fbpx Wielka fabryka amerykańskich aut w Opolskiem? | Strzelec Opolski

Wielka fabryka amerykańskich aut w Opolskiem?

Wielka fabryka amerykańskich aut w Opolskiem?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pod takim tytułem ukazał się w ubiegłym tygodniu duży artykuł na stronie NTO. Trybuna pisze, że potentat branży motoryzacyjnej chce wybudować fabrykę pod Strzelcami. Podaje nawet nazwy potencjalnych firm, takich jak General Motors czy Chrysler, wylicza ile osób znajdzie tu zatrudnienie!

O tym, że amerykański inwestor zainteresowany jest ulokowaniem dużej inwestycji w strefie pod Warmątowicami wiedziałem od dłuższego czasu. Znane mi szczegóły różnią się jednak od rewelacji, które podaje Trybuna. W całej sprawie wiadomo na razie niewiele. Pewne jest jedynie to, że Amerykanie szukają terenów inwestycyjnych. Cała reszta to domysły dziennikarskie. I nie powinny ujrzeć światła dziennego.

 

Przedstawiciele firmy reprezentującej inwestora zza oceanu, którzy „rozpoznawali” tereny w naszej gminie, zażądali bowiem bezwzględnego zachowania tajemnicy o ich działaniach. Mając na uwadze nasze, ogólne dobro nie publikowaliśmy tego newsa w naszym tygodniku. W porozumieniu z Marszałkiem Opolszczyzny Józefem Sebestą i Burmistrzem Tadeuszem Gocem zaapelowałem do wszystkich wydawców mediów na Opolszczyźnie o podobne zachowanie i uwzględnienie tajemnicy biznesowej dotyczącej zwłaszcza branży i rodzaju przedsięwzięcia. Głośno wypowiadane domysły publikowane w ubiegłym tygodniu w mediach mogą tylko przepłoszyć przyszłych przedsiębiorców.

 

Byłem przekonany, że regionalne media powstrzymają się od krzykliwych tytułów niepopartych faktami, miałem też nadzieję, że od jakichkolwiek komentarzy powstrzyma się najbardziej zainteresowany sprawą - burmistrz Strzelec Opolskich. Niestety, partykularne interesy urzędników i wydawców przeważyły. Krzykliwy tytuł miał sprzedać numer gazety, a wypowiedź Burmistrza w tejże gazecie - zwrócić uwagę na jego starania o pozyskiwanie inwestorów.

 

Powstało przy okazji zbędne zamieszanie, które nie pomoże w negocjacjach z Amerykanami, od których zależeć może los całej Opolszczyzny. Już raz sparzyliśmy się na przedwczesnych nadziejach, ogłaszaliśmy, że w Olszowej ulokuje się Mercedes – niestety firma powiedziała goodbye i odjechała na Węgry. Obawiam się, że teraz stanie się tak samo, bo niektórzy nie potrafili powstrzymać swoich emocji i sprzedali tanią sensację, która niestety może bardzo drogo kosztować!

 

