fbpx Więcej dziur niż dróg? | Strzelec Opolski

Więcej dziur niż dróg?

Więcej dziur niż dróg?

Artykuły : 
Numer wydania: 

W każdej chyba gminie co roku pojawiają się ubytki w nawierzchni dróg. Gmina Zawadzkie właśnie zabiera się za ich łatanie. Ogłoszono przetarg na wykonanie zadania, potencjalni wykonawcy mają zgłaszać się do 14 sierpnia, a roboty wykonane do 29 września. Na zadanie przeznaczono w budżecie 300 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku gmina Zawadzkie złożyła wniosek na kompleksowy remont ulic Powstańców Śląskich i Bogusławskiego w mieście do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, potocznie zwanego „schetynówkami”. Remont miał kosztować ponad 1,7 miliona złotych, połowę z tej kwoty musi wyłożyć gmina. Pod koniec grudnia 2016 roku opublikowano ranking, zgodnie z którym nie dostaliśmy dofinansowania. Pieniądze otrzymało 11 gmin, a nasza była na 16. miejscu. W związku z tym w budżecie nie zabezpieczono środków na wkład własny.

Tymczasem pod koniec lipca bieżącego roku przyszła informacja, że jednak możemy liczyć na dotację. Obecnie gmina nie jest w stanie znaleźć w budżecie prawie 860 tysięcy złotych na wkład własny.

- Na podstawie listy wniosków, która ukazała się 29 grudnia 2016 roku, na której zadanie naszej gminy nie było uwzględnione do dofinansowania, gmina zaangażowała środki finansowe wstępnie przeznaczone na to zadanie na inne inwestycje - mówi dziś Krzysztof Wiktorzak, kierownik referatu komunalno-inwestycyjnego.

Obecnie na ulicach Bogusławskiego i Powstańców Śl. trzeba załatać 127 m2 dziur, ale są miejsca gorsze. Zgodnie z wyliczeniami urzędników na terenie gminy należy zakleić emulsją i zasypać grysami 1134 m2 dróg, a masą asfaltową na gorąco 306 m2 dróg. Są odcinki, gdzie trzeba wymienić także podbudowę, jest ich w sumie 520 m2. Najwięcej prac drogowców czeka na Polnej i Ziai w Zawadzkiem, Stawowej i Harcerskiej w Żędowicach oraz Dworcowej, Konopnickiej, Starym i Nowym Osiedlu w Kielczy.

Urzędnicy przyznają, że stan tych dróg jest bardzo zły, ale na razie nie ma sprecyzowanych terminów ich gruntownych remontów. Może w przyszłym roku uda się sięgnąć po schetynówkę?

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ostro pod kinoteatrem
Zmiany dla firm coraz bliżej
Godzina „W”
Niebo zamiast kopert?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2017 - 13:59

Za to DOBRA ZMIANA na wschodzie kraju będzie remontować drogi gminne i powiatowe... Bo u nas na zachodzie to prawdziwe eldorado.... Szczyt hipokryzji...

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2017 - 09:27

*Stad*

Portret użytkownika Henryk
Wysłane przez Henryk (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2017 - 21:29

Po raz kolejny burmistrz udowodnił niedowiakom,że nie nadaje się, na to stanowisko.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2017 - 20:54

Kolejny "fantastyczny" sukces burmistrza- zamiast remontu Bogusławskiego i Powstańców...łatanie dziur! Kiedy to się skończy?

