostatecznie LZS Starowice Dolne zagra w wyższej klasie rozgrywkowej.

 

Kilka dni później pojawiła się informacja o ewentualnej rezygnacji z III ligi Rozwoju Katowice. Sytuacja była dynamiczna, stanęło na tym, że zespół ze stolicy Górnego Śląska zagra o jedną ligę niżej. Pociągnęło to za sobą falę utrzymań.

 

Po pierwsze w III lidze zostaje MKS Kluczbork, który w ubiegłym sezonie zajął pierwsze spadkowe miejsce. To klub z naszego województwa, dlatego w IV lidze zagra także Pogoń Prudnik, która już szykowała się do startu w Klasie Okręgowej. W pierwszej grupie „okręgówki” zostanie Hetman Byczyna, który po przegranej w barażu z LZS-em Piotrówka powinien spaść do Klasy A. Tam utrzyma się za to LUKS Mańkowice-Piątkowice.

 

Zawirowania związane z ostatecznym składem poszczególnych lig spowodowały, że w tym roku terminarze poszczególnych kolejek pojawiły się wyjątkowo późno. Wszystko jest już jednak jasne, dlatego obok podajemy terminarz gier IV ligi oraz pierwszej grupy Klasy Okręgowej.

 

Wiadomo już także, w której grupie Klasy A zagrają beniaminkowie z naszego powiatu. Sokół Leśnica oraz Stal Zawadzkie trafiły do „naszej” piątej grupy, gdzie grają już Jedność Rozmierka, Adamietz Kadłub, Błękitni Jaryszów i LZS Izbicko-Otmice.

 

ZAG

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Terminarz rundy jesiennej

Odpowiedz