Karol Cebula

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Październik, 2013 - 14:34

Panie Karolu
Od lat obserwuję Pana poczynania w kwestii rozruszania strzeleckiej gospodarki .
Pamiętam jak za czasów wczesnego burmistrza Fabianowskiego postulował Pan aby tereny o których dzisiaj piszemy za wszelka cenę uzbroić i oferować potencjalnym nabywcą. Niestety kolejne ekipy nieomylnych zwalczały Pana pomysły a jedynym ich argumentem było ''na złość babce''. Gdyby Pana postulaty zostały zrealizowane to być może dojazd do Strzelec wyglądał by dzisiaj jak dojazd do Gliwic gdzie w przeciągu ostatnich lat powstało dziesiątki hal produkcyjnych. Tylko że kolejni wszystkowiedzący nigdy nie pracowali na własny rachunek i nie wiedza co to biznes i jak takie sprawy się załatwia.Mam nadzieję że sie mylę ale pieniądze lubia spokój / czy większe tym większy/ i nikomu nnie potrzebne wychylenie się na starcie zdyskwalifikowało ewentualna inwestycję .
Kłapanie dziobem na prawo i lewo może tylko i wyłącznie zaszkodzić ewentualnej inwestycji no ale o takich podstawowych sprawach jak dyskrecja w biznesie można porozmawiać w gronie ludzi którzy na biznesie zjedli zęby a nie z laikami którzy dla podniesienia sobie 0 popularności kłapią dziobami pomimo dżentelmeńskiej umowy o zachowanie dyskrecji.
Porażka z inwestycja Mercedesa niczego ich nie nauczyła. Cała opolszczyzna a i cała Polska świętowała budowę fabryki w okolicy Olszowej. Nikt nie wiedział o toczących się negocjacjach z Węgrami.
A to właśnie bratankowie po cichutku i w zaciszu gabinetów podpisali umowę i w okolicach Keckemetu powstała inwestycja za 800 mln euro.
P.S. Panie Karolu a może jest to celowe działanie aby zaorać Strzelce a docelowo Polskę ?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Październik, 2013 - 19:49

lubisz wazeline? Te banialuki ktore tu wypisujesz o tym swiadcza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 14:36

Napisz co uważasz w moimm tekście za banialuki ? Powiedzieć że ktoś jest gupi no bo jest gupi to potrafi każdy gupi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 14:58

napisz o tych poczynaniach p.Cebuli bo same postulaty to troche za mało.Skoro śledzisz to od lat to opisz wszystkie poczynania i ich efekty wtedy nie beda to banialuki.Przestan słodzić a pisz konkrety.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 17:35

Wejdź na drabinkę i spójrz na Intersilesię , jak rozwija sie Strzelec Opolski , popatrz w jakim towarzystwie Pan Cebula sie obraca jakim porusza się samochodem.....etc.
Tak na szybko wymieniłem 4 banialuk.
Pierwsze z brzegu przykłady które podałem to nie cukrowane banialuki ale gorzkie / dla ciebie/ fakty .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 18:10

chłopcze,prestiż to osobowość a nie stan posiadania.
Towarzystwo kazdy sobie dobiera indywidualnie i wcale to w ktorym obraca sie ww pan nie musi kazdemu odpowiadac. Pozatym ogromna wiekszość na widok samochodu tego pana orgazmu nie przeżywa co tobie sie pewnie zdarza z zawisci.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 18:36

..jedno nie przeczy drugiemu. Z tego co widze to towarzystwo Pan Karola to wybitni intelektualiści , aktorzy czy niezależni finansowo ludzie z pierwszych stron gazet.Pewnie że nie każdemu odpowiada towarzystwo Hanuszkiewicza , Kulczyka czy Nicieji ale też w/w nie z każdym chcieli by pić wódkę ale za to chcących sie z nimi napić musieli by stanów w kilkuset kilometrowej kolejce. Pan Karol nie musi . Pana Karola proszą.
Trudno dostawać orgazmu na widok samochodu - zwłaszcza w dzisiejszych czasach . No ale kiedy 95% pojazdów poruszających sie po polskich drogach to autka sprowadzone z zachodnich szrotów to nowiutkie volvo tak czy siak wyróżnia się na drodze.
A tak na koniec to widzę że całkowicie pop..ło co się w główce. Ja pisze o życiowym dorobku Pana Karola - dorobku którym chciał się dzielić z małymi ludkami a ludki pokazując mu wskazujący palec doprowadziły do upadku naszego miasta. Pan Karol jako jeden z nielicznych w tym kraju może pochwalić się dostatnim życiem na emeryturze a ty wyjeżdżasz z zawiścią. Zawiść to cecha takich małych ludków jak ty którzy nie patrzą w jaki sposób Pan Karol doszedł do swojej pozycji tylko widzą doraźne efekty i gula nie pozwala im przełknąć ślinkę.

Portret użytkownika Baba Strzelecka
Wysłane przez Baba Strzelecka (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 02:00

Nie "nabywcą" lecz "nabywcom".