Portret użytkownika zygfryd
Wysłane przez zygfryd (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2017 - 22:56

ULICA POWSTAŃCÓW SLĄSKICH I BOGUSŁAWSKIEGO SĄ TAK ZNICZONE PRZEZ PRACE PROWADZONE PRZEZ ZAWKOM ZĘ GŁOWA BOLI CZY W TEJ FIRMIE WSZYSCY ROBIE NA ODPIERDOL  BO TAK TO WYGLĄDA SPUDZIELINIA POWINNA DOSTAĆ ODSZKODOWANIE OD ZAWKOMU ZA ZNISZCZONE DROGI  . ŻENADA GDZIE TA KOMISJA  PORZADKU  ZAPRASZAM NA POWSTANCOW PANIE GAŁĄZKA NIE SZTUKĄ JEST SOBIE ZROBIC FOTKE JAK SIE OTWIERA PADEREWSKIEGO .  / I WALCZYC Z PANEM KIEŁKIEM  .  NA ULICĘ POESTAŃCOW POWINY BYĆ SKIEROWANE WSZYSTKIE SRODKI TO SĄ DROGI DOJAZDOWE DO SZKÓŁ ALE PAN GAŁĄZKA I KIEŁEK NIE MAJĄ DZIECI W WIEKU SZKOLNYM I NIE MIESZKAJĄ NA POWSTAŃCÓW  TO JEST IM TO OBOJĘTNE

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2017 - 08:00

Nie przeczytałeś w opisie ,że Powstanców bedzie "łatana".A mogła być gruntownie wyremontowana-dziękujemy burmistrzu za kolejny brak racjonalnego myslenia. PS wszystkie prace remontowe są konsultowane z UMiG i to oni wyrażają zgode ,a jak pilnują wykonania...to już inna sprawa.

Portret użytkownika myśliciel
Wysłane przez myśliciel (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2017 - 08:33

Brawo. Urzędnicy pokazali ze umieją myśleć i liczyć. Ta informacja o mmetrach kwadratowych dziur jest imponująca. Kiedys pan Bartoszek nie przeliczal tak precyzyjnie tylko działał natychmiast. Ale widac dobre zmiany w urzędzie bo mamy wyedukowanych urzędników tylko po co nam...

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2017 - 13:09

Panie Wiktorzak a kiedy będzie Pan wydawał zaplanowane w budżecie pieniądze na plac zabaw w Kielczy??

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2017 - 14:37

CO prawda to prawda miasto naprawdę dziadzieje wszysko na odpiernicz,wniosek jest chyba taki że obecna władza się wypaliła i czas na zmiany

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2017 - 21:36

Ale jak znaleźć pieniądze na CentrumPrzesiadkowe te 700=800 tyś to nie ma problemu. Porównajmy te  dwie inwestycje, ich zasięg , pożytek, potrzebe i wszystkie inne za. Uważam, że pieniadze są tylko myslenie w głowach trzeba zmienić, albo uniezależnić się do układów i lokalnych zobowiazań partyjnych na tych stołkach, gmina-powiat., Bedziemy mieli znów kolejne Centrum tyle, że bez wysp. Może z przystania na kajaki, Nigdy nie wiadomo co nam aura zafunduje.

Portret użytkownika tubylec
Wysłane przez tubylec (niezweryfikowany) w 12 Sierpień, 2017 - 22:03

Ano, z wodą za burmistrza Stachowskiego to jest tak: albo nas zatopi, albo nas zatruje

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Sierpień, 2017 - 13:51

Akurat P. Burmistrz Stachowski robi wszystko by sytuacja była opanowana , pytanie do prezesa wodociągów - gdzie się podziałeś chłopie? I może jakieś wytłumaczenie tej sytuacji??

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Sierpień, 2017 - 09:41

A wiesz że Pan Burmistrz robi wszystko? Jeśli nie masz na ten temat wiedzy to się nie wypowiadaj. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Sierpień, 2017 - 12:36

Co się czepiacie Prezeza Zawkom cieszcie się że wogóle macie wodę w kranie. Cicho sza i do kolejki po wodę butelkową.

Portret użytkownika Nina
Wysłane przez Nina (niezweryfikowany) w 13 Sierpień, 2017 - 15:35

Wstydem to jest butelka wody pitnej na osobę co mam z tym zrobic ugotowac ziemniaki potem odlac i ugotowac na tym zupe 

Odpowiedz