Ważna wygrana

KOSZYKÓWKA

Koszykarze Miejskiego Klubu Sportowego ze Strzelec Opolskich pokonali we własnej hali drużynę z Kędzierzyna-Koźla i jest wiceliderem tabeli.

Zespół koszykarzy ze Strzelec Opolskich zagrał w tym meczu w składzie: Mariusz Brachaczek 2, Dominik Wieczorek 16, Wiktor Damaszek 19, Robert Grabowski 18, Krzysztof Kuzio 6, Jakub Kwaśniak 2, Patryk Kacperak, Paweł Orłowski 24, Marcin Lot 2, Wojciech Smoliński 2, trener Wiktor Damaszek.

W pierwszej kwarcie goście zagrali bardo dobrze w obronie, mieli w swoich szeregach znakomicie dysponowanego rzutowo Mateusz Łukaszczykiewicza (35 pkt. w całym meczu), więc pewnie wygrali pierwszą dziesięciominutową część meczu 24:15. W drugiej kwarcie nasza drużyna zaczęła grać skutecznej. Dodatkowo przyjezdni zaczęli mieć problemy ze zdobywaniem punktów, bo do Łukaszczykiewicza i jego skuteczności nie dołączyli koledzy. Ale i tak mimo wygrania drugiej kwarty 25:21, strzelczanie przegrywali w przerwie 40:45.

Trzecia kwarta była wyrównana, lecz w naszym zespole gracze aż dziesięciokrotnie trafiali za trzy punkty, podczas gdy goście tylko sześć. Ale w naszej drużynie gra w ataku i zdobywaniu punktów rozkładała się na kilku graczy, dzięki czemu przyjezdni mieli problemy z obroną, bo większość graczy MKS-u stanowiła zagrożenie podkoszowe. Trzecią kwartę wygrali nasi zawodnicy 22:18, lecz przed ostatnią kwartą to goście prowadzili 63:62. Ale w ostatniej kwarcie nasz zespół wygrał dziesięcioma punktami i ostatecznie w całym meczu to strzelczanie okazali się lepsi.

Ta wygrana pozwoliła MKS-owi umocnić się na pozycji wicelidera tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze trzy mecze, a najważniejszym dla naszego zespołu będzie ten wyjazdowy z AZS KU Politechnika Opolska. Na własnym parkiecie strzelczanie wygrali i jeśli wygrają również wyjazdowy mecz, to rundę zasadniczą zakończą na drugim miejscu. Mecz zaplanowany jest na 26 stycznia.