Ponieważ jest to błąd często popełniany przez wielu Polaków zarówno w wymowie, jak i w pisowni, dlatego zwracam na to uwagę.
W niechlujnej wymowie słyszy się to: np "polaką. dziecią" itp, a potem tak samo przenosi na pisownię.
"Nabywcą" mówimy o pojedynczym "nabywcy" wtedy, gdy ktoś pyta "kim, czym" on jest?
Natomiast "komu zależy na umowie?" i to w liczbie mnogiej - to wiadomo, że "nabywcom"
Nie "Polaką", a "Polakom" zwracam na to uwagę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 15:40

Racja,ale proszę też zwrócić uwagę tym celebrytom z telewizorni.
Co drugie słowo eeeeeeeee albo yyyyyyyyyyyyy i to jest ok.
Niechlujny jezyk mówiony dziennikarzy woła o pomste do nieba wiec nie dziwota że w życiu codziennym jest jak jest.
Stekających "samozwańczych gwiazd" nikt nie chce słuchać.
Czy ci którzy uczą jezyka polskiego sami go umieją?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 17:45

No przeca dzisiaj to co drugi to magister - inżynier co nie potrafią zdania bez słowa k..a zbudować.
Stary majster pedzioł mi tak - słuchej synek dzisiej to sami inżynierowie , magistrowie, doktorzy..itd - wiesz synek dzisiej ni ma komu ''ty hooju '' pedzieć.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 21:59

Panie Karolu,a tak na koniec tej dyskusji mam pytanie.Kto panu ujawnił,że takie negocjacje trwają i czy ta osoba miała od Amerykanów upoważnienie do przekazania tej informacji właśnie panu?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 10:03

....a obiło ci się może o twoje brudne uszka coś takiego jak - tajemnica dziennikarska

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 12:10

tajemnica dziennikarska jest, jak sama nazwa wskazuje, dla dziennikarzy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Październik, 2013 - 15:05

I dobrze jest jak jest. Goc kłapie dziobem i jezeli dzieki temu miejsc pracy nie przybedzie to tez dobrze bo jego nieudolnosc zaprowadzi go na zielona trawke i mam nadzieje ,pojedzie skąd przybył ,bo ani jako prezes Spółdzielni Mieszkaniowej ani jako burmistrz sie nie sprawdził. Zal tylko ze dano mu nabic konto kosztem podatników ale myśle ze podczas przewietrzania Ratusza wymiecie sie i tych którzy mu w tym pomogli.
Z drugiej strony, duma pana Cebuli, Intersilesja tez stoi w miejscu i sie nie rozwija a wiec miejsc pracy tez nie przybywa.
Ci co tam pracuja tez narzekaja, a wielu ktorzy pracowali w koncu sie pozwalniało i mozna ich spotkac na zachod od Polski.Do rozmow sa skorzy wiec tego i owego mozna sie dowiedziec.
Tak to w całym miescie nie jest za rożowo, miejsc pracy od lat nie przybywa a miasto zamienia sie w siedlisko "tredowatych".

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 13:41

Poki tam był Cebula to się rozwijała a pracownikom było bardzo dobrze.Odkąd,kilka lat temu,odszedł stanęła co prawda w miejscu ale nadal zatrudnia około 400 osób.Gdyby cebulów było więcej to powstałoby 10 takich fabryk i bezrobocia w Strzelcach by nie było a tak mamy tylko kupię goców.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 14:15

Nie przeceniaj pana Cebuli. Jesli ktos kiedys napisze rzetelnie historie strzeleckiego rzemiosła to po przeczytaniu zmienisz zdanie.
Pan Cebula robił wszystko w zyciu by stac sie majetnym człowiekiem i udało mu sie ,tylko zajęło mu to 40 lat za duzo a czsu pozostało już niewiele.Pozostała maskarada dobroczynności by zagłuszyć sumienie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 14:34

