fbpx Wiemy, kto wywiezie nasze śmieci | Strzelec Opolski

Wiemy, kto wywiezie nasze śmieci

Wiemy, kto wywiezie nasze śmieci

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rozstrzygnięty został ogłoszony przez gminę przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci. Jak już informowaliśmy, do przetargu zgłosiły się cztery podmioty: dwa konsorcja (składające się z dwóch przedsiębiorstw każde) oraz dwie samodzielne firmy. Najniższą cenę zaproponowało konsorcjum firm z Rudy Śląskiej i Pyskowic. Drugą była wspólna oferta strzeleckiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Mieszkaniowych oraz spółka Naprzód Rydułtowy. Po przeanalizowaniu dokumentów przetargowych komisja postanowiła unieważnić ofertę firm z Rudy Śląskiej i Pyskowic. Dlaczego?

- Z powodu rażąco niskiej ceny - informuje Hubert Waloszek, kierownik referatu zamówień publicznych urzędu gminy.

Oznacza to, że przetarg wygrał PUKiM i Naprzód Rydułtowy. Oni też od lipca mają odbierać nasze śmieci. O ile przetarg zostanie uznany za ważny.

Dodajmy, że w sąsiedniej gminie Jemielnica, w przetargu startowały zarówno konsorcjum z Rudy i Pyskowic, jak i firma z Rydułtów. Tam wybrano jednak najtańszą ofertę - złożoną przez konsorcjum.
POS

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik79
Wysłane przez czytelnik79 (niezweryfikowany) w 18 Czerwiec, 2013 - 11:51

No i pięknie. Znowu zwyciężył u...... a nie zdrowy rozsądek. Czy dla miasta nie jest ważna cena jaką zapłaci mieszkaniec? Pewnie nie. Chodzi tylko o kasę. Ciekawe czy miasto po rozstrzygniętym przetargu (który z pewnością i tak zostanie oprotestowany) ponownie przeliczy stawki i je obniży na wzór naszych sąsiadów?

Penie nie bo trzeba troszkę kaski zarobić żeby do basenu dopłacić.

Paranoja. Trzeba z tego miasta uciekać.

Mam nadzieję, że konsorcjum, które zostało wykluczene będzie się odwoływać do skutku i finalnie wygra. I niech mi nikt nie pisze o wspieraniu lokalnej firmy. To nie firma tylko upadający relikt zeszłej epoki z przerostem administracji. Wiele razy próbowałem skorzystać z ich usług. Spotkałem się z nierynkowo wysokimi cenami, niemiłą osługą i ignorancją.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Czerwiec, 2013 - 11:35

I czytelniku79 uciekaj czym prędzej, bo dla takich nieżyczliwych ludzi(?) raczej nie powinno być miejsca w tym mieście! Otwórzmy jeszcze kilka marketów, ściągnijmy firmy z zewnątrz, zatrudniajmy urzędników spoza gminy, rozwalmy do końca wszystko co jeszcze w tym miasteczku zostało lokalnego, a pozostało już niewiele. Takie cwaniaczki z Rudy, czy Pyskowic wstawiły do swojej oferty nieuczciwie wartości nierealne po to tylko, aby zniszczyć konkurencję. Gdy zaczną dopłacać setki tysięcy do interesu to pewnie zaczną płaszczyć się przed burmistrzami o podwyższenie stawek, albo po prostu rzucą tym, a my utopimy się we własnych śmieciach, ale wtedy juz lokalnej firmy nie będzie. Kto odśnieży drogi, kto posprząta ulice, klatki schodowe, uprzątnie park po masowych imprezach itd., a w końcu do kogo pójdziesz ze skargą jak się coś nie spodoba. Teraz możesz iśc do PUKiM-u i napyskować, co pewnie wiele razy czyniłeś czytelniku79, a w przyszłości może z każdą pierdołą będziesz jeździć do Rudy Śląskiej. Dziesiątki ludzi bez pracy, ich rodziny bez żywicieli - niejednokrotnie jedynych, wiele firm współpracujących bez zleceń, a i podatki nie zostaną u nas - to jak efekt domina. Więc jak w przyszłości ponownie będzie się chciało coś "mądrego" napisać na forum to najpierw trzy razy trzeba to przemyśleć.

