Wieża ciśnień zniknie z Zawadzkiego?

Wieża ciśnień zniknie z Zawadzkiego?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pisaliśmy już na naszych łamach, że wodociąg miejski w Zawadzkiem jest w opłakanym stanie. Podobnie jest z wieżą ciśnień - konieczny jest jej pilny remont. Stojąca w Zawadzkiem, charakterystyczna biało-niebieska wieża ciśnień została wybudowana na przełomie lat 60. i 70. XX w. Była wówczas jedną z pierwszych tego typu eksperymentalnych budowli w kształcie lejka. Pierwszy jej remont został przeprowadzony w latach 1984-1987 i dotyczył renowacji zewnętrznej strony wieży. Drugi remont budowli, wykonany w 2002 r., obejmował kompleksową odbudowę powłoki zewnętrznej i wewnętrznej.

 

Czas eksploatacji wewnętrznej powłoki izolacyjnej zbiornika wynosi 15 lat.

 

- Mając na względzie strategiczne znaczenie wieży ciśnień w Zawadzkiem dla całej sieci wodociągowej w gminie, fakt zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody, a także okres mijających kolejnych 15 lat i pogarszający się stan techniczny obiektu, Zakład Gospodarki Komunalnej „ZawKom” Sp. z o.o. poinformował burmistrza oraz radę miejską o konieczności przeprowadzenia kompleksowego remontu wieży - wyjaśnia Paulina Siwek z ZawKomu. - Remont został zaplanowany w 2018 r.


 

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tynk sypał się na głowy
Coraz bliżej święta...
Wystarczy tak niewiele
To kupisz na jarmarku

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2017 - 14:33

Przecież mają być podwyżki (czy tez zostały wprowadzone-zgłoszone już do burmistrza i rady) no i trzeba coś dać na pożywkę ludziom, żeby nie marudzili. Wiedzą, że przeginają za tej kadencji juz z tymi corocznymi podwyżkami, więc trzeba coś dać w zamian. Co do tej pory nie było wiadomo co nalezy zrobić z wieżą? Jak juz wszystko wiadomo i jest ''klepnięte'' w budżecie to się dopiero temat wprowadza. Oj nie ładnie. Brak szacunku dla mieszkańców za robienie ich w ''maliniaka''

Portret użytkownika Hanjcu
Wysłane przez Hanjcu (niezweryfikowany) w 28 Listopad, 2017 - 16:13

Jakie zas podwyzki!!??Niech sprzedaja ta Gmina jak nie daja Rady!!!Moze innibydom umiec gospoDarzyc!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2017 - 12:21

Śmieszna to jest ta firma,ostatni bastion komuny w okolicy,zlepek nieróbstwa kolesiowskich układów gdyby to zależało odemnie to jeszcze dzisiaj bym to zrobiła,jeszcze raz powtarzam to co należy do kompetencji Zawkomu prywatne firmy zrobiły by o wiele taniej co w efekcie końcowym wyszło by na lepsze dla budżetu gmina i samych mieszkańców.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2017 - 12:34

Widzisz więc sam jaki jesteś "malutki" i dlatego  taki śmieszny, bo nic nie możesz ...a nie sorry, możesz pisać te dyrdymały!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2017 - 21:06

Prawda? Czyja "prawda" twoja ? Ty nie przedstawiłeś żadnych argumentów tylko swoje wynurzenie! Nie oczekuj więc kontrargumentów.Napisz co zrobisz by "zlikwikować natychmiast"?Czekam a jak nie wiesz, to śmieszny ludziku się nie produkuj!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2017 - 21:00

Jak to w którym miejscu?? Nie chodziłeś po Zawadzkiem i nie widziałeś? Wszędzie po prostu wszędzie, a liście jeszcze teraz zalegają!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2017 - 22:15

podzielam zdanie, że zieleń w 2017 roku na dużo niższym poziomie niż w porzednim. dbali tylko o kwiatki przy banku zachodnim... na skrzyżowaniu opolskiej z dworcową ... na deptaku trawy nie zgrabili, liście się walały dość długo pod nogami. nawet przy jedenestce na powstańców na deptaku.. wstyd.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Listopad, 2017 - 14:11

Przypominam, że właścicielem spółki jest Gmina, którą reprezentuje jednoosobowo burmistrz. który powołuje Radę Nadzorczą, a ta Zarząd i Prezesa.Więc kto zarządza spółką ? Kto wybiera burmistrza? Kto ma zapłacić za podwyzki? A no  Ci co tak zdecydowali o wyborze, czyli my mieszkańcy, A gdzie reszta podwyżek? Może by tak warto nas mieszkańców poinformować!

Portret użytkownika śnieg i oblodzenie
Wysłane przez śnieg i oblodzenie (niezweryfikowany) w 30 Listopad, 2017 - 22:12

 Na stronie gminy ostrzeżenie przed śniegiem i oblodzeniem... a może odpowiecie Urzędniku na pytanie: Kiedy będziecie odśnieżać ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2017 - 06:11

popieram pytanie: P. Wiktorzak co z odśnieżaniem???? Wyjść z domu nie idzie!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2017 - 12:30

Czytając to forum mam pytanie : dlaczego p. burmistrz nic nie powiedział na spotkaniach z mieszkańcami w temacie budżet o planowanych podwyzkach? Tłumaczenie, że nie jest on jeszcze zatwierdzony przez Rade, jest dziecinne, bo gdy były spotkania był juz on gotowy do wysłania do RIO i teraz jego zatwierdzenie jest tylko formalnością. Co jest z budżetem obywatelskich, co się w tym temacie robi?

Odpowiedz