No jasne - dorabiał się aż 40 lat.
Nie to co teraz - wystarczy ukraść , wyłudzić , zamordować , oszukać , ograbić ..itd i dorobic sie mozna w miesiąc.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 14:51

nie zrozumiales." Dorabiał" sie blisko 60 lat tylko zeby teraz w pełni korzystac z zycia chciałby mieć 40 lat a tu 80tka mineła.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 17:28

Czyli co ? Powinien przebalować życie po to żeby na starość zgnić w przytułku?
Większość światowych fortun budowały całe pokolenia i kolejne pokolenia starały sie przynajmniej utrzymać stan posiadania.
Znając historie Pana Cebuli to poprzez ciężka pracę zawsze żył dostatnio , zwiedził kawał świata , poznał ciekawych ludzi i swoimi 80 letnimi doświadczeniami mógłby obdzielić 8 na 10 polaków.
To że się 80 lat dorabiał to nie znaczy że pracował 25 godz/dobe a zarobione pieniądze pakował w skarpetę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 18:04

głupiś

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Październik, 2013 - 19:33

Dziwię się mieszkańcom Strzelec Opolskich , że wybierają tak nieudolnego burmistrza jak pan Goc.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Październik, 2013 - 19:41

a znales kiedys udolnego komuniste? Takich nie bylo.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 13:09

Bez przesady.Chyba nie sądzicie,że ujawnienie tej informacji może mieć jakieś znaczenie dla powstania tej fabryki w okolicy Strzelec Op.Gdyby przyjąć takie założenie to największe szanse ma Pruszcz Gd.
Jestem przekonany,że o tych rozmowach wiedziały dziesiątki,jak nie setki osób w Polsce,a otwarcie mówił o nich min.Piechociński i przedstawiciele PSL.Ale co właściwie wiemy?W zasadzie tylko tyle, że jakiś amerykański koncern samochodowy chce wybudować fabrykę w Polsce.Jaki koncern i jakie auta mają być produkowane nie wiemy.Bez wątpienia odpowiedzi na te pytania znają konkurencyjne dla Amerykanów koncerny samochodowe.W dobie powszechnego szpiegostwa gospodarczego takie tajemnice nie są do zachowania i Amerykanie doskonale zdają sobie z tego sprawę,a klauzula poufności w tego typu negocjacjach jest tylko zwyczajowa.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 14:31

Wytłumacz mi - no bo ja to gupi jestem - co twoim zdaniem znaczy zwyczajowo
Śledzę internet i media i nigdzie oprócz nto nie przeczytałem neesa dotyczącego powstanie farbyki samochodów.
Nie przeczytałem też ani nie usłyszałem żadnej wypowiedzi kogokolwiek z amarykańańców zainteresowanych tym tematem.
Chcesz nam powiedzieć że jeżeli dwóch biznesmenów umawia się co do zachowania dyskrecj to znaczy że jeden / amerykanie/ potrafią zwyczajowo tej dyskrecji dotrzymać a druga strona która zobowiązała się tej dyskrecji dotrzymać może kłapać dziobami na prawo i na lewo bo taki jest polski zwyczaj.
Wytłumacz mi co myśli o drugiej stronie potencjalny kontrahent , kiedy już na starcie poufne informacje krążą w mediach
Osobiści to nigdy nie powierzył bym takiemu komuś nawet 5 zł nie mówiąc już o inwestycji wartej setki milionów euro .
P.S. Taki ktoś zawsze może cie okraść i powiedzieć że w Polsce kraść nie wolno ale zwyczajowo kradnie większość.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 15:06

Skoro tak śledzisz internet i media, to przeczytaj także pierwszy post w temacie, w którym jesteśmy. To są "neesy" o dwa dni wczesniejsze niż w NTO, podobnych było pełno na biznesowych portalach.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 19:48