Portret użytkownika ss
Wysłane przez ss (niezweryfikowany) w 20 Czerwiec, 2013 - 10:44

Czytelnik79 ma rację. A po co mam iść do Pukimu czy jechać do Rudy Śl. skoro właścicielem śmieci po 1.07.2013 staje się gmina i to ona odpowiada za ich odbiór. Jeżeli ktoś nie odbierze śmieci to zadzwonię do odpowiedniego (utworzonego zresztą specjalnie do tego celu) referatu w urzędzie miejskim i złożę reklamację. Jeżeli nadal śmieci nie znikną spod mojego domu, wsiądę z samochód załaduję śmieci i przejadę się te paręnaście km w dwie strony żeby śmieci osobiście do ratusza dostarczyć.

Odnośnie marketów. Niektórzy lokalni sklepikarze przyzwyczaili się do marż rzędu 30-50%. Czasy tak łatwego zarobku na szczęści minęły i mamy wolny rynek. Gdyby zrezygnowali z części marży pewnie nadal mieli by klientów. Lecz ich pazerności i przyzwyczajeń chyba nikt nie zmieni.

Portret użytkownika Kilent
Wysłane przez Kilent (niezweryfikowany) w 20 Czerwiec, 2013 - 12:01

A ja Ci proponuje prowadzić dyskusje na tematy o których masz choc mgliste pojęcie
1. Przy marży 30% żaden z punktow handlowych nie ma możliwości aby wyjść chociażby na zero.
2. Może przy marży 50% cos tam zarobi.
3. W większości aby przeżyc stosuje sie marże ok70%
Jestes kolejnym z wielu beznadziejnych doopków którzy uwazają że MARZA TO CZYSTY ZAROBEK.
Największy zarobek jest w towarze który zalega sklepowe półki , magazyny a się nie sprzedał.
Klient

Portret użytkownika ss
Wysłane przez ss (niezweryfikowany) w 20 Czerwiec, 2013 - 12:57

Chyba muszę Cie zaskoczyć. Przez jakie 7 lat pracowała w handlu, przez 3 byłam kierownikiem sklepu. Doskonale wiem co to jest marża. Epitety takie jak beznadziejny doopek jak najbardziej świadczą o Twoim poziomie wychowania i inteligencji. Zapewniam Cię że w handlu detalicznym marże rzędu 20-30% bez problemu wystarczają aby utrzymać mały sklepik i wyjść na swoje.
Piszesz że przy 50 oczkach nikt nie utrzyma się. Też tak sadzę. Bo przy takiej marży to taki sklepikarz widzie paru klientów na dzień. Przy wyższych marżach to albo trafi na klienta łosia albo ogląda klientów jedynie przez szybę. Wysokie marże sprawdzają się przy drobnicy. Rzeczy pierwszej potrzeby które człowiek musi kupić z wysoką marżą się nie sprzedadzą.

A może warto się zastanowić co zmusza sklepikarza do tak wysokich marż? Może jest do wysoki czynsz (a raczej odstępne) bo sam podatek od nieruchomości raczej do wysokich nie należy...

I jedna prośba, jeżeli masz ochotę jeszcze dyskutować to proszę się zwracać do mnie per Pani. Jestem kobietą.

