fbpx Wanna nie będzie potrzebna | Strzelec Opolski

Wanna nie będzie potrzebna

Wanna nie będzie potrzebna

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od 1997 roku Szczepanek ma swoją świetlicę. Mieści się ona w budynku po byłej szkole. Jako że budynek ma ponad 120 lat, wymaga ciągłego remontowania.

 

Agnieszka Knopik, sołtyska wioski, wspomina, że dawniej fundusze sołeckie były marne, ale dodatkowo korzystano z różnych grantów, dzięki czemu można było ciągle coś naprawiać.

 

- Teraz mamy ładnie wyremontowane sale na dole. Gmina dawała pieniądze, a my bardzo dużo pracowaliśmy, żeby je dobrze wykorzystać - mówi sołtyska. – Kiedyś mieliśmy włamanie do pracowni Orange, gmina wymieniła nam wtedy 10 okien. Wymienione zostały również nowe grzejniki, obniżyliśmy sufit – dodaje.

 

Kiedy z budynku nie uciekało już ciepło, społecznicy zaczęli remontować najpierw dużą salę, potem biuro, kuchnię, korytarz i pozostałe pomieszczenia. Postawiono również ogrodzenie o długości 300 metrów.

 

- Wszystko było już ładnie zrobione, ale dach spędzał nam sen z powiek. Kiedyś poprawiano go zaprawą wapienną, ale zdarzały się takie ulewy, że musieliśmy podstawiać wanny – mówi Agnieszka Knopik. – Chodziłam za tym dachem prawie 9 lat i prosiłam wiceburmistrz Marię Feliniak o pieniądze na dach. Kiedyś nawet staraliśmy się o pieniądze z projektu Stowarzyszenia Krainy św. Anny, ale się nie udało. Kiedy zobaczyłam, że w budżecie na ten rok przewidziana jest wymiana dachu i jego ocieplenie, bardzo się ucieszyłam – dodaje.

 

Do przetargu zgłosiła się tylko firma Joachima Spyry z Błotnicy Strzeleckiej i to ona zajmie się realizacją zadania. Koszt inwestycji to ponad 270 000 złotych, prace potrwają do października.

 

- Jeśli dach zostanie wymieniony, to będzie to jedyny budynek w Szczepanku, który będzie wyglądał tak jak go budowali. I będzie najładniejszym budynkiem w wiosce – dodaje z uśmiechem sołtyska.

 

Zapowiada również, że po wymianie dachu, wioska dalej będzie się starać o pieniądze i wyremontuje pomieszczenia na górze.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Osiedle zasypane śmieciami
Kleją dziury! Jedź bokiem!
Przyjechali z nagrodami
10 lat po tornadzie

Komentarze

Odpowiedz