O Strzelcach Op faktycznie była tylko informacja w NTO,ale o Środzie Śl.tych informacji w internecie jest pełno.A co to znaczy zwyczajowo?Ano tylko tyle,że w takich przypadkach konieczne jest wyraźne złożenia oświadczenia,że informacje udostępniane w toku negocjacji nie mogą być ujawniane osobom trzecim ani wykorzystywane dla własnych celów przez drugą stronę. Dla potrzeb dowodowych najlepiej złożyć takie oświadczenie w formie, która pozwoli w ewentualnym sporze wykazać, że dotarło ono do osoby, z którą prowadzone są negocjacje (np. e-mail, oświadczenie pisemne z potwierdzeniem jego odebrania przez drugą stronę). Złożenie tego rodzaju oświadczenia to prosty zabieg, który może być dokonany nawet w ramach pilnych negocjacji, kiedy brakuje czasu na bardziej szczegółowe uzgodnienie kwestii poufności. Zalety dokonania takiej czynności są zaś nie do przecenienia. Jeśli bowiem osoba, z którą prowadzone były negocjacje naruszy obowiązek nieujawniania lub niewykorzystywania informacji przekazanych z zastrzeżeniem poufności, można od niej żądać naprawienia szkody.Jestem przekonany,że tak wyraźnego oświadczenia Amerykanie nie złożyli bo im na tym nie zależało.Jak już pisałem Amerykanie doskonale wiedzą,że w tak wielkich koncernach są szpiedzy gospodarczy ulokowani w nich przez konkurencję i żadne działania biznesowe są nie do ukrycia.W takich rozmowach to jest tak: mówisz komuś o czymś i prosisz go aby nikomu o tym nie mówił a z góry wiesz,że wszyscy będą o tym wiedzieli.A tak na koniec.Ciekawe od kogo pan Cebula wiedział,że takie negocjacje są prowadzone.Może nam to ujawni.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 14:42

Panie Karolu, z całym szacunkiem jaki żywię dla Pana - odrobiny uczciwości! Chociaż nie jeden raz Pan udowodnił, że o to trudno w metatrwałym zacietrzewieniu i nienawiści wobec każdego nie-Pańskiego burmistrza, nawet byłego partyjnego kolegi.

"Mamy pod Strzelcami znakomite tereny, które wizytują przedstawiciele wielu poważnych firm - mówi burmistrz Tadeusz Goc. - Przyjmowaliśmy m.in. Chińczyków i Koreańczyków. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby stworzyć tu atrakcyjne miejsca pracy. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo obowiązuje nas tajemnica" - cytat z NTO 19-20.10.2013

Nie ma tutaj ani jednego słowa, które naruszyłoby zasady poufności wymaganej przez zainteresowaną stronę. Pański apel do wydawców był widocznie spóźniony. Albo olany. Bo wydawca NTO pozwolił sobie na złamanie ciszy informacyjnej wokół tematu negocjacji.

A tak przy okazji: gdzie są fantastyczni Irlandczycy, których sprowadził Pan ongiś do Olszowej jako pierwszych inwestorów przy węźle A4? Ardagh Investments bodajże - ile wówczas było hałasu i cudownej propagandy w związku ze świetlaną przyszłością Olszowej, Strzelec, Opolszczyzny i całej Unii Europejskiej. Klasyczna wtopa, ale o tym wspominać, a tym bardziej pisać nie warto.

Teraz szybko zaszczekam: hau, hau - uprzedzam błyskawiczny awans na pieska burmistrza, który zapewne zaraz nastąpi.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 17:41

Jak to gdzie? Kupili od olszowskich chłopków ziemie po 20zł/m2 - sprzedali po 200zł/m2 i poszli ''inwestować'' w inne rejony naszego durnowatego kraju.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 19:13

Po 200zł/m2??? Takie ceny gruntu to może są w Tarnowie Podgórnym albo Kleszczowie (łódzkie), gdzie poważni inwestorzy robią poważne interesy, ale nie w Olszowej gdzie po pustych terenach hula wiatr i przegania marzenia opolskiej władzy... (Zaprzyjaźnione wróble ćwierkają, że na wspomnianych terenach należących do Irlandczyków hula też komornik za niepłacone podatki - ale to mogą być tylko plotki, które tym samym rozpowszechniam w najlepszym do tego celu miejscu)