Portret użytkownika Czytelniczka97
Wysłane przez Czytelniczka97 (niezweryfikowany) w 20 Czerwiec, 2013 - 21:54

A pod ratuszem pan posterunkowy lub jakiś inspektorek z mandacikiem za zanieczyszczanie miasta. Ludzie nie bąźcie naiwni, że kogoś wzruszą Wasze śmieci. Monopolista zawsze się czymś wykręci, a to kubeł nie taki, a to przepełniony, a to nie w tym miejscu wystawiony. Nie wywołujcie wilka z lasu, bo jeszcze zatęsknicie do starych czasów "KOMUN-alk-O WRÓĆ! "

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 19 Czerwiec, 2013 - 21:31

..a skoro już wiemy i za wywoz smieci jako mieszkancy sami zapłacimy to powinnismy poznac kulisy przetargu. Mam nadzieje ze tak się stanie. No, chyba ze znowu było cos do ukrycia.

silco

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Czerwiec, 2013 - 00:06

Kulisy tego przetargu, jak i prawie wszystkich dotychczasowych (jeśli nie było "wycieków") pewnie nie poznamy, a nawet warunki na to nie pozwalają. Lobby śmieciowe podzieliło pomiędzy siebie strefy wpływów w kraju i w 90% przetargi idą z góry ustalonymi ścieżkami tzn. wygrywa te co miał wygrać, resta składa oferty zawyżone ( sztuka dla sztuki). W Strzelcach coś było niedograne do końca, bo pojawił sie ten "trzeci". Pytanie : czy przypadkowo, czy też ktoś tym wszystkim od początku steruje? Mało znana na opolskim rynku firma nagle żywo interesuje się Strzelcami i Jemielnicą........ Może kogoś ten temat zainteresuje?

Portret użytkownika janek2
Wysłane przez janek2 (niezweryfikowany) w 21 Czerwiec, 2013 - 00:17

Tutaj masz informacje o konsorcjum,które złożyło najniższą i może dumpingową ofertę.

"Gospodarka odpadami, odpady przemysłowe - Grupa Toensmeier

Jesteśmy międzynarodową korporacją działającą w branży usuwania odpadów. Naszym zadaniem jest kompleksowa gospodarka odpadami, od podstawienia odpowiednich pojemników, zapewnienia logistyki, usunięcia odpadów w miejscu ich powstawania aż po udokumentowanie całego procesu (na życzenie Klienta wystawiamy karty przekazania odpadów, dokumenty potwierdzające odzysk/recykling, prowadzimy ewidencję gospodarki odpadami, wywozimy śmieci i odpady przemysłowe)."

I dalej na 5 i 10 pozycji listy firmy tej międzynarodowej korporacji,które utworzyły konsorcjum do złożenia oferty przetargowej.

Lista spółek Grupy Tönsmeier:
Przedsiębiorstwo Wywozu Nieczystości Stałych ALMAX Sp. z o.o.
Zakład Usług Komunalnych BŁYSK Sp. z o.o.
Recykling Tworzyw Sztucznych DEKURA Polska Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO SERWIS Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.
Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT Sp. z o.o.
TEW Gospodarowanie Odpadami Sp. z o.o.
TEW Recykling Szkła Sp. z o.o.
WPT Sp. zo.o. Spółka komandytowa
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Miejskie Usługi Komunalne Spółka z o.o.
TEW POLSKA Sp. z o.o. - generalny przedstawiciel Grupy na Polskę

Informacje ze strony www.toensmeier.pl

Portret użytkownika janek2
Wysłane przez janek2 (niezweryfikowany) w 21 Czerwiec, 2013 - 00:25

Na tej witrynie masz odpowiedź o pochodzeniu tego konsorcjum http://www.toensmeier.pl/
To międzynarodowa korporacja,utworzona w Polsce na komunalnych niegdyś spółkach .

PS Zapodałem już raz odpowiedź,ale "wcięło" ;-)

Portret użytkownika antek
Wysłane przez antek (niezweryfikowany) w 24 Czerwiec, 2013 - 08:08

NUDY - przecież to tylko śmieci. Cena już ustalona na 1 mieszkańca więc co się gorączkować kto je wywiezie.

Odpowiedz