Portret użytkownika Saddam
Wysłane przez Saddam (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2013 - 08:28

mylisz się . firma zbankrutowała :)

Portret użytkownika Strzelczanin
Wysłane przez Strzelczanin (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 18:24

Pamięć ludzka krótka jest i przyznam, że sam już zapomniałem o irlandzkich inwestorach. Co do meritum to tak jak zauważyłeś, Goc w artykule nto nic nie powiedział o amerykańskich inwestorach. Zresztą sam pan Cebula trochę sobie zaprzecza wskazując, że wspólnie z marszałkiem Sebestą i burmistrzem Gocem "zaapelował do wszystkich wydawców mediów na Opolszczyźnie o podobne zachowanie i uwzględnienie tajemnicy biznesowej dotyczącej zwłaszcza branży i rodzaju przedsięwzięcia". Skoro zaapelował to tekście redaktor z nto mógł równie dobrze wrzucić nazwisko pana Cebuli. I co wtedy? Winę wziąłby na siebie? Jeśli można do kogoś zgłaszać pretensje to tylko do dziennikarzy w tym przypadku. Kolejna sprawa. Goc może stanąć na głowie i w tej pozycji przejść się spod ratusza do Warmątowic i z powrotem, a i tak decyzja może zapaść niezależnie od wszelkich dobrych stron pokazanych przez Strzelce.
Powtórzę tu swój wpis ze strony forum nto:
"Podzespoły na ogół dostarczane są od lokalnych poddostawców i w tej materii Strzelce mogą mieć przewagę nad innymi, gdyż jest to teren blisko położony innych ośrodków motoryzacyjnych - gliwicki Opel, tyski Fiat (można dodać jeszcze słowackie fabryki). Zatem tu może być największe skupisko już gotowych potencjalnych poddostawców. Kolejnym argumentem może być lokalizacja. Z trzech wymienionych Pruszcz kusić może wspomnianym dostępem do morza, a Strzelce najdogodniejszym dostępem do rynków ukraińskich, słowackich, czeskich, węgierskich (skrzyżowanie autostrad A4 i A1). Argumenty rzeczowe mogą być po stronie Strzelec, ale jeśli zwycięży polityka na najwyższym szczeblu to te argumenty mogą okazać się za słabe. Jeśli decyzja będzie polityczna to nasi posłowie mogą stawać na głowie 24h/dobę a i tak nie przebiją lobby dolnośląskiego, czy gdańskiego. Cała nadzieja, że wyboru (o ile będzie i będzie dotyczyć Polski) dokonają wyłacznie sami Amerykanie i wyłącznie w oparciu o własną ocenę."
Natomiast co do komentarza Pana Cebuli (któremu niezaprzeczalnie należy się szacunek za dokonania biznesowe - i nie rozumię wcześniejszych wpisów o dorobieniu się) to niestety wychodzi politykierstwo. Za rok mamy wybory samorządowe, więc Pan Cebula urabia grunt (czytaj przeświadczenie strzelczan), że w przypadku gdyby inwestycja nie doszła do skutku (co jest oczywiście jak najbardzej realne) to cała wina jest po stronie burmistrza Goca. Nikt nie będzie pamiętać, czy i jak ocenili tereny inwestycyjne potencjalni inwestorzy tylko w pamięci pozostanie, że szansa przeszła koło nosa. A prawda jest taka, że niezależnie od tego czy burmistrzem jest, czy byłby pan Pawłowski, czy nawet sam pan Cebula to decyzja zapadnie niezależnie od naszej wierchuszki (która jedynie mogła jak najlepiej zaprezentować tereny inwestycyjne).
Pozdrawiam

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 18:49

Pełna zgoda.
Nasza wierchuszka może decydować o wybudowaniu baseniku , ślizgawki , wybrukować chodniczek czy pomalować ratusz. Po prostu jak to powiedział klasyk cyt.'' drogi panie , pan jest dla mnie za krótki.''
Decyzje w sprawie tak potężnych inwestcji zapadają na wysokości warszawki a i bruksela też zapewne wciśnie swoje trzy grosze. A nasza wierchuszka może tańczyć przy amerykańskich biznesmenach krakowiaka / Goc/ przy śląskich szlagrach / Swaczyna/ a i tak decydujący glos będzie miała kapela z Brudna.

Portret użytkownika Nierozumiejący Polaków
Wysłane przez Nierozumiejący ... (niezweryfikowany) w 23 Październik, 2013 - 23:00

Polak dużo mówi ale mało robi. Jeśli jakiś pies dużo szczeka to z rzadka gryzie. Jeśli tu tak dużo o tej fabryce się pisze, to znaczy że nic z tego nie będzie, bo Polak dużo mówi mało robi...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 06:57

To stara nasza przypadłość ,wszystko wiemy lepiej , wszystkich pouczamy i wogóle jesteśmy lepsi . Dlatego mamy to co mamy i żyjemy tak jak umiemy najlepiej , czyli banalnie i nie ciekawie . A jak możemy coś zmienić np. dokonując wyboru to wolimy leżeć w domu lub iść w ogonie za kobietą w centrum handlowym oto cały obraz nas Polaków .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 09:11

Nic dodac, nic ując, żeby jeszcze wybierać było kogo.Niestety nie ma i wszystko wskazuje na to że jeszcze długo nie będzie.Tak więc od wielu lat te ponad 50% wyborców którzy nie biorą udziału w wyborach daje to do zrozumienia i ciągle bez skutku.
Bez okregów wyborczych jednomandatowych nie da się tego rozwiązac.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 11:26

Panie Cebula pan się nieprzejmuje krytykantami pańskiej osoby ja też prowadze biznes i to całkiem nie mały i często wysłuchuje podobne uwagi na swój temat i zawsze powtarzam zrób i osiągnij "KMIOCIE" 50% tego co ja to możemy pogadać,to wszystko nic innego jak zawiść.Do wszystkich Osłów którzy piszą takie pierdoły i obrażają takich ludzi jak Karol Cebula i np. ja, a jakby nas nie było to o co najmniej dwa zakłady pracy mniej.Zamiast doceniać to jeszcze plują, proszę pomyśleć o przykręceniu kurka na cele charytatywne i wszelkie imprezy powiatowe,gminne bo ja tak zrobiłem.Serdecznie pana pozdrawiam życze dużo zdrowia i podziwiam pański energię do działania mimo opluwania kilku Durni.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 12:08

Jeszcze napisz, że jesteś mężem pewnej radnej i jednym z twoich biznesów był sklep z dopalaczami. Wtedy to już wypełnisz w całości warunki wypowiedzi nadającej się do kabaretu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 12:32

Oj mały człowieku moja żona nie jest radną a mój biznes nie ma nic wspólnego ze sklepami i nie jest umiejscowiony w Strzelcach Opolskich,może napisz kabareciarzu co ostatnio z czystego spontana zrobiłeś dla innych ludzi?Tylko niezchodz do pozomu,że sasiadce pomogłeś wynieść śmieci.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 15:01

A Ty uczyłeś się języka Polskiego ? Sadzisz takie byki że żal to czytać . Typowa przypadłość małego człeka .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 12:49

Szkoda że nie ma sklepu z dopalaczami . Asortyment w nim był badany i kontrolowany przez odpowiednie służby a teraz muszę kupować dopalacze w piwnicach i koło śmietników.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 14:52

to dopalaj jak naj........................

Chamstwa nie toleruję. Ingerencja Karola C.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 15:52

Czyżby?

TAK ! Nie ma miejsca na wątpliwości.KC

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 17:27

Brak wątpliwości to cecha snobów. Kiedyś napiszę o chamstwie kogoś z pańskiego otoczenia.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 16:13

W odpowiedzi na twoje skromne wypociny poprzedzone obgryzaniem paznokci donoszę że taki KMIOT jak TY jest tyle wart co zeszło roczny śnieg . Jak nie masz szacunku do ludzi i odpowiadasz im tym samym co Oni Tobie stajesz na równi z nimi KMIOCIE - Knocie

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 16:39

typowy atak flustratów i nieudaczników

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 18:21

Równie dobrze zamiast "flustratów" ( bo zapewne miałeś na myśli frustratów) mogłeś napisać "fiutstratów". Też brzmi nieźle...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 17:24

"zeszłoroczny" sie piszsze. A o szacunku do innych sam wydałes sobie cenzurke tym co powyżej napisałes.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 23:01

a ponoc KC nie toleruje chamstwa.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 18:25

Te stwierdzenia są oparte na tak prymitywnym sposobie rozumowania, że szkoda tracić czasu i miejsca na rozprawianie się z nimi .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 19:15

dobrze ze tu jestes.Własnie alfa i omega jest tu pożądany.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2013 - 21:30

PANOWIE,poczytajcie cytat Lema nad tytułem tego felietonu i zmiłujcie się.Nie dajcie Mu satysfakcji!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Październik, 2013 - 09:20

poprawiający wszystkich czytelnik to jakiś bezrobotny nauczyciel j.polskiego

Portret użytkownika Saddam
Wysłane przez Saddam (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2013 - 08:39

1. Przeceniacie dorobek i wielkość Cebuli jako biznesmena. Może na miarę Strzelec, człowiek jest kimś. Ale do imperium Gudzowatych, Kluczyków czy Olszewskich (czy Solange) i wiele innych jest mu daleko.

2. Pamiętam jak p.Cebula twierdził że on wiedziałby jak prowadzić negocjacje z Mercedesem by zainwestował w Olszowej. Możemy śmiało potraktować taką deklarację jako żart ze strony osoby, która do końca nie wiedziała do końca co jest grane w projekcie.

3. Myślę że jako Polska nie mamy większych szans na taką inwestycję. 80% takich batalii przegrywamy przez niekorzystne regulacje dot. zasilenia w energię czy gaz, kwestie podatkowe, wyższe koszty pracy (w porównaniu do Bułgarii, Rumunii czy Serbii), wyższe koszty gruntów itp.

Skumpy się może na MŚP które są faktyczną siłą gospodarki. Wielcy tego świata są super medialni i są lokomotywami rozwoju, jednak ich pozyskanie leży często poza możliwościami finansowymi małych gmin jak Strzelce.

Bez odbioru

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2013 - 10:45

Cebula-Gudzowaty.Jak śmiesz Cebulę porównywać do takich jak Gudzowaty,który całe życie zajmował się wyłącznie przekrętnymi interesami pseudohandlowymi ze swoimi pobratymcami-sowietami.Pokaż co zostało po nim oprócz osobistych miliardów,przeogromnego pałacu z piramidą i nagraniem w niej najlepszego przyjaciela Oleksego aby go zniszczyć.Ani jednej fabryki,wytwórni czy zakłdu usługowego nie zostawił.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2013 - 14:42

Znajdz i porozmawiaj z ludzmi ktorzy pracowali u tzw."prywaciarzy" jako tokarze w latach 70tych i dowiedz sie w jaki sposob byli wynagradzani, jakie z tego mieli emerytury i co sadza o swoich byłych pracodawcach.Wielu juz nie zyje ale jeszcze kilkunastu jest.
Nie wszystko wygląda tak różowe jak myslisz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2013 - 18:00

Karol Cebula to jest gość i niema co gadać głupot. Jak kolego taki mądry jesteś otwórz własną firmę i zobaczysz czy to łatwy kawałek chleba w tym kraju.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Październik, 2013 - 21:40

Kiedy KC otwierał firme to pewnie twoich rodzicow jeszcze na swiecie nie bylo.Otwieranie firm za komuny nie było problemem.Cała rzecz w tym jak one działaly.Ci ktorzy dzis cos maja własnie wtedy zbijali kokosy.